• Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti

Doğal-Organik-Salma Tavuk Çiftliği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

burak

Merhaba sayın ziyaretçiler ben Burak Koçoğlu, sitemiz üzerinden sormuş olduğunuz tüm soruları tek bir başlık adı altında toplayarak daha kalıcı bilgi almanız için bu başlığı açıyorum. Sizin sormuş olduğunuz sorulara göre cevaplarımızı vereceğim inşallah size faydalı ve yararlı olur.

1- Soru: Elinizde her dönem yumurta tavuğu bulunuyor mu ?

Cevap: Yeni çalıma sistemimiz ile birlikte 2016 yılı itibariyle Lohman Brown  – Ataks ve Tinted  yarkalarımız sürekli satışta kalacaktır.

2-Soru: Lohman Brown – Ataks ve Tinted arasındaki farklar nedir ?

Cevap: 3 ırkında birbirinden farklı özellikleri vardır. Lohman Brown ırkı kahverengi yumurta tavuğu, ataks ırkı yerli bir ırıktır krem tonlarında yumurta verir, tinted ırkı ise beyaz tavuk olup krem rengi yumurta vermektedir. Bu 3 ırkın daha detaylı açıklama ve özellikleri sitemizde mevcut oradan okuyabilirsiniz.

3-Soru: Siz hangi türü öneriyorsunuz ?

Cevap: Sizden gelen taleplere göre üretim planlaması yapıyoruz fakat ırklarında bulunduğu bölge ve iklimi göre adapte olma durumu vardır. Bu sorunu da firmamız anahtar teslim kümes kurulumu yaptıysa tamamen ortadan kaldırıyoruz. Çünkü kümes ortamı önemli olduğundan 3 ırkı da Türkiye’nin her yerinde yüksek verimde kullanabiliriz. Bu sorunun cevabı sizin talebinize göre ve yumurta satışınıza göre ikili görüşmelerimizde gerçekleşir.

4-Soru: Sizden almış olduğumuz  yarkalar ne zaman yumurtlamaya geçer ? Cevap: Biz civciv döneminden itibaren, veteriner ve bilinçli kümes bakıcıları tarafından yarkaları saatlik ,günlük bir şekilde sürekli kontrol ediyoruz. Bizim kümeslerimizden 16.hafta sonu yarkalar satışa çıkar. Nakliye, yol süresi ve sizin kümesinize yer değişikliği için alışması için gerekli süre 10 gündür. Aldıktan sonra 20 gün sonunda kılavuz dediğimiz ilk yumurtasını atmaya başlarlar.

5-Soru: Tavuklara ne gibi bir garanti veriyorsunuz ?

Cevap:  %100 orijinal civcivden büyütme yapıyoruz. Üretim kümeslerimizin tamamı Devlet Kontrollü olup, il ve ilçe tarım kümes sistemlerine kayıtlıdır. Merdiven altı üretim ile karıştırmamanız gerekiyor. Bütün kümeslerimiz ile ilgilenen uzman veteriner hekimlerimiz mevcuttur. Tavukların sağlıklı bir şekilde size teslim edilmesi için gereken tüm aşı ve kayıt belgeleri devlet tarafından onaylanıp sevk edilir. Biz size sağlıklı ve orijinal tavuk göndermeyi garanti ediyoruz.

6-Soru: Tavuklara uygulanan aşı ve uygulamalarını siz mi yapıyorsunuz ?

Cevap: 1.haftadan itibaren veteriner hekimlerimiz tarafından sürekli kontrol altında tutulur. 16.haftaya kadar tüm aşılarını firmamız yapar ve aşı kartlarını müşterilerine sunar. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile işbirliği içinde olan firmamız sürekli denetlenir ve bu denetlemelerden tam puan ile geçmektedir. Tavuklar yükleme öncesi son enjeksiyon aşıları olan 4’lü karma + tifo ve çiçek aşısı yapılıp yollanmaktadır. Bu aşıların seri numaraları belgesi ile birlikte size teslim edilmektedir.

7-Soru: Tavukların gagalarının kesik olması veya olmaması ne içindir ?

Cevap: Salma yapan müşterilerimiz için yarkaların gagalarını kesinlikle kestirmiyoruz. Bunun sebebi ise doğaya saldığınız zaman toprağı düzgünce eşmesi ve besin aramasıdır. Kafes tavukçuluğu yapanlar için gagaları kesilir. Bunun sebebi ise tavuk sıkışık alanda birbirine zarar vermesi ve öldürmemesi içindir.

8-Soru : Kaç adet tavuk alsak, gönderim yapıyorsunuz ?

Cevap: Üretici firma olduğumuzdan dolayı düşük siparişleri pek karşılamıyoruz. Bulunduğunuz bölgeye olan sipariş yoğunluğuna göre en az 300 tavuk yollayabiliyoruz. Örnek veriyorum; Adana bölgesinden aradınız, bizim o tarafa siparişimiz oluyor alınan tüm siparişler toplanıp özel kafesli tırımıza yükleniyor ve adrese teslim dağıtılıyor. Örnek: Van’dan aradınız 300 adet istiyorsunuz, o tarafa sizden başka siparişler olmadığı için dağıtım yapamıyoruz.

9-Soru: Fiyatlarınıza KDV dahil mi ? Fatura yolluyor musunuz ? Nakliye nereye kadar getiriyor ?

Cevap: Fiyatlara KDV hariçtir, Nakliye dahildir.

10-Soru: Tavuk çiftliği için devlet desteği, kredi ve hibe gibi destekler mevcut mu ?

Cevap: Ziraat Bankasının vermiş olduğu tarım ve hayvancılık kredileri mevcut, bunu bulunduğunuz il veya ilçedeki banka şubesinden öğrenebilirsiniz. 5.000 tavukçuluk için bir desteği mevcut, teferruatını kendiniz şube ile detaylı konuşabilirsiniz. KOSGEB dediğimiz %30 hibeli %70 vadeli destekte mevcut, fakat bunu her il ve ilçeye vermiyorlar. Örnek veriyorum; Çiftliğiniz 2.000 kapasiteli KOSGEB’e gidiyorsunuz ben bunu 5.000-7.000 yapmak istiyorum arsam buna uygundur bana destek verir misiniz diyorsunuz, KOSGEB size bir ekspertiz yolluyor yerinde inceleme yapıyor ve uygunsa kredi imkanı sunuyor.

11-Soru: Organik Yumurta Sertifikası almamız gerekiyor mu? Nasıl alabiliriz ?

Cevap: Türkiye’de organik yumurta sertifikası olan 10-15 tane çiftlik vardır. Sizde organik yumurta sertifikası almak isterseniz bulunduğunuz il veya ilçedeki Tarım İl Bakanlığına başvuruyorsunuz, onlar size ekspertiz yollar. Arsanızdan toprak numunesi, suyunuzdan numune alır ve son olarak bizimle irtibata geçerler tavuklar için numune alırlar, ve kriterler uygunsa size sertifika verirler. Bazı müşterilerimizden aldığımız telefonlara göre tarım il bakanlığı bu konu ile biz ilgilenmiyoruz diyor ve sertifikasyon firmalarına yolladığını söylüyor. Kesinlikle Tarım İl Bakanlığı sorumluluğundadır. Oradaki memur bilmiyorsa ısrar edin öğrenip size bilgi vermek zorundadır.

12-Soru: 300 – 500 – 1000 tavuk için ticari bir yükümlülük gerekiyor mu ?

Cevap: 250-999 tavuğa kadar devlet sizden bir şey talep etmiyor, hobi için yapılan uğraş diye ses etmiyor. 1.000 tavuk üstü için bir muhasebe ve defterinizin olması gerekiyor, market, bakkal, alışveriş merkezi ve doğal ürün satan yerlere fatura kesip yumurta vermeniz sizin için ticari bir zorunluluktur. Ben size yine de 500 tavuğunuz da olsa bir defter açtırmanızı öneriyorum.

13-Soru: Kümes yapımı konusunda proje desteği veriyor musunuz ?

Cevap: Bu konu hakkında çok fazla talep olduğu için ilk başta anahtar teslim kümes kurulumu yaptık fakat daha sonra sürekli telefondan bilgi alıp kendileri yapmaya çalıştığı için ben kendimden fedakarlık yaptım ve bu işi ticari boyuta taşımadım. Örnek projeleri ve fizibilite raporlarını sitemize ekledim ve faydalanın istedim. Tavuk aldığınızda firmamıza gelir karşılıklı birer kahve içer ve tüm bildiklerimi Avrupa standartlarına uygun kümesinizi yaptırmanızı sağlarım. Arkadaşlar genel anlamda sormuş olduğunuz sorulara cevap verdim, kafanıza takılan sorular olursa iletişim numaralarımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Son olarak aşağı tarafa tavuk ve firma konusunda bilgi verdim, lütfen ciddiyetle okuyunuz. Son olarak size şunları söyleyeceğim, her kimden ne tavuk alırsanız alın mutlaka aşı kartlarını görün de alın. Parçacı, aracı dediğimiz kişilerin kümeslerini imkanınız var ise gidip görün size bahsettikleri gibi kümesleri var mı yok mu ? Aşı kartlarını isteyin! Tarım ve Hayvancılık izinlerini mutlaka görün, kümes numaralarını isteyin vermiş oldukları kümes numarasını Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına sorgulatın ki öyle bir kümes var mı yok mu öğrenin. Faturanızı mutlaka alın. Tavuk işi ciddi iştir, hiçbir hatayı affetmez bir tavuğa yapılmayan aşı tüm kümesi etkiler ve ciddi maddi kayıpları yaşarsınız. Ben bu işi yapacağım diyen arkadaşlar tavuklarını kesinlikle görmeden almayın ve aldığınız firma veya kişilerin yukarıda yazdığım tüm evraklarını tek tek bakın. Hayvanları gününde ve gramajında almanız çok önemlidir. Size 3 aylık hayvanı yumurtlamaya hazır diye satabilirler, bu durumda hak talep edebileceğiniz tüm evraklarınızı alın. Orijinal ırk aldığınıza dikkat edin. Horoz-Tavuk ayrımına dikkat edin. Sonuçta bu iş için ciddi sermayeler harcayacaksınız. Sevgi ve saygılarımla.

[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]

261 Replies to “Doğal-Organik-Salma Tavuk Çiftliği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular”

 1. Ben gebzede oturuyorum emekliyim bu işe niyetliyim verdiginiz bilgilerden dolayı teşekkür ederim

  1. Merhabalar Adnan bey, biz teşekkür ederiz, saygılarımızla.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0532 505 60 77

   1. Öncelikle vermiş olduğunuz bilgi ve ilginizden dolayı tebrik ve teşekkür ederim ben antalya ili aksu ilcesinin köyünde bu isi ciddi anlamda.düşünüyorum 1500 metrekare yerim var bunun kac metrekaresi kapalı olması ve açık alan olması lazim kac tavuk besleyebilirim.birde su olayini dereden arıtma sisteminde sıkıntı olurmu ilginiz için şimdiden teşekkür ederim. .saygılar

    1. Merhabalar Erkan bey, 500-700 adet arası tavuk besleyebilirsiniz. 0554 950 94 30 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz.

 2. Tavukların arasına horozda koymak istiyorum. Lohman horozu varmi? Sizde mevcutmu varsa?

  1. Merhabalar Fatih bey, çok istememeniz kaydı ile horoz da veriyoruz

 3. Merhaba;

  Lohman brown tavuklarının kokusu yani gübresi çevreye rahatsızlık verirmi yoksa salma tavukculuk olduğu için koku fazla yayılmazmı? Yerleşim yerlerine ne kadar uzakta olmamız lazım?

