30 Kasım - 15 Aralık teslim Lohman Brown satışlarımız devam ediyor.

0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Kasım - 15 Aralık teslim Lohman Brown satışlarımız devam ediyor.

0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Kasım - 15 Aralık teslim Lohman Brown satışlarımız devam ediyor.

0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Kasım - 15 Aralık teslim Lohman Brown satışlarımız devam ediyor.

0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

 

Organik Yumurta Tavuğu

ligorin tavugu Organik Yumurta TavuğuYumurta tavuğundan beklenen en az yem ile en yüksek verimi vermesidir. Dolayısıyla bu anlamda liderliği hiçbir tavuk markasına bırakmayan Dekalb, oldukça bilinen bir logirin cinsi bir tavuk markası haline gelmiştir. Hem Avrupa’da hem de Amerika’da oldukça tutulan bir marka olan ve ticari marka haline gelmiş olan Dekalb cinsi tavuklar hem salma hem de kafes tavukçuluğunda oldukça tutulan yumurta tavuklarıdır.

Organik yumurta tavuğu konusunda yatırım yapmak isteyen firmaların çoğu Dekalb cinsi tavukları seçmektedir. Bu cins tavukların hem kırmızı, hem beyaz hem de siyah cinsleri bulunmaktadır. Genellikle pek çok tavuk firması kafes hayvancılığını bırakmaya başlamıştır. Bunun nedeni tavukların bir kafes içinde tutulmasının onlara eziyet edilmesi düşüncesidir. Dolayısıyla salma tavukçuluk oldukça riskli olduğu halde birçok tavukçu bu yöntemle yumurta elde etmektedir.

Tavuk satın alırken işletmelerin dikkat etmesi gereken hususlardan biri aşılı tavuk almaktır. Alacağınız tavuk adedi ne olursa olsun aşılı tavuk almanız tavuğunuzun hastalıklardan uzak olmasını sağlayacaktır. Newcastle ve Gumbro hastalıkları tavuk cinsleri arasında oldukça yaygındır ve bu hastalıklarla karşılaşmak oldukça büyük risk olacaktır. Bu nedenle baştan tedbirli olmalı ve aşı belgesi olan tavukları satın almalısınız.

Dekalb Logirin cinsi tavukların 17 ülkede yaygın olması bu cinsi diğer cinslerden daha popüler hale getirmiştir. Özellikle salma tavukçulukta bu tavuklardan oldukça lezzetli ve sağlıklı organik yumurtalar elde edilmektedir.

Aramalar :

29 Responses to Organik Yumurta Tavuğu

 1. Suat AL diyor ki:

  Merhabalar,
  Izmiir Menderes yakınlarında aldığım arazide salma olarak tavuk yetiştirmek istiyorum. Düşündüğüm çok büyük çapta bir iş değil, en fazla 200-250 adede ulaşacak bir kapasite. Dekalb Ligorin ve australorp cinsleri ilgimi çekiyor. Şu anda yerimi hazırlıyorum. Sizin yerinizi ziyaret ederek görmek isterim ve uygunsa da satın almak isterim.
  Biraz bilgi verirseniz memnun olurum.
  Suat AL

 2. admin diyor ki:

  Suat Bey, sitemizin sağ üst köşesinde bulunan iletişim kısmındaki telefon numarasından arayarak bilgi alıp, çiftliğimizi ziyaret edebilirsiniz.

 3. soylu diyor ki:

  resimlerde görünen acaba sizin organik yumurtacı tavuklarınız mıdır?

 4. ÜZEYİR KOÇ diyor ki:

  merhaba ben ve arkadaşım köy yumurtası yetiştiriciliği yapmak istiyoruz 35000m2 arsamız var şimdilik koyun yetiştiriyoruz ama ikimizde serbest meslekle uğraştımız için köyde akrabamız ve köyde kalan kişiye 200 koyun aldık ve bakması karşılığı 30 koyunu ona verdik köy yumurtasın yetiştirmek istiyoruz 3000 m2 alanda 500m2 kapalı çit le çevrili bir yer yetermi birde hangi cins tavuk ala biliriz sertifikali iyi çalışmalar

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Üzeri bey, iletişim numaramız olan 0532 322 46 33 nolu telefonu ararsanız size daha net yardımcı olabiliriz.

