• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti

Prefabrik ( Sandviç Panel ) Tavuk Kümesi

2012 yılından beri hizmet veren firmamız Koçoğlu Tavukçuluk ve Kümes Ekipmanları, salma tavukçuluk ve doğal tavukçuluk alanında sahip olduğu tecrübe ve deneyimler ile ülkenin her yerine bu hizmeti ulaştırmaktadır. Bu sektörün doğru yatırımcılarla buluşması ve kaliteli şekilde büyümesi amacıyla verdiğimiz bu hizmet ile sektördeki kalite hayli artmaktadır. Bu sektörün meslek grubu haline gelmesinde verdiğimiz katkıyla, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı destekli projeler ve hibeler ile vatandaşlarımızın projelerine destek sunuyoruz. İklim şartlarına ve canlı sağlığına uygun olarak kümes kurulumu kümes ekipmanları ve sistemleriyle Türkiye’nin her yerinden vatandaşlara bu alanda büyük yardım sağlıyoruz.

Tavukçuluk sektöründe kaliteyi ve başarıyı elde etmek için mutlaka sistemli şekilde çalışmak gerekmektedir. Bu yüzden tavuk sağlığı ve verimi açısından kullanılacak olan kümeslerin tavuk yaşamına uygun olması lazımdır. Bu yüzden firmamız canlı yaşamı için uygun iklim şartları ve ortamı hazırlayarak en ideal kümesleri size kurup teslim etmektedir. Tavuklarınızın sayısına göre en uygun boyutlarda kümes kurulumu yaparak en verimli şekilde alışmanız için yardım ediyoruz. Kümeslerin uygun boyutlarda inşa edilerek tavukları daha rahat yaşaması bu iş için en önemli noktalardan biridir. Rahat yaşayan bir tavuk, size daha fazla verim sağlayacaktır. 

Gıda, Hayvan ve Tarım Bakanlığının  mevzuatına uygun olarak kurduğumuz kümesler, iklim şartları göz önüne alınarak ve tüm yasal izinler alınarak profesyonel şekilde kurulmaktadır. Tüm ekipmanlarıyla beraber kurulumunu gerçekleştirdiğimiz kümesler ile verimli şekilde yumurta üretimi yapabileceksiniz. Tavuk sağlığına ve yaşamı için en ideal ortam beton zemin üzerine kurulan kümeslerdir. Bu yüzden kümes kurulumu işlemlerimiz tamamen bu durum göze alınarak, yırtıcı hayvanların girmesine engellemek amacıyla beton veya parke taş üzerinde yapılmaktadır. Otomatik veya manuel olarak hazırladığımız sistemler ile tavuklarınızın bakımını oldukça kolay ve gerektiği şekilde yapabileceksiniz.

Firmamız prensip olarak 500 ve üzeri tavuk kapasiteli kümesler için kurulum yapmaktadır. Kümes kurulumu işlemlerinde kümesle beraber helezon yemlik, nipel suluk, su basınç regülatörü, saç folluk, fan ve yeterli kapasitede su deposunu da kurmaktadır. Tavuk kümesleri için gerekli olan tüneklik ve aydınlatma sistemleri ve otomasyon için gerekli pano kurulumu da kümeslerinizle beraber hazır ve kullanılabilir hale getirilmektedir. İşinde uzman ve profesyonel ekibimiz ile çok kısa ve söz verdiğimiz sürede kümeslerinizi hazırlayarak anahtar teslim şekilde size bırakıyoruz.

2430’ü aşkın referansımız ile Türkiye’nin her yerine götürdüğümüz hizmetlerimiz sayesinde bu sektörde önde gelen ve tanınan en kaliteli firmalardan biriyiz. Yapmış olduğumuz tavuk kümes kurulumu dışında, tavuk ve yarka  satışlarımızla da en verimli şekilde tavukçuluk sektöründen faydalanmanıza destek oluyoruz. Sektör tanıtımında örnek gösterilen firmamız ile tavukçuluk sektörüne atılmak isteyen tüm bireylerin projelerine en kaliteli desteği sunuyoruz.

