30 Kasım - 15 Aralık teslim Lohman Brown satışlarımız devam ediyor.

0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Kasım - 15 Aralık teslim Lohman Brown satışlarımız devam ediyor.

0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Kasım - 15 Aralık teslim Lohman Brown satışlarımız devam ediyor.

0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Kasım - 15 Aralık teslim Lohman Brown satışlarımız devam ediyor.

0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

 

Organik Yumurta

organik yumurta Organik YumurtaOrganik yumurta üretimi yapılırken verimi en yüksek olan bunun yanında yediği yem en az olan tavuklardan yana tercih yapılmaktadır. Bu tavuk markası artık pek çoğumuz tarafından bilinen Dekalb cinsi tavuklardır.

Dekalb Logirin cinsi tavuklar hem Amerika’da hem de ABD’de ticari tavuklar değerlendirildiğinde ilk sırada gelen bir tavuk cinsidir. Bu tavuk oldukça yüksek performansı çok az yem yiyerek gösterdiği için pek çok tavuk firması tarafından tercih edilen bir tavuk markasıdır. Amerika’da ilk olarak üretilen ama Hollanda patentli olan bu tavuk markası hem salma hem de kümes tavukçuluğunda tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Bu marka 17 ülkeye yayılmış bir markadır.

Yumurta tavuğu satın almak ve bunu ticari bir iş haline dönüştürmek isteyen firmaların yapmaları gereken şey öncelikli olarak aşılı tavuklar almaktır. Çünkü tavuk cinsleri arasında yaygın olan Newcastle ve Gumbro hastalıkları özellikle salma tavukçulukla uğraşan kişiler için oldukça büyük bir risk demektir. Bu nedenle alınacak tavuğun sayısı ne olursa olsun aşı belgeleri olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Dekalb cinsi tavukların kırmızı, siyah ve beyaz çeşidi bulunmaktadır. Özellikle beyaz logirin cinsi tavuklar salma tavukçuluk yapanların en çok besledikleri ve verim aldıkları tavuklar arasında bulunmaktadır. Genellikle kafes tavukçuluğu salma tavukçuluğa göre daha az riskli olsa da pek çok şirket tavukları hür bırakmak için sama tavukçuluğu seçmektedir.

Aramalar :

99 Responses to Organik Yumurta

 1. olcay aslan diyor ki:

  Organik tavuk yumurtası işine girmek istiyorum. Yalova Altınova’da, serbest dolaşım tavuk yetiştiriciliği yapmayı planlıyorum. Yüksek yumurta verimi için lohman ve dekalb logirin cinsleri öneriliyor. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir acaba? Çiftlikte büyük baş ve küçük baş hayvanlar var. Beslenmelerini ağırlıklı olarak eşinme yöntemini düşünüyoruz. Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
  Ayrıca 150-200 tavuk için fiyat rica ediyorum.

  Olcay Aslan

 2. admin diyor ki:

  Sitemizin sağ üst köşesinde bulunan iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz, saygılarımla

 3. süleyman nazlım diyor ki:

  organik yumurta üretimine başlıyorum.pazar konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

 4. Orhan güçlüoğlu diyor ki:

  Merhaba, 250-300 kadar tavuk alıp salma tavukçuluk medhotu ile Organik yumurta üretimi düşünüyoruz. bahçede besleyip çıkan yumurtaları sağda solda pazarda tanıdıklara, bakkala vererek satsak sertifika, yetkinlik belgeleri almadan en azından işe hakim olana kadar ehliyetsiz yapabilirmyiz, amacımız kaçak göçek iş yapmak değil, işi yapıp yapamayaagımız öğrenmek için belirli bütçemizi kaldırabileceği kadar bu işi yapmak. ticari kaygı düşünmüyoruz kar edip edememek gibi değil işi tam olarak yapabilmek. yani hayvanları alıp rezil etmeden besleyip ne verirlerse toplamak gibi.
  Antalya yöresinde yapmayı planlıyoruz. bu iş hakkında hiç bilgimiz yok.
  tecrubelerinizden paylaşırsanız sevinriz.

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Orhan bey, 1000 tavuğa kadar ticari bir zorunluluğunuz yok. Yalnızca sizin insiyatifinize kalmış bir olay isterseniz muhasebe kaydını oluşturursunuz. Söylemiş olduğunuz yerlere zaten satabiliyorsanız bu işe girmenizi engelleyen birşey yok.

 5. mehmet kelebek diyor ki:

  Slmlar ben k.marasta 5 dönüm arazide salma yumurta tavukculugu yapmayi dusunuyorum.simdilik 500 tane ile baslamak istiom bu isin bize kaznci olur mu

  saygilarimla

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, elbette bir kazancı olacaktır. Günlük yem masrafınız 10 kuruştur. Yumurtanın adet fiyatı 50-75 kuru arasında satabilirsiniz.

 6. Hakan Dolgun diyor ki:

  Merhaba ,

  Tamemen doğal köy yumurtası üretiyorum tanıdıklarıma yetecek kadar.. yerim müsait olduğu için günde bin tane yumurta alabilecek şekilde büyütmek istiyorum ama toplu alım yapacak firmaları bilmiyorum.İzmirde yaşıyorum ama Nazilli dereköy de bu işi yapacağım. Alıcı konusunda yardımlarınızı bekliyorum işe başlamam için sabit alıcılar şart. tşkler.

  • Caner diyor ki:

   Toplu alış yapabilriz..Adetleriniz ve gramjlar nedir ?