  1. Merhabalar Sinan bey, yere talaş sermeniz bu kokunun %90 azalmasını sağlar, bizim çiftliklerimizde ve bizzat gidip gördüğüm müşteri kümeslerde böyle bir rahatsızlık hissetmedim.

 4. S.a hayirli isler samsunda bu işi yapmak istiyorum işi öğrenmek için ilk etapta 100 tane kadar almak istiyorum araciniz samsundan geçiyormu gecmiyorsa nasil yardimci olabilirsiniz

  1. Merhabalar Murat bey, en düşük satış miktarı 500’dür.

 5. selam burak bey ben tekirdağ saraydan 600 adet tavuk almak istiyorum yeriniz nerede ve tavukların tane fiyatı nekadar bu konuda bana 536 517 xxxx nolu telden dönüp bilgi verirseniz sevinirim iyi günler

  1. Merhabalar İsmail bey,vermiş olduğunuz telefon numarasından,size gün içersinde ulaşacağız. Yerimiz İzmir-Urla’da tavuk fiyatımız 13 tl dir.

 6. s a burak bey bn fatma ZONGULDAKTAN bd hem sevdıgım ıcın hemde hasta bır cocugum var dagal yumurta yesındıye tavuk beslıyorum uc tavugum var ucude sıyah coğaltmak ıstıyorum ama olmadı tavuk kondurdum 13 tane horozum cıktı:)bırtanesı tavuk cıktı guluk kondururken nelere dıkkat edelım yumurta secımı nasıl olsun sızden tavuk almak ısterım ama cok alamam cocugum tedavısı devam edıyor maddı anlamda fazla alamam abımde tavuk bakıyor oda alır ama nekadar alır bılmem toplam 10 yada 15 tane alsak olurmu artı tanesı kac tl mailinizi beklıyorum selin645@hotmail.com mutlaka saygılar

  1. Merhabalar Fatma hanım, çoğaltma tavuk ile olacak iş değil. Ben sizin mail adresinizi kaydediyorum Zonguldaka sevkiyat olduğunda müşteriye 20 adet fazla göndereceğim, gidip ondan 20 adet tavuğunuzu alabilirsiniz. Çocuğumuz düzgün beslenmesi için firmamız size 20 adet tavuk hediye edecektir. Size mailden ulaşamazsak siz yinede telefon numaranızı bırakın, ilk Zonguldak sevkiyatında size hediye tavuklarınızı yollayacağım.

   Saygılarımla.

   1. merhabalar burak abi bn fatma gök ZONGULDAKTAN GONDERECEK OLDUGUN TAVUKLARI SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUM YERLERINIDE YAPTIM NE ZAMAN GONDERECEKSINIZ ACABA MERAK ETTIM ALDIGIM EN GUZEL HEDIYE BU TAVUKLAR OLACAK BENIM ICIN OĞLUMLA BERABER SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUZ ALLAHA EMANET OLUN SAYGILAR

    1. Zonguldağa sipariş çıkar çıkmaz hediye tavuklarınızı yollayacağım, aklımdasınız.

     1. bı ıyılıgınızı asla unutmuyacagım cok tsk ederım bol kazanclar dılerım allaha emanet olun saygılar

     2. seni tebrik ediyorum kardeşim işte adamlık budur allah gonlune gore versın senın gıbı in sanları gormek benı sevındırıyor kardesım yolun acık olsun

     3. Teşekkürler Mahir bey.

   2. cevabınızı okuyunca cok duygulandım.helal olsun size. sizi tebrik ederim hayırlı işler diliyorum…

 7. cok teşekkür ederim ışınızde bok kazanclar dılerım cok sevındım bıze 05306433396 nolu tl ulasabılırsınız tekrar tesekkür ederim saygılar ALLAHA emanet olun

 8. bende bu ısı yapmak ıstıyorum manısa turgutluda. 200 tavukla baslamayı dusunuyorum bana yardımcı olabılırmısınız. tel 0507764xxxx

 9. slm öncelikle verdiğiniz bilgi için tşkler ben de bu işi yapmak istiyorum ama elimde yaklaşık 7 dönüm yerim var devlet bu işe nasıl bakıyor 1500 gibi bir tavukla başlamayı amaclıyorum hibe destek alabilirmiyim kosgeb ciler bir şirket kurmuşlar bilgi veririz diyor 1000 lira para istiyor

 10. merabalar kadastral yolu olmayan yaklaşık 65 dönüm arazim var,burada 5 bin tavukla başlamak üzere salma tavukçuluk yapmayı planlıyorum.arazimin imar izni yok,kadastral yolu yok.bu durumda bu arazide salma tavukçuluk yapamıyor muyum?.fason üretim yapsam olmaz mı?

 11. Burak bey öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda size teşekkür ediyorum.Ben daha önce kapalı 5000 lik kümes kiralayarak hem boş zamanlarımı değerlendirmek hemde ufakta olsa kazanç sağlamak için et tavukçuluğu yapmıştım.Ancak kısa süre önce kalp krizi geçirmemden dolayı sürekli bir meşgale bulmam ve stresten uzak durmam için gene hobi amaçlı ama masrafınıda çıkaracağını düşünerek salma tavukçuluk yapmayı düşünüyorum.Yerim Balıkesir Susurluk ilçesinde ilk etapta 100 adat ile başlamak istiyorum.Balıkesir bölgesinde salma yumurta tavukçuluğuna hangi cins tavuk önerirsiniz sizin firmanızın bu konuda desteği olurmu(Adat az olması nedeniyle firmalar pek satış yapmıyorda)İlginize şimdiden teşekkür ediyorum

  1. Merhabalar Ümit bey, öncelikle çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Lohman Brown kahverengi yumurta tavuğunu öneriyorum. İzmir-Urla da bulunan çiftliklerimize gelip kapıdan alabilirsiniz.

 12. sayın koçoğlu niğde ulukışlada bu işi yapmak istiyorum yerim ve arazim mevcut adana antep yolu üzerindeyim 300 adetle başlamak istiyorum lohman branvn cinsinden 8 ad6 adet te horoz istiyorum sipariş adetim az biliyorum ama imkanlarım bu ölçüde ödeme kapıda olurmu veya sizin şartlarınız nedir bilgi verirseniz çok sevinirim

 13. Sayın Burak Koçoğlu,

  Salma Tavukçuluk proje ve fizibilitenizi inceledim. Bizler için çok yararlı oldu. Öğrenmek istediğim yıllık yem gideri nasıl hesaplanmalıdır. (örnek 1000 tavuk) Yem olarak gün boyu elde ettikleri yem yeterli olmakta mıdır? Günlük ekstra kuru yem ne kadar olmalıdır.? Kuru yem olarak verim artışı sağlayan kuru yem çeşitleri ya da karışımlar nasıl bizler tarafından üretilebilir mi veya satın alınması daha mı yararlıdır.

  Cevaplarınız için teşekkür eder. İnşallah şartlar uygun olursa karşılıklı çalışma imkanı oluşturabiliriz.
  Saygılar

  1. Merhabalar Mehmet bey, yedireceğinz yeşilliğe göre yem miktarı değiştmektedir. Ne kadar çok yeşillik yedirirseniz yemden o kadar çok tasarruf edebilirsiniz. Günlük maximum 110 gram yemektedir. Bunun yarısını yeşillikten ve ekstra besinlerden tedarik edebilirsiniz. Yemi günlük haftalık ve aylık olarak sürekli kontrol altında hesaplayabilirsiniz. Yemlikleri full dolu olmalı ve hayvan hergün yeşilliğe doğaya salınmalıdır.

 14. S.a burak bey ben yozgattan yazıyorum sızden tavuk almak istiyorum ama bu işe ilk başta 100 adet tavukla başlamak istıyorum işi ögrenmeden yanlış bir şey yapmak istemiyorum onun için bu tarafa olan sevkiyatlarınızda bende faydalana bılırmıyım mümkünse teşekkur ederim 0530112xxxx eger böyle bir imkanım varsa yararlanmak istiyorum.?

  1. Merhabalar Eftal Akbaş, o miktarlarda malesef sevkiyatlı satışımız yoktur.

 15. Merhaba Burak Bey,
  Tecrübem olmamasına ragmen güzel bir işe benziyor, maliyet-kar hesabı yaptıktan sonra bu işe girip girmemeye karar verecegim fakat elde edilen ürün nasıl satılacak? Sonucta sınırlı sayıda tavukla bu işi yapacagız kendi satış kanalımızı olusturma sansı yok,birilerine verilmesi gerekiyor.

  Büyük tavuk üreticileri şeker piliç,erpiliç vs. üretilen yumurta ve tavuklar için alım yapıyor mu?

  1. Merhabalar Serkan bey, o saymış olduğunuz firmaların hepsinin sertifikası olmakla birlikte kendi ürünlerini kendileri üretiyor. Siz bakkal,market,mandıra,kasap,otel,restaurant ve parakende olarak verebilirsiniz.

 16. Sayın Burak Koçoğlu,

  Öncelikle hızlı bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz. Erkek civcivleri nasıl değerlendiriyor sunuz? Bizlerin nasıl değerlendirmesini önerirsiniz? Satışını yapıyor musunuz ve kaç TL. den satıyorsunuz. Kesim için yetiştirilmeleri rantabl olabilir mi?

  Saygılar

  1. Merhabalar Mehmet bey, kuluçka haneden çıkan horoz civcivlerin bir çoğu imha edilir. Biz dönemde 1 tane horoz büyütürüz, isteyene özel veririz. Adet fiyatları tavuklarla aynı fiyat olan 13 tl dir.

 17. Burak Bey öncelikle kolay gelsin.ADANA dayumurta tavukculuğu yapmak istiyorum 500 adet ile başlamak istiyorum,3 ay sonra almak istiyorum,deneme amaclı yerim müsait arazida sıkıntı yok,yapabilirsem sayıyı artırcam,bana yardımcı olursanız sevinirim,adana mevsimleri sıcak oluyor sizdeki ırk uyum sağlarmı buraya,birde bu işte dikkat etmek gereken hususlar nelerdir

 18. Sayın Burak Koçoğlu

  Tarla, bağ veya bahçelerde yapılacak olan salma tavukçuluk faaliyeti hakkında belediye, tarım il müdürlüğü veya çevre bakanlıklarından izin almak zorunlu mudur? Ne tür prosedürleri bulunmaktadır? İzin almak için sayı gerekli midir? Şikayet olması halinde neler yapılmalıdır?

  Saygılar sunarım

  1. Merhabalar Mehmet bey, kümesinizin bulunacağı yer tarım alanı olarak geçmesi gerekmektedir. Kümes ruhsatı almanızı öneririm, almadan da aktif bir şekilde çiftliğinizi yüretebilirsiniz. Fakat büyük rakamlar düşünüyorsanız 3.000 ve üstü için kümes ruhsatınızı alıp vergiye tabii olmalısınız. Başka da bir uygulama ve yaptırımı bulunmamaktadır.

 19. burak bey yurt dısına tavuk gonderıyormusunuz ben yunanıstanlıyım

  1. Merhabalar Burak bey, çiftliğimizden araca tavuğu yükleriz, kapıdan çıktığı anda sorumluluk sahibi sizler olursunuz, gümrük işlemleriyle sizin ilgilenmeniz gerekmektedir. Birkaç müşterimizde böyle istekte bulundu fakat henüz yurtdışına gönderim yapmadık.