 5. turan özdoğan diyor ki:

  30 dk tarlam var bunun içinde 5 yaşında kaysı ağacım var ve bun içine bir tavuk kümesi yaparak organi yumurtacılık tarla 400*75

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Turan bey,

   Ne kadar tavukla başlamak istediğinizi belirtirseniz size yardımcı olayım.

 6. adnan kalioğlu diyor ki:

  SN.SİTE YÖNETİCİSİ YUMURTLAMA SÜRESİ ACISINDAN UZUN ÖMÜRLÜ TAVUK IRKI HANGİSİDİR.KAÇ YIL YAŞARLAR.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Adnan bey, Ticari, salma ve hobi tavukçuluğuna göre süre değişmektedir. Minimum 1,5 yıldır.

 7. Musa diyor ki:

  10 tane logirin almak istesem yumurta veya yavru ya da tavuk.. maaliyeti ne kadar olur sipariş verebilir miyiz.. mail atarsanız sevinirim..

 8. SEDAT BAŞAR diyor ki:

  Merhabalar.Sizlerden 2 isteğim var.Adet olarak alınacak tavuk sayısını aşağılara düşürmeniz.Birde lütfen güzergahtan geçer araçlarınızdan vermiş olduğumuz tavukları alma konusunda yardımcı olurmusunuz?Bizler bu işi çok ciddi düşünen ama hem çok fazla bilgisi olmayan vede maddi durumu çok iyi olmayan kişileriz.Bu konularda yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler…

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Sedat bey, dağıtım fizibilitesi buna göre hazırlandığı için bir oynama yapamıyoruz. Bizzat çiftliğimizde gelip istediğiniz rakamı alabilirsiniz.

 9. GÖKHAN YILDIRIM diyor ki:

  Sn.Site yetkilisi,

  Organik zeytin bahçemiz arasında organik yumurta tavukçuluğu yapmak istiyoruz ancak bu konuda aşağıdaki soruların cevaplarına ihtiyaç duymaktayız, sizden aldığımız bilgiler uhdesinde doğal köy yumurtası mı yoksa sertifikalı organik üretim mi yapacağımıza karar vereceğiz, yanıtlarınız için şimdiden teşekkür eder bu vesileyle hayırlı işler dileriz.

  1)Organik tarım yönetmeliğine göre sertifikalı organik yumurta tavukçuluğunda 16 haftalık yarkalar kullanılabilir mi? daha erken dönem örneğin 6 haftalık satışınız var mıdır?

  2)Piyasada bildiğimiz kadarıyla çuvallarda hazır halde organik yumurta yemi bulunmuyor, yumurta yemi içerisinde bulunan girdileri ve oranlarını sıralamanız mümkün müdür , bu hammaddelerin organik sertifikalı olarak teminini araştırmak açısından .

  3)Organik yumurtanın market raflarında satışında çiftlik numarasının yumurta üzerine kodlanması zaruri midir? butik organik üretim düzeyinde kodlama makinesi temin edebileceğimiz firmalar hangileridir,

  4)Lohman cinsi tavuklar için yazın Adana sıcağında Zeytin ağaçlarının gölgeleri yeterli olur mu? sıcağa ve yüksek neme dayanıklı bir cins midir?

  5)yumurta verimi Lohman için kaçıncı yıl sonunda biter , kesime ne zaman alınmalıdır?

  6)kümesi kurmayı düşündüğümüz arazimizde yılan ve gelincik türü hayvan popülasyonu yüksektir , bunlar için tavsiye edebileceğiniz önlemler varmıdır?

  7)folluk ve tünekler maksimum randıman almak için nasıl olmalıdır (hangi materyalden , ölçüleri v.s )? örneğin 1000 tavuk için kaç adet folluk olmalı kümeste,

  8)kümesteki aydınlatma ışığı nasıl olmalı , beyaz tasarruflu ampül kullanımı uygun olur mu hayvanlar açısından ?

  9)Tavukları sizden aldıktan sonra kesime kadar başka aşı masrafları olacak mı ? ne kadar süre aralıklarla veteriner kontrolü gerekmektedir kümes için ,

  Saygılarımızla

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Gökhan bey, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1- Sertifikayı alacağınız yere göre bu durum değişiyor. Sertifikası olupta 16 haftalık yarka alan birçok müşterimiz var. Kesin ve katı bir kural değil, esneklik gösteriyorlar.