   • ahmet diyor ki:

    caner bey merhaba,
    bende bu işe başlıycam ama pazar araştırması yapmadım,
    iletişime geçsek? ahmet452008@windowslive.com

   • cengiz kolçak diyor ki:

    caner bey ben zonguldaktan cengiz kolçak üretime başlamayı düşünüyopruz ve aylık alımınız fiyat kalite miktar ve gramaj olarak alım şartlarınız nelerdir bu konu hakkında görüşmek isterim telf numaram 0532 626 0306 ararsanız sevinirim

   • Hakan Dolgun diyor ki:

    Caner Bey merhaba ,

    Hava şartlarının yaza denk gelmemesi için projemizi eylüle erteledik.Doğal üretim olduğu için gramajlar değişken olmakla birlikte tabiki şatışını gerçekleştirdiğimizde belli standartlardakileri göndereceğiz.Siz hangi ildesiniz , anlaşırsak kargo teslim mi çalışcağız yoksa elden teslimat mı yapacağız.Dediğim sayıda alım yapabiliyor musunuz.
    syg.

 7. Hakan Dolgun diyor ki:

  Merhaba
  KÖyün bahçesinde 70 kadar köy tavuğumuz var ve doğal Köy yumurtası üretiyoruz, yani yakın çevremize yetecek kadar. Yerimiz müsait olduğu için günde bin adet yumurta üretme planım var fakat adetli alım yapacak sabit firma bilmiyorum.yardımcı olabilir misiniz. Çiftlik nazilli dereköyde kendim fikirdeyim şuan.TŞKLER

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Hakan bey, yumurta pazarı konusunda büyük şehir olduğu zaman yardımcı olabiliyoruz fakat, bulunduğunuz mevkiye göre pazarınızı kendiniz belirleyip tavuk sayısına ona göre karar vermeniz gerekmektedir.

   • Hakan Dolgun diyor ki:

    Doğal yaşamın merkezidir Nazilli , yerimiz de müsait.Bu yüzden orada yapmayı hedefliyoruz fakat yumurta satışını büyükşehirlere yapabiliriz.İzmirde de ikamet ettiğim için sorun yok nakliye masrafı maliyetimi artırır ama adetli alıcılar buldukan sonra büyük sorun olmaz.
    İzmir de yardımcı olabileceğiniz alıcılar mevcut mudur.

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Merhabalar Hakan bey, Öncelikle bölgenizdeki pazar ağını bir araştırınız, daha sonra İzmirdeki pazara hitap ederseniz nakliye sizin cebinizden çıkmayacaktır. İzmir içinde 1-2 tane doğal tavuk toptancısı mevcut, numarasını verip iletişime geçebilisirsiniz.

 8. Hüseyin ORUÇ diyor ki:

  Merhaba,
  1000 Adet Lohmann Brown tavuk cinsi ile doğal yumurta üretimi yapmayı planlıyoruz. Kümes içi folluk yumurtlama yerleri konusunda bursada uygun firma yada siteden görsel önerebilir misiniz?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Hüseyin bey, 0533 312 29 04 telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

 9. adnan kalioğlu diyor ki:

  SALMA TAVUK KÜMESLERİ GÖRSELLERİ (İÇ VE DIŞ DETAYLAR) HANGİ MALZEMELER KULLANILIYOR METREKARE MALİYETLERİ(YAKLAŞIK) 28 ŞUBATTA 22.00 DE YAYINLANAN PROGRAMDA ÖRNEK BİR KÜMES GÖSTERİLDİ VARSA BAŞKA BIR ÖRNEK GÖREBİLİRSEK ÇOK YARARLI OLACAKTIR TEŞEKKÜRLER.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Adnan bey, dediğiniz yayının bizimle ilgisi yoktur. Siz bulup bizimle paylaşırsanız diğer arkadaşlarada örnek olabilir.

 10. adnan kalioğlu diyor ki:

  28 ŞUBATTA GÖSTERİLEN KÖY TV PROGRAMINDA ÖRNEK KÜMES İÇTEN İZELASYONLU BİR KÜMESTİ.

 11. adnan kalioğlu diyor ki:

  SELAMLAR SALMA TAVUKÇULUKTA ÜRETİLECEK YUMURTALAR İÇİN DOĞAL YUMURTA DİYEBİLİYORMUYUZ ORGANİK VE DOĞAL ARASINDAKİ FARK ORGANİK SERTİFİKALI DOĞAL SERTİFİKALI DEĞİL VEYA İKİSİ EŞ ANLAMLIMI? SERTİFİKA ALMADAN ÜRETECEĞİMİZ SALMA TAVUK YUMURTALARI İÇİN DOĞAL YUMURTA DİYEBİLECEKMİYİZ? ÇÜNKÜ BUNUNLA İLGİLİ YANILTICI REKLAMIN ÇOK YÜKSEK CEZASI OLDUĞUNU SİTEMİZDEKİ BİR YAZINIZDA İFADE ETMİŞTİNİZ.TEŞEKKÜRLER

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Adnan bey, Salma yani gezen tavuklarınız doğada besleniyorsa bunun adı doğal tavukçuluktur. Bunu sertifika altında yaparsanız adı Organik Tavukçuluk olur. Sertifika almadan organik yumurta diye satarsanız yüksek miktarda para cezası yersiniz.

 12. ismail diyor ki:

  adanada dogal tavukculuk yapmak istiyorumen en az 500 adet salma tavukculuga uygun tavuk cinsleri adanaya yollanabiliyor mu adet fiyati ortalama nedir gerekirse telefonla ararim numara verilirse selamlar.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar İsmail bey, Lohman Brown ( Kahverengi Yumurtacı ) size en uygun ırktır. Adananın sıcak iklim koşuluna uygundur. Adanaya sevkiyatımız var. Fiyatlarımız 13 tl + Nakliye ücretidir. 0533 312 29 04 nolu telefonu ararsanız benimle görüşebilirsiniz.

 13. Akın diyor ki:

  Merhaba,
  Eskişehirde ilk etapta 500 adet doğal yumurta üretimi yapmak istiyorum kümesim uzunluk 18 metre genişlik 8 metre yukseklık 3,5 mt bahçesi tel örgüyle çevrili yaklaşık 1000m2 hangi cins yumurta tavuğu önerirsiniz kagverengi yumurtacı olmak şartıyla yardımcı olursanız sevinirim .

