• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti

İzmir Tavuk Satışı – Üreticiden

ataks1

Ege bölgesinin en büyük üretici pozisyonunda bulunan firmamız, İzmir’de bulunan üretim çiftliklerinde lohman brown, ataks ve tinted tavuk yetiştirip satmaktadır.

Tavuk dediğimiz de aklıma bir çok kanatlı türü gelmektedir. Gezen ve Salma tavukçuluk için en ideal 3 ırkı sizler için anlatacağız.

Sizlerinde araştırmalar yaptığı gibi bu ırklar hakkında bir çok doğru ve yanlış bilgi maalesef mevcut. Biz sizler için en belirgin özelliklerini, iklime ve bölgeye göre uyum durumlarını anlatacağız.

HANGİ TAVUK TÜRLERİ MEVCUTTUR ?

LOHMAN BROWN ; Kahverengi yumurta tavuğu olarak bilinen lohman brown ırkı, Almanya patentli bir tavuktur. Türkiye’de damızlığı olup gerek ticari gerekse gezen ve salma tavukçulukta kullanılır. Lohman Brown tüy rengi kahverengi ve tonlarında olup kanat ve kuyruk kısımlarında hafif beyazlıklar bulunur. Yumurta kabuk rengi kahverengi olup tavuğunuzu gezen ve salma tavuk olarak kullandığınızda yumurta kabuk rengi kahverenginde daha açık tonlara doğru gitmektedir. Bunun sebebi yaylım sırasında aldığı besinler ve güneşten aldığı D vitaminidir. Günlük yem tüketimi kapalı ve açık bakım sisteminde 110-120 gram arası değişmektedir. Bu yem miktarı kullandığınız yem markasına görede değişmektedir. Gezen ve Salma Tavukçulukta randıman aralığı genelde %80 – 90 seviyesindedir.

izmir lohman brown satışı

ATAKS ; Yerli bir ırkımız olup, tavuğun dış rengi siyahtır. Göğüs kısmında altın sarısı çizgileri mevcuttur. İç piyasa da gaddar ve vahşi olarak bilinir fakat bu bilgi tamamen yanlıştır. Araştırmalarınızda bu ırkın birbirini öldürdüğü gagaladığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Bu durum tüm tavuklar için geçerli olur ama asıl sebebi, üreticinin tavuğu büyütürken uyguladığı program ve besleme şeklinden kaynaklanır. Doğru bir üreticiden aldığınızda bu ırkta böyle bir problem görülmez. Ataks tavuğu yumurta rengi krem ve tonlarında şeklindedir. Genel olarak randıman aralığı %80-90 arasındadır.  Günlük yem tüketim miktarları 120-130 gram seviyelerinde olup gezen ve salma tavukçuluğa ideal bir ırktır. Diğer ırklardan kendini ayıran en büyük özelliği yağ tabakasının biraz fazla olması bu sebepten dolayı soğuk direnci fazladır. Ülkemizin tüm iklim koşullarına uygundur.

izmir ataks tavuk satışı

Tinted ; Bu ırkımız 2018 yılında ülkemize girmiş olup bir çok ülke patentine sahiptir. Kendi içinde isa tinted, nova tinted gibi ayrılsa da genel olarak tüm özellikleri aynıdır. Tinted tavuğu tüy rengi kirli beyaz olup kanat kısımlarında hafif altın sarısı tüyler görülmektedir. Bu durum damızlık kaynaklı olup tüm tavuklarda olmaz ama görülür. Canlı ağırlık olarak diğer iki ırka göre biraz hafif olsa da bu dezavantajını yumurta performansı ve yem tüketimiyle kapatır. Günlük ortalama 100-110 gram seviyesinde yem tüketimi vardır fakat bu durumda yem firmasının yem çeşidine göre değişir. Yumurta renkler kirli beyaz ve tonları şeklindedir.  Kafes tavukçuluğu ve gezen tavuk sisteminde kullanılan bu ırkımız ülkemizin tüm iklim koşullarına uygundur.

izmir tinted tavuk satışı

 

İZMİR’DE TAVUK HANGİ FİRMADAN NASIL ALINIR ?

Koçoğlu Tavukçuluk olarak Ege Bölgesinin en büyük üretici pozisyonundayız. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı üretim ruhsatı ile bu işi yapmaktayız ve devlet kurum ve kuruluşlarına da canlı yumurta tavuğu satışı yapmaktayız. Başta Tarım Kredi Kooparatifleri, İl ve İlçe Tarımlar, Açık Ceza Evi, Tarım ve Orman Bakanlığı gibi üst düzey kurum ve kuruluşlarımızın çözüm ortağı pozisyonundayız.

Firmamızın merkez ofisi İzmir-Bornova’da olup, üretim çiftliklerimiz ise İzmir’de Kemalpaşa/Bağyurdundadır. Müşterilerimiz tavuk alımlarını Kemalpaşa’da bulunan üretim tesisimiz gidip yerinden yapabilirler. Parakende ve toptan olarak satış hizmeti vermekteyiz. 100 adet ve üzeri izmir tavuk satışı hizmetinde nakliye firmamıza ait olup kapınıza kadar tavuk siparişinizi getirebiliriz. Daha az alımlarda üretim çiftliğimize gidip yerinden alabilirsiniz.

 

İzmir – Kemalpaşa / Bağyurdu Çiftlik Adresi

34 Replies to “İzmir Tavuk Satışı – Üreticiden”

 1. En az kaç tane alabiliyon

  1. Merhabalar Yunus Emre bey, İzmir içi en az gönderim 100 adettir. Daha az alımlarda kendimiz üretimiz çiftliğimize gelip alabilirsiniz.