 20. merhaba burak bey ben bursa karacabey dağesemen köyünde oturmaktayım. köyumuz orman köyu köyun çıkışın da 200 mt 2700 m2 yerım içinde 120 m2 ahırım var .yan tarafım orman organık yumurta özerı serbest tavukçuluk yapmak istıyorum bana bu konuda yardımcı olabılırmısın

 21. Merhaba ben 1 ay önce almış olduğum 20 tavuğun 15 tanesi anca yumurtlama başladı bu normalmi

  1. Merhabalar Selami bey, yarkaları kimden ver nerden aldığınıza bağlı olmakla birlikte aldıktan sonra hangi yemi verdiğiniz de önemlidir.

   1. Burak bey organik yumurtayi evraksiz yapsak her hangi bir sirkete fason yada tasoron niteliginde yumurta uretsek boyle firmalar varmi

 22. Merhabalar Burak bey,
  İzmirde yaşıyorum.Kendi bahçede beslemek için tavuk alacağım.Çiftliğinize gelip 20-30 kadar tavuk alabilir miyiz? Alacağımız tavukların son aşılarınıza sizden temin edebilir miyiz.Teşekkürler, hayırlı işler…

 23. merhabalar burak bey ben sivastan mehmet 5000 adet salma tavukçuluğu yapmayı düsünüyorum arazı ve yer mevcut yol maliyet fiyatı,lohman yarka fiyatı,ve bu tavukların içinden horoz çıkıyormu yoksa yarkaların hepsi tavuk garantilimi ,aşı kartrları,birde bu aşılar yöresel hastalıklara karşı ne kadar etkili burda bi hastalık gelince tüm ilçedeki tavuklar ölüyor çok az sayıda kalıyor tabıı bunlar aşısız tavuklar tabii sivasın iklim şartları soğuk olduğu için soğuğun tavuğun yumurtlamasına etkisi ne kadardır nasıl korunabiliriz son olarak 5000 adet sivas hafik ilçesine teslim nekadar tutar kdv yol yarka hepsi dahil… şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkür ederim telefon numaralarını aradım ulaşamadım..

  1. Merhabalar Mehmet bey, sitemizde yazdığımız tüm hususların arkasında olduğumuzu tekrar belirtmek isterim. Alacak olduğunuz yarkaların tamamı tavuktur, isteğe bağlı olaraktan çok istememeniz durumunda horoz verilir. İklim olarak tüm Türkiye’ye tavuk yolladık. Tavuğun bakımı düzgün olduğu mühdetçe ölüm veya başka bir durum söz konusu değildir. Tavuğumuzun adet fiyatı 13 tl. Yol ve KDV hariçtir. Nakliye olarak bir fiyat veremiyorum.

 24. Burak bey ben siirte 500 adet tavuk istiyorum. Bu
  bölgeye Sevkiyatınız yoksa. Bile aradaki farkı vermeye razıyım
  Yardımcı olurmusunuz
  Lütfen cevap yazın
  0543 667 xxxx

  1. Merhabalar Baran bey, Mayıs ve Haziran çıkımlarımızın tamamı satışmıştır. Eylülde çıkacak hayvanlarımızdan satın alabilirsiniz. Siirte nakliyemiz olmuyor, Adana,mersin veya Malatyadan gelip alabilirsiniz.

 25. burak bey 5000 adet salma tavuk için kaç dönüm arazi kapalı alan kaç metrekare yerleşim yerine uzaklığı ne kadar olmalı 5000 tavuğum kokusu olurmu salma tavukçulukta yılda minimum kaç yumurta alırız burada kışın soğuk olduğu için tavuk yumurtlamayı kesermı ısıtma sistemi kurmalımıyız bize artı ve eksi yönleri hakkında bilgi verirmisiniz

  1. Merhabalar Mehmet bey, en az 15 dönüm açık alana ihtiyacınız var. 600-650 m2 kapalı alanınız olması gerekiyor. Kümesiniz ve çiftliğinizin bulunduğu bölge Tarım Alanı olarak geçmesi gerekiyor. Koku sadece kümes içinde olur. Tavuk pisliğini dışarda çok bekletirseniz oda sinek ve koku yapacaktır. Kümes içi sıcaklık 18-28 derece olmalıdır. Isıtmadan ziyade fan ve hava sistemi kurmanız gerekmektedir.

 26. Burak Bey merhabalar,
  Ankara’da 23 dönümlük arazi üzerinde salma tavukçuluk yapmayı düşünüyorum. Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla organik belgesi almak için de , ziraat bankasından hibeli kredi almak için de yeterli bir araziye sahibim. Herseyi yasal olarak kurallarına göre yapmak istiyorum. tüm masrafları alacağım krediyle ödemeyi düşünüyorum. ilk olarak nerden yola çıkacağım. arazi hayvancılığa uygun mu ? nasıl öğrenirim. kredi almadan önce neler yapmam gerek ?
  adımlar halinde anlatırsanız memnun olurum .
  iyi çalışmalar diliyorum.

 27. burak bey kışın burası 5 ay boyunca 10 ile eksi 20 arası bunu dedıgınız dereceye cıkartmak ıcın bayağı bi masraf olur buda maliyeti yükseltir karı hemen hemen sıfıra dusurur yalnısım varsa duzeltın herseyı dusunmek zorundayım cunkı rısklı bır ış

 28. merhaba burak abı bn zonguldaktan fatma bu tarafa sıparış cıkmadı galıba belkıdede cıkmayacak 🙂 tavukculuk yapan yok pek cunku hersey nasıp gonderemesenız de bn sızı gondermıs gıbı kabul edıyorum gonderemedım dıye uzulmeyın sızden ve tum dınkardeslerım den cocugum ıcın dua beklıyorum a e o saygılar

  1. O tarafa sipariş çıkmadı, çıkar çıkmaz yollayacağım aklımdasınız.

 29. Burak Bey merhaba, ben Bilecik – Söğüt Belediye Başkanı’yım. Biz ilçemizde organik Tavukçuluk yapmak istiyoruz. Bu konuda bilgi ve desteğe ihtiyacımız var. Bize yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler.

  1. Merhabalar Halil bey, 0533 312 29 04 nolu telefonu ararsanız ben size yardımcı olacağım. Eğer ki meşgwul olduğumdan dolayı açamaz isem. Telefonuma bir mesaj atarsanız ben Halil Aydoğdu, Bilecikten diye müsait olduğumda size geri dönüş yaparım.

 30. salma tavukçuluğa devlet hibesi yüzde kaç

 31. burak bey 5000 adet lohman tavuk istesek en erken ne zaman temin edebilirsiniz 30 gün içinde olurmu benim temin etmem gerekiyordaa.en kısa ZAMANDA

  1. Merhabalar Mehmet bey, en erken 30 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında verebiliriz. Kaparo yatırıp siparişinizi ayırtmanız gerekmektedir.

 32. YANİ KISACA ÖRNEK VERECEK OLURSAK 3000 TAVUĞU BAKARKEN BELLİ BİR SÜRE SONRA TKRAR 3000 YARKAYI BAKMALISINIZKİ YUMURTA ÜRETİMİNDE KESİNTİSİZ DEVAMLILIĞI SAĞLAYABİLMELİSİNİZ BU GEÇİŞ SÜRECİNDE 6000 TAVUĞU BAKACAKSINIZ BURADA YEM TÜKETİMİ İKİ KATINA ÇIKACAK BELKİDE BU GEÇİŞ SÜRECİNDE KARLILIK TAMAMEN DÜŞECEK SANIRIM BU SÜREÇ BURAK BEYİNDE İFADE ETTİĞİ GİBİ BU YUMURTAYI DOĞAL YUMURTA OLARAK DEĞERİNDE SATABİLMEKTEN VEYA PAZARLIYABİLMEKTEN GEÇİYOR VEYA ÇOK ÖNEMLİ BİR MALİYET GİRDİSİ YARATAN RASYON YEMKONUSUNDA HAZIR SATINALMANIN DIŞINDA MALİYET DÜŞÜRÜCÜ NELER YAPILABİLİR BUĞDAY,ARPA,MISIR YETİŞTİRMEK MALİYETLERİNEKADAR AŞAĞIYA ÇEKER BİRAZDA BU YÖNDE PAYLAŞIMLARDA BULUNABİLİRSEK FAYDALI OLACAK,TEŞEKKÜRLER.

  1. Merhabalar Adnan bey, salma tavukçulukta tavuğun yumurtlama süresi 2 yıldır. Tüy dökümü 15-25 gün sürmektedir. Bu süre zarfında hayvanların tamamı aynı anda tüy dökümüne girmeyecektir. Bu süre zarfında sadece yumurta alma sayınız azalacak olup, tüy dökümü bittikten sonra aynı performansa yumurta alabileceksiniz. Hazır yumurta yemi kullanmanız, hem bütçe hemde yumurta performansı açısından tavsiye edilebilir. Alternatifleri kendiniz deneyerek öğrenebilirsiniz.

 33. TEŞEKKÜR EDERİM BURAK BEY 3 YIL MAKUL BİR SÜRE YUMURTA VERİMİ AÇISINDAN O HALDE ELİMİZDEKİ YUMURTLAYAN TAVUKLAR 2-2.5 YILLIK OLDUKLARINDA BİZ YENİ YARKALAR ALARAK 3 YIL SONUNDA YUMURTA VERİMİ DÜŞECEK OLAN SÜRÜMÜZÜN YUMURTA KONUSUNDA DEVAMLILIĞI SAĞLAMAK İÇİN.
  BU KONUDA İKİNCİ BİR YETİŞTİRME KUMESİNE İHTİYAÇ OLACAK DENEYİMİ OLAN ARKADAŞLAR YAZARSA YARARLI OLUR,

 34. Burak bey merhabalar..antalyada 500 tavugu olan bi abimiz var.suan 7 ayliklarmis ve halen kilavuz veriyormus!! 300 yumurtayida henuz gecemediler diyor..lohmann ırk

  1. Merhabalar Selim bey, tavuğu kimden ve ne şartlarda almış, öncelikle bunu belirtiniz. Küçük alıp yumurta yemi verip hayvanı yağlandırmış olabilir.

 35. SN.BURAK BEY VE KATILIMCI ARKAŞLAR YUMURTA BORSASI HAK HANGİ İL VE BÖLGELERDE VAR BU KONUDA BİLGİSİ OLAN

  1. Organik ve doğal yumurtanın borsası yoktur. Kafes tavukçuluğunun borsası vardır. Afyon merkez olarak belirlenir.

 36. burak bey merhabalara
  10. soruya ithafen şunu söylemek istiyorun geçen ay KOSGEB’e görüşmeye
  gitmiştim konuya başalmadan önce tarım ve hayvancılığı desteklemediklerini söylüyorlar konu hakkında il tarım ve hayvancılık müdür. ile görüşmeniz gerekmekte diye söylemişlerdi bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz
  kolay gelsin
  iyi çalışamlar

  1. Merhabalar Emrah bey, haklısınız artık devletin yumurta tavukçuluğuna desteği kalkmıştır. Öz sermayeniz ile başlamanız gerekecektir.

