• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti

Lohman Brown

Lohman Brown 1 3

LOHMAN BROWN YUMURTA TAVUĞU

Lohman Brown Yumurta Tavuğu Irk Özellikleri Nelerdir?

Salma ve ticari tavukçulukta birinci sırada bulunan tavuk cinsleri arasında Lohman Brown yumurta tavuğu bulunur. Alman kökenli bir tavuk ırkıdır. Yumurta rengi kahverengidir. Bu yüzden kahverengi yumurtacılar arasında en çok tutulanılıdr.18-19. Haftada kılavuz yumurta atmaya başlar. 1 yılda ortalama 300-330 arası yumurta vermektedirler. Günlük 105-115 gram arasında yem tüketirler. Yumurta verimi açısından oldukça yüksek düzeyde olan Lohman Brown Yumurta tavuğu oldukça tercih edilen bir ırktır.

Lohman Brown Yumurta Tavuğu Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Her şeyden önce elimizdekinin bir canlı olduğunu unutmadan ona doğru bakımı ve ilgiyi göstererek beslememiz gerekir. Sadece verim ve kazanç  odaklı düşünülmemelidir. Tavuk sağlığını ön planda tutacak şekilde çeşitli testlerden geçmiş ve veteriner kontrolünde tüketilen yemler tercih edilmelidir. Gerekli aşıların düzgün ve düzenli bir şekilde uygulanması gerekir. Çabuk hastalanıp strese girebilen bir ırk olduğundan daima düzenli bir takibe almanız ve ilgiyle beslemeniz gerekmektedir. Doğru bakım ve ilgi gösterildiğinde yumurta verimi açısından oldukça verimli tavuklarınız olacaktır.

Lohman Brown Yumurta Tavuğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dikkat edilmesi gereken hususların başında satıcının yapmış olduğu bakım ve beslenme programı gelmektedir. Aynı zamanda alacağınız tavuğun tam yaşını bilmek ve bilinçli bir şekilde alım yapmak çok önemlidir. Bu yüzden yaş ve ağırlığı gösteren takip kartlarını mutlaka almanız gerekmektedir. Güvenilir olmayan satıcılardan tavuk almanız sizin başınızı derde sokabilir. Bu yüzden yarka alırken mutlaka garantili bir firmadan almayı tercih etmelisiniz. Ve alacağınızı tavuğun orijinalliğinden emin olmak adına  cinsini, ırk özelliklerini de bilmeniz gerekir.

lohman1

Lohman Brown Yumurta Tavuğu Hijyen Açısından Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kümesleri diğer kümeslerden ayrılmalıdır. Her ayrılan kümeste kendi yaş grubundaki hayvanların bulunması önemlidir. Ziyaretçi ve misafir alımına çok dikkat edilmelidir mümkünse alınmamalıdır. Kümeslere girerken kişisel hijyen ihmal edilmemelidir. Dökme yem kullanılması tavuklar ve hijyen açısından daha sağlıklı olacaktır. Viol kullanırken daima yenisi kullanılmalıdır. Başka türde tehlikeli ve virüs açısından zengin olan hayvanların kümese girmemesi çok önemlidir bunun için kontrol ve gerekli tedbirler alınmalıdır. Aşılar daima yapılmalıdır asla ihmal edilmemelidir.

Lohman Brown Yumurta Tavuğu Işık Programı Nasıl Olmalıdır?

Işık programı tavuklarınızdan yeteri düzeyde verim alabilmek, kaliteli ve hedef yumurta iriliği açısından çok önemli bir konudur. Eğer hayvanlar yumurtlama döneminde beklenen hedef ağırlıktan daha düşük bir ağırlıktaysa ışık miktarı arttırılarak daha çok yem yemeleri ve kilo dengesini eşitlemek yararlı olacaktır. Işık süresi yaşa göre değil vücut ağırlığına göre yapılmalıdır. Büyütme döneminde 15. haftaya kadar ışık süresi arttırılmamalıdır.18. haftadan sonra ise tersi olarak azaltılmamalıdır.18. haftada 10 saat ışık verilmelidir.24. haftada ise bu ışık süresi 14 saate kadar çıkmalıdır.

Lohman Brown Yumurta Tavuğu Tercih Edilme Sebepleri

.  Uzun süre yüksek verim ile yumurta üretimi sağlaması

.  Az yem tüketimi

.  Yumurtaların kahverengi olması

.  Uyumlu bir karakterde olması

.  Çabuk yumurtaya gelmesi

lohman3

Firmamız 8-9 yıldır üretimi yapmaktadır. Tamamen orijinal ve aşılı olarak kuluçka firmalarından gelen civcivleri üretim kümeslerimizde 112 güne kadar büyütmekteyiz. Bu süreç boyunca yapılması gereken tüm aşıları Bakanlık izni ve kontrolüyle veterinerlerimiz yapmaktadır. Ege Bölgesinde tek kayıtlı resmi üretici olan firmamız sadece gezen ve salma tavukçuluk sistemlerine tavuk satmaktadır.

Üretimlerimizin tamamı yer kümeslerindedir. Kafes sisteminde kesinlikle üretim yapmamaktayız. Bu sistemlere tamamen karşı olduğumuzu ve gezen-salma tavuk sistemlerine bu tarz üretimlerden gelen tavuklarda problem yaşandığını bildiriyoruz. 4 aylık üretim sürecinde bir tavuğun hareketsiz kaldığı ortamdan daha sonra yere yani salma tavukçuluğa adaptasyonu çok zor olmaktadır. İki ayağının üzerinde durmakta bile güçlük çekmekte ve yığılma dediğimiz olayı gerçekleştirmektedir.

