• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti

Tinted

TİNTED YUMURTA TAVUĞU

 

Öncelikli olarak Tinted tavukları hakkındaki en önemli özellik, Son derece uysal olan bu beyaz parlak renkteki tavuklar, en az yem vererek en çok yumurtakazandıran tavuklar olduğu için bu sektöre girmek isteyenler için başlıca sebeplerden biridir. Diğer tavuk cinslerine göre değerlendirmeye alırsak sağlık açısından da en uzun ömürlü yaşayan tavukların başlarında gelir. Bir günde ortalama bir Tinted tavuğunun günlük yem tüketimi 100-105  gr civarındadır eğer salınarak beslendiği takdirde 90-100 gramlara dek düşmektedir. Bu tavukların ait oldukları ülke Fransa’dır. Ülkemizde bu kadar yaygın olarak kullanılmasındaki sebepler arasında iklim şartlarımızın elverişli olmasıdır. Tinted tavukları kolay üretimi ve maliyetinin düşük olması bakımından önemli bir besi hayvanı olmuştur.

Doğal üretim ya da köy ürünleri satmak isteyen girişimciler için Tinted tavuğunun özellikleri şöyledir. Yem olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi 90-105 gr’dır eğer gezerek beslerseniz bu yem düşüş göstermektedir. Uygun bir kümes ve beslenme şartları ayarlarsanız Tinted tavukları yıllık ortalama 300-330 adet yumurta yumurtlamaktadırlar. Beslendiği andan itibaren en çok yumurtlama evreleri 22. Haftada başlamaktadır 29. Haftaya gelince ise en çok yumurta verdiği hafta bu haftadır. Yıl boyu bu şekilde yumurtlama yaparlar. Yumurtaların kabukları serttir ve ortalama bir yumurta 65-72 gramdır yani normal yumurta boylarına nazaran kıyaslama yapılırsa XL boyutunda bir yumurtadır. Rengi ise köy yumurtalarına uygun olarak krem rengindedir.

Türkiye’de reklamını ve yaygınlaşmasını sağladığımız bu ırk için firmamız aylık 70.000 civarı üretim planlaması yapmaktadır. Tamamen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı İl ve İlçe tarım sistemlerine kayıtlı olan kümeslerimizde veteriner kontrollü üretim yapılmaktadır.

TAVSİYE YAZISI ; Tinted tavuğunun yumurtası iç piyasada çok tutulduğundan dolayı bazı kuluçka firmaları bu ırkın 2.kanını üretmişlerdir. Bu yüzden kanibalizm hastalığı ve %70 randıman bandını geçmemektedir. Alırken çok dikkat etmeniz konuların en başında bu gelir. Bu ırkı firmamız tamamen orijinal bir şekilde üretmekte ve iç piyasa satışı yapmaktadır.

TİNTED TAVUĞU HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN TEKNİK BİLGİLER:

 • 18-19. Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar.
 • Günde 100– 105gram arası yem yemektedirler.
 • 1 Tavuk yılda  300 – 330 arası yumurta vermektedir.

0532 505 60 77 – 0554 950 94 30 nolu telefonlardan sipariş verebilirsiniz.

Aşağıda ki videoda firma sahibimiz Burak Koçoğlu’nun Tinted tavuğu hakkında ki TV8 kanalına verdiği röportajı izleyebilirsiniz.

27 Yorum

 1. Kastamonuya gönderim var mi ve fiyatı ne kadar

  1. Merhabalar, en az 200 adet alım olarak Kastamonu’ya gönderebiliyoruz.

   Adet fiyatı 35 Tl’dir.

   26.12.2020 tarihinde fiyat verilmiştir.

   1. Tintes varmı fiyat ne kadar kaç günlük

 2. İyi günler iyi çalışmalar Gerçekten işini düzgün yapan firmalardan birisiniz sizi takib ediyorum Malatya ya kaç adet gönderim yaparsınız tinted fiyat birde 25 m2 Çadır kümes fiyatınıZı öğrenebilirmiyim?

  1. Merhabalar Ahmet bey, güzel düşünceniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
   Tavuk sayısı olarak en az 200 adet gönderim yapabiliriz. Anahtar teslim kümes kurulum hizmetlerimiz uzak bölgeler için 1.000 kapasiteden başlıyor. Ege bölgesi için 500 kapasitedir. Saygılarımla.

 3. Merhaba iyi çalışmalar konyaya 500 adet tinted ırkı yarka ne kadara gelir

  1. Merhabalar Salih bey, adet fiyatı 35 TL şu an en erken Şubat 25’de dağıtabiliyoruz. Siparişinizi verip sisteme işletip ayırıyorsunuz.

 4. Merhaba, İstanbul, Beykoz için 200 adet alabilir miyim?
  Teslim ne zaman olur, bir de fiyatı

  1. Merhabalar Talat bey, şu an en erken teslimat tarihimiz 25 Şubat’tır. Adet fiyatı 35 TL’dir. Siparişiniz 0532 505 60 77 nolu telefondan Burak beyi arayarak oluşturabilirsiniz.

 5. Tintes varmı fiyat ne kadar kaç günlük

 6. Lohman lardan 300 adet almak istiyorum edirne merkez nezaman gönderebilirsiniz fiyat nedir ve tavuklar kac haftalik

  1. Merhabalar Mikail bey, 25 Şubat’da 16 haftalık olarak gönderim yapabiliyoruz. Adet fiyatı 35 TL’dir.

 7. Hayırlı işler 30 aded ataks ve susek tavuğun var. İki yaşına yakınlar yumurtayı tam kestiler aşıları yapıldı vitamin veriyorum hepsi sağlıklı. Yumurta için ne kullanmam lazım teşekkür ederim.

 8. 50 tane alsak Aydına servisiniz var mı ? Fiyatı ne kadar ?

  1. Merhabalar Mustafa bey, en az gönderim 200 adettir. 50 adeti kümesimize gelip alabilirsiniz.

 9. Uşak için en az tinted gönderim miktarınız nedir

  1. Merhabalar Serkan bey, en az gönderim 200 adettir.

 10. Yumurtayapan tavuk ne kadar

 11. Fiyat nrkadar yumurts tavuk

 12. Yeriniznerde

 13. Konya da yeriniz var mi

  1. Merhaba Muammer bey, ana üretim yerimiz İzmir’dir.

 14. Slm kolay gelsin kumesden gelip 50 adet almak istiyorum mevcut da hemen alabilecegimiz bir ırk var mi acaba.

  1. Merhabalar Oğuz bey, şu an hali hazırda Lohman ırkından kümese gelip alabilirsiniz.

   1. Tsk ederim iletişime geçeceğim.

 15. 500 adet mersin de dusunuyorum fiyat alablirmiyim

  1. Merhabalar, adet fiyatı 35 TL’dir.

Bir yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.