 37. Burak bey
  Ben Türkiye’de tavuk çittiliği kurmak yada satın almak istiyorum
  Kar marjı nasıldır?
  Daha önce üst yöneticilik yaptığım için işletme ve pazarlama konusunda zorluk çekmeyeceğimi düşünüyorum
  10.000 tavuk için en kadar masraf gerekir?
  Bankadan kredi alarak işe girme düşüncem var
  Saygılarımla

 38. Burak bey ben birol yazilarinizi okudum guzel bilgi almis oldum bende bu isi yapmayi dusunuyorum 500 adet ile baslamayi dusunuyorum fazlasida olabilir yerim var fakat ciftlikrojesi yok nasil yapilmali bana donus yapabilir misiniz yada konusma imkanimiz naail olabilir ben bu isi istanbul cerkez loyde yapmayi dusunuyorum yardimlariniz icin simdiden teaekkur ediyorum

  1. Merhabalar Birol bey, öncelikle sitemizde bulunan karakalem projeler size yardımcı olacaktır. 10.000 – 20.000 gibi bir miktarlarda detaylı projeye ihtiyacınız olacaktır. İstanbul’da birçok müşterimiz bulunmaktadır. Sitemizde örnek fotoğrafları olan müşterilerimizden esinlenebilirsiniz.

 39. merhaba Burak bey,
  Yaz aylarında tavuklar salım yapılacak ama kış aylarında heleki Eskişehir gibi ayazı çok olan ve kar yağan bir bölgede kış aylarında da tavukları salarak randımanlı yumurta alabilirmiyiz. Yoksa tavukları kapalı tutarak mı beslemeliyiz. Bu durumda kümes sıcaklığı ne olmalı ve ısıtmada ne kullanmalıyız. yani kış aylarında nasıl davranmalıyız. salma olarak 1000 adet tavuk beslemeyi düşünüyorum.

  1. Merhabalar Mehmet bey, kümes içi sıcaklık 18-28 derece tuttuğunuz mühdetçe yazlı kışlı randıman alabilirsiniz. Yağmur-kar-dolu da kümes kapısını açık bıraksanız dahi tavuklar dışarı çıkmayacaktır.

 40. emeklerinize sağlık

 41. burak bey merhaba cok aydınlatıcı bilgiler vermissiniz bende bu işi istanbulda yapmak istiyorum fakat bu işte pazar cok önemli bizim bu yumurtaları toptan verebilecegimiz bi yer varmı bize irtibat numarası verebilirmisiniz şimdiden coook teşekkür ederiz

  1. Merhabalar Enes bey, öncelike İstanbul gibi biryerde yapmanız sizin için çok büyük bir avantaj. Benim bulabileceğim toptancılardan çok sizin bir pazar yani ön araştırma yapmanız lazım. Satış ve pazarlama tamamen sizin 1.kuralınız olmalı. Bu yüzden benden veya bizden değilde kendiniz bir araştırma yaparsanız sizin için çok daha sağlıklı olacaktır.

 42. burak bey merhabalar yaklasık 3 aydır salma tavukculuk işini araştırıyorum adana ceyhana vermişsiniz galiba sizi arkadas önerdi çok memmunmuş selamınızıda iletiyor daha sonra sizi cepten arıcam adanaya sevkiyatınız ne zaman öncelik sorum bu olacaktı yaklaşık 1000 tane kadar yarka alıcam bide embiriyolu yumurta satısınız varmı veya civciv satısınız

  1. Merhabalar Muhammed bey, Adana’ya sevkiyatımız oluyor sadece yarka satışımız vardır. 16 haftalık 4 aylık yarka olarak gönderiyoruz. Bizden de size selamlar. 0533 312 29 04 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 43. Merhabalar.
  k.maraş Elbistan ilçesine yakın bir köyüm var. hafta sonları ve iş stresinden uzaklaşmak amacıyla tavuklarla uğraşırım.bunları köylerden tek tek temin ederim.yorumları okudum gerçekten cok güzel bilgiler var.ben 20 kadar bir talepde bulunsam değerlendirebilirmisiniz. horoz civcivlerini imha ettiğinizi okudum. onları beslemek için kimse talepde bulunmadımı. yazıktır yani sonuçta oda bir canlı. kmaras Elbistanda ikamet etmekteyim.saygıla sunar bol kazançlar dilerim. mail adresinden ulaşabilirsiniz bana.

  1. Merhabalar Ertuğrul bey, o bölgeye en düşük alım 1.000 adettir. İzmir-Urla da bulunan çiftliğimize gelip en düşük 50 adet alabiliyorsunuz.

 44. selam ben zonguldak tan uğur.benim karışık baktığım 10 tavuğum var.bunların yanına ilk etap da 100 tavuk ekleyip salma tavukçukluk yapmak istiyorum.işi kavrayıp pazarı yoklayıp ileride kapasiteyi artırmayı planlyorumzonguldak agönderiminiz varmı?bana yarkalar 30 gün sonra gelmesi lazım , onA göre yerimi hazırlayacam.teşekkür ederim.

 45. kış şartlarında organik yumurta üretiminde tavuklar için sıcaklık hangi aralıkta olmalı? salma tavukçulukta ısıtma sorununu nasıl çözebiliriz? teşekkürler.

  1. Merhabalar Aysun hanım, 18-28 derece arasında olmalıdır.

 46. MERHABA BURAK BEY,
  BEN ENİŞTEMLE AFYONDA SALMA TAVUKCULUK İŞİNİ ARAŞTIRIYORUM. SİZİN SİTENİZDEN BİLGİ EDİNİYORUM. 5,000 TAVUK ILE BU ISE BASLAMAK ISTIYORUM. BUNUN ICIN KURULUM MALİYETLERI HAKKINDA BILGI VEREBILIRMISINIZ? ACABA ZIRAAT BANKASINDAN BUNUN ICIN HIBELI KREDI ALABILIRMIYIM? SIMDIDEN CEVAPLARINIZ ICIN TESEKKUR EDER IYI CALISMALAR DILERIM

 47. mrb burak bey ben 5000 adet tavuk sipaişi vericeğim ne zaman temin edebilirsiniz sivastan yazpyorum sonbahardamı başlasam yoksa ilkbahardamı başlasam daha sağlıklı olur malum kış yaklaşıyor

  1. Merhabalar Mehmet bey, 30 Kasım – 10 Aralık çıkımlarına sipariş verebilirsiniz. 0533 312 29 04 nolu telefonu arayarak bana ulaşabilirsiniz.

 48. sizden aldığımız yarkalardan kümes mi yapsam salma mı yapsam daha verimli ve karlı olabılır ben kasımda sızden 5000 veya 10000 adet yarka almayı dusunuyorum bu zaman zarfında alt yapıyı olusturuyorum salma ve kümesin artı eksileri hakkında bılgı verırmısınız şimdiden tşkler

  1. Merhabalar Mehmet bey, kümesten kastınız kafes tavukçuluğu diye düşünüyorum ve ona göre cevaplıyorum. İlk defa bu işe girecekseniz düşündüğünüz rakamlar biraz yüksektir. Salma tavukçuluk yapacaksanız 10.000 yerine 5.000 ile başlayabilirsiniz. Sipariş vermek için iletişim numaralarından ulaşabilirsiniz.

 49. Merhaba, Ben Manisa Salihli’de yaşıyorum. Güzergahı Salihli den geçen bir aracınız olursa 30 tavuk bırakma gibi bir imkanınız var mı acaba? İyi çalışmalar… 05067681xxxx

  1. Merhabalar Tufan bey, malasef düşük miktarlı satışımız yoktur.

 50. salmadan korkum hastalık gelme olasılığı yüksek diye düşünüyorum bırde yumurta verimi kümesle aynı mı her olasılığı araştırmam gerekıyor sizinde vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı tşk ederim

  1. Merhabalar Mehmet bey, tavukların hastalığına önlem olsun diye aşı listemizdeki tüm aşılar uygulanıyor. Korkuyla yapacaksanız hiç bulaşmanızı önermem. Yumurta verimini bakıcı belirler. Ne kadar iyi bakarsanız o kadar çok yumurtlar. Yüksek performans alırsınız.

 51. merhaba burak bey, ben kastamonuda organik et tavuğu yetiştirdim, şu an satmak istiyorum 5000 adetten 300 adet kaldı, her safhası doğal organiktir.

 52. kolay gelsin,

  yalova’da 500 tavukla başlamayı düşünüyorum. aracınız buraya en erken ne zaman gelir acaba? birim fiyatı 13 tl mi yoksa zam geldi mi?

  1. Merhabalar Mustafa bey, Yalova’ya kamyon ve tırlarımız gelmektedir. 30 Kasım – 10 Aralık tarihlerine sipariş verebilirsiniz. Çiftliğimizden gelip alırsanız 13 tl, biz size getirirsek 15 tl dir.

 53. Merhaba Burak bey ben bu lohman tavuklarından almak istiyorum bu tavuklar kış mevsimine dayanıklimı ör: Aralık Ocak ayında bahçeye salsam ölürlermi

  1. Merhabalar Gülsüm hanım, dayanıklı konusunda en iyi ırkların başında gelmektedir. Kar-dolu-yağmurda salsanıza dahi dışarı çıkmayacaklardır.

 54. mrb tavuk bılgılerını okuyom bu iş başlamak ıstıyom 1 aşılar nasıl sulu mu 4 lu asıyı nasıl yaparız knattan mı vuruluyor 2 tavuklar cogaltıksıra 5000 uzerı oldugun da kafese mı donmek gerek baska ne gıbı onerinız olur saygılar…

  1. Merhabalar Ali bey, 5.000 tavuk ile doğal tavukçuluk yapan müşterilerimiz mevcuttur. 4’lü karma aşısı enjektör ile vucudua uygulanan aşıdır. Bu konuda yardımcı oluyoruz.

 55. Burak Bey;

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.Benim merak ettiğim konulardan 1 tanesi yapılan bu uygulamada hazır yumurtalar marketlerde 30 Tenesi 10 TL’ye satılırken yani adet bazında,üreticiden satıcıya çıkış tanesi 0.20 KRş civarındaysa bu yapılan tavuk yumurtaları sahada toptan olarak nekadara satılmaktadır tahmini rakam?1000 adet tavuk yaklaşık olarak yılda 70.000 Tane yumurta verdiğini düşünürsek(Şartlara göre minimum rakam)eğer bu rakamlar üzerinden sahaya 0.50 Krş civarında satış gerçekleşebiliyor ise karlı bir iş gibi gözüyor.Fakat,Bu tavukların ömrü nekadar,nekadar süreyle yumurtluyor.ayrıca nekadar süreyle yenilemek gerekiyor.Verim düştüğünü nasıl anlıyoruz.Verim düşen tavuklar et olarak satılabiliyor mu?bunlar önemli bence çünkü yaklaşık olarak 1 yılda aldığınız yumurtanın yarısını sattığınızda ancak aldığınız Tavuğun sermayesini çıkarabiliyosunuz…

  1. Merhabalar Erkan bey, sizin bahsettiğiniz sanayi tipi yani kafes yumurtasıdır. Şuan onun borsası 265 kuruştur. Biz doğal ve salma tavuk yumurtasından bahsediyoruz. Tavukların tamamen özgür ve doğal bir ortamda yayıldığı ve zorlanmadan yumurta yaptığı bir düzendir. Piyasa fiyatları 40 kuruş 1 tl arası değişmektedir. Sizin de bu fiyatlar arasında kendinize bir satış fiyatı belirleyip pazarlamasını yapmanız gerekiyor. 2,5 – 3 yıl yumurtlama ömrü vardır.Verim düşüklüğü genelde 1,5 yıldan sonra azar azar olur. İlk 1,5 yıl tavuğun pick yaptığu yani en yüksek verimi verdiği noktadır. Siz hesaplamayı biraz yanlış yapmışınız, yazdıklarımı tekrar okuyunuz. Salma ve doğal tavuk işinden zarar etmenize imkan yoktur. Tavuğunuzun ömrü bitse bile doğal ortamda beslediğinizden dolayı helal kesim (elle kesim) yapıp müşteri veya anlaştığınız kasap-mandıraya verebiliyorsunuz. Fiyatları 25-30 lira arası değişmektedir.