Bunun bilincinde olan firmamız sadece yer üretim kümeslerinde üretim yapmaktadır.

 

Lohman Brown Tavuğu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Lohman brown tavuğu, tavukçuluk sektöründe en fazla rağbet gören yumurtlayan tavuk türüdür. Bu tavuğun cinci Alman kökenlidir. Lohman tavuğu yumurta verme oranı çok yüksektir. Yumurta rengi genellikle kahverengidir.

Lohman Brown Tavuğu

Lohman brown tavuğu sakin ve uyumlu yapısı ile dikkat çeker. Bu tavuk türü iri ve kahverengi yumurtaları ile ünlüdür. Yaklaşık olarak yılda üç yüze aşkın yumurtlayabilirler. Lohman brown tavuğunun ömrü on yılı bulabilir. Yem tüketiminin az olması ve çok yumurta vermesi bu cins tavuğunun tercih sebebi olmasında büyük bir etkendir.

lohman4
lohman4

Lohman brown tavuğu salman tavukçulukta popüler olan bir tavuk ırkıdır. Fiziksel özellikleri bakımından tümüyle kahverengi tüylere sahiptir ancak bazılarında boyun, baş ve kuyruk kısımlarında beyaz tüyler bulunur. Tam olarak köy tavuğudur. Yumurta boyutları büyüktür. Bu ırk tavuğa salınarak ve serbest bırakıldığında yem tüketim oranları azalır.

Lohman Brown Tavuğunun Olumlu Yönleri

Lohman brown tavuğu, tavuk ticareti yapanların en çok tercih ettiği tavuk türüdür. Bunun sebepleri arasında;

 • Yumurta verme oranı yüksek olması
 • Yem tüketiminin az olması
 • Uyumlu ve sakin yapıda olmaları
 • Yumurta yapma hızı yüksek olması

Lohman tavuğunun bu gibi olumlu özellikleri, bu ırk tavuğun popülerliğini arttırmaktadır.

Lohman Brown Tavuğunun Olumsuz Özellikleri

Lohman tavuğu, genel manada olumlu özelliklere sahip olsa da olumsuz özellikleri de bulunur. Bu olumsuz özellikler;

 • Hastalık dirençleri çok üst düzey değildir.
 • Soğuğa karşı hassasiyet sahibi olmaları
 • Strese karşı kırılgan bir ırktır
 • Yaşları ilerledikçe yumurta verme oranlarının azalması

Yukarıda belirttiğimiz olumsuz özellikler Lohman tavuğunun nadirde olsa tercih edilmeme sebebi oluyor.

Lohman Brown Tavuğu yetiştirmek ve Yetiştiriciliği

Lohman tavuğu, tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyenlerin tercih ettikleri bir cinstir. Irkları Almanya’ya dayanan bu cins tavukların çok fazla verimli olmaların yanında ve çiftlik ve salma tavukçulukta bakmak isteyenlerin almak istedikleri tavuk türüdür. bu cins tavuklar her mevsim yumurta verirler. Tavuk yetiştirmek ve bakmak kolay bir iş değildir. Bu iş için uygun bir yerinizin ve maddi açıdan gelirinizin olması gerekir. Çiftlik sahibi olmak zor ve zahmetlidir.

Tavuk yetiştiriciliğini neden yapmak istediğinizi belirleyin. Etinden mi yararlanmak istiyorsunuz, yumurtasından mı? İşte önemli soru bu.  Lohman brown tavuğu, yumurta amaçlı yararlanılan tavuk ırkıdır. Bu cins tavuklar direnç olarak dayanıklıdırlar. Yalnızca soğuk havalardan dolayı hastalanabilirler. Fakat bu durum nadirdir. Yem tüketimi az miktarda olup, yumurta verme açısından oldukça fazla yumurta verir.

Tavuk yetiştiriciliğinde en önemli noktalardan biri de tavukların iyi bakılmasıdır. Bu şartları en iyi imkanlarda sunmalısınız. Çiftlik yerinizin iyi ve güzel koşullarda olmasına dikkat edin. Tavukların bulunduğu ortamın iyi standartlarda olmasına, yemine su kaplarına, ortamın ısı derecesine dikkat edin. Tavuklarınızın sağlık kontrollerini düzenli olarak veteriner gözetiminde yapmayı ihmal etmeyin.

 

LOHMAN BROWN TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER:

 • 18-19. Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar.
 • Günde 105– 115 gram arası yem yemektedirler.
 • 1 Tavuk yılda  300 – 330 arası yumurta vermektedir.
 • Yumurta kabuk renkleri kahverengi ve tonları şeklindedir.

0532 505 60 77 – 0554 950 94 30 nolu telefonlardan sipariş verebilirsiniz.

Aşağıda ki videoda firma sahibimiz Burak Koçoğlu’nun Lohman Brown tavuğu hakkında ki TV8 kanalına verdiği röportajı izleyebilirsiniz.