Burak Koçoğlu Tavsiye Yazısı ; Tavukların tam randımanlı yumurtlaması için kümes şartları çok önemlidir. Yapılacak olan kümesler yazın sıcağı, kışın ise soğuğu geçirmemelidir. Kümesin içerisinde kullanılacak olan yemlik, suluk, fan vs gibi ekipmanların tamamı kümes alanına ve tavuk sayısına göre hesaplanmalıdır. Kümes içindeki eksiklik doğrudan tavuğun randımanını etkilemektedir. Firmamız anahtar teslim kümes kurulum yaparken tüm bu detayları hesaplayarak kurulum paketleri hazırlamıştır. Derme çatma kümeslerde randıman alamayacağınız gibi da hasta edip kaybedebilirsiniz. Bu sistemler minimum tüketim ile yüksek verim almak için hazırlanmıştır. Bulunduğunuz bölgenin iklim koşullarına göre kümes yönü ve tavuk çıkışları önemli detaydır. Bu konuyla alakalı lütfen bana danışın, yanlış uygulama yapmayın.

Profesyonel ve işinde uzman ekibimizle anahtar teslim tavuk kümeslerinizin kurulumlarınızı gerçekleştiriyoruz.

Anahtar Teslim Prefabrik (Sandeviç Panel) Paketlerimiz Aşağıdadır.

3.000 ve üzeri kapasiteler için 0 532 505 60 77 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Prefabrik (Sandviç Panel) Tavuk Kümesi Kurulumu Hakkında Tüm Merak Edilenler

2012 yılın itibari ile beri hizmet vermeye bailayan firmamız Koçoğlu Tavukçuluk ve Kümes Ekipmanı, gezen tavuk ve doğal tavuk alanında sahip olmakta olan tecrübesi ve deneyimleri ile ülkenin her yerine sizin istediğiniz şekilde hizmeti ulaştırmaktayız.

Prefabrik Tavuk Kümesi

Tavuk kümesleri genel olarak 4 cm kalınlığında ki 35 yıl garantili sandviç panelden yapılmaktadır. En düşük kapasite olarak 500 kapasiteli kurulmakta olup bunun standart ölçüsü 10 x 7 = 70 m2’dir.  Ülkemizin iklim koşullarına göre makas yapısı yapılmakta olup kullanılacak malzemeler 1.sınıf malzemedir. Yapı bittikten sonra kapı, pencere ve tavuk çıkışları PVC olarak yapılmaktadır.

Kümes Bakımı

Sandviç panel yani prefabrik kümesler kanatlılar için en ideal sistemdir. Tavukların ortam koşullarına adapte olması için gerekli izolasyon bu sistemde mevcuttur. Kanatlılar istediği ortam sıcaklığını kümese göre ayarlaya bilmektedir.

Prefabrik Kümes Malzemesi

Sandviç Panel, iki kat boyalı galvaniz sac veya alüminyum levha arasına muhtelif kalınlık ve yoğunlukta poliüretan enjeksiyon uygulanarak imal edilen kompozit çatı ve cephe kaplama malzemesidir.  Kümeslerde çatı ve cephe komple sandviç paneldir. 35 yıl fabrika garantilidir. Yapının yan üst kısımlarına pencere, yan alt kısımlarına ise tavuk çıkış kapıları yapılmaktadır. Personel giriş içinde ayrı bir kapı PVC den yapılmaktadır.

 

50 Yorum

 1. blank

  İyi geceler diliyorum ben nasib olursa torbalı çapak köyünden 300 ad gezen tavuk kümesi yapmak istiyorum
  İlce tarıma ziraat odasına kayıtlıyım kurallara uygun olacak şekilde anah teslim fiyatı nedir

  1. blank

   Merhabalar Bekir bey, En düşük 500 kapasiteli kurabiliyoruz. Dilerseniz için 500 tavuk yerine 300 tavuk alabilirsiniz. Paketlerimize tavuk dahildir. 300 tavuk isterseniz 200 tavuk bedelini fiyattan düşüyoruz.
   Yapılan kümesler il ve ilçe tarım kurallarına uygundur.

   1. blank

    ben200 t ane tavuk alican ve kümes lazm

   2. blank

    Ankara sincan da 500 tavuk kapasiteli kümes anahtar teslim,(hayvanlar ve ekipmanlar dahil)fiyat nedir teşekkür ederim

    1. blank

     Merhabalar Yakup bey, 500 kapasiteli anahtar teslim fiyatımız 69.000 + Kdv’dir.

     24.03.2021 tarihinde fiyat verilmiştir.

   3. blank

    Hayirli Ramazanlar
    Ben 3000 Tavukluk Kümes yaptirmak istiyorum sandvic panelinden anaktar teslimi fiyat istiyorum
    Tesekürler

    1. blank

     Merhabalar Hüseyin bey, anahtar teslim fiyatı 332.000 tl’dir.

