• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti

Tinted

Tinted Tavuğu Hakkında Tüm Merak Edilenler

En kaliteli tavuk türleri arasında olan tinted tavuğu üretimi alanında başarılı bir ivme yakalayan üretim firmamızın yıllık kapasitesi 1,5 milyon üzerindedir. Tinted tavuğu hakkında bilgi sahibi olmayan üreticilerin kontrol ve kayıt dışı tavuk üretimi nedeniyle hastalıkların önü açılıyor. Bu anlamda kaliteli Tinted tavuk üretimini tüm aşı ve kontroller sonrası sizlere ulaştırıyoruz.

Tinted Tavuğu Özellikleri

Tinted tavukları; beyaz renkte, parlak tüyleri olan, uysal ve daha az yem ile beslenerek fazla yumurta üretimi gibi özelliklere sahiptir. Yumurta üretimi yapmak isteyen üreticiler için vazgeçilmez bir tavuk çeşididir. Bu tavuk türünün kalitesiz ve merdiven altı tabir edilen alanlarda yapılması, kontrolsüz satışı halkın sağlığını tehdit ediyor. Yıllardır tesislerinde yetiştirdikleri Tinted tavukları ile sizlere kaliteli ürünler sunan firma tarafından her konuda bilgi ve destek veriliyor.

Tinted Tavuğu özellikleri;

 • Uzun ömürlü
 • Az yem ile beslenme
 • Yüksek yumurta üretimi
 • Düşük üretim maliyeti
 • Krem renk yumurta verir
 • Yılda 300–330 yumurta üretimi
 • XL yumurta boyutu
 • Sert kabuklu yumurta

Tinted tavuğu ve ürettiği yumurta özellikleri daha birçok farklılık sunuyor. Köyde, tesislerde ya da uygun ortamlarda yumurta üretimi yapmak isteyen kişiler için ideal bir üretim hayvanıdır. Kümes hayvanlar arasında en verimli denecek kadar yumurta verir.

Tinted Tavuğu Günlük Yem Tüketimi

Tinted tavuğu yem tüketimi fazla olan üretim çiftlikleri için önemli bir detaydır. Tinted tavuğunun salma olarak yetiştiği ve hareket alanının geniş olduğu yerlerde yem tüketimi 90–100 gr, normal kümeslerde ise 100–105 gr olarak belirlenmiştir. Anavatanı Fransa olsa da Türkiye’nin iklim şartlarıyla örtüşmesi, ülkemizde Tinted tavuğunun yoğun yetiştirilmesi için yeterlidir. Yem tüketiminin az olması, yumurta üretiminin fazla olması ile maliyet düşüyor, kar marjı yukarı çıkıyor.

tinted
tinted

Tinted Tavuğu Yumurta Üretimi

Tinted tavuğundan alınan verimli yumurtalar yıl bazında 300–330 adet olarak belirlenmiştir. Yumurtlama evresi 22. hafta olan Tinted tavukları, en fazla yumurtayı 29. hafta itibariyle veriyor. XL ebatında yumurta veren, krem renginde olan yumurtalar 65–72 gr ağırlığındadır. Kabuğu sert ve köy yumurtasına benzer yapıdadır.

Tinted Tavuğu Orginal Mi 2. Kan Üretim Mi?

Tinted tavuğunda özellikle dikkat edilmesi gereken 2. kan üretim yapan merdiven altı şahıslardır. Mevzuata uymayan, standart dışı üretim yapan yerler nedeni ile hastalıklar oluyor. Günümüzde orginal tinted tavuk bulmak zor olsa da üretim tesisi tarafından orginal tinted tavuklarına sahip oluyorsunuz. Güvenilir olmayan yerlerden uygun fiyat adı altında tinted tavuk almamanızı tavsiye ederiz.

Tinted Tavuğu Fiyatları

Tinted tavuklarımızın sayısına, ek kümes kurulumuna kadar birçok uygulama için proje geliştiriyoruz. İster tavuk talep edebilir ister tinted orginal tavuklarımızla kümesinizi anahtar teslim isteyebilirsiniz. Yüksek kalite, uygun fiyat garantisiyle sizlere hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

Öncelikli olarak Tinted tavukları hakkındaki en önemli özellik, Son derece uysal olan bu beyaz parlak renkteki tavuklar, en az yem vererek en çok yumurtakazandıran tavuklar olduğu için bu sektöre girmek isteyenler için başlıca sebeplerden biridir. Diğer tavuk cinslerine göre değerlendirmeye alırsak sağlık açısından da en uzun ömürlü yaşayan tavukların başlarında gelir. Bir günde ortalama bir Tinted tavuğunun günlük yem tüketimi 100-105  gr civarındadır eğer salınarak beslendiği takdirde 90-100 gramlara dek düşmektedir. Bu tavukların ait oldukları ülke Fransa’dır. Ülkemizde bu kadar yaygın olarak kullanılmasındaki sebepler arasında iklim şartlarımızın elverişli olmasıdır. Tinted tavukları kolay üretimi ve maliyetinin düşük olması bakımından önemli bir besi hayvanı olmuştur.