113 Replies to “Lohman Brown”

 1. burak bey merhaba ben mardinin nusaybin ilçesinde kalmaktayım öncelikle tavuğun bize adet olarak toptan sayış fiyatı bide yumurtanın toptan olarak koli fiyatını meil olarak gönderebilirmisiniz eğer uygunsa ilk etepta küçük bir çiflikte kura biliriz yumurta fiyatlarınız ise bize uyarsa ve sizde uygun görürseniz bayide olabiliriz cep numaram 543 205 73 16 ismail tokay kolay gelsin iyi çalışmalar

 2. selamin aleyküm.. burak bey organik tavuk yumurta yetisciriligi yapmak istiyorum.500.1000.adetten baslayip ilk önce tecrübe kazanmak bilincli yetistiricilik yapmak istiyorum.1000 adet tavuk alsak genel maliyeti ne olur yardimci olursaniz sevinirim.tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.kolay gelsin.

  1. Merhabalar Kadir bey, yeriniz hazırsa tavuklarımız 30 Mayıs – 10 Haziran tarihleri arasında dağıtıma çıkacaktır. Fiyatımız 13 tldir.

   1. Bodrum tarafına dağıtım yapiyormusunuz

    1. Merhabalar Cemal bey, en az 200 adet olmak kaydıyla gönderim yapıyoruz.

 3. selam. salma tavukculukta kümeste tavuk başına ne kadar alan gerekir nasıl hesaplamamız gerekiyor. 2o14 de ilk satışlarınız ne zaman başlıyor ve ücreti ne kadar. nakliye nasıl oluyor. bilgilendirirseniz memnun olurum. şimdiden teşekkürler. tel numaram

 4. Merhabalar Giresuna sevkiyatınız varmı acaba iki veya üç ay içerisinde

  1. Merhabalar Mehmet bey, kaç adet istediğinize bağlıdır.

 5. selamunaleyküm ben karamandan serkan buişe 1000 taneyle başlamak istiyoruz yarkada bize yardımcı olabilirmisiniz

  1. Merhabalar Serkan bey, tabiki yardımcı oluruz 0532 505 60 77 nolu telefonu ararsanız benimle görüşebilirsiniz.

   1. Merhaba Burak bey telefon numaranızı yazabilirsiniz yer Manisa tavuk almak istiyorum

    1. Merhaba, 0532 505 60 77 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 6. dagıtım güzergahınıza uyarmı acaba karaman bide ödeme nasıl olacak
  sonraki izlenecek yollardada sıkca sizi rahatsız edecegiz şimdiden teşekkürler

  1. Merhabalar Serkan bey, dağıtım güzergahına vermiş olduğunuz siparişi verebiliriz. 0532 505 60 77 nolu telefonu ararsanız size yardımcı olabilirim.

 7. burak bey yumurta tavuğu yetiştirmek istiyorum organik olarak yetiştiricilik ve satıcılık yapmak istiyorum. şuanda 3000 tane yle başlamak ve ve büyütebilmek için çabalaıycam. çiftliğim var ve kümesimide yapmaya başladım. şuan tek eksiğim kaliteli tavuk bana yardımcı olursanız sevinirim. 0507 468 xxxx numaram xxşimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Aykut bey, Vermiş olduğunuz numaradan size ulaştım ve gerekli bilgileri verdim.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0532 505 60 77

   1. Fiyat nedir yumurtlamaya başladıkları 100adet almayı dusunuyorum

    1. Merhabalar Ömer bey, tavuk fiyatları sürekli değiştiğinden dolayı en güncel fiyatı 0532 505 60 77 nolu numaradan beni arayıp bilgi alabilirsiniz.

 8. benim 4000 metre kare kapalı alanımız var çiftlik mardin Kızıltepe dedir yaz ayları 45 derece sıcalık oluyor sorun olurmu birde soruyorum bazıları büyük tavukların uyum sağlamayacağını söylüyorlar bunların civciv olarak yetiştirilmesini söylüyorlar bende kararsız kaldım bilgilendirirseniz sevinirim tel 0532585xxxx

  1. Merhabalar Sedat bey, Kümes içi sıcaklık sorunu tavuk için en önemli sorunlardan birtanesidir. Bu sorununuzu büyük elektronik sistemli fanlar ile giderebilirsiniz. Bizim size vereceğimiz tavuklar kafes tavuğu değil, yer kümes tavuğudur. Bu yüzden sizin için bir sorun olmaz. 16.haftaya kadar bizim bakımımız ile sizin bakımınız aynı olmayabilir. Siz 1 adet aşısını yapmadığınız anda ileri süreçte tavukta problem olabilir. İletişim numaranızı kaydettim gün içerisinde size ulaşacağım, Saygılarımla.
   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0532 505 60 77

 9. Burak bey merhaba size iki sorum olacak,
  1. sizden alacağımız 16 haftalık tüm aşıları yapılmış tavuklara daha sonra biz hangi aralıklarda ve dönemlerde hangi aşıları yapmalıyız ve bu aşıları yaptırırken ücreti karşılığında veteriner ve ilaç teminine firma desteğiniz var mı ?
  2. adana da 3 dönüm bahçemizin içerisinde kullanmadığımız 100 m2 3 odalı evimiz var burayı kümes olarak kullanmamız tavuklara verim açısından bir sorun teşkil eder mi ?

  1. Merhabalar Mustafa bey,

   1- 4’LÜ AŞI ÇİÇEK VEBA bu aşıyı siz yaptırıyorsunuz, tedariği konusunda bizim veteriner hekimlerimiz size yardımcı olacaktır.

   2- Evi kümes yapma fikri pek iyi bir fikir gibi gözükmüyor, tek odaya kapalı alana çevirirseniz veya birleştirme yaparsanız olabilir.