 56. slm burak bey bilgiler icin tesekkur ederim. ben buisi yapacan. hatayda soracagim sorular hemen hemen hepsi sorulmu ve iyi bisekilde cevaplamisin bilmek istediyim sey odeme bankayla mi yoksa kapidami 3000 ile baslamak. istiyorum tesekkur ederim

  1. Merhabalar Engin bey, yorumunuz için teşekkür ederim. Sipariş vermeniz için kaparo yatırmanız gerekmektedir. Nakit,banka yolu ve ya kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz. Bizzat çiftliğimize gelip, yerinde ödeme yapabilirsiniz.

 57. SELAM BURAK BEY
  Ben ilk defa yazıyorum kayseri yeşilhisar ilçesinde 21 dönüm arazim var emekliyim organik salma tavukçuluk yapmak istiyorum bu sene alt yapıyı oluşturup arazinin etrafını tel örgü ile çevirip 2000 tavuk kapasiteli modern bir kümes yaptırıp 500 tavukla başlamak istiyorum her şeyin resmi ve kurallara uygun olmasına özen göstereceğim. kayseride bağlantınız varmı bana yardımcı olurmusunuz iyi çalışmalar dilerim.

  1. Merhabalar Bülent bey, 500 tavuk için resmiyete dökmenizi gerektirecek bir durum yoktur. 2.500 tavuk üstünü yapacaksanız il tarım veya ilçe tarıma gidip işletme numarası lazım, vergiye tabii olmanız yeterlidir. Tabi ki arazinizin de tarım alanı olarak geçmesi gerekiyor. Bunun akabinde sertifika almak isterseniz sertifikasyon kuruluşlarına başvurup, firmanın takipçisi ile birlikte ben size yardımcı olabilirim.

 58. burak bey ben suan yurt disindan takip ediyorum allahin izniylen mayista turkiyeye gelecem belkide daha erkende olabilir sizinle telefonla gorusuruz ben kesin insalah buisi yapacam 3000 tavuklan basliyacam ben 10 donum kirayip yapacam burdaki arazi ucuz gorusmek uzere hayirli isler

  1. Merhabalar Engin bey, ne zaman isterseniz arayabilirsiniz.

 59. mrb burak bey tavuk satışlarınız 2015 in hangı ayında başlıyor çiftliğiniz hangi ildeydi

  1. Merhabalar Mehmet bey, izmir-Urla dayız. Her dönem elimizde 16 haftalık yarka vardır.

 60. çiftlik yapacağımızyerin lklimsel ve yerleşim özellikleri nasıl olmalı 5000 adet için kapalı alan kaç metre kare olmalı yerleşim yerine yakın uzak mı olmalı

  1. Merhabalar Mehmet bey, 400’er m2 den 2 adet kümes yaptırmanız gerekmektedir. 2500’er tavukluk. Yakınında konut bulunmasın yeterlidir. Şikayetlik durum söz konusu olabilir.

 61. şikayetten değilde hastalık gelmemesi için hayvanların ahırların ve insanların sürekli hayvan otlatılan yerlerden uzak olması mı gerekiyor sessizlik ve temizlik açısından mesela heryıl ekilen tarlaların içinde olmsı daha ıyı olmazmı her acıdan

  1. Merhabalar Mehmet bey, tabiki yeşilliğin içinde olması daha iyidir. Dışarıdan gelebilecek hastalık vs durumlarına karşıda bölgenizin temiz olması gerekiyor.

 62. organik tavukçuluğa devlet hibesi var mı nereye başvurmalıyım bilginiz varmı

  1. Merhabalar Mehmet bey, malasef yoktur.

 63. Selam ve saygılar Burak bey bende bu işe başlamak istiyorum ama 5000 veya 10000 binlik yumarta veya et çiftliğinin toplam maliyeti nedir teşekürler

  1. Merhabalar Yakup bey, etlik kısmı konusunda bir bilgim yoktur. Yumurta tavuğu işi yapacaksanız tavuk adet fiyatlarımız 13 tl + nakliyedir. Kümes için betonarme yaptırabilrisiniz, blgenizdeki kişi ve firmalardan fiyat teklifi almalısınız.

   1. Öncelikle iyi bir esnaf olduğun herkesin sorusuna cevap vermenle tek tek ilgilenmekle ortada . güvenilir esnaf bulmak zor bu memlekette hele isin içine para girdiği zaman Burak kardeşim . ben İstanbul da yasiyorum Tekirdağ da ilk etapta bir çiftlik kiralayip bu ise başlamak istiyorum en azından baslangic için fazla maliyetli olmayacagini düşünüyorum 1000 tavukla başlamak istiyorum ilk etapta kendim zaten tavuk sektorundeyim daha çok tavuk eti sayisi yapıyorum bir suru calistigim market vs var hemen baslayip kazanmak tabiki olmaz ama isin içinde olduğum için bu isin hizlanacagini biliyorum simsana bir kaç sorum olacak bu aylarda yani kiz aylarında bu ise başlamak avantajı varmidir yada dez avantajları nelerdir kiz aylari için ve bir tavuk ortalama ne kadar sure yumurtlar bunun yumurta ömrü nedir diğer bir zorunda bu kümesleri yapabilmek için yapilacak yerin arsa olması sartmidir yani imar konusunda bir silinti yasarmiyiz bu konularla alakali bizimde aydinlatirmisin almak silinti değil çok basit bir is gibide görünmüyor ayrıca önune gelen yere bu kümesler yapilmaz herhalde özellikle kisin dezavantajı nedir bu işin

    1. Merhabalar Baki bey, öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Sektörün içinde olduğunuz için pazarlama sıkıntınız yok. Tavuğun verimi için yaz-kış farketmiyor, soğuk havada da sıcak havada da tavuk bahçede gezinir ve eşelenir. Kafes tavukçuluğunda Lohmanların randımanı %94 seviyelerinde, ben salma tavukçulukta bu randıman aralığını %75 – %90 arasında tutuyorum. Bu rakam tamamiyle sizin bakımınızla alakalıdır. 2,5 – 3 yıl yumurtalama ömrü vardır. Yapacağınız yer tarım alanı olarak geçsin yeterli, herhangi bir sıkıntınız olmaz. Kışın yağmur,kar,dolu olduğu zaman tavuk dışarı çıkmaz. Kar yağdıktan sonra yağmur yağdıktan sonra çıkabilir.

 64. merhaba burak bey iki adet tavuk kümesi 400 metre karelık yapıcaz 5000 tavuğun dısarda ıyı beslenmesi için kaç dönüm olması gerekıyor arazının bırde tavuk için yonca dhamı verimli …

  1. Merhabalar Mehmet bey, 18-20 dönüm ölçüleri idealdir.

 65. ligorin mi daha verimli lohman mı sızde sadece lohman mı var

  1. Merhabalar Mehmet bey, Ligorin tavuğunun yumurtası beyaz olduğundan, satışta problem yaşarsınız. Halkımız da beyaz yumurtaya karşı ön yargı mevcuttur.

 66. Peki Burak bey caldir portatif olduğun tercih edilir bir kümes ola bilir ama tavuk sagligi acisindan sakincalari nelerdir kümes konusunda bize yardimci oluyor musunuz 5000 tavuk kapasiteli bir caldir kumesin maliyeti nedir ayrıca birde bu isin ambalaj kismida var bütün bu araç gereçleri de tedarik ediyorum firmaniz ve ve bu konuda müşterilerinize destek sagliyormusunuz mesela kuluçka kursu yada hayvanların asidi vs gibi sonuçta bir çoğumuz sadece arastirarark pratik yapmadan bu isi yapmak istiyoruz

  1. Merhabalar Baki bey, websitemiz tavukçuluk kütaphanesi gibidir. Herşeyin bir cevabı mutlaka vardır 🙂 Uzun vadeli düşünüyorsanız zaten size betonarme öneririm. Arsanız kiralık ise çadır kümes önerebilirim. Sertifika almak istiyorsanız bir sertifikasyon kuruluşuna gidip gerekli formları alıp, prosedürleri öğrenebilirsiniz.

 67. burak bey biz köyde arkadaşlaarla 1000 adet organik tavuk yumurta üretimi yapmak istiyoruz ocak şubat gibi 100 adet tavukla başlamak istiyoruz bize tavuk temini konusunda nasıl yardımı oalabilirsiniz

 68. Merhabalar,

  Bu işe 1.500 tavukla girmek istiyoruz. Tavuk+kümes maliyeti ne olur.? Ve en önemli konu salma tavukçulukta kışın tavukları yumurtlatmak için nasıl bir yol izleniyor. Ve yazın aylık yem maliyeti nedir.

  İyi çalışmalar.

  1. Merhabalar Oğuzcan bey, yaz-kış farketmeksizin tavuklar yumurtlamaktadır. Kümes içi sıcaklık 18-28 derece olması tavuğun verimini yüksek tutturur. Maliyet olarak arazi vs gibi detaylardan bahsetmeniz lazım.

 69. 15gun içerisinde bu işe başlayacak gibiyim sizden 500 tavuk alıp ieriki günlerden kuluçkadan çogaltsan olurmu acaba çunki yerim kiralık vede durumumda fazla iyi degil teşekkür ederim

  1. Merhabalar Hüseyin bey, bizden alacak olduğunuz tavukları kuluçkadan çıkardığınızda verim yarı yarıya düşmektedir. Tavsiye etmiyorum.

 70. burak bey haziranda 5000 adet tavuktan yuzde 80 verim alabilmemiz için tavukları en geç sizden hangi ayda almamız gerekir

  1. Merhabalar Mehmet bey, salma ve doğal tavukçulukta dönem farketmiyor. Ne zaman isterseniz alabilirsiniz. Her ay elimizde 16 haftalık Yumurta tavuğu hazır olacak şekilde çalışmamızı yaptık. Siparişinizi verip tavuğunuzu alabilirsiniz.

 71. Burak bey merhaba,

  Kırklareli’nde bu işe başlamak üzereyim.Yanlız sipariş vermeden önce bu çevrede müşteriniz olan görebileceğim bir çiftlik varmı.Son defa görüp siparişimi öyle vermek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhabalar Süleyman bey, belirtmiş olduğunuz yerde müşterilerimiz vardır. Kendilerinden izin almadan numara vs paylaşamıyoruz. Bu konuyla ilgili size numaranızdan dönmeye çalışacağım.

   1. teşekkür ederim,telefonunuzu bekliyorum.

 72. merhabalar ben izmir kemalpaşada 1500 metrekarede bir kümes kurup 500 tavuk ile bu işe başlamak istiyorum.500 tavuğun bana maliyeti ne kadar olur?nakliye ile birlikte…birde pazarlama konusunda ebn çalışmalar yapıyorum fakat olası bir aksilikte sizin bana yumurtaları satabileceğim toptancınız var mı?ilginize şimdiden teşekkür ederim….

  1. Merhabalar Deniz, tavuk fiyat ve detayları 0532 322 46 33 nolu telefonu arayarak öğrenebilirsiniz.

 73. Merhaba burak bey adana karataş ilçesinde 18 dönüm tarım arazim var köye mesafesi 2km 1500 kapasteli salama tavuk yumurta işine girmeyi düşünüyorum kümesi çadır olarak planlamaktayım çadır maliyeti ve tavuk maliyeti ortalama nekadar tutar teşşekkürler

  1. Merhabalar Osman bey, 30.000 civarı tutacaktır. Rakamlar yanıltıcı olabilir, arsanızda tel örgü varmı yokmu, kapalı alan kullanmak için bir yapı varmı yok mu ? bunlar önemlidir. Benim verdiğim rakamlara göre değilde yapılması gerekenlere göre bir fiyat çıkartın ve toplayın.