Doğal üretim ya da köy ürünleri satmak isteyen girişimciler için Tinted tavuğunun özellikleri şöyledir. Yem olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi 90-105 gr’dır eğer gezerek beslerseniz bu yem düşüş göstermektedir. Uygun bir kümes ve beslenme şartları ayarlarsanız Tinted tavukları yıllık ortalama 300-330 adet yumurta yumurtlamaktadırlar. Beslendiği andan itibaren en çok yumurtlama evreleri 22. Haftada başlamaktadır 29. Haftaya gelince ise en çok yumurta verdiği hafta bu haftadır. Yıl boyu bu şekilde yumurtlama yaparlar. Yumurtaların kabukları serttir ve ortalama bir yumurta 65-72 gramdır yani normal yumurta boylarına nazaran kıyaslama yapılırsa XL boyutunda bir yumurtadır. Rengi ise köy yumurtalarına uygun olarak krem rengindedir.

Türkiye’de reklamını ve yaygınlaşmasını sağladığımız bu ırk için firmamız aylık 70.000 civarı üretim planlaması yapmaktadır. Tamamen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı İl ve İlçe tarım sistemlerine kayıtlı olan kümeslerimizde veteriner kontrollü üretim yapılmaktadır.

TAVSİYE YAZISI ; Tinted tavuğunun yumurtası iç piyasada çok tutulduğundan dolayı bazı kuluçka firmaları bu ırkın 2.kanını üretmişlerdir. Bu yüzden kanibalizm hastalığı ve %70 randıman bandını geçmemektedir. Alırken çok dikkat etmeniz konuların en başında bu gelir. Bu ırkı firmamız tamamen orijinal bir şekilde üretmekte ve iç piyasa satışı yapmaktadır.

TİNTED TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER:

 • 18-19. Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar.
 • Günde 100– 105gram arası yem yemektedirler.
 • 1 Tavuk yılda  300 – 330 arası yumurta vermektedir.

0532 505 60 77 – 0554 950 94 30 nolu telefonlardan sipariş verebilirsiniz.

Aşağıda ki videoda firma sahibimiz Burak Koçoğlu’nun Tinted tavuğu hakkında ki TV8 kanalına verdiği röportajı izleyebilirsiniz.

38 Yorum

 1. blank

  Kastamonuya gönderim var mi ve fiyatı ne kadar

  1. blank

   Merhabalar, en az 200 adet alım olarak Kastamonu’ya gönderebiliyoruz.

   Adet fiyatı 35 Tl’dir.

   26.12.2020 tarihinde fiyat verilmiştir.

   1. blank

    Tintes varmı fiyat ne kadar kaç günlük

 2. blank

  İyi günler iyi çalışmalar Gerçekten işini düzgün yapan firmalardan birisiniz sizi takib ediyorum Malatya ya kaç adet gönderim yaparsınız tinted fiyat birde 25 m2 Çadır kümes fiyatınıZı öğrenebilirmiyim?

  1. blank

   Merhabalar Ahmet bey, güzel düşünceniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
   Tavuk sayısı olarak en az 200 adet gönderim yapabiliriz. Anahtar teslim kümes kurulum hizmetlerimiz uzak bölgeler için 1.000 kapasiteden başlıyor. Ege bölgesi için 500 kapasitedir. Saygılarımla.

 3. blank

  Merhaba iyi çalışmalar konyaya 500 adet tinted ırkı yarka ne kadara gelir

  1. blank

   Merhabalar Salih bey, adet fiyatı 35 TL şu an en erken Şubat 25’de dağıtabiliyoruz. Siparişinizi verip sisteme işletip ayırıyorsunuz.

 4. blank

  Merhaba, İstanbul, Beykoz için 200 adet alabilir miyim?
  Teslim ne zaman olur, bir de fiyatı

  1. blank

   Merhabalar Talat bey, şu an en erken teslimat tarihimiz 25 Şubat’tır. Adet fiyatı 35 TL’dir. Siparişiniz 0532 505 60 77 nolu telefondan Burak beyi arayarak oluşturabilirsiniz.

 5. blank

  Tintes varmı fiyat ne kadar kaç günlük

 6. blank

  Lohman lardan 300 adet almak istiyorum edirne merkez nezaman gönderebilirsiniz fiyat nedir ve tavuklar kac haftalik

  1. blank

   Merhabalar Mikail bey, 25 Şubat’da 16 haftalık olarak gönderim yapabiliyoruz. Adet fiyatı 35 TL’dir.

