Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti

  • en
  • de
  • tr

Dekalb Ligorin Satışı

11 Mayıs 2013      336 Okuma      , , ,

634972124823287500

DEKALB LİGORİN ( BEYAZ  YUMURTA TAVUĞU)

SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR.

Dekalb Ligorin Hakkında Bilinmesi Gerekenler ;

16 -18. Haftalar arası yumurtlamaya başlarlar.

Günde 60 – 80 gram arası yem yemektedirler.

1 Tavuk yılda  280 – 320 arası yumurta vermektedir

Dekalb Ligorin  Beyaz Yumurta Tavuğu Açıklaması ;

Dekalb Ligorin Hollanda ırklı bir yumurta tavuğudur. En büyük özelliği ” Az yem yiyip çok yumurta ” vermesidir. Bu türün diğer Ligorin cinslerinden farklı olmasını sağlayan özellik bir markaya bağlı olmasıdır. Dekalb adı altında bulunan ligorin türü ilk başta Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlaşmış daha sonra patenti Hollanda’ya verilmiştir. Şu anda dünyanın 17 ülkesinde bayiliği bulunmaktadır. Türkiyedeki bayiliğini firmamız yürütmektedir. Üretimi ve Satışı konusunda tam yetkili olan firmamız, üretim ve satışlarını İzmir-Urla’da gerçekleştirmektedir. Dekalb Ligorinler Beyaz-Kahverengi ve Siyah olmak üzere 3 çeşite ayrılır.  Hem kümes hemde salma tavukçuluk yapanlar için tercih sebebi olan tavuğumuz 16. hafta itibariyle yumurtlamaya başlamaktadır. Ortalama yumurtası 65-70 gram olan tavuğumuzun ortalama kilosü 1,5-2  kg’dır. Salma tavukçuluk ( organik yumurtacılık ) yapanların tavuklara uygulanacak aşılar üzerinde bilgi sahibi olması gerekmektedir. Aksi takdirde kanat bölgesinde dökülme ve kırılmalar,burun ve ağızda ishal görülür. En kötüsüde tavuklarınız telef olabilir. Bizim çiftliğimizden alınan tüm tavukların aşı kartları bulunmaktadır,müşterilerimize ticaret sırasında herşey belgeli ve kanıtlı olarak gösterilmektedir.

Tavukların gagaları  kesik değildir, salma tavukçuluk-organik yumurta üretimi yapmak isteyenler için en ideal tavuktur !

Pazarlama ( Nakliye )

Alıcı firma veya kişiler çiftliğimize gelerek, nakliyesini kendileri karşılar. Çiftlik çalışanlarımız profesyonel bir şekilde nakliye aracına yüklemeyi gerçekleştirir. Firma muhasebecimiz müşteriye faturasını teslim eder.

Garanti Koşulları

Çiftliğimizden almış olduğunuz tavukların fiyatlarına KDV hariçtir. Aynı zamanda alınan her bir tavuk garanti kapsamındadır. Çiftliğimizden almış olduğunuz tavuklarda bizden kaynaklı problemlem olduğu takdirde, faturanızı getirip iade veya yeni tavuk alabilirsiniz.

Firmamız tarafından tavuklara yapılan aşılar ;

Günler Aşı ve Türleri Uygulamalar
1.Gün AMINEW SPREY AŞI
5-7.Gün GUMBOPEST DERİ ALTI
11.Gün  GUMBORO İÇME SUYU
15-17.Gün MA-5 MA5 İÇME SUYU
19-22.Gün GUMBORO İÇME SUYU
30-31.Gün GUMBORO İÇME SUYU
45-46.Gün MA5/CLONE5  İÇME SUYU
11-13.Hafta MA5/CLONE5  İÇME SUYU
12. Hafta MA5/CLONE5  SPREY AŞI
16. Hafta 4’LÜ AŞI ÇİÇEK VEBA KANAT ALTI ( size ait )

USD NİCK BROWN KAN TEST SONUÇLARI 001 USD NİCK BROWN KAN TEST SONUÇLARI 002

Aşı belgelerinin üstüne tıklayarak orjnal boyutunu görebilirsiniz.

 

 

 

PAZARLAMA VE SATIŞ MÜDÜRÜ / BURAK KOÇOĞLU’NUN SALMA TAVUK YAPACAKLARA TAVSİYE YAZISI 

Her kimden ne tavuk alırsanız alın mutlaka aşı kartlarını görün de alınız.  Parçacı, aracı dediğimiz kişilerin kümeslerini imkanınız var ise gidip görün size bahsettikleri gibi kümesleri var mı yok mu ? Aşı kartlarını isteyin! Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının izinlerini mutlaka görün, kümes numaralarını isteyin, vermiş oldukları kümes numarasını Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına sorgulatın ki öyle bir kümes var mı yok mu öğrenin. Faturanızı mutlaka alın. Tavuk işi ciddi iştir, hiçbir hatayı affetmez bir tavuğa yapılmayan aşı tüm kümesi etkiler ve ciddi maddi kayıpları yaşarsınız. Ben bu işi yapacağım diyen arkadaşlar tavuklarını kesinlikle görmeden almayın ve aldığınız firma veya kişilerin yukarıda yazdığım tüm evraklarını tek tek bakın. Hayvanları gününde ve gramajında almanız çok önemlidir. Size 3 aylık hayvanı yumurtlamaya hazır diye satabilirler, bu durumda hak talep edebileceğiniz tüm evraklarınızı alın. Orijinal ırk aldığınıza dikkat edin. Horoz-Tavuk ayrımına dikkat edin. Sonuçta bu iş için ciddi sermayaler harcayacaksınız.

Lütfen yukarıdaki bilgileri okuduktan sonra, satış için aşağıdaki numaradan iletişime geçiniz.

Tavuk Satışı için İletişim Bilgileri ;

USD TAVUKCLULUK 

 Cep:  0 532 322 46 33

Cep:  0 533 312 29 04

Mail: burak@tavuksatisi.com

Bu sitenin tüm hakları Koçoğlu Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları San.Tic.Ltd.Şti' ye aittir. © 2019