 74. semayem yok fakat organik tavuk yetiştirmek istiyorum devlet katkı sağlarmı veya şartlar neler

  1. Merhabalar Neslihan hanım, devlet desteği malasef yoktur.

 75. Merhabalar Adanaya baglı kozan ilçesinde 18 dönüm arazim var yerim hazırlanıyor 500 adet tavukla başlamayı düşünüyorum. Ölçülerim 25×10 Yardımcı olursanız sevinirim.

 76. çatı katına kafes sistemi yapsam 120 metre kare alanda kafeslerde kaç yumurta tavuğu bakılabilir ?

  1. Merhabalar Mustafa bey, bu sistemi önermiyoruz.

 77. mrb burak bey 3000 adet tavuk yapıcam işletmeniin kurumuna izin için resmi işlemleri nasıl yapmalıyım

  1. Merhabalar Mehmet bey, biz size gerekli olan tüm evrakları sağlıyoruz. Siz ilçe tarıma gidip işletme numarası almanız gerekiyor. Bunun akabinde vergiye tabii olup, sertifikasyon kuruluşlarına başvurup istediğiniz sertifikayı alabilirsiniz.

 78. Merhaba burak bey
  Ziraat bankasının verdiği düşük faizli hayvancılık kredisinin şartları hakkında bilginiz varmı ?
  Kefil istiyormu veya üzerimize ait araç vs.
  Üzerime ait tarlanın olmaması sorun olurmu
  Osmaniyeye nakliye sıkıntı olurmu

  1. Merhabalar Volkan bey, bu tür soruları bankaya gidip sormanızda fayda var.

 79. hangi konuda yardımcı oluyorsunuz hangi işlemlerde ben sivastayım

 80. merhaba 2 aydır bu işi araştırıyorum 20 dönüm kadar arazimiz var ama kümes yok 2000 adet tavuk ile işe başlamak istiyoruz resmi işlemler falan nasıl olur çadır kümes yapmayı düşünüyorum resmi işlemlerde çadır kümes sıkıntı olur mu ve 2000 tavuk için ne kadar sermaye gerekli

  1. Merhabalar Ahmet bey, bölgenize göre kümes yaptırmalısınız, çadır kümeste izin sıkıntısı olmuyor. Kümes numarası alabiliyorsunuz yinede ilçe tarıma gidip sormanız gerek. İlçe tarımdan kümes numarası aldıktan sonra orda bir çiftlik olduğunu devlet biliyor. Bundan sonrası yumurtayı satacağınız yerlere fatura irsaliye kısmıdır. Vergiye tabii olup işletmenizi kuracaksınız.

 81. MERHABA Ben organik veya salma tavuk yetiştirmiği düşünüyorum bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.
  1.öncelikle tavukları nasıl temin edebilirim
  2.bu işi karsda yapabilirmiyim veya gaziantepde(iklim ve pazar yömüyle).
  3.yapsam yumurtaları nasıl ve nereye satabilirim
  4.bu işin artısı veye eksisi nelerdir.
  5.yumurtaları taptan nerelere satabiliriz
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  1. Merhabalar Mehmet bey, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1- İletişim numaralarımızdan bizleri arayarak sipariş verebilirsiniz.

   2- Antep ve çevresinde birçok müşterimiz bu işi başarı ile yapmaktadır.

   3- Yumurtayı satmak tamamen sizin sorumluluğunuzda olup, market,mandıra,kasap,restaurant,otel ve parakende satabiliecek şekilde planlama yapmalısınız.

   4- Eksi olarak tek probleminiz yumurtayı satamamanız. Artısı büyük kazanç, doğal yaşam, hayvan sevgisi vs vs vs diye uzar.

   Ben teşekkür ederim, saygılarımla.

 82. 3000 tavuk için kaç metrekare kapalı alan olması gerekıyor duvarların yukseklıgı kac metre olmalı ınsaat ıcın kısa bı bılgı alabılırmıyım,

  1. Merhabalar Mehmet bey, 2,5 m tavan yüksekliği ve çatı ile birlikte 4m bulamabilir. 400 m2 kapalı alan yaptırabilirsiniz.

 83. Slm öncelikle vermiş olduğunuz bilgi için çok tsk ederim, bu işi yapmayı düşünüyorum. 500 olarak ilk etapta civciv olarak sizden satın alabiliyorsunuz, yoksa büyümüş tavuk olarak mı alabiliyor bu arada k, Maraş gonderebiliyormusunuz, bu konuda yardımcı olursanız hayallerimi gerceklestirecegim.

  1. Merhabalar İdris bey, Türkiye’nin heryerine gönderip yapabiliyoruz. Yarka dediğimiz yumurtlamaya hazır olarak gönderiyoruz.

 84. Selamun aleykum Burak bey ordu fatsada 20dönüm yer alıp 5000adetle bu işe başlamayı dusunuyorum.yumurtaları ziraat odasına satma gibi bi durum varmı.

  1. Merhabalar Ali bey, alıyorlarsa tabi satabilirsiniz. Alım yapılıp yapılmadığını ben bilmiyorum.

 85. Agzınıza saglık bilgileriniz için

  1. Teşekkürler Ali Bey

 86. Tavukların içerisinde ne kadar horoz bulundurmak lazım mesela 500 tavuk için

  1. merhabalar Ali bey,
   Tavuk yetiştiriciliğini kar amaçlı yapıyorsanız horoz koymanızı tavsiye etmeyiz. Hem yem tüketimini arttırırlar hemde tavuklarınızı rahatsız edip yumurta verimini düşürürler.
   Ancak isterseniz 10 tavuğa 1 horoz düşecek şekilde horoz koyabilirsiniz.

 87. öncelikle vermiş olduğunuz bilgiler için sizlere cok teşekkür ederim burak bey ben bu sektöre başlamayı düşünüyorum bu na istinaden size sorularım olacaktır 1 ben ağrıda yaşıyorum ve buranın kış şartlarına göre hangi tavuk türü verimli olur.
  2 kış şartlarından dolayı hangi tür tesis uygun olur betonarmemi çadırmı
  3 en düşük tesis maliyeti ne kadar olur aklımdaki metre kare 100
  4 salma tavukcukluk yapacağım için yem kullanmayı düşünmüyorum sizce bu doğru doğruysa uygun olan sistem nedir

  1. Merhabalar Malik bey,
   1- iklim ve hastalıklara karşı dirençli olan Lohmann Brown ırkı tavukları yetiştirmekteyiz. Ayrıca az yem tüketimi ve yüksek verim ile bilinen bir ırktır.
   2- İşletmeniz betonarme veya çadır olabilir ikiside kullanışlıdır ama yalıtımı çok önemlidir.
   3- 1000 tavukluk işletme maliyeti 60.000 tl dir.
   4- Tavuklar mera otuyla doğal beslenmelilerdir.

 88. merhabalar 500 tavuk için ne kadar kapalı alana ihtiyaç var? Ayrıca açık alan ne kadar olmalı? Köyde bir samanlığım var değerlendirmek istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler…

  1. Merhabalar Elif hanım,
   500 tavuk için en az 60 m2 yer olmalıdır. 1.5-2 dönüm açık alan gereklidir.

 89. merhabalar, ben hobi olarak tavukçulukla uğraşmaktayım plymouth rock beslemek istiyorum adanada şubeniz veya temsilciniz varsa vede bulunuyorsa almak isterim bilgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin

  1. Merhabalar Serkan bey, şuan sadece Lohman Brown satışımız vardır.

 90. kayseride yaşıyorum köyümde tavuk çiftligi açmak istiyorum elimdeki sermayemle ahırı yaptırdım ve sermayem tükendi şimdi tavukları alabilmek için devletten hibe almak istiyorum nasıl alabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim bir an önce bu işin başına geçmek istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Savaş bey, Hibe veya destek yumurta tavukçuluğuna malesef yok. Ziraat Bankası kredi vermektedir. Bunu kullanabilirsiniz.

 91. Merhaba ben samsun çarşamba da 7 dönüm yonca arazimde 500 lokman ile işe başlamak istiyorum tek kafama takılan bu tavuk arkadaşlar yıl oniki ay yumurtluyormu yoksa hangi ay kesip hangi ay başlıyor bu konuda bilgi alabilirmiyim.günlük 300 yumurtayı yoldan geçene satarım sıkıntı tinne .thenk yok şükran.

  1. Merhabalar Uğur bey, tavuklarımız 12 ay kesintisiz yumurta vermektedir. Yazın kümes içi sıcaklığı 18-28 derece arasında tutmanız da fayda var. Tavuklar yazın sıcaktan bunalabiliyor. Kümes içi sıcaklığı belirtilen düzeyde tutarsanız kesintisiz yumurta alabilirisiniz.

 92. iyi günler. tavuklar kaç gün sonra yumurtadan kesilmeye başlar. Kaç hafta sonra tavukları yenilememiz gerekir.

  1. Merhabalar İbrahim bey,
   2.5-3 yaşından sonra tavuklarım verimi azalmaya başlar. 3 yıl sonunda tavuklarınızı yenilemeniz gerekir.

 93. S.a kardesim ben antalyadayim 300 tane tavuk alarak kendi yerimde yapmak istiyorum 7 donum civari daha once hobi amacli yaptim bulundugum yerde cumartesi pazar faal bir pazar vargozleme yerleri kahvalti yeri buralarda pazarlanabilir mi acaba selam ve dua ile….

  1. Merhabalar Nazlı hanım, 300 tavuktan alabileceğiniz günlük maximum yumurta 250-275 adettir. Günlük 9 koli yumurtayı satmanızda herhangi bir problem olmaz.

 94. Merhabalar ben salma tavuk işine hemen girmek istiyorum 5000 lık çiftlik kuracagim bana ulaşırsınız sevinirim

  1. Merhabalar Soner bey, size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası bırakırsanız arkadaşlarımız sizi gün içerisinde arayacaklardır.

 95. Merhabalar, 1.000 adetlik anahtar teslim tesis ve 1.000 adet hayvan için tahmini bir fiyat verme şansınız var mıdır ?

 96. 1,5 dönüm arazi var ve kümes dahil kaç adet tavuk besleyebilirim yumurta için ve bunun maliyeti ne olur kümess kurulumu ve tavuklarla beraber?

  1. Merhabalar Hasan bey, 1,5 dönüm arazide hobi tavukçuluğu yapabilirsiniz. 300-350 tavuk olur.

 97. merhabalar…. 2000 tavukluk bir yer açmam için devletten almamız gerekenler izinler nedir?

