• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti

İzmir Tavuk Satışı – Üreticiden

ataks1

Ege bölgesinin en büyük üretici pozisyonunda bulunan firmamız, İzmir’de bulunan üretim çiftliklerinde lohman brown, ataks ve tinted tavuk yetiştirip satmaktadır.

Tavuk dediğimiz de aklıma bir çok kanatlı türü gelmektedir. Gezen ve Salma tavukçuluk için en ideal 3 ırkı sizler için anlatacağız.

Sizlerinde araştırmalar yaptığı gibi bu ırklar hakkında bir çok doğru ve yanlış bilgi maalesef mevcut. Biz sizler için en belirgin özelliklerini, iklime ve bölgeye göre uyum durumlarını anlatacağız.

HANGİ TAVUK TÜRLERİ MEVCUTTUR ?

LOHMAN BROWN ; Kahverengi yumurta tavuğu olarak bilinen lohman brown ırkı, Almanya patentli bir tavuktur. Türkiye’de damızlığı olup gerek ticari gerekse gezen ve salma tavukçulukta kullanılır. Lohman Brown tüy rengi kahverengi ve tonlarında olup kanat ve kuyruk kısımlarında hafif beyazlıklar bulunur. Yumurta kabuk rengi kahverengi olup tavuğunuzu gezen ve salma tavuk olarak kullandığınızda yumurta kabuk rengi kahverenginde daha açık tonlara doğru gitmektedir. Bunun sebebi yaylım sırasında aldığı besinler ve güneşten aldığı D vitaminidir. Günlük yem tüketimi kapalı ve açık bakım sisteminde 110-120 gram arası değişmektedir. Bu yem miktarı kullandığınız yem markasına görede değişmektedir. Gezen ve Salma Tavukçulukta randıman aralığı genelde %80 – 90 seviyesindedir.

izmir lohman brown satışı

ATAKS ; Yerli bir ırkımız olup, tavuğun dış rengi siyahtır. Göğüs kısmında altın sarısı çizgileri mevcuttur. İç piyasa da gaddar ve vahşi olarak bilinir fakat bu bilgi tamamen yanlıştır. Araştırmalarınızda bu ırkın birbirini öldürdüğü gagaladığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Bu durum tüm tavuklar için geçerli olur ama asıl sebebi, üreticinin tavuğu büyütürken uyguladığı program ve besleme şeklinden kaynaklanır. Doğru bir üreticiden aldığınızda bu ırkta böyle bir problem görülmez. Ataks tavuğu yumurta rengi krem ve tonlarında şeklindedir. Genel olarak randıman aralığı %80-90 arasındadır.  Günlük yem tüketim miktarları 120-130 gram seviyelerinde olup gezen ve salma tavukçuluğa ideal bir ırktır. Diğer ırklardan kendini ayıran en büyük özelliği yağ tabakasının biraz fazla olması bu sebepten dolayı soğuk direnci fazladır. Ülkemizin tüm iklim koşullarına uygundur.

izmir ataks tavuk satışı

Tinted ; Bu ırkımız 2018 yılında ülkemize girmiş olup bir çok ülke patentine sahiptir. Kendi içinde isa tinted, nova tinted gibi ayrılsa da genel olarak tüm özellikleri aynıdır. Tinted tavuğu tüy rengi kirli beyaz olup kanat kısımlarında hafif altın sarısı tüyler görülmektedir. Bu durum damızlık kaynaklı olup tüm tavuklarda olmaz ama görülür. Canlı ağırlık olarak diğer iki ırka göre biraz hafif olsa da bu dezavantajını yumurta performansı ve yem tüketimiyle kapatır. Günlük ortalama 100-110 gram seviyesinde yem tüketimi vardır fakat bu durumda yem firmasının yem çeşidine göre değişir. Yumurta renkler kirli beyaz ve tonları şeklindedir.  Kafes tavukçuluğu ve gezen tavuk sisteminde kullanılan bu ırkımız ülkemizin tüm iklim koşullarına uygundur.

izmir tinted tavuk satışı

 

İZMİR’DE TAVUK HANGİ FİRMADAN NASIL ALINIR ?

Koçoğlu Tavukçuluk olarak Ege Bölgesinin en büyük üretici pozisyonundayız. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı üretim ruhsatı ile bu işi yapmaktayız ve devlet kurum ve kuruluşlarına da canlı yumurta tavuğu satışı yapmaktayız. Başta Tarım Kredi Kooparatifleri, İl ve İlçe Tarımlar, Açık Ceza Evi, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi üst düzey kurum ve kuruluşlarımızın çözüm ortağı pozisyonundayız.

Firmamızın merkez ofisi İzmir-Bornova’da olup, üretim çiftliklerimiz ise İzmir’de Kemalpaşa/Bağyurdundadır. Müşterilerimiz tavuk alımlarını Kemalpaşa’da bulunan üretim tesisimiz gidip yerinden yapabilirler. Parakende ve toptan olarak satış hizmeti vermekteyiz. 100 adet ve üzeri izmir tavuk satışı hizmetinde nakliye firmamıza ait olup kapınıza kadar tavuk siparişinizi getirebiliriz. Daha az alımlarda üretim çiftliğimize gidip yerinden alabilirsiniz.

 

İzmir – Kemalpaşa / Bağyurdu Çiftlik Adresi

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.