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhaba Akın bey, sizin için ve diğer salmacılar için ideal olan tavuk Lohman Browndur. 0554 950 94 30 nolu telefonu ararsanız satış ve bilgi alabilirsiniz.

 14. mehmet diyor ki:

  MERABALAR SİTENİZ GERÇEKTEN İLGİMİ ÇEKTİ.ÇOK GÜZEL BİR SİTE BEN SİZE TELEFONDAN ULAŞMAYA ÇALIŞTIM AMA OLMADI CEVAP VERN KİMSE YOKTU.BENDE DÖLLENMİŞ YUMURTA ALIP KENDİ MAKİNAMDA CİVCİV ÜRETİMİNE BAŞLAMAK İSTİYORUM YUMURTALARI SİZDEN ALIRSAM MALİYETİ NE KADARA PATLAR BANA MAKİNANIN KAPASİTESİ 1600 LÜTFEN BANA ACİL CVP YAZARSANIZ SEVİNİRİM.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, doğrudur yoğunluktan herkese cevap veremiyoruz telefon numaranızı bırakırsanız veya 0532 312 29 04 nolu telefonu ararsanız size yardımcı olabilirim.

 15. Salih TUTUk diyor ki:

  Merhaba emekli itfaiyeciyim.30 dönüm arazi üzerinde 1000 adet tavuktan organik yumurta elde etmek istiyorum.Bu arazi tavuklar için yeterli olur mu ? Kış şartlarında yeşillik ekip idare edebilir miyim?Sulama imkanım yok?Pleymuth düşünüyorum görüşleriniz alabilir miyim ? Teşekkür ederim şimdiden.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Salih bey, Öncelikle doğal yumurta ticareti yapanlar için önerimiz Kahverengi Yumurta Tavuğudur. Lohman size uygundur. 1.000 tavuk için 100-120 m2 kapalı alan yapıp geri kalan bölgeyi yeşillendirip salabilirsiniz. 0533 312 29 04 nolu telefonu ararsanız sipariş konusunda yardımcı olacağım.

 16. TEZCAN BERBER diyor ki:

  Merhabalar siteniz gerçekten çok bilgilendirici öncelikle teşekkürler ben istanbul sarıyer bölgesindeyim ve 4000m2 açık alan ve kümesim hazır 1000 adet salma tavuk yapmak istiyorum benim kafama takılan yumurta yeminde gdo olduğu söyleniyor peki bu tavuklar sadece buğdayla beslenerek yumurta verim performansı nasıl olacak?yumurta yemiyle ve salma beslenen tavuklarda %kaç verim farkı olur?yemlerin içerisinde bazı mineraller vitaminler var bunlar nasıl karşılanacak?saldığımız bahçenin üzerini kuşların girmemesi için kapatmayı öneriyormusunuz?1000tavuktan günlük ortalama kaç yumurta alınır?gdo suz yem bulabilirmiyiz varsa firma adres teşekkürler

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Tezcan bey, Sizinde dediğiniz gibi yumurta yeminin içinde bazı vitaminler var bu tavuğun tam performansla yumurtlamasını sağlar. Tavuğun yumurtasını doğal yapan özellik vucuduna almış olduğu güneş miktarı ve yediği yeşilliktir. Bizden almış olduğunuz tavuklardan 1000 tavuktan 850-900 yumurta alma garantisini bizzat ben veriyorum. Bulunduğunuz bölgede dışarıdan gelen tehditler çok ise üstünü file ile kapatabilirsiniz. Türkiyede gdo’suz yemk Gaziantepte bulunuyor, araştırıp öğrenebilirsiniz.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK DEKALB BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 17. ekrem keskin diyor ki:

  merhaba ben afyonda 3000 kapasiteli organik yumurta çiftliği kurmak istiyorum çevremden aldığım bilgiler doğrultusunda çadır kümes olarak planlıyoruz bu konuda fikrinizi beyan ederseniz sevinirim birde iklimimize göre hangi cinsi tavsiye edersiniz saygılar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ekrem bey, öncelikle Afyon için çadır,branda ile kümes yapmanız pek sağlıklı olmayacaktır. Afyonun kış soğuğuna insan dayanamıyor ki tavuklar dayansın. Betonarme veya sandeviç panelden yapabilirsiniz. 30 Mayıs çıkımımıza yetiştirebilirseniz yardımcı olurum.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK DEKALB BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

   • SELÇUK diyor ki:

    FİYAT OLARAK NE KADAR YILDA ORTALAMA YUMURTA NE VERİR?
    YARDIMCI OLURSANIZ. ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM BİRDE BRAHMA CİNSİ SATIYORMUSUNUZ

 18. Yusuf Develi diyor ki:

  Merhabalar Burak bey öncelikle sitenizde vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı teşşekür ederiz.
  Adana’da köy yumurtası üretimi yapmak istiyoruz araştırmalarımızın sonucunda lohman cinsi tavuklar en uygunu olarak görünmektedir. Ancak kafımızdaki soru işaretlerine cevap arıyoruz.
  1.Tavukları sizden alacak olsak sağlıklı ve yumurtlama garantisi varmı ?
  2.Organik yumurta için tavuklara yumurta yemi verilirmi ?
  3.Lohman cinsi tavukların kurk yatma olasılığı varmı?
  4.Hareketli mi yoksa sakin Tavuklarmı?
  5.Örnek veriyorum 100 tavuktan ne kadar verim alırız ?
  6.Hayvanlarda bitlenme olayı oluyormu varsa tedavi şekli nedir?
  7.100 tavuğa ortalama günlük kaç kilo yem veriyorsunuz?
  8.Toplu ölüm gibi olaylar başınıza geldimi?
  9.Hastalık gelmeden önce önlem alınması mümkün mü ?
  10.Organik olan yumurtalar ile diğer yumurtalar arsında koku farkı varmı ?
  cevaplarınızı bekliyorum saygılar sunuyorum…

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Yusuf bey, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1-Tüm aşılarının yapıldığına dair ve gramajında verdiğimizin garantisini sunuyoruz, bakıma göre yumurta alırsınız.