 10. merhaba mustafa bey 22 hanaftalık logman 50 adet tavugum var henuz yumurtaya gelmedi hangi cins yem vermem gerekiyor yumurta yemi aldım dısarıya hic cıkarmadım sizlerden bilgi yardımı rica edecektim

  1. Merhabalar Melih bey, tavuğu bizden almamanıza rağmen sorunuza cevap veriyorum, aldığınız döneme göre yem vermediğinizden tavuğunuzun yanma ihtimail yüksektir.

 11. MERHABALAR BURAK BEY ORGANİK YUMURTA TAVUKCULUĞU YAPMAK İSTİYORUZ BURDAN YORUMLARI TAKİP EDİYORUM KAFAM KARIŞIYOR.ŞİMDİ BU TAVUKLARI MISIR BUDAY ARPA İLE BESLEDİĞİMİZ ZAMAN VERİM NASIL OLUR BU TAVUKLARIN YUMURTALARINDAN CİVCİV ÇIKTIĞI ZAMAN AYNI ORJİNAL IRK DEVAM EDİYORMU.YORUMLARI TAKİP EDİNÇE FARKLI SONUÇ LAR CIKIYOR.

  1. Merhabalar İbrahim bey, tavuktan yüksek performanslı yumurta bekliyorsanız, yumurta yemi vermeniz gerekiyor. Döllü yumurta yaptığınız zaman çıkan ırk hibrittir, orjinal olmaz.

   1. ÖZÜRDİLEYEREK ŞUNU TEKRAR ETMEK İSTİYORUM BİZİM ÇIKARDIĞIMIZ YUMURTALAR DAN ÇIKAN CİVCİVLER NASIL HİBRİT OLUYOR BUNU BİRAZ AÇARMISINIZ..TAV
    UK SİZDEN HOROZ SİZDEN.

    1. Merhabalar İbrahim bey, ana damızlık dediğimiz olay vardır, bizden almış olduğunuz tavuklar ana damızlıktan döllenmiş olarak gelir, horoz-tavuk ayrımı yapılır. Bundan sonrakı çıkan ırkın çitleşmesi ana damızlıktan olmadığı için orjinal ırk olmuyor. Buna da halk arasında hibrit-köy tavuğu deniliyor.Bizim sattığımız tavuklar asil ırk olmakla birlikte orjinal ırıktır. Yumurta performansı bu şekilde belirlenir.

     1. BURAK BEY İLGİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.İYİ ÇALIŞMALAR

 12. selam burak bey bu konu üzerinde araştırma yapıyorum Osmaniye’de esnafım ama toprağı seven birisiyim bu organik tavuk işi güzel vede insanların doğal ürünler tüketmelerine sebep olmak bu daha da güzel ama bu üretilen yumurtaları kime ve nasıl satabilirim bunu alan firmalar varmı broiler et tavuğu yetiştirenlerden kesimhanesi alan büyük firmalar kendilerinin verdiği civcivi yine kendileri alıyor pazarlama sıkıntısı yok organik üretim sektörün dede böyle bir olay varmı son sorum yumurtadan kesilen tavuğu organik et olarak satılıyor mu ve satılıyorsa kime ve kaç lira dan gidiyor tanesi

 13. Merhabalar Burak Bey,
  Burdur İli Bucak İlçesinde 16000 m2 arazi üzerine organik tavuk çiftliği ile ilgili şirket kuracağız. Civciv sipariş aşamasında tesis kuruluş başlangıcı ile yapacağız 10000 civarında 8000 tavuk 2000 horoz olarak düşünmekteyiz. Danışmanlık mutlaka alacağız. İstanbul dudullu osbden ekipman ile ilgili bir firma ile görüştüm. Sizden isteğim. Tesis kurumunda teşviklerden de yararlamayı sağlayabilecek profesyonel bir kaç inşaat firmasının İsmi ve iletişim bilgileri.
  Şimdiden teşekkür eder. iyi çalışmalar dilerim.

  1. Merhabalar Arif bey, hazır sermayeniz olmadan bu işe girmenizi önermem. Tavuk miktarınız, başlangıç için yüksek bir miktar. Teşvik için Ziraat Bankası ve TEB Bankasının faizsiz kredilerinden yararlanabilirsiniz. Kümesin içi için helezyon yemlik ve nipel suluk sistemi kullanacaksınız. Dışı için önemli olan 2 kriter var. Havalandırma ve Isıtma. Bunları bir inşaat firması değilde tecrübeli kişilerin yardımıyla yapabilirsiniz. En kısa sürede İzmir-Urla daki çiftliğimize gelerek çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

   1. Teşekkür ederim Burak Bey.
    Yakın zamanda İnş. Urlaya geliriz.
    Detayları konuşuruz.
    Kolay gelsin.

 14. denizli ili sarayköye bğlı beylerbeyi köyünün eski muhtarıyım. şimdi sarayköyün mahllesi oldu.tavukculuk konusunda sizin sayanizde epey yol kadedim. yazılarınızın ciddi ve samimi olduğunun, farkındayım,sizi arayacağım. ben bu işi yapacağm

  1. Merhabalar Osman bey, iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz, 7/24 iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 15. Burak bey merhaba.500-1000 arsında sizin tavsiye edeceğiniz bir ırkla bu işe girmek istiyorum tamamen organık salma yumurta tavukculugu istiyorum.bana kısaca bu konuda ki tavsiyeleriniz nelerdir.

