30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

 

Organik Yumurta Tavuğu

ligorin tavugu Organik Yumurta TavuğuYumurta tavuğundan beklenen en az yem ile en yüksek verimi vermesidir. Dolayısıyla bu anlamda liderliği hiçbir tavuk markasına bırakmayan Dekalb, oldukça bilinen bir logirin cinsi bir tavuk markası haline gelmiştir. Hem Avrupa’da hem de Amerika’da oldukça tutulan bir marka olan ve ticari marka haline gelmiş olan Dekalb cinsi tavuklar hem salma hem de kafes tavukçuluğunda oldukça tutulan yumurta tavuklarıdır.

Organik yumurta tavuğu konusunda yatırım yapmak isteyen firmaların çoğu Dekalb cinsi tavukları seçmektedir. Bu cins tavukların hem kırmızı, hem beyaz hem de siyah cinsleri bulunmaktadır. Genellikle pek çok tavuk firması kafes hayvancılığını bırakmaya başlamıştır. Bunun nedeni tavukların bir kafes içinde tutulmasının onlara eziyet edilmesi düşüncesidir. Dolayısıyla salma tavukçuluk oldukça riskli olduğu halde birçok tavukçu bu yöntemle yumurta elde etmektedir.

Tavuk satın alırken işletmelerin dikkat etmesi gereken hususlardan biri aşılı tavuk almaktır. Alacağınız tavuk adedi ne olursa olsun aşılı tavuk almanız tavuğunuzun hastalıklardan uzak olmasını sağlayacaktır. Newcastle ve Gumbro hastalıkları tavuk cinsleri arasında oldukça yaygındır ve bu hastalıklarla karşılaşmak oldukça büyük risk olacaktır. Bu nedenle baştan tedbirli olmalı ve aşı belgesi olan tavukları satın almalısınız.

Dekalb Logirin cinsi tavukların 17 ülkede yaygın olması bu cinsi diğer cinslerden daha popüler hale getirmiştir. Özellikle salma tavukçulukta bu tavuklardan oldukça lezzetli ve sağlıklı organik yumurtalar elde edilmektedir.

Aramalar :

13 Responses to Organik Yumurta Tavuğu

 1. Suat AL diyor ki:

  Merhabalar,
  Izmiir Menderes yakınlarında aldığım arazide salma olarak tavuk yetiştirmek istiyorum. Düşündüğüm çok büyük çapta bir iş değil, en fazla 200-250 adede ulaşacak bir kapasite. Dekalb Ligorin ve australorp cinsleri ilgimi çekiyor. Şu anda yerimi hazırlıyorum. Sizin yerinizi ziyaret ederek görmek isterim ve uygunsa da satın almak isterim.
  Biraz bilgi verirseniz memnun olurum.
  Suat AL

 2. admin diyor ki:

  Suat Bey, sitemizin sağ üst köşesinde bulunan iletişim kısmındaki telefon numarasından arayarak bilgi alıp, çiftliğimizi ziyaret edebilirsiniz.

 3. soylu diyor ki:

  resimlerde görünen acaba sizin organik yumurtacı tavuklarınız mıdır?

 4. ÜZEYİR KOÇ diyor ki:

  merhaba ben ve arkadaşım köy yumurtası yetiştiriciliği yapmak istiyoruz 35000m2 arsamız var şimdilik koyun yetiştiriyoruz ama ikimizde serbest meslekle uğraştımız için köyde akrabamız ve köyde kalan kişiye 200 koyun aldık ve bakması karşılığı 30 koyunu ona verdik köy yumurtasın yetiştirmek istiyoruz 3000 m2 alanda 500m2 kapalı çit le çevrili bir yer yetermi birde hangi cins tavuk ala biliriz sertifikali iyi çalışmalar

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Üzeri bey, iletişim numaramız olan 0532 322 46 33 nolu telefonu ararsanız size daha net yardımcı olabiliriz.

 5. turan özdoğan diyor ki:

  30 dk tarlam var bunun içinde 5 yaşında kaysı ağacım var ve bun içine bir tavuk kümesi yaparak organi yumurtacılık tarla 400*75

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Turan bey,

   Ne kadar tavukla başlamak istediğinizi belirtirseniz size yardımcı olayım.

 6. adnan kalioğlu diyor ki:

  SN.SİTE YÖNETİCİSİ YUMURTLAMA SÜRESİ ACISINDAN UZUN ÖMÜRLÜ TAVUK IRKI HANGİSİDİR.KAÇ YIL YAŞARLAR.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Adnan bey, Ticari, salma ve hobi tavukçuluğuna göre süre değişmektedir. Minimum 1,5 yıldır.

 7. Musa diyor ki:

  10 tane logirin almak istesem yumurta veya yavru ya da tavuk.. maaliyeti ne kadar olur sipariş verebilir miyiz.. mail atarsanız sevinirim..

 8. SEDAT BAŞAR diyor ki:

  Merhabalar.Sizlerden 2 isteğim var.Adet olarak alınacak tavuk sayısını aşağılara düşürmeniz.Birde lütfen güzergahtan geçer araçlarınızdan vermiş olduğumuz tavukları alma konusunda yardımcı olurmusunuz?Bizler bu işi çok ciddi düşünen ama hem çok fazla bilgisi olmayan vede maddi durumu çok iyi olmayan kişileriz.Bu konularda yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler…

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Sedat bey, dağıtım fizibilitesi buna göre hazırlandığı için bir oynama yapamıyoruz. Bizzat çiftliğimizde gelip istediğiniz rakamı alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bu sitenin tüm hakları USD KULUÇKA VE DAMIZLIK ÜRÜNLERİ SAN.TİC.AŞ'ye aittir.
T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik ve yazıların çoğaltılması halinde, bulunan websitesi üzerinden hukuki işlem uygulanacaktır.