   2- Şanlıurfa ve Gaziantepte organik yem mevcuttur. Kilosu 2 tl. İçinde kemik unu ve mermer tozu hariç tüm tahıl grubu vardır. Yem rasyonu her firmaya özeldir. Organikte olanları da vereceklerini sanmıyorum.

   3- Kümes numarasını çiftliğinize alıyorsunuz. Barkod sistemi ile verdiğiniz marketlerde ambalajın barkodu olması lazım. Yumurta için üstüne tarih vs daha önce görmedim. Organik için bir uygulama olmaması lazım. Bu konuda tamda emin değilim. Siz kendiniz de bu konuyu araştırınız.

   4- Yeterli olur. Türkiyenin tüm bölgelerine uyum sağlamaktadır. Herhangi bir problem şuana kadar görülmedi.

   5- Salma tavukçulukta 26 saatte bir yumurta alırsınız, buna göre de 3 yıl yumurta ömrü vardır.

   6- Çit yüksekliğiniz 1,5 m olmalıdır, zemine beton döktürebilirsiniz. Ayrıyetten çiftliğinizin belirli noktalarına köpek koyarak bu sorunu giderebilirsiniz.

   7- Tavuğun 10/1′i kadar folluk miktarı olmalıdır. 1.000 hayvan için 90-100 kadar folluk koymalısınız. Tüneklik için demir profil,tahta vs uygundur. 45 derece açı ile eğilimli yapmalısınız.

   8- Beyaz tasarruflı ampül idealdir.

   9- 16.hafta ile 18.hafta arası 4lü karma aşısı dediğimiz aşıyı yaptırıyorsunuz. Bu aşıyı sizin kümesinizde yapılması gerekiyor. Bizim kümeslerimizden tavuklar çıktığında sizin kümeslerinize alışması ve bağışıklık göstermesi için bu aşıyı yaptırmanızı öneriyoruz.

   Saygılarımızla.

   • GÖKHAN YILDIRIM diyor ki:

    Burak Bey merhaba ,

    Detaylı cevaplarınız için teşekkür ederim , organik yumurta yemi ile ilgili olarak sizden Şanlıurfa ve G.Antepteki tedarikçi firmaların isimlerini alabilirmiyim ,

    iyi çalışmalar

 10. yavuz Hüseyin CEYLAN diyor ki:

  hayırlı günler dekalp cinsi tavuklar 16 haftalık fiyatlarınız ne kadar öğrenebilirmiyim. iyi çalışmalar

 11. erhan diyor ki:

  organık yumurta uretmek ıstıyorum 80m2 bahcemde kactane tavuk besleyebılırım..

 12. veysel diyor ki:

  Diyelim ki kandira kefken kocaelide bu isi yapmak istiyoruz 500 tavugun nakliye ucreti ne olur?
  Birde tavuklar hergun yumurta veriyor mu ?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Veysel bey, tavuğun adet fiyatı 13 tl + nakliyedir. Nakliye bedeli bölgenizdeki müşterilere göre değişmektedir. Nakliye bedelinden kar gütmeksizin firmanın belirlediği ücret müşterilere bölüştürülüyor.

 13. veysel diyor ki:

  Birde 5 donum arazide kac tavuk yetistirebilirim

 14. mustafa bektaş diyor ki:

  merhaba,
  300 adet lohman brown cinsi tavuğum var günlük 250 civarı yumurta alıyoru.Bunların şarküterilere satışını yapmak istiyorum.Satış yapabilmem için neler gereklidir.Yardımlarınızı rica ederim.
  iyi çalışmalar

 15. HAYATİ diyor ki:

  Merhabalar Burak Bey, kümes planlarının detaylarını atabilir misiniz. Bu kümesleri yapan birileri var mı? Bir de Dekalp cinsini önerir misiniz?

 16. mehmet diyor ki:

  Hayırlı işler meraba
  Ben 100 tavuk 10 horoz alacam maliyeti kaç olur

 17. ÖKKEŞ KALA diyor ki:

  çiftlik kurmuş oldugumuz yerde elektrik olması şart mı biraz kırsal bölge bir arazim var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bu sitenin tüm hakları USD KULUÇKA VE DAMIZLIK ÜRÜNLERİ SAN.TİC.AŞ'ye aittir.
T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik ve yazıların çoğaltılması halinde, bulunan websitesi üzerinden hukuki işlem uygulanacaktır.
lohman brown | yumurta tavuğu satışı