  1. Merhabalar Barış bey, Lohman Brown yarkalar size ideal ırktır. Ülkemiz iklim şartlarına en uygun olmakla birlikte yumurta performansı da oldukça yüksektir. Size verebileceğim en önemli tavsiye, tavuğu alacağınız yeri gidip gezmeniz, aşı kartlarını, tarım gıda ve hayvancılık bakanlığının üretim iznini görmenizdir. Tavuğu en doğru yerden almanız sizin için yeterlidir.

 16. harikasınız arkadaşlar genelde kırsal alan ve koylerde yaşayanların yapabıleceyı en ıdeal iş yakından takıb edıyorum

 17. Merhabalar ;

  Hocam ben küçük çaplı evimin bahçesinde 150 kadar tavuk alarak amatör olarak bu işi yapmak istiyorum.Bu konu ile ilgili izin alınması gerek bir devlet mercisi veya şirket olmak gerekiyor mu bilgi verirseniz sevinirim.

  1. Merhabalar Mehmet bey, hiçbir şekilde izin almanıza gerek yok.

 18. mer . burak bey biz 16 aşıyı kanat altından nasıl yapacağız bunu siz yapsanız fiyatını alsanız nasıl olur

  1. Merhabalar Nihat bey, bizim veterinerimizden tedarik edebilirsiniz veya bulunduğunuz ilden alıp yaptırabilirsiniz. 1.000 doz olarak satılıyor fiyatı 225 tl. 100 lirada vurdurma parası alırlar, veya kendiniz vurabilirsiniz. Enjektör ile göğüs kısmına yapılıyor.

 19. mer burak bey ben tavuk almaya geldiğim zaman 225 tl ilaç parası 100 tl vurdurm parası versek 750 tavuk alabilirmiyiz lohmandan başka cıns pleymunt susex varmı lohmanla pleymut aynı kafeste olurmu teş

  1. İzmirdeki çiftliklerimize geldiğinizde aşıyı buradaki veterinerimizden temin edebilirsiniz. Lohman Brown satışımız vardır.

 20. Merhaba Burak Bey,

  10m x 30m kumes ve önünde 800 metre tel içerisinde 600 adet salma tavukculuk yapmak istiyorum,hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyim.Denemek amaçlı 50 adet almak istiyorumnakliye için az miktar ama daha sonra ki alacaklarıma istinaden Ankaraya dagıtımınız olursa,50 adet ekleme imkanınız olurmu.Birkaç sorum olacak cevaplar sanız sevinirim.
  Ulşım sırasında yarkaların hastalanma,geldik ten sonra stres,adaptasyon sorunu oluyormu ?

  800 açıkalan yeterli olur mu ?

  Alım yaptıktan sonra yem ve kümesimizin resimlerini sizin ile paylaşarak eksiklerimiz hakkında tavsiye alabilirmiyiz ?

  Yarkalar ile beraber vereceğiniz evraklar neler dir ?

 21. 100 m kare çadır yaptırsak bize bir çadırcı tavsiye etseniz internetten takip etsek çadır fiyatlarını öğrensek iyi olur teş.

  1. Ankara firması olan Güleçyüz Çadırı öneririm. Burak bey yönlendirdi derseniz size yardımcı olacaklardır.

 22. daha önce konuştuğumuzda yılın he ayında tavuk bulabilirsiniz demiştiniz kapasitemizi çoğalttık demiştiniz tavuk almak için eylülümü bekleyeceğiz fiyat artacakmı ona göre kendi hesabımızı yapalım

  1. Merhabalar Nihat bey, Eylülden itibaren her ayın 30’unda 16 haftalık tavuk çıkacak şekilde fizibilitemizi yapıyoruz. 13-14 tl arası olacaktır.

 23. Tavuklar 1.5 kilo dimi 4. Ayinda

  1. Merhabalar Selçuk bey, 1.300 – 1.450 arası değişmektedir.

 24. Slm burak bey sizin bildiginiz hatay veya adana bolgesinde sizin tavsiye edebileceginiz bir ciftlik varmi ben simdilik 100 adet almayi dusunuyoruz bana yardimci olur iseniz sevinirim ama sizden lmak isterim ama siz 100 tane tavugu nakliye yapamazsiniz sanirim bana yardimci olursaniz svinirim cvp bekliyorum mail atma imkaniniz varmi

 25. slm abi hala cvp alamadım ya bana yardımcı olmanızı istiyorum sana zahmet ama şimdilik 100 tavuk alacak durumum var bana hatay bölgesine yakın b
  ir çiftlik adı önerme imkanın vamı varsa bana bu adresime mail atarmısın sana zahmet

  1. Merhabalar Durmuş Ali, düşük miktarları İzmir Urla daki çiftliğimize gelip teğmin edebilirsiniz.

 26. Merhaba sitenizi uzun zamandır takip ediyorum 170 adet lohman brow cinsi tavuğum var bu işe 2. ayda başladım yumurta pazarı hakkında görüşmek istiyorum eğer anlaşırsak tavuk edetimi 1000 e çıkartmak istiyorum görüşebilirmiyiz.

 27. Burak bey 400 metre kapali alanimiz var.500 adet tavuk ile yumurta uretimi dusunuyorum .500 adet tavuk kac yumurta verir gunluk.tavuklarin aylik yem asi masrafi ne olur.tesekkur ederim.

