• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti

Tavuk Kümes Fiyatları

anahtar teslim prefabrik kumes

Tavuk Kümes Fiyatları

Tavukçuluk günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen bir meslek ya da hobi haline gelmiştir. Tavuk çiftliği kuranlardan tutun, hobi olarak bir tane kümes içerisinde birkaç tane tavuk besleyenlerden tutun ki evinin balkonunda tavuk besleyenlere kadar birçok kişi tavukçuluk ile uğraşmaktadır. Aslında bakarsanız bir nevi eğlenceli bir meslek, çünkü yumurtanızı kendiniz üretmiş oluyorsunuz ve diğer yandan, tavuk etiniz de oluyor.

Evinizde Tavuk Beslemek

Eğer evinizde bir veya birkaç tane tavuk besleyecekseniz, tavuk kümes fiyatları bunun için çok fazla pahalı olmamakla birlikte, balkonunuza küçük telli bir kümes koyup tavuklarınıza bakabilirsiniz. Sadece düzenli olarak balkonunuzu temizlemeniz gerekecek ama balkonda tavuk beslemek te, tavukçuluğun en küçük seçeneklerinden bir tanesidir. Bunun için harcayacağınız maddiyatınız en fazla bin lira kadar olacaktır.

Bahçede Tavuk Beslemek

Eğer birkaç taneden fazla tavuk besleyecekseniz ya da balkonunuz yok ama onun yerine bir bahçeniz varsa, daha büyük kümesler alarak tavuklarınızı besleyebilirsiniz. Bahçenizde besleyebilmek için birçok farklı kümes türleri bulunmaktadır. Normal tarzda kümeslerden tutun ki ev tipi kümeslere kadar birçok farklı seçenekler bulunmaktadır. Biliyorsunuz ki bazıları için kedi ve köpek nasılsa, tavukta tavuk severler için aynı.

Kümes Fiyatları Ne Kadar Fark Ediyor

Kümes fiyatı kaç tane tavuk beslemek istediğinize veya tavuğunuzun ne kadar rahat etmesini istediğinize göre değişkenlik gösterecektir. Tavuk kümes fiyatları aşağı yukarı bin liradan on bin lira arası değişkenlik göstermektedir. Tavuk çiftliği kuranlar için daha pahalı ve büyük kümesler bulunmaktadır. Bunlardan elbette on bin lirayı aşan fiyatlarda olmaktadır.

Büyük Kümeslerin Özellikleri

Büyük tavuk kümeslerinin özellikleri, bir defa bahçenizde tutabilirsiniz. Ayrıca su geçirmez, bu sebeple tavuklarınız kardan kıştan, yağmurdan korunabilecekler. Bunun yanı sıra bazı kümeslerin içi öyle bir şekilde tasarlanmıştır ki, tavuk kümeste değil, sarayda yaşıyormuş gibi hissedecek. İnternet üzerinden de tavuk kümeslerinin çeşitlerine bakabilirsiniz. Ne kadar çok seçeneklerinin olduğuna şahit olacaksınız ve şaşıracaksınız.

Bahçeli Tavuk Kümesleri

Bazı tavuk kümesleri sadece kümes olmayıp yanında bir bahçesi de olmaktadır. Dolayısıyla bahçeniz yoksa ama yer imkanınız varsa ve birkaç tane tavuk besleyecekseniz, bahçeli bir kümes te almak bir seçenek olabilir. Tavuklara çoğumuz bir besin ürünü veya yumurta üreticileri olarak görüyoruz ama bazıları için tavuklar, kedi ve köpek gibidir, yani çocukları gibidir. Tavuk kümes fiyatları birçok anlamda değişkenlik gösterir. Bu sebeple nasıl bir kümes istediğinize çok iyi karar vermeniz gerekir.

Kendi Kümesinizi Yapabilirsiniz

Eğer yeteneğiniz varsa ve istediğiniz gibi bir kümes yapmak isterseniz ya da istediğiniz kümes tipini bulamadıysanız, kendiniz de kümes yapabilirsiniz. Marangozculuktan biraz anlıyorsanız ve bu tarz işler yapmayı seviyorsanız kendi tavuklarınız için özel bir kümes tasarlayabilirsiniz. Ya da tanıdığınız bir marangoz varsa, istediğiniz tarzda kümesi marangoza da yaptırabilirsiniz. Bir kümes yapmak çok uzun sürmeyecektir, fakat tavuklarım rahat etsin diye içine çok fazla özellik koymak isterseniz, biraz zaman alabilir.

Tavuk Kümeslerini Birçok Kanatlılar İçin kullanabilirsiniz

Tavuk değilde başka bir kanatlı beslemek isterseniz, yine tavuk kümeslerini kullanarak besleyebilirsiniz. Kaz olabilir veya ördek besleyebilirsiniz. Sonuçta onlarda kümes hayvanları. Dolayısıyla tavuklar için ayrı bir kümes, kazlar için ayrı kümes ya da ördek için ayrı bir kümes diye bir durum yoktur. Tavuk kümes fiyatları için de ayrıca araştırmanız gerekir, çünkü ördek veya kazlar için daha büyük kümese ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca tavukları beslemenin en iyi yolu civciv olarak almaktır.

En İyi Tavuk Kümesleri

Alabileceğiniz en sağlam tavuk kümesleri, ev tipinde olan, tavuk ve civcivlerinizi hem soğuktan hem de yağmurdan ve kardan koruyacak kümeslerdir. Maddii durumunuza göre basit yanları telle kaplı kümesler alabilirsiniz, fakat bu tür kümesler tavukları çok fazla korumamaktadır. Kümesin içine su da alabilir, kar da alabilir. Sonuçta besliyorsanız, yemini suyunu vereceksiniz. Bu yüzden ekstra bir şeye gerek olmayacaktır.