     Detaylı iletişim için 0 532 505 60 77

  2. blank

   Bilgi alınca dönüş yaparmisin bende ilgileniyorum

   1. blank

    Merhabalar Osman bey, buradan ve telefon numaralarımızdan arayıp bilgi alabilirsiniz.

   2. blank

    Mehaba , Burak bey yer Aksaray 3000 adetlik tavuk
    Kümesi kurmayı düşünüyorum 40 dönüm arazi üzerine hangi tip kümes tavsiye edersiniz sandviç panel yoksa çadır kümesmi ? Ve kümes iki adet olma şansı varmı 1500+1500 . 3000 lik kümesin anahtar telim süresi ne kadar bir zama alır Teşekkürler

    1. blank

     Merhabalar İlhan bey,

     İl ve ilçe tarım şartlarına uygun olarak prefabrik ( sandviç panel ) kümes sistemi ile yapılmasını öneririm.

     1.500 adetten 2 tane kümes yapmak sizin doğrudan maliyetinizi arttıracaktır. Bu yüzden tek 3.000 kapasiteli daha mantıklı duruyor. Fakat kafanızda bir proje var ise 1.500 kapasiteden 2 kümes yapabiliriz.

     3.000 Kapasiteli bir kümesin kurulum ve montaj süresi 10 gündür.
     Arazi konumlanmasını baştan çok iyi ayarlamamız gerekiyor şayet ileride kapasite artımına gittiğinizde kümes yerleşimlerini daha rahat ayarlayabilelim.
     Bu yüzden var ise arazinizin fotoğraf ve videosunu bana detaylı bir şekilde 0532 505 60 77 nolu telefonun whatsappına gönderirseniz bakalım. İhtiyaç duyulursa Adıyaman’a gelip yerinde de inceleme yapabilirim.
     Sağlıcakla kalın, saygılarımla.

     1. blank

      İlginize teşekkür ediyorum
      Resim yolunacağım

     2. blank

      Rice ederim, sağlıklı günler.

  3. blank

   Merhaba iyi akşamlar sadece kümes yaptırmak istesek 200 yada 250 m2 kümesin fiyatı nekadar

   1. blank

    Merhabalar, kümeste iç ekipman olacak mı ?

 2. blank

  Burak bey 3000 kapasiteli prefabrik kümede ekipmanlar ve tavuklar dahil fiyatı maliyet nekadar.

  1. blank

   Merhabalar Kadir bey, anahtar teslim fiyatımız 332.000 + KDV’dir.

   13.01.2021 tarihinde fiyat verildi.

 3. blank

  Kolay gelsin ustam Ankara Gölbaşı ilçesinde 2000 adetlik panel kümes dusunuyorum fiyatı ne olur acaba

  1. blank

   Merhabalar, 2.000 kapasiteli anahtar teslim fiyatımız 211.500 + KDV’dir.

   14.01.2021 tarihinde fiyat verilmiştir.

 4. blank

  BURAK BEY PREFARBIK PANELLER SANDAVICLI YALITIMLIMI KAC CM KALINLIK 1000 TAVUK ICIN BILGI ALMAK ISTIYORUM

  1. blank

   Merhabalar Sedat bey, 4 cm çatı ve cephe komple panel ile kaplanıyor. Ülkemizin tüm iklimleri için ideal ve denenmiş sistemdir.
   1.000 tavukluk için broşürlerimizi inceleyebilirsiniz.

   1. blank

    tesekkurler burak bey ilginiz icin sizlere doneriz insallah brosuru incelerim

    1. blank

     Rica ederim Sedat bey, sağlıklı huzurlu günler dilerim.

 5. blank

  İyi günler tavuklar kaç haftalık olarak geliyor ve aşıları tam olarakmı

  1. blank

   Merhabalar Furkan bey, tavukları 16 haftalık olarak gönderiyoruz. Devletin bize ilettiği üretim şekline göre üretim yapılıyor. Bulunduğumuz İl ve ilçe tarım veterinerleri tarafından kontrol edilip sağlık raporları ve aşı kartları çıkartılıyor. Bu çıkan belgelerde müşteriye sevkiyat sırasında teslim ediliyor.

   Bunun dışında yazdıklarımı yapamayan firma veya merdiven altı üreticilerden UZAK DURUNUZ.

 6. blank

  İç ekipman olarak 1000 tavuk paketinde kaç folluk kaç yemlik var

  1. blank

   Merhabalar Salih bey,

   18 mt uzunluğunad + 150 kg haznenli otomatik yemleme sistemi oluyor.

   8 adet 12 gözlü galvaniz folluk oluyor, totalde 96 göz yapmaktadır.