  1. Merhabalar Elçin hanım, İşletme ruhsatı ve vergi levhanız olması yeterlidir.

 98. Selamın aleyküm burak bey birsey sormak istyorum siz besyuz adetden asa gondermiyonuz peki biz gelip alsak bnm niyetim yuz vea yuz elli adet almak gelip biz alsak peki on uc liradanmi gene ve gelip alsak o sekil olurmu birde bu tavuklar nezmn yumurta verir acaba

 99. İYİ GÜNLER BURAK BEY ÖNCELİKLE BURADA SORULAN SORULARA CEVAP VERDİĞİNİZ VE BİZLERİ BU ANLAMDA BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER BENİM SORUMA GELECEK OLURSAK 25BİN TL BİR PARAMIZ VAR KOCAELİ GEBZEDE İKAMET ETMEKTEYİZ YANLIZ BİR ARAZİMİZ YOK FAKAT GEBZENİN KÖYLERİNDE KİRALAYABİLECEĞİMİZ TARLALAR MEVCUT 1 VEYA 2 DONUMLUK ARAZILER AYLIK 800 1000 TL ARALIĞINDA KİRALAYABİLİYORUZ ELİMİZDEKİ PARANIN 5000 TLSİNE DOKUNMAK İSTEMİYORUZ İLERLEYEN ZAMANLARDA ZORLANDIGIMIZDA KULLANMAK İÇİN GERİKALAN 20000TL Yİ NASIL KULLANMALIYIZ KÜMESLERİ SERA TİPİ YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUZ (MALİYETİ DÜŞÜK OLSUN DİYE) BU KONUDA DOĞRUMU DÜŞÜNÜYORUZ SİZCE SERA GİBİ YAPSAK HAYVANLARA Bİ ZARARI DOKUNURMU BU ŞEKİLDE ALACAĞIMIZ TAVUK SAYISI NEKADAR OLMALI BU 20000 TL NİN NEKADARINI TAVUK ALMAK İÇİN NEKADARINI YEM NEKADARINI KÜMES İÇİN KULLANMALIYIZ BAŞARILI OLABİLMEK İÇİN DOĞRU KOMBİNASYON NEDİR VE BU İŞE YILIN HANGI AYINDA BAŞLAMAK DAHA KARLI OLACAKTIR NOT: ELİMİZDEKİ PARANIN YETMEDİĞİ TAKDİRDE Bİ 5 000 DAHA TAKVİYE YAPABİLİRİZ BU İŞ İÇİN AMA DAHA FAZLASI BİZİ SIKINTIYA SOKAR VERECEĞİNİZ BİLGİLER İÇİN ŞİMDİDEN TŞKKRLER İYİ ÇALIŞMALAR

  1. Merhabalar İsa bey, iyi niyetli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sera tipli kümes değilde sektöre özel üretilmiş özel izalasyonlu çadır kümes yaptırabilirsiniz.

   300-500 tavukluk bir çiftlik yapabilirsiniz. 40-60 m2 arası çadır kümes ve 300-500 tavuk ile o bütçede iş yapabilirsiniz.

 100. BURAK Bey bilecik osmanelinde 3000adetlik salma tavuk kümesi yapmak istiyorum ruhsat işleri ve izinler için bana yol gösterirseniz sevinirim.

  1. Merhabalar Recep bey, anahtar teslim kurulumlar da gerekli tüm belge ve evrakları biz sizin adınıza alıyoruz. 0554 950 94 30 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 101. Merhaba. Bende bu iş için araştırma içindeyim. Şimdilik mevsim kış olduğu için acele etmeden kümesimi ve bahçemi hazırlıyorum. Tecrübe amaçlı 40 kadar tavuğum oluverdi birden bire. Sormak istediklerim şunlardırki;Tavuklarınız kışın yumurta yapıyorlarmı. Kocaeli -İzmit teyim,buraya sevkiyatınız varmı.Birde son güncel rakam rica ediyorum. Teşekkürler. Saygılar..

  1. Merhabalar Havva hanım, yazlı-kışlı yumurta vermektedir. Kümes içi sıcaklığı 18-28 derece tuttuğunuz mühdetçe. Türkiye’nin her yerine sevkiyatımız vardır.

 102. Biz 500tavukla işe başlamak istiyoruz yerimiz çanakkale kazdaglarında yaklaşık 6donüm yerimiz var ben bankacıyım işimi bıraktım hayvanları ve doğayı sevdiğimden bu işi yapmak istedim maliyeti kabataslak hesapladım beni korkutan bilmediğim bir sektör pazar ve satış benim işim bakımı beni korkutuyor aşıları senede bir mi yaptırıcam yaklaşık iki yıllıkken yeni yataklar tedarik etmem gerekiyor sanırım onlar içinde yeni bir kümes mi yaptırmalıym eşliğe ayırdığım tavukları yani ıskartaları ayrı bir kümeste mi tutayım bu arada yerinize gelmek isterim benim işe başlama tarihim Nisan 2016 bu taraflar nakliye açısından size sıkıntı olmaz sanırım saygılar

  1. Merhabalar Nuray hanım, 500 tavukluk kümes hobi tavukçuluğuna girmektedir. Korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Tüm aşılarını biz yapıyoruz. Herhangi bir aşı yapmanıza gerek yok. 2-3 ayda bir suyuna vitamin karıştırıp veriyorsunuz, vitaminin maliyeti 20-30 liradır. 18 tam randımanlı yumurta yapmaktadır, 18 ay sonunda yavaş yavaş elden çıkarmaya çalışabilirsiniz.

 103. Yumurta tavuğu almak istiyoruz fiyatları ne kadar ?

 104. Merhaba Sayın Yetkililer;

  Otomotiv sektöründe tasarımcı olarak çalışmaktayım, başlangıçta hobi olarak akabinde de profesyonel olarak bu işe bu sektöre girmek istiyorum. Benimle beraber 1 ortağım var. Büütçemiz başlangıçta 30,000 TL olacak. 600 ila 800 tavuk arasında başlamak istiyoruz. Bu işi yapabilmek için resmi prosedürler nelerdir? hangi belgeleri almamız gerekir? Organik yumarta ürettiğimizi gösterecek belge nasıl alınır ve et olarak değerlendirilecek tavukların da organik olduğunu satış esnasına bu tavuk organiktir dedirtecek belge nedir ve nasıl alırız. Aslında bu işi profesyonel olarak yapmak istiyoruz. Küçük bir başlangıç ile kendimizi geliştirerek tabi.
  Ayrıca bütcemize uygun anahtar teslim projeler var mı? bilgi verirseniz çok memnun olurum. Urla’ya zaman zaman geliyorum ilk fırsatta ziyarete geleceğim inş.Allah’a emanetolun bol kazançlar…

  1. Merhabalar Aykut bey, bahsettiğiniz rakamlar için herhangi bir resmi prosedür bulunmamaktadır. Organik ve Doğal( salma tavukçuluk ) ayrıdır. Çiftliğimizde bizi ziyaret ederek yerinde bilgi alabilirsiniz. 0554 950 94 30 nolu telefonu gelmeden 1 gün önce aramanız yeterlidir.

 105. Kolay gelsin bende tavukla ugrasmak istiyorum yazin antalya sicagina dayanabilirler mi

  1. Merhabalar Tuğba hanım, ülkemizin tüm iklim koşullarına elverişlidir.

 106. Yazin antalya 40 dereceyi geciyor tavuklari olanlar yazin yazlik yerlere goturuyorlar benim oyle bir sansim yok

 107. MERHABALAR BURAK BEY DEVLET ACABA 50.000 BİN TANE TAVUĞA YEM DESTEĞİ VERİRMİ

  1. Merhabalar Ömer bey, yem desteği verilmez.

 108. sayın abim organik yumurta satışında yumurtanın üstünde barkot olmadığı için satamassın yasak deniyor bil verirmisiniz teşekkürler.

  1. Merhabalar Cengiz bey, evet organik sertifikanız olmadan satış yapamazsınız.

 109. manisa harmandalı köyünde 11500 m karelik kiraz ağaçlarım var.elektrik su ev mevcut.ulaşım kolay.arazimin etrafını çevrelemek istiyorum.ancak tavukları salmak için tilki ye karşı çit uygulamasını nasıl yapmalıyım.asıl barınaklarının kapısı otomatik
  olduğundan her zaöman orada olmuyoruz.

  1. Merhabalar İsmail bey, tilki,sansar, gelincik türü hayvanlardan korunmanın en iyi yollarından biri de çiftliğinizde köpek bulundurmaktadır. Köpeklerin ağız kokusuna bu tür hayvanlar gelmez.

 110. merhabalar burak bey sitenizi takip ediyorum verdiğiniz cevaplar bu işe istekli olan arkadaşlarımızın yolunu aydılatıyor önce bunun için teşekkür etmek isterim.ben bu işi yapmak istiyorum yaza doğru 500 tavukla işe başlamayı düşünüyorum.tavukları almak için bir zaman varmı yani hangi ayda alabilirim ve ne zaman yumurtlamaya başlarlar.şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Mesude hanım, iyi ve güzel yorumunuz için teşekkür ediyorum. Tüm iklim koşullarında tavukçuluk yapabilirsiniz. Tavukları aldıktan 15-20 gün içersinde yumurtlamaya başlarlar. 0554 950 94 30 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz.

 111. burak bey selamlar uzun zamandır bu ısı arastırıyorum ısım geregı yurt dısındayım adam akıllı bılgılerı soru cevapları okuyarak aldım oncelıkle sıze tesekkur edıyoorum
  babamın eskı ınek cıflıgı var ufak bır yer koy yerınde tarım arazısı olarak gecıyor 20 donum tarlanın ustunde kurulu 10 donumunu tel cıtle cevırıp o 10 donume yonca vb karısık yesıllık ekerek tavukların beslenme olayını buyuk bır olcude karsılayacagını dusunuyorum ve 1000 tavukluk barınma yerı yapıp 500 tavukla baslamayı dusunuyorum lakın adana yazı sıcak bılıyorsunuz barınma yerını kıremıtten mı yoksa cadırmı mı yapmamı tavsıye edersınn ve 1000 tavukluk yere kac metre kare kapalı alan gerek
  ve tavukalr sızden geldıgı gunden ıtıbaren kac gunde verım alabılırım 500 tavuktan ortalama kac yumurta elde edebılırım
  benım sansım arazıye en yakın yerlesım yerı 500 metre oda koy evı onu arkası cok buyuk bır tarla ekım alanları mevcut ve bulundugu bolgenın en yuksek konumunda
  ama tek korkum yumurtanın satısı ıle ılgılı adanada toptan tarzı alan bıldınız yerler varmı ızmıre gelıp sızden yuzyuze bılgı almak ıstıyorum bu mumkunmudur

  sımdıden ılgınızden dolayı tesekkur ederım
  saygılar

  1. Merhabalar İsmail bey, 0532 505 60 77 nolu telefonu arayarak tüm sorularınızı telefondan sorarsanız cevaplayabilirim, saygılarımla.

 112. merhabalar kütahyada olurmu bu iş kışın – 15 20 lere iniyor kışın verim almam için ne yapmam lazım saygılar

  1. Merhabalar Cengiz bey, yapmış olduğumuz kümeslerde, kümes iç sıcaklığı 18-28 derece arası değişir. Bu sıcaklıkta tavukçuluk için ideal sıcaklıktır. Dışarıda hava durumunun bizimle bir alakası yok, yumurtaya etki etmez.

 113. merhabalar burak bey benim sormak istediğim 1000 adet lik salma tavukçuluk işine girdiğimiz zaman her hangi bir durumdan dolayı kümes şikayet edildiğinde ceza varmı birde bu işi 1000 adet olarak izin alabilirmiyiz il ve ilçe tarım müdürlüklerinden

  1. Merhabalar Ali bey, çiftliğinizi yapacağınız yer tarım alanı olarak geçmesi yeterlidir. Siz yinede izin almak isterseniz bulunduğunuz ilçe tarım müdürlüğüne başvurup, işletme numarası alabilirsiniz.

 114. Merhaba Burak bey Antalya da sizin tavuklarınızdan temin edebileceğim bir bayi varmı az alıcam hobi amaçlı yani ticari değil ilginize şimdiden teşekkürler..