Kümeste Civcivler İçin Özel Bölme

Kümesinizi alırken veya kümes yaptırırken, kümesin içinde civcivler için özel bir bölmenin olmasına dikkat edin. Malum zaman zaman tavuklar yumurtlayacaktır ve bazı yumurtaları yemek için toplasanız bile, bazıları çatlayarak civciv olacaktır. Civcivlerin tavuklarla karışmaması için özel bir bölmede olmaları gerekecek. Bu tür kümeslerin tavuk kümes fiyatları daha pahalı olmaktadır, çünkü özellikle civcivleri de düşünülerek yapılır. Yok sadece yumurta toplayacağım derseniz, özel bir bölmeye gerek duymayabilirsiniz.

Tavukların Gezebileceği Bir Alanı Olsun

Her ne kadar sadece tavuk olsalar bile, tavukların da gezecek ve biraz kanat çırpacakları yere ihtiyaçları olacaktır. Bu sebeple eğer alanınız müsaitse, biraz büyükçe bir kümes alıp kümesin bahçeli veya yürüme alanlı olması tavsiye edilir. Böylece tavuklarınız da daha sağlıklı büyüyeceklerdir, hem de daha sağlıklı yumurtalar çıkacaktır. Sağlıklı bir alan, hem tavuklar için hem de sizin için önemli olacaktır.

Kümes Temizliği Çok Önemlidir

Kümesler malum düzenli olarak temizlenmediği takdirde çok kokmaya başlar. Tavuklarda sürekli dışkılarını bıraktıkları için, kümesin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bunun için çok özel bir şey yapmanıza gerek yok. Bir tane süpürge yeterli olacaktır. Süpürge ile pislikleri temizleyip kürek ile alabilirsiniz veya eğer dış alan müsaitse, dışarıya da direkt süpürebilirsiniz. Bunu düşünerek, bazıları uğraşmak istemediği ve maddi anlamda da zorlanmamak adına tavuk kümes fiyatları biraz daha ucuz kümes tercih edebiliyor.

Kümesin İçerisinde Neler Olmalı

Bir tavuk kümesi içerisinde istediğiniz birçok şeyi barındırabilirsiniz, fakat en önemlisi tavuğun veya civcivlerin beslenebileceği bir yem ve su kabı olması gerekmektedir. Eğer isterseniz de birkaç tane yatak ta koyabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer isterseniz bir yürüyüş alanı, bir tane de pencere koyabilirsiniz. Dolayısıyla tavuk kümesi içerisinde olması gereken, olmazsa olmazlar arasında;

 • Yem ve su kabı
 • Yatak
 • Saman yatağı
 • Pencere

Tavuk hayatımızın olmazsa olmazıdır. Hem bazıları için arkadaş anlamında hem de çoğumuz için besin ürünü anlamında. Hem size arkadaşlık ta edebilirler ama diğer yandan insanların hem yumurta ile hem de tavuk eti ile beslenmemiz gerekiyor. Tavuk kümesleri her anlamda çok önemlidir, çünkü tavukların sağlıklı büyümesi ve sağlıklı yumurta ve civciv üretebilmesi için de önemlidir. Bu yüzden tavuk kümesi alırken ve gerçekten tavuk bakımı yapacaksanız, bir defaya mahsus iyi bir kümes almak önemlidir.

Tavuk kümesi almak için öncelikle neyi amaçlayarak tavuk aldığınızı çok iyi düşünmeniz gerekir. Eğer tavuk çiftliği kurmayı düşünüyorsanız, ona göre tavuk kümesi almanız gerekir, eğer sadece hobi amaçlı tavuk besleyecekseniz, ona göre tavuk kümesi almanız gerekir. Diğer yandan eğer civcivler yetiştirip ticaretini yapacaksanız, ona göre de düşünerek kümes almanız gerekir. Böyle bir durumda tavukların da civcivlerin de sağlıklı olmaları gerekecek. Bu sebeple çok iyi bakıma ihtiyaç olacaktır. Tavuk beslemek zor değil, sağlıklı bir şekilde beslemek zordur, ama imkansız değildir. Tavuklar belki kedilerden köpeklerden küçük görünebilir, fakat onların da beslenmeleri ve bakımları çok önemlidir. İnternet üzerinden de tavuk kümesleri ve bakımı diye araştırma yapabilirsiniz.

6 Replies to “Tavuk Kümes Fiyatları”

 1. 500 tavuk bakmak icin kumes kac liraya kurarsiniz

  1. Merhabalar Erol bey,

   500 Kapasiteli Çadır Kümes Anahtar Teslim ; 43.000 + KDV
   500 Kapasiteli Prefabrik Kümes Anahtar Teslim ; 69.000 + KDV

   22.01.2021 tarihinde fiyat verilmiştir.

   1. Burak bey merhaba fiyat konusunda biraz müsamaha göstere bilirseniz ilk adımda 1000 ikinci adımda +1000 tavukluk yaşam alanı temin etmek isteyeceğim

    1. Merhabalar, fiyatlarımızı olabildiğince makul tutarak açıklıyoruz. İletişime geçin 0532 505 60 77 proje konusunda yardımcı olabilirim.

 2. Tavuk kümesi yapımı hakkında bilgi alacaktım yardımcı olursanız fiyat uygun olursada çok memnun ürün kolay gelsin

  1. Merhabalar Cenk bey, çadır ve prefabrik olarak 2 çeşit anahtar teslim kümes hizmeti vermekteyiz.
   Sitemizden Kümes Kurumları sayfasından çadır ve prefabrik tesislerimizi inceleyebilirsiniz.
   Sayfalarda örnek kümes ve fiyatlarımızın yazılı olduğu broşürlerimiz mevcuttur.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.