   1. 250 adet tavuk almak istiyoruz fiyat alabilir miyiz kutahayadan yazıyorum

    1. Merhabalar Efendim, 0532 505 60 77 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

     1. 100adet tire teslimi tinded fiyati nedir guncel

     2. Ben siyah tavuklardan almak istiyorum fiyat nedir bilgi alabilirmiyim

    2. Çiftliğinize gelsek istediğimiz adette alabiliyormuyuz?
     30m² Bahçemiz var içinde dolaşsın değişiklik olsun ve bir uğraş olur diye istiyoruz.
     Teşekkürler

     1. Merhabalar Aydın bey, parça satışını maalesef durdurduk. En az gönderim 50-100 adet olacak şekilde biz araçla teslim ediyoruz.

   2. Kolay gelsin başarılar diliyorum
    Şanlıurfa Halfeti ilçesinden arıyorum
    Öncelikle yoncayla besleyerek yem kullanmadan iyi yumurta verimi mümkünmü hangi ırkı tavsiye edersiniz
    yada askari ne kadar yem vermeli
    Çünkü mümkün mertebe geniş alanda yonca yetiştirmeye çalışacağım bölüm bölüm tavuğu içine satacağız.
    Birde arazim yerleşim alanlarından uzakta bölgemizde çakallar sürü halinde geziyor. Akşam saatlerinde ve gece çok uluma sesleri oluyor.
    Tavuklar benzeri vahşi seslerden etkilenirmi
    Başlangıç için 2000 adet civarı düşünüyorum
    Burada teslimat şartıyla
    Fiyat ve bu konudaki değerli bilgilerinizle bizi aydınlabilirmisiniz
    Uğur kankaya

    1. Merhabalar Uğur bey,
     hazır yumurta yemi dışında tavuklardan yüksek performans almak pek mümkün değildir. İyi bir rasyonla kendi yeminizi yaparsanız bu ihtimal doğar.
     Tavuk ırkına göre ortalama 100 ile 120 arasında günlük 1 tavuğu yem tüketimi vardır.
     Tavukları sese alıştırabiliyoruz bu konuda sıkıntı yaşamazsınız. Biogüvenlik kurallarını sağlarsak kümes ve çiftliğin bu konuda da sıkıntı yaşamazsınız.
     2.000 kapasiteli anahtar teslim çadır ve prefabrik olarak paketlerimiz mevcuttur. Sitemizde ki kümes kurulum kısmından fiyatları ve örnek kurulumları inlceyebilirsiniz.
     Daha detaylı sormak istedikleriniz olur ise 0532 505 60 77 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz.

   3. Yumurtlayan atax tavukların fiatı nekadar

  2. Giresuna gönderim varmı

 2. 500adet ataka tavuk almak istyruz

  1. Merhabalar Telat bey, 0532 505 60 77 nolu telefondan beni arayarak istediğiniz ırka göre sipariş verebilirsiniz.
   Sağlıklı günler dilerim.

 3. Yumurtlayan tavuk istiyorum 10 tane alacağım tanesi ne kadar acaba

  1. Merhabalar Ömer bey, bir müddet parakende satışımız durdurulmuştur.

 4. 10 20 adet İsa tinted alıcam 17 18 haftalık elinizde bulunur mu

  1. Merhabalar Emre bey, o miktarda maalesef satışımız yoktur.

 5. Ataks horozunuz varmı yada civciv horoz

 6. Merhabalar Antalya/Manavgat dan yazıyorum. 1000 adetlik anahtar teslim kümes kurmak istiyorum. Bu bölgede referans alabileceğim kumesler var mı.

  1. Merhabalar, 0532 505 60 77 nolu telefonu ararsanız size yardımcı olabilirim.
   O bölgede bir çok müşteri referansımız mevcuttur.

   1. Hatay antakyada veya ilçelerinde satış noktanız varmı

    1. Merhabalar, üretim tesisimiz İzmir’de dir.

 7. Merhabalar Antalya/Manavgat dan yazıyorum. 1000 adetlik anahtar teslim kümes kurmak istiyorum. Bu bölgede referans alabileceğim kumesler var mı.

 8. 20 ,tane alacaç yımırlayan fiyat ne dir

 9. Ödemiş de oturuyorum atas 50tane fiyat nedir

 10. 100 adet ataks Diyarbakır teslim fiyat alabilir miyim

 11. Biz de almak istiyoruz yüz adet fiyat ne olur

  1. Merhaba efendim 0532 505 60 77 nolu telefondan ulaşırsanız yardımcı olurum.

 12. Fiyatları nedir Tekirdağ saray dan yazıyorum dağıtımını varmı

  1. Merhabalar Erol bey, en az 200 adet olmak kaydıyla var.

 13. Merhaba tavuk almak istiyoruz da çiftlik kurmak için bin tane kadar belki daha fazla acaba kim ilgileniyor siz devlet onaylımı kuruyosunuz bunlar hakkında bilgi alabilirmiyim

  1. Merhabalar Tuğçe hanım, anahtar teslim tavuk çiftliği kurulumu da yapıyoruz, harici tavuk satışımızda mevcuttur.

   0532 505 60 77 nolu telefondan daha detaylı ulaşabilirsiniz.

 14. Ben siyah tavuklardan almak istiyorum fiyat nedir bilgi alabilirmiyim

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.