   2- Organik yumurta yapmak şuanki Türkiye şartlarında çok zor, toprağına daha önceden hiçbirşey ekmemiş olman gerekiyor, suyunun ph değerleri normal çıkması gerekiyor, ayrıyetten Türkiyede tamamiyle organik yem Gaziantep de var araştırıp öğrenebilirsiniz. Zor olduğu için biz size Doğal-Köy yumurtası adı altında satmanızı öneriyoruz.

   3- Horozunu alıp döllü yumurta ile çıkartabilirsiniz, fakat bizden almış olduğunuz ırk asil yani orjinal ırktır. Çıkarttığınız tavuk hibrit olacak ve performansı yarı yarıya düşer. Köy tavuğu denilen şey budur.

   4-Tavuklar sakindir.

   5-Salma tavukçulukta 100 tavuktan 80-90 yumurta arası verim alırsınız. Yeminin suyunu ve rahatlığını sağlarsanız.

   6-Kümesin dışına banyo yapacakları yer yapmalısınız. Deniz kumu veya inşaat kumunda 3m2*3m2 bir yer yaparsınız tavuk orada banyosunu yapar, böylece bitlenme vs durumlar olmaz.

   7- Tavuk günlük maxsimum 110 gram yem yemektedir. Yeşillik yedirmenize göre bu miktar azalır.

   8- 1.gününden itibaren tüm aşılarını yaptığımız için hiç bir şekilde toplu ölüm söz konusu olmadı.

   9- Hangi hastalığa önlem almak istediğiniz de önemlidir. Biz firma olarak tüm aşılarını yapıyoruz, buna göre hayvan bağışıklık kazanabiliyor. Tavuk aldıktan sonra veterinerlerimizle 7/24 görüşebilirsiniz.

   10-En büyük fark lezzet farkıdır. Yumurtanın sarısını yedirdiğiniz yem ve yeşillik belirler buna göre farkı ayırabilirsiniz.

 19. Uğur diyor ki:

  MErhaba Burak Bey,
  Ankara’da 400 metrekare bir kapalı alanda kısıtlı bir bütçeyle organik yumurta üretmek istiyoruz. Ne kadar bir zamanda üretime gecip para kazanmaya başlayabiliriz?
  En uygun tür hangisidir ve yarka fiyatlarımız ne kadardır?
  Tahmini alt yapı kaç paraya mal olabilir?
  10 dönüm bir alanda çayır mera ekmeyi düşünüyorum, ne kadar yem tasarrufu sağlayabiliriz?
  Umarım doğru soruları sordum. Tavsiyelerinizi bekliyorum..
  İyi günler…

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Uğur bey,

   30 Mayıstaki çıkımımızdaki tavuklardan alabilirsiniz.
   16 Haftalık Lohman Brown Yarkalar idealdir. Fiyatı 13 tl
   Tavuğun birim fiyatından hesaplama yapabilirsiniz, http://www.tavuksatisi.com/organik-dogal-tavuk-ciftligi-projesi/ bu link size yardımcı olaiblir.
   Tavuk günlük 110 gram yem yer, bunun 30-40 gramını yeşillik ile temin edebilirsiniz. 1 yumurta maliyeti size 7-8 kuruşa gelecektir.

 20. YILMAZ diyor ki:

  Slm Lohman Brown Yarkalar tavuk larından ben besledim hayvanlara düzenli bakılınca hastalık falan nedir bilmiyorlar şimdi de elimde 9 haftalık civcivlerivar az sayıda ama bende düşünüyorum köye 500 adet hayvan adana da köy yumurtaları evaçta çünkü civcivlerde kendime yetecek kadar bahçede besliyorum iyi akşamlar.

 21. sadettin diyor ki:

  yumurta tavukçuluşunu yapmak istiyorum bilgi verecek kimse varmı

 22. hikmet diyor ki:

  ordunun dedeli mah. organik yumurta üretmeye başlamiş bulunmaktayız ordu civarına yumurtamızı tanıtmak için bize bi yol bi akıl verebilirmisiniz bize pazarlama konusunda yardımcı olabilirminiz..

 23. ekrem çetin diyor ki:

  k.maraşta yumurta veya et tavuğu ciftliği kurmak istiyorum tavuk alımında et veya yumurta satışında yardım çı olurmusunuz

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ekrem bey, tavuk alımı konusunda firmamız ile çalışabilirsiniz. Yumurta pazarı konusunda sizin araştırma yapmanız ve fizibilite oluşturmanız gerekmektedir.

 24. bayram büyükkaya diyor ki:

  selamunaleykum merhaba ben ankara haymanada 4 dönüm arazim var orda organik yumurta yetiştirmek istiyorum şuan yaklaşık 50 tane tavugumvar yumurtaları cevrem deki eşe dosta satıyorum ama ben butavukların sayısını 500 tavugacıkarmakistiyorum kendi imalatım olan kuluckamakinesinden elde ettigim civcivlerlecogaltmak istiyorum döllü ymurta sizden satın ala bilirmiyim birde buyumurtaların satışı konusunda yardımcı olabilirmisiniz ankarada toptan yumurtayınereye satabilirim
  şimdiden teşekkürler

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabar Bayram bey, döllü yumurta satışımız yoktur. 16 haftalık yarka halinde almak isterseniz 0533 312 29 04 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 25. bayram büyükkaya diyor ki:

  burak bey benim encok kafamatakılan soru işareti şu benbutavuklarıaldım yetiştirdim yumurta sayısı bihayli cok olacak bunu nereye sata bilirim ankara civarında deyerindetoptan alımyapan firmavarmı yada bana okonuda nasıl yardımcı olabilirsiniz

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Bayram bey, işin en önemli kısmı bu, yumurta ne kadar çok tüketilen bir gıda olsa da önceden satıcağınız yerleri belirlemeden bu işe başlamayın.