 7. blank

  Hayırlı işler 30 aded ataks ve susek tavuğun var. İki yaşına yakınlar yumurtayı tam kestiler aşıları yapıldı vitamin veriyorum hepsi sağlıklı. Yumurta için ne kullanmam lazım teşekkür ederim.

 8. blank

  50 tane alsak Aydına servisiniz var mı ? Fiyatı ne kadar ?

  1. blank

   Merhabalar Mustafa bey, en az gönderim 200 adettir. 50 adeti kümesimize gelip alabilirsiniz.

 9. blank

  Uşak için en az tinted gönderim miktarınız nedir

  1. blank

   Merhabalar Serkan bey, en az gönderim 200 adettir.

 10. blank

  Yumurtayapan tavuk ne kadar

 11. blank

  Fiyat nrkadar yumurts tavuk

 12. blank

  Yeriniznerde

 13. blank

  Konya da yeriniz var mi

  1. blank

   Merhaba Muammer bey, ana üretim yerimiz İzmir’dir.

 14. blank

  Slm kolay gelsin kumesden gelip 50 adet almak istiyorum mevcut da hemen alabilecegimiz bir ırk var mi acaba.

  1. blank

   Merhabalar Oğuz bey, şu an hali hazırda Lohman ırkından kümese gelip alabilirsiniz.

   1. blank

    Tsk ederim iletişime geçeceğim.

 15. blank

  500 adet mersin de dusunuyorum fiyat alablirmiyim

  1. blank

   Merhabalar, adet fiyatı 35 TL’dir.

 16. blank

  Samsun’a 200 adet almayı düşünüyorum. Karadeniz bölgesine çıkarabileceğiniz aracınız var mı ?

  1. blank

   Merhabalar, lütfen yorum yaparken isminizi de yazarsanız hitap açısından daha sağlıklı olur.

   Karadeniz bölgesine aracımızda toplam 1.500 adet siparişe ulaşabilirsek gönderebiliriz.

 17. blank

  SLM KARDEŞİM KOLAY GELSİN BEREKETLİ OLSUN. BEN İŞLETMECİ FİLAN DEĞİLİM ÖĞRETMENİM OKULDA KULUÇKA MAKİNASI YAPTIK ARA ARA ÇOCUKLARLA YUMURTADAN CİVCİV ÇIKARTIYORUZ. ŞU SIRA BEYAZ RENK TAVUK ÇIKARTMAK İÇİN CİNS BAKINIYORDUM SİZİN VİDEONU DA GÖRDÜM O YÜZDEN YAZMAK İSTEDİM. KULUÇKALIK YUMURTA GÖNDERİMİ YAPARMISINIZ ? BİZE 30 ADET YETERLİ. CEVABINIZI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM :))

  1. blank

   Merhabalar Sinan hocam, bizlerde damızlık yumurta olmuyor. Bize damızlık firmalarından 0 günlük civciv şeklinde geliyor büyütmesini sağlıyoruz. Civciv isterseniz seve seve yardımcı olabilirim.

   1. blank

    Burak bey merhaba. Agustos ilk haftasi gibi agriya 500 adet karisik yarka gonderme oluyormu

    1. blank

     Merhabalar, olur gönderebiliriz.

 18. blank

  Afyon a 100 adet tinted ve ataks karışık alsak fiyat farkı versek teslim yapabilir misiniz.

 19. blank

  Merhaba Videolarınızı takip ediyorum buraya tinted tavuk videosundan geldim. Konuşma tavrınıza bilgi düzeyinize dürüstlülüğünüze baktığım kadarıyla gayet işini doğru düzgün hakkıyla yapan bir şirketsiniz. Müsaadenizle birkaç sorum olucak;

  1-tinted tavuk almak isteseydim 16 haftalık değil de 18 haftalık yumurtlamaya 2-3 haftadan az kalmış sürede alabilirmiydim? Satışı yapabilirmiydiniz?
  2-İzmirden, Boluya sipariş mesafesinde ekstradan yol parası alır mısınız?
  3- teslimatı siz mi yapıyorsunuz yoksa alıcı mı araçla gelip tavukları yüklemek zorunda?

  Cevaplarsanız sevinirim iyi günler yolunuz açık olsun.

  1. blank

   Merhabalar Furkan bey, öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

   1- Genelde 16 haftalık olarak satıyoruz fakat bazı dönemlerde kılavuz yumurtasını attırıp sattığımız 19 haftalık durumu da oluyor.

   2- Sipariş adetine göre nakliye ücreti bizden olacak şekilde fiyat veriyoruz.

   3- Teslimatı şirketimizin kendi bünyesinde bulunan araçlar ile yapıyoruz. Dışarıdan hiç bir aracı tesislerimize sokmuyoruz.

 20. blank

  merhabalar, tinted yarka mevcut mu, fiyat alabilir miyim 250 adet için. iyi çalışmalar

  1. blank

   Merhabalar,
   16 Haftalık 35 TL
   20 Haftalık 40 TL

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.