  1. Merhabalar Tuncay bey, %75 – %90 randıman alacak gibi hesaplayabilirsiniz. 400-450 arası değişir.

 28. merhaba burak bey manisa akhisardan yazıyorum. 3000-5000 arası tavukla işe başlamayı planlıyorum.Gereken izin ve ruhsatlar hakkında bilgi verebilirmisiniz.

 29. merhabalar ordu fatsadan yazıyorum tavuk fiyatını sıtenızde guncel olarak bulamıyorum

 30. selam burak bey ben şu an yurt dışında çalışmaktayım izmirde oturuyorum ben tavuk çiftliyi açmayı düşünüyorum ama yerim yok haliile kiraliyacağım ilk etapta (1000) tavukla başlamak istiyorum bin tavuk kira yem masrafı vs karşılarmı karşılamıyorsa kaçtane ile başlamam gerekir ve tavuğu aldıktan kaç hafta sora tam randuman alırım (1000) tavuğun bana maliyeti ne olur yani bir tavuğu kaç paradan alırız bütün bunlara ek yumurta pazarını bulurmuyuz teşkürler iyi çalışmalar diliyorum.

 31. slm burak bey. manisa köprübaşı ilçesinde fazlasıyla açık arazim var.sizlerin desteği ve aracılığınızla yumurta tavukculuğu yapmak istiyorum.bu konuda önerileriniz nedir? bir de pazarlama konusunda endişelerim var. bu konuda sizlerin desteği olabilir mi? cevabınız evet ise, bir yumurtanın fiyatı nedir? teşekkürler

  1. Merhabalar Rahmi bey, öncelikle kaç adet tavukla başlayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. 0533 322 46 33 nolu telefonu arayıp detaylar konusunda bilgi alabilirsiniz.

 32. Merhabalar Burak bey , kapalı alanda yumurta tavuğu beslemek istiyorum bunu göz önünde bulundurarak sorularım şunlar ;
  1_20.000 tavuk için kümes büyüklüğü ne kadar olmalıdır ?
  2_Kaç kişi bu kadar tavuğun bakımını üstlenebilir ?
  3_Günlük ortalama ne kadar yem tüketir ?
  4_Günlük ortalama ne kadar yumurtlarlar ?
  5_Ortalama ne kadar sermaye koymalıyız ?

  Teşekkürler.

  1. Merhabalar Gökalp bey, kafes tavukçuluğu mu yapacaksınız yoksa salma tavukçuluk mu yapacaksınız ? Ona göre sorularınızı cevaplayayım.

   1. Kafes tavukçuluğu.

 33. Kafes tavuğu , en önemlisi aylık veya haftalik ne kadar kazanırız.

  1. Merhabalar Gökalp bey, kafes tavukçularına tavuk satmıyoruz.

 34. kasım ayı siparişleriniz dolmuş almak istiyorduk ne yapacağız

 35. Burak Bey merhaba,

  Yorumlarınızın çoğunu okudum, herkese bir şekilde cevap vererek yardımcı olmaya çalışmışsınız, öncelikle nezaketiniz için teşekkürler.

  Bende 1000 tavukla bu işe başlamak istiyorum ancak kafamda çok fazla soru var, bu işe meraklıyım ama kredi çekerek gireceğim için de endişeliyim. 1000 tavuk tahminen ortalama ne kadar para kazandırır. Ona göre gireceğim borcun üst sınırını belirleyeceğim

  Tavukları sizden aldığımız takdirde sevkiyat dahil tanesi bize ne kadara mal olur?

  Teşekkürler

  1. Merhabalar Volkan bey, öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Ortalama kazancınız 3.500 – 6.000 arası değişmektedir. Bu değişiklik sizin yumurta satış rakamınıza göre etkilenir.

 36. burak bey hayırlı işler ben 5000 adet salma yumurta tavukçuluğu yapmayı düşünüyoruz başlangıç olarak 1000 mk kapalı alan 5000 mk açık alan salmada yaylımın haricinde ne tür yem verebiliriz bunların yumurta sayı olarak ne olur bize göstere bileceğiniz modern çiflik varmıdır son aşisını sizin ord a yaptıra bilirmiyiz son aşıdan sonra bunların aşiları varmı

  1. Merhabalar Abdülkadir bey, https://www.tavuksatisi.com/musterilerimizin-kumesleri/ bu adreste müşterilerimize ait birkaç fotoğraf mevcuttur.

 37. HAYIRLI AKŞAMLAR BURAK BEY BEN 1000 TANE ALMAK İSTİYORUM OSMANİYE BAHÇE NAKLİYESİNİ KARŞILIYORMUSUNUZ O BÖLGEYE

  1. Merhabalar Mehmet bey fiyatlarımıza nakliye dahildir. Tavuklarınızı firmamızın araçlarıyla işletmenize teslim ediyoruz.

 38. merhabalar, simdiden verdiginiz cevaplar ve bilgilendirmeleriniz icin cok tesekkurler.
  izmirde 1,5-2 donumluk tarlam var, burada salma tavukculuk yapmak istiyorum. alttaki sorularda yardimci olurmusunuz.
  1- 500 adetlik tavuk icin çadır kumes maliyeti ( sizden anahtar teslim maliyeti ?
  2- kumeste birkac cins bir arada olurmu ?
  3- lohman brown tavugun fiyatı ?
  4-bu kumes için gerekli kumes ekipmanları nelerdir( kacar adet) ve maliyet ne kadardır
  5- guncel toptan ve parakende yumurta fiyatlari nedir,
  6- guncel ortalama yem maliyetlerinide bidirebilirmisiniz,

  teşekkürler,

  1. Merhabalar Enes bey,
   En az 1000 tavukluk çiftlik kurulumumuz vardır ve anahtar teslim fiyatı 60.000 tl dir. İçinde size gerekli bütün sistemler kurulacaktır.
   Kümesininiz varsa en az 500 adet olmak üzere Türkiyenin her yerine siparisleri ulaştırabiliyoruz.
   Fiyatımız tavuk başına nakliyeleri dahil 18 tl dir.