 26. ali özdemir diyor ki:

  merhabalar burak bey sizden detaylı bir anlıtım olan yumurtadan depolama saklama izin belgeleri tarihleme satış hakkında hertürlü bilgi için sizden broşür temin edebilmem mümkünmü telefon numaram 0532356xxxx var ise adrese yollarsanız sevinirim ATATÜRK MAHALLESİ ÇİVRİL CADDESİ NO:124{A .UŞAK yada email olarak da yollarsanız sevinirim tabiki varsa 5000 adetlik bir yumurta üretim düşünmekteyim saygılar hayırlı işler kardeşim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ali bey, Bu konunun detayları ile ilgili geniş kapsamlı bir bilgi açıklaması yapacağız.

 27. selim balin diyor ki:

  Burak bey merhabalar..24 dönüm etrafı tel örgülü alanda..cesıtlı meyve agaclarının oldugu bır ortamda..1500-2000 tavuk ıcın yınede bırseyler ekmeye gerek varmıdır. ??? takvıye olarak mısır arpa bugday ve topraktakı bortu bocek…yesıllık ekmeden dısarıdan pazar artıklarını yıkayıp temız bır sekılde ot parcalama makınesınde karısık sebze salatası gıbı vermemız yeterlı olurmu ??

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Selim bey, öncelikle ne kadar çok yeşillik verirseniz yemden o kadar çok tasarruf edersiniz. Bahçenize ekebiliyorsanız yonca ekin böyle bir imkanınız yok ise dışarıdan ilave yeşillik verebilirsiniz. Herhangi bir zararı yoktur. Alacak olduğunuz tavuklar yiyecek ayırt etmez ve ne verirseniz yemektedir.

   • selim balin diyor ki:

    24 dönüm yer tutmanın bir mantıgı yokmu o zaman..10 dönum de yeter..sırf yer buyuk bahcede her turlu yıyecegı rahat bulsun dıye buyuk yer yapacaktım..

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Selim bey dediğim gibi ne kadar çok yeşillik o kadar çok yemden tasarruf demektir. Çok yeşillik görsellik açından da hoştur.

 28. ayhan oguzhan diyor ki:

  merhaba burak bey,benim ankarada 2 dönüm yerim var buranın 500 mt.karesine kendime kulube vs,gibi ayırıp diyer 1.5 dönümüne kapalı barınmasıda dahil kaç adet tavuk sıgdırabilirim ve bu adetin bana yıllık ortalama gideri ne olur? hoşçakalın.

 29. ümit diyor ki:

  merhaba Burak bey benim 2,5 dönüm arazim var 600 metrekarede kapalı alan burada 5000 tane salma tavukçuluk yapabilirmiyim kolay gelsin

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ümit bey, belirtmiş olduğunuz açık alanda 1000-1.500 tavuk besleyebilirsiniz. Kapalı alanınıza ise 4.500-5.000 tavuk sığabilir. Fakat açık alanınız yetersiz olduğunuzdan daha düşük miktarlarda başlayabilirsiniz.

 30. cihan diyor ki:

  merhabalar burak bey ben adanadan yazıyorum benim 3 dönüm müsait yerim yerim var yumurta tavugu alıp yetiştirmek istiyorum bu 3 dönüm yerin kaç metresi acık kacmetresi kapalı olması gerekiyor ve ortalama ne kadar paara harcarım bu konularda bana fikir verebilirseniz cok memnun olurum.. öneri ve bilgilerinizi bekliyorum .. iyi günler dilerimm

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Cihan bey, organik yumurta üretimi sertifikası almayacaksanız 1000 – 1.500 arası tavuk besleyebilirsiniz. 1.000 tavuk için 100-125 m2 yere ihtiyacınız vardır. 1.500 tavuk için 150-200 m2 kapalı alana ihtiyacınız vardır. Kümes maliyetini kullanacağınız malzemeye göre belirleyebilirsiniz. Tavsiyem özel izalasyonlu kümes çadırıdır.

 31. aytaç diyor ki:

  Burak bey 15donum bir arazim var organik yumurta tavugu beslemek idstiyorum ama hangi tavugu besleyecegimi ve kac adet besleyecegimi bilmiyorum bulundugum bolgefe 2 ay sert kis var ayrica arazimda kayisi agaclari var problem olurmu.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Aytaç bey, öncelikle yumurtayı satacağınız yerleri belirleyin, satacağınız yumurta miktarına göre tavuk adetini belirleyebilirsiniz.

   • AYTAÇ EROL diyor ki:

    BURAK BEY SATACAĞIM YER SADECE IĞDIR… ANCAK 15 DÖNÜMLÜK BİR ARAZİDEN EN YÜKSEK VERİMİ NE KADAR TAVUKLA ALABİLİRİM…ÇÜNKÜ BELİRLİ BİR ZAMANDAN SONRA ARAZİNİN ELVERİŞSİZ HALE GELEBİLECEĞİNİ DUYMUŞTUM.ARAZİDE VERİMİN AZALMAMASI İÇİN NE YAPMALIYIM Kİ İLERLEYEN ZAMANLARDA TAVUKLARA VERECEĞİM YEM MİKTARINDA ARTIŞ OLMASIN..AMACIM FAZLA TAVUK BESLEMEKTEN ÖTE İŞİN DEVAMLILIĞI…ŞU AN İÇİN 900-1000 ADET YUMURTA SATMAYI DÜŞÜNÜYORUM

  • aytaç erol diyor ki:

   BURAK BEY PAZARLAMA İŞİ İLE UĞRAŞIYORUM ÇALIŞTIĞIM İŞTE 54 ADET BAKKAL-MARKET TARZI BAYİMİZ VAR PAZARLAMANIN SORUN OLACAĞINI ZANNETMİYORUM..BAŞLANGIÇ OLARAK GÜNLÜK 900-1000 YUMURTA SATMAYI PLANLIYORUM..ANCAK ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ASIL MESELE 15 DÖNÜMLÜK ARAZİNİN DEVAMLI TAVUKLAR TARAFINDAN KULLANILACAK OLMASI ARAZİDE İLERLEYEN ZAMANLARDA ÇORAKLAŞMAYA SEBEP OLABİLİRMİ? EĞER OLURSA DOĞAL OLARAK TAVUKLARIN BAKIMI YEM SEBEBİ İLE DAHA MASRAFLI OLACAKTIR..VE DE YAPTIĞIMIZ İŞ HEMEN HEMEN ORGANİK OLMAKTAN ÇIKACAKTIR..BİRDE 1500 TAVUK İÇİN KÜMES ÖLÇÜSÜ VEREBİLİRMİSİNİZ GERÇİ 150-170 METREKARE YETERLİ GİBİ AMA KAÇA KAÇ OLACAĞI GİBİ EN UYGUN ÖLÇÜLERİ SİZDEN ALMAK İSTERİM

   • Burak Koçoğlu diyor ki:

    Merhabalar Aytaç bey, pazar ağınızda sıkıntı yoksa hiç beklemenize gerek yok. Arazinizi parsel parsel kullanabilirsiniz. Tavukları arazinizin bir bölümüne salıp diğer tarafı ekeceksiniz, orasını yediği zaman diğer tarafa ekeceksiniz. Yonca ekmenizi tavsiye ederim. Kökü ve kalıcılık konusunda iyidir. 150-200 m2 bir kapalı alan yeterli olacaktır. 25×7 = 175 m2 yer yapabilirsiniz. 30×6=180 m2 de uygundur.

 32. Numan Köseer diyor ki:

  Merhabalar benim öğrenmek istediğim güzel yetiştirilen bir tavuk kaç yıl verimli yumurtlar? Organik yumurta üretimi sertifikası almak için ne kadar bir ücret ve hangi safhalar izlenmeli bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Hayırlı işler dilerim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Numan bey, Lohman Brown türünde 3 yıl yumurta alıyorsunuz. Sertifika için sertifikasyon merkezlerine gidip para ile alabiliyorsunuz. Devlet tamamen bu işi özelleştirdi.

 33. Numan Köseer diyor ki:

  Tekrar merhabalar Lohman Brown türü tavuk 16. haftasında yumurta verimine başlıyormu ayrıca yumurtadan kesilen tavukları toplu alım yapan firma veya firmalar varmı var ise kaç paradan alıyor bu konu hakkıda bilgi verirseniz çok sevinirim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Numan bey, 18.hafta itibariyle yumurta vermeye başlar. Kesimhaneciler kilogram bazında sizden alırlar. Kilo fiyatı sürekli değişmektedir.

 34. Mehmet güngör diyor ki:

  Burak bey merhaba

  6 dönüm arsamda 2000 tavuk beslemek ıstıyorum ve tavukları sizden alma taraftarıyım ayrıca günlük 1700 yumurta alıcagımı tahmın edıyorum. Benım aklıma takılan tek bir sorun var hergun aldıgım 1700 yumurtayı ben ne yapıcam ? bir firmayla çalışma şansımız varmı yada bu konuda bir bilginız varmı ? elimdekı o kadar yumurtayı satmak ıcın dolaşşsam bu sefer çiftlikle ilgilenemem. Ben temiz temiz bir fırmaya vermek ıstıyorum. Sizce firmaların aradıgı şartlar nelerdır ? şimdiden teşekkur ederım saygılar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, yumurtayı satacağınız yerleri sizin belirlemeniz gerekiyor. Bir firmaya nasıl verirseniz, nasıl ulaştırırsınız onu bilemem.

 35. Baris diyor ki:

  Burak Bey merhabalar,

  tavuklar gelmeden önce kümes için yapılması gereken dezenfekte işlemi için ilac önerebilir misiniz…

 36. Salim yavuz diyor ki:

  Merhabalar burak bey..
  Ben istanbulda 5000 m2 uzerine organik yumurta isi yapmak istiyorum kafamda olan 1000 tavuk ile baslamak, ayrica elde ettigim yumurtalari toptanciya satmak mi daha mantikli yoksa bakkal market vs. yerlere satip daha fazla ugrasmakmi daha mantikli. Bu ise baslamadan once acikcasi risklerini detayina kadar bilmiyorum tecrubeniz geregi bana risklerini yazabilirmisiniz. Duydugum ve anladigim kadariyla organik yumurta yapan pek cok firma yok bu sebebi nelerdir. mevsim sartlari geregimi yoksa insanlar ugrasmak istemedigi icinmi. Yorumlari okudum cok aciklayici olmus tesekkur ederim ama benim tel takintili oldugum yer isin riskleri. bana yardimci olabilirseniz en kisa zaman da sizinle iletisime gecip hem tesisinizi hemde daha detayli konusmak isterim. simdiden tesekkurler.

 37. ümit diyor ki:

  Öncelikle çok teşekkür ederim siteniz sayesinde bir çok bilgi sabi oldum. Bende bu işe başlamak istiyorum bu iş için uygun 2000 m2 yerimiz var yaklaşık 400 tavukla işe başlamak istiyoruz.bize ne tur önerileriniz olabilir.SAKARYA da yapacağız

 38. serkan diyor ki:

  merhaba 30 dönüm yerde 5000 adet salma tavukçuluk yapmak istiyorum kapalı alan ve salma alanlar nekadar olmalı günlük yem tüketimi nekadar olur bana bunlarla ilgili bi bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Serkan bey, 5.000 tavuk için 2 adet kümes yaptırmalısınız. 320 m2 den 2.500 hayvanı çok rahat bir şekilde bakabilirsiniz. Yumurtlama döneminde günlük yem tüketimi 100 gramdır. Ne kadar çok yeşillik verirseniz yemden o kadar çok tasarruf edersiniz. Yumurta yeminin kilosu 80 kuruş ile 1.20 kuruş arası değişir.