   18 x 2 = 36 mt uzunluğunda yani 2 sıra otomatik nipel sulama sistemi

   18 mt x 3 sıra tüneklik grubu

   20 mt aydınlatma ve kablo tesisatı

   54 mt şok cihazı teli ve aparatı

   500 lt su deposu ve bağlantıları + 36 mt su borusu

   100 x 100 1 adet Fan

   İçerideki otomasyonu kontrol etmek içinde otomatik pano bulunmaktadır.

   Detaylı olarak yazdım, müşteri örnek kümes kurulumlarımızda ki fotoğraflarda daha detaylı görebilirsiniz.

   Saygılarımla.

   1. blank

    1000lik pakette sadece folluğun biraz az olması dikkatimi çekti tavuklar için ortalama folluk başına 6-7 tavuk öneriliyor

    1. blank

     Merhabalar Salih bey, 8 yıllık arge çalışmam sonucundan en ideal ve ekonomik sistem budur. Fazla koymanız da sıkıntı yok fakat bütçeyi düşük tutup en ideali hesapladım.

 7. blank

  Ödemeler nasıl oluyor teşekürler

 8. blank

  Ödemeler nasıl oluyor

  1. blank

   Merhabalar Ferman bey, hakedişe göre sözleşmeli çalışıyoruz.

 9. blank

  etlik tavuk için uygunmudur

  1. blank

   Merhabalar Ali bey, prefabrik kümesler uygundur.

 10. blank

  750 TAVUKLUK PREFABRIK ANATHTAR TESLİM FİYATI NEDİR

  1. blank

   Merhabalar Erdem bey, 750 tavukluk anahtar teslim fiyatı 86.000 + KDV’dir.

 11. blank

  Merhabalar 1000 tavuk kapasiteli prefabrik tavuk kümesi için ekipmansız boş kümes fiyatınız nedir acaba?

  1. blank

   Merhabalar Berk bey, 0532 505 60 77 nolu numaradan arayıp bilgi alabilirsiniz. Bölgenize göre fiyat değişecektir.

 12. blank

  500 tavuk için kaç dönüm araziye ihtiyaç var

  1. blank

   Merhabalar, 1 dönüm yer fazlasıyla yeterli olur.

 13. blank

  ben200 t ane tavuk alican ve kümes lazm ne olur abicm

  1. blank

   Merhabalar Yavuz bey, en düşük ege bölgesi için 500 kapasiteli kümes kurulumu yapabiliyoruz.

   500 Kapasiteli anahtar teslim fiyatımız 69.000 + Kdv’dir.

   07.02.2021 tarihinde fiyat verilmiştir.

 14. blank

  500 tavukluk prefabrik kümes yaşam yerine nekadar uzaklıkta olması lazım sıkıntı olur mu köye yakin olsa

  1. blank

   Merhabalar Fuat bey, il ve ilçe tarımlar yerleşim yerinden uzak isterler. Konut imarlı yerler yerine tarım arazisi vs uygundur. Köyde olması problem değil, şehir merkezi tarzında yerlere uzak olmalıdır.

 15. blank

  Mrb ben de tokatta 500 tavuk kapasiteli bir kümes kurmak istiyorum ileride gerekirse büyütmek te isterim şu an için anahtar teslim fiyat alabilirmiyim

  1. blank

   Merhabalar efendim, 69.000 + KDV anahtar teslim fiyatımızdır.

   24.04.2021 tarihinde fiyat verilmiştir.

 16. blank

  2000 tavuk kapasiteli sandvic panel kumes ic ekipmansiz sade bos kumes fiyat nedir?

  1. blank

   Merhabalar Şenol bey, hangi bölgeye istiyorsunuz ? Kapı, pencere ve tavuk çıkışları bizim standart sayılarımızda mı olsun. Yoksa sizin özel bir isteğiniz var mı ? Kümes içine ayrı bölme ( depo ) tarzı bir oda ister misiniz.

 17. blank

  Iki bin tavuk icin kac metrekare kumes kac donum arazi olmasi gerekiyor en azami
  Birde iki bin tavukluk bir prefabeik bir kumes anahtar teslim fiyati nedir vede tavuk ve ic ekipmansiz fiyati ogrenebilirmiyim yer ordu unye

  1. blank

   Merhabalar Selahattin bey, 3-6 dönüm arası yeterlidir. Anahtar teslim fiyatı tavuk dahil. 211.500 + KDV’dir.

   Ekipmansız sadece yapı isterseniz 120.960 + KDV’dir.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.