 39. Burak bey Selamlar ben bu işe bin tavuk ile başlamak istiyorum yorumlarınızıda takip etmeye çalışıyorum benimde birkaç sorum olacak tatmin edici cevaplar verirseniz çok makbule geçer:) 1)Bu tavuklar yumurtaya başladıktan sonra yem olayı devam ediyor mu ediyorsa gün içinde ne zaman kaçkere verilir,yemin günlük maliyeti nedir( 1000 tavuğa göre)
  2)kaç tavuğa kadar ruhsatsız yapılır bu iş
  3)tavuğu yaptığımız arazide en ideal ot yonca mıdır değilse nedir
  4) busoru biraz özel olacak ama sizin fikrinizi almak önemli bu işin getiri sini iyi bildiğinizden ben ist. çalışmaktayım aylık gelirim 2500tl ama 800 kira var ama memleketde kendi arazimizin üzerinde yer sorunu olmadan bu işi yapmayı planlıyorum sizce değer mi şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhabalar Sedat bey, tavuk satışımızın yanında salma tavukçuluk için çiftlik projelerimizde vardır. Çiftliğinizi kurduğumuz zaman meranızda 26 çeşit ot bulunacak ve tavuklar gerekli besinini meradan doğal olarak alacaktır. meranız suladıkça büyüyecek yem masrafı olmayacak.
   350 tavuğa kadar hobi amaçlı olarak geçiyor. 1000 tavuk için kümes numarası almanız gereklidir.

 40. burak bey 1000 tavuk için ayırdığım 4 dönüm arazi bu tavuklara ne kadar yeter daha doğrusu araziyi değiştirmek gerekir mi yumurta satışı ile ilgili bir desteğiniz olur mu yada öneriniz (fiyatla ilgili)

  1. Merhabalar Sedat bey,
   4 dönüm arazi 1000 tavuk için yeterlidir. Yumurta satışı ve pazarlaması size aittir. Çevrenizdeki market, pastane, şarküterilerle veya toplu alım yapan şirketlerle anlaşabilirsiniz.

   1. Burak bey aklıma takılan soruları soruyorum sık sık kusura bakmayın bir şey daha soracağım kışın yumurta verimi düşüyodur tahminim ot olmayacağından bunun için ne yapılmalı yapılıyor

    1. Merhabalar Sedat bey,
     Kışın kümes ortamı soğuk olursa hayvan enerjinin çoğunu ısınmak için harcayacağından yumurta verimi düşebilir ancak kümesinizde ısıtma sistemi mutlaka olmalıdır. Kümes ısısına dikkat edilmelidir. Sıcaklık 20 ila 27 derece arasında tutulursa verimde düşme meydana gelmez.
     Kışın ot olmadığında enerji ihtiyacını yem maddeleri ve tahıllarla karşılayabilirsiniz.

 41. Merhabalar burak bey,
  Ben aydında bu işi 200 tane tavukla yapmak istiyorum.Şuanki yarka fiyatınız nedir.ve 200 adet için nakliyeniz varmıdır?

  1. Merhabalar Özgür bey, nakliyeli en düşük alım 500 adettir.

 42. 1000 adet lohman tavuk ile doğal yumurta üretimi yapmak istiyorum fiyat nedir saygilar

  1. Merhabalar İsmail bey, kapı teslim fiyatımız 16 tl’dir.

 43. Ben 500 tavukluk salma tavukculuk yapmayi dusunuyorum sorularim :
  500 tavuga tek kisi bakabilirmi
  500 tavuk basta yaptigimiz giderleri sene sonu kapatabilirmi
  Ve koy yumurtasi tanesini toptancilar kaca aliyo

  1. Merbahalar Can bey,

   1- 500 tavuğa tek kişi bakabilir.
   2- Size önerimiz başlangıç için 1.000 adettir. Sitemizdeki gelir-gider tablosunu inceleyebilirsiniz.
   3- 40-50 kuruş arası değişmektedir.

 44. ÖNCELİKLE SİTENİZİ TAKİP EDİYORUM. BENDE BİR TAVUK ÇİFTLİGİ KURACAGIM TAVUK FİYATLARI NE KADAR. TAVUKLARA NE TÜR YEM VERİLİYOR. BEN OSMANİYELİYİM ORAYA EN YAKIN ÇİFTLİGİNİZ NERDE . TEŞEKKÜRLER

  1. Merhabalar Salih bey, bizim çiftliklerimiz İzmir-Manisa’da. Bizden aldıktan sonra tavuklara yumurta yemi vermeniz gerekiyor.