 39. Ruhan diyor ki:

  Caner bey merhaba aylik uretimimiz simdilik 4000 adettir.aylik uretimimizi 25000 ile 30000 arasi cikartmak istiyoruz alimlariniz hakkinda iletisime gecebilirmiyiz 0543359xxxx

 40. Özgür Güngör diyor ki:

  YUMURTA SEVMEYEN BEN, TAVUĞA BAYILIYORUM.

  Merhaba Burak Bey. Kısaca sormak istediklerimi sıralamak istiyorum umarım doğru sorular soruyorumdur ve istediğim cevaplara ulaşabilirim.

  Kapalı alanda muhafaza edip salmalı yumurta üretimi yapmayı düşünüyorum.

  1) 1000 tavuktan ortl 800-900 yumurta elde edilir ve bu bir şekilde pazarlanır. Tavuklar soğuk mevsimlerde dışarıya salınmalı mı ? Salınırsa ne kadar dışarıda bırakılmalı ?

  2) Aşıları daha önceden yapılmış, yapıldığı belgelerle kanıtlı tavuklara daha sonraları tekrardan aşı yaptırılmalı mı ? Yaptırılırsa ne aşıları ve bu aşıların maliyetleri fazla mı ?

  3)Doğal yumurta üretimi yapmak istediğim için tavuklar için kullanılan yemlerin taukların sağlığına zarar verme olasılığı nedir ? Yumurta yemi doğallığını ve yumurtanın lezzetini bozar mı ?

  4)Çift sarılı yumurta için hangi tavuk tercih edilmeli ?

  5)Kaç tavuğa kaç horoz gerekli ?

  6)Yumurta bereketi olupda aynı zamanda devamlılığı sağlamak açısından hangi ırk tavuk tercih edilmeli ?

  Sorularım bunlarla tabiki sınırlı değil lakin ilk aşamada aklıma gelenler şimdilik bunlar.

  Önce insan sağlığı diyorum. Prensip sahibi bir insanım ve zengin fakir ekmek aş demeden herkesin kolayca ulaşabildiği bu çoook zengin besin kaynağını en verimli şekilde üretmeyi planlyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarla.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar, Özgür bey, sorularınızı sırayla cevaplıyorum

   1- Kar,yağmur,dolu olduğunda kapıyı açsanız bile tavuklar dışarı çıkmaz. Kümes içini 18-28 derece tuttuğunuz mühdetçe verim düşmeyecektir.

   2- Sizin yapmanız gereken aşı 4′lü Karma-veba aşısıdır. Coryza aşısını biz 11.haftada yapıyoruz. Bu aşıyı siz 16-18.hafta arasında tekrar yapıyorsunuz. Buda 4′lü karma aşısının içinde mevcuttur.

   3- Kendi rasyonunuzu oluşturup bir yem yapabilirsiniz. Benim önerim firmaların yumurta yemini sadece kümes içinde vermenizdir. Tavukları sabahın ilk saatlerinde doğaya saldığınızda dışarıda alacağı besi ve güneş yumurtanın lezzetini belirlemektedir.

   4- Çift yumurta yapan tavuk diye birşey yoktur. Tamamen şans üzerine olan bir olaydır. Lohman Brown türünde normal tavuklara göre biraz fazla denk gelmektedir.

   5- Yumurtlaması için tavuğa horoz gerekmemektedir. Döllü yumurta yapacaksanız horoz gerekir. Bu konudada biz horozu çok miktarda vermiyor ve satmıyoruz.

   6- Lohman Brown türü salma ve doğal tavukçuluğa en ideal tavuktur.

   Saygılarımızla.

 41. sevda diyor ki:

  selam burak bey ben 200 adet yumurtalık tavuk yetiştirmek istiyorum ama bu tavuklar kaç yıl yumurta veriyor artı yumurta verimi bitince tavuklar ne yapılıyor…sorum çok ama şimdilik bukadar cevaplarsanız sevinirim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Sevda hanım, Salma tavukçulukta yumurtlama ömrü 3 yıldır. 3. yılın sonunda kendi pazarınız var ise doğal tavuk diye satabiliyorsunuz.

 42. ismail cetin diyor ki:

  hocam merhabalr benım adana da bos bı alanda eskıden ınek cıftlıgı olan yanlız sımdı ınekler ıcın kullanılmyan 128metre kare ıkı adet bına var sadece ustu kapalıı yanları acık ve on tarftada 25 donum arazı var burayı organık yumurta ıle degerlendırmek ıstıyorum bana maıl yoluyla kredı ımkanlrını yumurtaların pıyasaya satısını nasıl yapaacagım hakkında bı bılgı maılı atarsanız eger uygun gorursek sızden gelıp bızzat bılgı alarak bu ıse gırmek ıstıyoruz saygılar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar İsmail bey, ziraat bankasının ve alternatif bankaların kredi imkanları şuanlık ne durumda bir bilgim yok. Hayvancılık için düşük faizli kredi verebilirler. İnek ahırı vs yerlerden tavuk çiftliğine çeviren birçok müşterimiz var. Elverişli ortamı sağlayabilirsiniz. Yumurta satışını yani yumurta pazarını sizin oluşturmanız gerekmektedir. Bu miktara göre tavuk adetini belirleyebilirsiniz.