 115. merhaba burak bey salma tavukçuluk işine girmek istiyorum ve 5 ile 10 bin arasında tavukla başlamak istiyorum bana tavsiyeleriniz ne olur ve tavukları siz temin ediyormusunuz tavukların fiyatı ve önerileriniz alabilirmiyim şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

  kolay gelsin

 116. Burak bey merhaba ben 24 yasında gencim İzmir’de yaşıyorum bu işi babamla beraber yapmayı planlıyorduk ama ben evden ayrıldım ve şuan kendim 50 tavukla başlamak istiyorum üstesinden gelebilir miyim? Tavuklara dedemlerin müstakil evinde bakacağım önü zeytinlik tarla, sizin önerileriniz benim için çok değerli olacak.. Fazla bir bütçem de yani zor durumdayım.

  1. Merhabalar Rüzgar bey, tabiki gelebilirsiniz. 50 tavukda zorlanacanız hiç bir durum yoktur. 0532 505 60 77 nolu telefonu arayarak tavuk siparişi verebilirsiniz.

 117. Merhaba Burak Bey,
  Sizden aldıgımız yarkalar kacıncı haftasında bıze teslım edıyorsunuz?Tavuklar large dedıgımız yumurta buyuklugune kacıncı haftasında ulasırlar? Gezen tavukta % kaç verım saglanmaktadır? Tşk.

  1. Merhabalar Oğuz bey, 16 haftalık olarak gelirler, geldikten 15 gün sonra kılavuz yumurta atmaya başlarlar. Ondan sonraki 15 günlük süreç ise randıman sürecidir.

 118. Merhaba konya kulu ya gönderiyormusunuz

 119. Merhaba mehmet bey ben 1000 ad ile bu işi yapmak istiyorum ama bir sorum olacak hem çifligin görseli hemde yumurtaların köy yumurtası görünümü için karışık tavuk beslemek istiyorum hangi tavukları karışık beslememi tavsiye edersiniz teşekür ederim

  1. Merhabalar Murat bey, bir kümesin içinde farklı ırkların olmasını sağlıklı bulmuyorum. Irk çatışması dediğimiz olay olmaktadır. Bu yüzden Lohman Brown veya Ataks tavuğunu tercih edebilirsiniz.

 120. Burak bey merhabalar, Gıda sektöründe restoran işletmeciliği yapmaktayım. Balıkesir gönende başlangıç olarak 1.000 lik çadır kümeste başlamak istiyorum. Anahtar teslim fiyatınız ne kadardır.?

  1. Merhabalar Oğuz bey, 30.000 ile 40.000 lira arasında değişmektedir. İstediğiniz sisteme göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Kümes, kümes ekipmanları ve tavuk dahil fiyatlarımızdır.

 121. Merhaba Burak Bey. ben bu işe yeni başlamak istiyorum size bir kaç sorum olacak. bu işi kırşehirde yapmak istiyorum sizce uygun mudur? 2.000-3000 tavukla başlamak istiyorum arazim var ortalama masraf sizce ne olur? devlet bu iş için kredi veya hibe veriyor mu ? her şey yasal ve kaliteli olsun istiyorum salma tavuk çiftliği yapacağım ama tarım arazisi bu sorun olur mu? arazi 40 dönüm kadar. son olarak besicilik yaptığımız mandıralar var bunlar salma tavuk çiftliğine çevrilir mi? benimle mail adresimden veya numaramdan iletişime geçebilir misiniz? şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Fikri bey, kümes, kümes ekipmanları ve tavuk masrafınız tahmin 60.000 lira civarındıdır. Bunu anahtar teslim hizmetimizden faydalanarak yapabilirsiniz. Eski inek damlarını çevirip kümes yapabiliriz.

 122. TEŞEKKÜR EDERİM.

 123. merhaba iyi günler ben salma tavukçuluk yapacağım örneğin bin adet lohman brown tavuğuna nasıl bir yem programı yapmaml azım ve ne yedirmem lazım ona göre fiyat çıkarıcam aylık yem masrafıyla ilgili şimdiden teşekkürler

  1. Merhabalar Celal bey, yumurta yemini yemciden almalısınız. Günlük 100- 110 kg yem masrafınız olur aylık 3.000 – 3.300 kg arası gideriniz olur.

 124. Merhaba iyi gunler salma tavukculuk da sıcak iklime sahip olan bölgelerde ne gibi sorunlar yasaya bilirim yurt dışı na tavuk ve ekipman gönderimi yapabilirmisiniz

 125. bende bu işeyeni başladım. yumurtlamayı kesen tavukları nasıl satabilirim yada genc tavukla değiştirilebiliyormu.

 126. Verdiğiniz tüm bilgiler için sonsuz teş.ler çok şey öğrendim sayenizde.Bir sorum olacak daha iyi yumurta verimi kafes tavukçuluğunda olduğunu okudum peki kafesler dışarıda komple kapalı olamıyacağı için soğuktan nasıl korumam gerekiyor?

  1. Merhabalar Betül hanım, bizim yaptığımız sistem salma tavukçuluk. Tavukları tamamen özgür bırakıyoruz, kendi yaylımlarını gerçekleştirip kümesinizin içinde ” folluk ” lara yumurtluyorlar.

 127. merhaba burak bey. güncel yarka fiyatlarınızı öğrenmem mümkünmü.kolay gelsin

 128. Merhabalar öncelikle iyi çalışmalr ve herkesin sorularına bıkmadan usanmadan çok detaylı ve aydınlatıcı bilgiler verdiğiniz için tesekkür ederim.
  Ben zonguldakda salma tavukçuluk yapmayı dusunuyorum 2000 adetle başlamayı planlıyorum.Çevre müdürlüğüne gittiğimde benden bazı belgeler istediler.Bu belgelerden bir taneside iş özeti(kapasiteyi bildiren) proje dosyası bunu nasıl hazırlayabilirim.Yada bu konuyla ilgili nerden yardım alabilirim.Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim…

  1. Merhabalar Mine hanım, 0554 950 94 30 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz. Bu tür evraklara gerek olmadan yapılabiliyor. İşi uzatmışlar.

 129. Merhabalar burak bey oncelikle bu ise gönül vermis birisi olarak sizi ve tüm ekibinizi tebrik eder başalarılarınizın devamını dilerim erzincan kemah ilçesinde salma tavukçuluk,a başlamak istiyorum kış şartları agır olduğu için cadır kümes sıkıntı olurmu 1000 adetle baslamak istiyorum ekip bicicegim ve tavuklarin balinma ve gezinme otlama dahil en az ne kadar araziye ihtiyacim olması lazim bilgi alabilirmiyim simdiden çok tesekkür eder başarılarınızın devaminı dilerim saygılarimla

 130. merhaba burak bey ben izmir bergama kurfallı köyünde ikamet ediyorum 1000 adet tavuk bakabilecek kapasitede yerim var ilk etapda denemek icin salma tavukcuk yapıcam 300 adetle başlamak istiyorum eyer piyasayı tutturursam 5000 tavuk kapasiteli kümes yapmak istiyorum 300 adet tavuk icin kactane horoz olması gerekiyor. ve adresime gönderme imkanınız olurmu teşekkür eder hayırlı işler dilerim saygılarımla.

  1. Merhabalar, Mustafa bey, horoza gerek yoktur. Siparişlerinizde kapınıza teslim yaparız. 0554 950 94 30 nolu telefonu arayarak sipariş verebilirsiniz.

 131. sorulacak soru bırakmamışsın abicim eline diline sağlık gerekli bilgilerin hepsini sizi fazla rahatsız etmeden almış olduk başarılarınızın devamını dilerim atakslar hazıranda geliyordu heralde haziranda çiftliğinizdeyiz

  1. Merhabalar, teşekkürler Cumali bey, bekliyoruz

 132. kolay gelsin burak bey ben manisa akhisardan murat dramaman ilk deneme amaçlı 500 adet tavukla başlamak istiyoruz baktık iş güzel gidiyo işi büyültürüz bu sorun değil benim merak ettiğim biizim arsamız var orda dam gibi bi yer var ilk oraya alalım diyoruz 500 adet fakat sizin kümesleri faln görünce çadırdan insanı şehvetlendirdiniz
  500 veya 1000 adetlik bi kümes ne kadara mal oluyor.evelden bilirsiniz keskinoğlu var burda oraya etlik tavuk bakıyorduk.40 günde 120 bin hayvan bakıyorduk .ama bu işe yeni girecez ve daha hiç birşey bilmiyoruz bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

  1. Merhabalar Murat bey, sitemiz salma tavukçuluk deneyim ve bilgileriyle dolu. Birebir bilgi almak isterseniz 0554 950 94 30 nolu telefonumu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 133. İyi günler burak bey 1000 ya da 1500 tavuk için kaç tane yemlik ve suluk lazım

  1. Merhabalar Bilal bey, otomatik yemlik suluk ile askılı yemlik suluğa göre değişir. Metre olarak hesaplama yapılır, yerinize göre

 134. 999 tavuğa kadar kayıt altına alınmıyor.diyorsunuz 500 adet tavuk olsada kayıt altına alınmasını tavsiye ediyorsunuz.sebebini açıklarsanız sevinirim.ayrıca kayıttan maksat maliye mi?

  1. Merhabalar Ayhan bey, şimdiki prosedür 250 tavuğa düştü. Resmi yapıp yapmamak size kalmış. Yumurtayı satacağınız yerler önemli.

 135. Meraba lar 20.bin adet tavuk almak istiyorum belki daha fazlada olabilir 23 dönüm arazim var tavuk fiyatlari ve bu işin kar marji riskleri konusunda detaylı bilgiye sahip olmak istiyorum

 136. İyi günler ben ev hanımıyım muğlalıyım.2 dönüme yakın sulu arazimiz var.yumurta tavukçuluğu yapmak istiyorum.pazar konusunda sıkıntı olur diye korkuyorum.ilk başta 50 yada 100 tavukla başlamak istiyorum.bu şekilde eve azda olsa katkı sağlayabilirmiyim.cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhabalar Ayten hanım, bulunduğunuz bölgenin bu girişime bir açlığı var. Yazlık bölgelerde yumurta satışı problem olmuyor.

 137. mrb kolay gelsin benim 3 donum tarla ve suyum hazir bu işe 200 300 le baslmak istiyoırum tarlam kara yollarina bitisik ses guruntu tavuklara zarar verirmi birde tavuk pisligi kokusu etrafa rahatsizlik verirmi tşklr

 138. merhaba; ben Kocaeli de yaşıyorum.2.800 m2 bir arsamız var. Salma tavuk için bu büyük yeterlimidir. 300 adet tavuk ile üretime başlamak istiyorum.Bana maliyeti ne olur. Hangi cins başlamalı ve Nelere dikkat etmeliyim.Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

 139. Van da bu işi yapmak istiyorum 500 tane tavuk 50 de horoz gönderim yapar mısınız?

 140. Selam aleyküm ben bunu ilk etapta Van’da 500 tavuk 50 horoz olarak yapmayı düşünüyorum gönderi miniz? Mevcut mu?

  1. Merhabalar Suat bey, Sipariş için 0554 950 94 30 nolu telefonu arayınız.

 141. 250 lohman 250 atak s almak istiyorum aynı çiftlik içinde beraber besleyebilirmiyim. Antalya için hangisi daha uygundur.

  1. Merhabalar Halil bey, aynı gün büyütülmüş olarak alırsanız besleyebilirsiniz. Sipariş için 0554 950 94 30 nolu telefonu arayınız.

 142. Selamün aleyküm abi Muş tan yazıyorum bende tavuk çiftliği açmayı planlıyorum 500 tavukla başlamayi düşünüyorum bana ligorin tavuk önerildi sizin elinizde varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  1. Aleykümselam

   Ligorin tavukların yumurtası beyaz olduğundan salma tavukçulukta tercih edilmiyor. Tintet ırkını size önerebilirim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.