 45. selam 7 dölum boş arazimde gezen tavuk yumurta işi yapmak istiyorum içine en az 500 en fazla 1000 adet olmak üzere tavuk alcam kumes tavuk bana maliyeti tavugun (lohman brown) dahilmi yoksa ayrımı ısıtması neyle olcak kışın verim dusuyormu üretimde devlet ne kadara kadar izin veriyor ruhsat vy hobi anlamında koy vy yerlesim yerine nekadar mesafede olması lazım yapmak istedigimiz bu iş ne kadarda zamanda amorti eder

  1. Merhabalar Mustafa bey, kümes içi sıcaklığı 18-28 derece tuttuğunuz mühdetçe yazlı kışlı performans aynıdır. Devletin izin konusunda sıkıntımız yoktur. İlçe tarımdan kümes numarası çıkarmanız yeterlidir. Araziniz tarım alanı olarak geçmesi gerekiyor.

 46. İyi çalışmalar benim Manisa Akhisar,da 2000m2 arazi içinde 220m2 40 adetlik büyük baş hayvan çiftliğim var şu anda boş durumda kendim askeri personel olarak görev yapıyorum 3 ay sonra tazminatımı alıp ayrılacağım ilk etapta 1000 adet Lohman Brown düşünüyorum şimdiden sipariş verebilir miyim?.yardımlarınız için teşekkürler.

  1. Merhabalar Ahmet bey, siparişinizi verip, tavuğunuzu ayırtabilirsiniz.

   1. Teşekkür ediyorum.uygunsa hangi saatlerde hangi noyu arıyayım

    1. Merhabalar Ahmet bey, gün içerisinde 0554 950 94 30 nolu telefonu ararsanız direk bana ulaşabilirsiniz.

 47. merhaba hayırlı işler ben 500 tavukla salma yumurta tavugu yapmak istiyorum günde ortalama kaç yumurta verir günlük yem masrafı ne kadar olur yıl başında başlamak istiyotum

  1. Merhabalar Mustafa bey, 0554 950 94 30 nolu telefonumu arayarak kümes kurulumu ve tavuk konusunda bilgi alabilirsiniz.

 48. gazianbtepten ulaşıyorum 100 tl bir yatırım yapmayı pıanlıyorum yardım cı olmak için görüşe bilirmiyiz.

  1. Merhabalar Erkan bey, 0554 950 94 30 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

 49. iyi günler 50 adet Lohman Brown almak istiyorum mümkünse fiyat alabilirmiyim şimdilik 50 li 50 başlamak istiyorum seçimim doğrumu hangisini önerirsiniz şu an 10 adet ataks var sizce hangisiyle devam edeyim bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum iyi günler

 50. 2500 m2 arsam var Burak bey il etapda 500 adet tavukla başlamak istiyorum yer mersin mezitli ilçesi Loman Brown Köy tavukculuğu ırkımıdır kuluçkaya yatıyormu bize göndereceğiniz tavuklar yumurtlamaya ne zaman başlıyacak ve son olarak 500 adet tavuk için kdv dail fiyatınızı yazarsanız memnun olurum saygılar.

  1. Merhabalar, Ömer bey kuluçkaya yatmaz. Yumurtacı özelliktedir. Aldıktan 15-20 gün sonra ilk kılavuz yumurtalarını alırsınız. Fiyat ve sipariş için 0554 950 94 30 nolu telefonu arayınız.

 51. Kolay gelsin biz bu ise girmeyi dusunuoruz sattiniz tavuklar gercek gorundu gibi stanfartlara uygun ciftligimizi kurdumuzda sizden teklif alicam kesinlikle bu yumurta uretiminde pazarlama hakkinda napmamiz lazim

  1. Merhabalar Okan bey, kapasite olarak ne düşünüyorsunuz ona göre size bir maliyet ve fizibilite çalışması yapalım.

 52. Salam men Azerbaycandan sizi narahat edirem.Sizden toyuq almaq istesem Azerbaycana siz getireceksiz yoxsa men ozum gelib sizden aparmaliyam?

 53. merhabalar burak bey;
  size gaziantepten yazıyorum bu işi yapmayı 2 yıldır düşünüyorum ve araştırmalar yapıyorum bu yıl tarım bakanlığının açıkladığı hibe programına başvuracağım hibe çıkmassa bile kendim sermaye koyup başlamayı düşünüyorum.
  tabiki çekincelerim var öncelikle kendime ait bir yerim yok arazi kiralayarak bu işe başlayacağım 1000 adet tavukla, sizide sosyal medya hesaplarınızdan takip ediyorum her işin bir riski olduğunu bilerek bu işe başlayacağım 1000 adet tavukla bu işe girdiğimde sizce aylık ortalama maliyet ve gelir en üst sınırı nedir.

  1. Merhabalar Orhan bey, 0554 950 94 30 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz. Fizibilite raporlarını size yollayayım.

 54. Burak bey 500 tavukluk bir yerin m2 ne kadar olmalı ve kurulum maliyeti nedir bilgi verirseniz çok memnun olurum iyi çalışmalar

  1. Merhabalar Hüseyin bey, manuel 18.000 tl, otomatik 22.000 liradır.

 55. Selam burak bey ben 2000 lohawam bırowin kahve rengi tavuk almak Istiyorum kaça mal olur mardine teslimat bilgi verirseniz sevinirim tşkr

 56. merhaba burak bey lohman brown için adet başına bir fiyat bilgisi verebilir misiniz?

  1. Merhabalar Songül hanım, haftalığına göre fiyatlar değişmektedir. 0532 505 60 77 nolu telefondan veya sosyal medya hesaplarımızdan güncel haftalıklarda ki tavuklarımızın fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.