 43. esra diyor ki:

  merhaba burak bey her gün 700 tane lohman brawn kırmızı tavuk yumurtam oluyor pazar konusunda cok zorlanıyoruz bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Esra hanım, tavuğu aldığınız yerden yardım istemenizle birlikte bizde size sitemiz üzerinden yardımcı olmaya çalışırız. Yorum olarak yumurta almak isteyen müşterilerimiz sizin yorumunuza cevap vereceklerdir.

  • ibrahim bostan diyor ki:

   Esra hanım hangi ildesiniz pazar konusunda yardımcı olabirim. 05326723855 telefon numaram.

 44. osman özen diyor ki:

  bir tavuktan günde kaç yumurta alabiliyoruz. teşekkürler.

 45. Ahmet Ay diyor ki:

  İyi akşamlar.
  Satışa sunduğunuz 16 haftalık yumurta tavuklarınız organik sertifikalı mı?
  Ayrıca yumurtadan yeni çıkan civciv satışınız da mevcut mu?
  Bunların organik sertifikası oluyor mu? Civciv birim fiyatınız ne kadardır?

  İyi çalışmalar.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ahmet bey, organik sertifikasını almak isterseniz çiftliğinize alırsınız, bunun kapsamına tavukda girer. Biz üretici olarak organik tavuk üretmiyoruz. Tavuğu doğal ve organik yapacak olan sizlersiniz. Civciv satışlarımız yoktur.

 46. Oğuz söylemez diyor ki:

  Merhaba Burak bey.. Çanakkale de bu işe başlamayı düşünüyorum.. Önerdiğiniz tavuğuda sizden alacağım..yalnız çanakkalenin hava şartlarını düşünürsek, bu izalasyonlu çadır kümes sağlıklı olur mu ? Olur ise eğer bu kümesi en yakın nerden temin edebilirim.. Ayrıca tavuğun kış aylarındaki verimi nasıl ? Yumurta verimi Mevsim mevsim ne derecede esneklik gösteriyor ? Köy tavuğu ile bu sizin söylediğiniz tavuk ırkı arasında ne tür farklılıklar var. Bu tavuğun avantajları ve dezavantajları nelerdir ?? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler …

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Oğuz bey, Özel izalasyonlu çadırı maliyeti düşük olduğu için öneriyorum. Türkiye’nin birçok yerinde çadır kümes kurdurduk henüz bir şikayet almadık. Ankara firması olan Güleçyüz Çadır firmasını bu konuda tavsiye ederim. Atilla bey tavuk ve kümes konusunda bilgili olup size yardımcı olacaktır. 18-28 derece sıcaklığı sağladığınız mühdetçe tavuk yazlı-kışlı yumurta randımanı aynıdır. Köy tavuğu diye bir ırk yoktur. Asil kan dediğimiz 1.kan tavuktur hibrit değildir. Bu yüzden yumurta performansı çok yüksektir. En büyük avantaji günlük yediği yem miktarının az olması, yıllık verdiği yumurta miktarının çok olmasıdır. Dezavantajını daha bulamadık, herkes pek bir memnun :) Ben teşekkür ederim, saygılarımızla.

 47. akif diyor ki:

  Merhaba Burak bey kendi yetiştirdiğimiz birkaç adet tavugumuz var. Ve ben yumurta yetiştiriciliğine merak saldim. İlk etapta 150-200 adet tavukla işe başlamak istiyorum nerden başlamam lazim bir fikir verirseniz sevinirim..şimdiden tesekkurler..

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Akif bey, kafanızda düşündüğünüz tavuk miktarı 150-200 adetse çiftliğimizden gelip alabilirsiniz. Daha ticari ve profesyonel düşünüyorsanız o konuda da yardımcı olabiliriz.

 48. Murat Görmen diyor ki:

  Merhabalar,
  Amasya da açık beslenme usulü köy yumurtası üretimi yapmayı planlıyorum.Günlük 250-1000 civarı yumurta üretimini planlıyorum.Bu çevrede pazar anlamında yardımcı olabilirmisiniz? Teşekkürler…

 49. birkan diyor ki:

  Merhabalar BURAK BEY,bende malatyada başlamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  1-500 tavukla başlamak istiyorum hava şartlarına göre hangi tür yapıyı önerirsiniz,ve bununla ilgili irtibata geçeceğim bir yer önerebilirmisiniz ?
  2-ruhsat çıkarmayla ilgili bir bilginiz varmı ?
  3-bunun için kapalı ve açık alan ne kadar olmalı
  4- 500 tavuğu buraya gönderebiliyormusunuz yoksa ordanmı almak zorundayım.
  5-ısı derecesi 18 -28derece sabitmi olacak kümeste yaz sıcaklıkları etkili olabiliyormu..şimdilik bu kadar :) şimdiden çok teşekkür ederim..

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Birkan bey, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1- Malatya da özel izalasyonlu kümes çadırı kuran müşterimiz mevcuttur. Bununla birlikte betonarme yaptırmanız sağlıklı olacaktır. Çadır için Ankara firması olan Güleçyüz Çadır ile görüşebilirsiniz. 0532 700 86 54 nolu telefonu arayabilirsiniz.

   2- 500-1000 tavuk için ruhsat çıkarma gibi zorunluluğunuz yoktur.

   3- 500 adet için kapalı alan 65 m2 olmalıdır. Açık alan 1,5 dönüm yeterli olacaktır.

   4- 500 tavuk gönderiyoruz.

   5- 18-28 derece ideal sıcaklıdır. Kümes içinde bu sıcaklığı sağladığınız mühdetçe tam randımanlı yumurta alacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bu sitenin tüm hakları USD KULUÇKA VE DAMIZLIK ÜRÜNLERİ SAN.TİC.AŞ'ye aittir.
T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik ve yazıların çoğaltılması halinde, bulunan websitesi üzerinden hukuki işlem uygulanacaktır.
lohman brown | yumurta tavuğu satışı