30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

 

Organik – Doğal Tavuk Çiftliği Projesi

1424324 10151985353303485 421332321 n Organik  Doğal Tavuk Çiftliği Projesi

Yukarıdaki resimde 1.000 tavukluk bir çiftliğin fizibilite raporu ve bilgileri bulunmaktadır. Kendi çiftliğinizin gelir-gider tablosunu bu bilgileri baz alarak çıkartabilirsiniz.
528223 10151987032608485 2107024346 n Organik  Doğal Tavuk Çiftliği Projesi

Resimlerin üzerine tıklayarak tam boyut olarak görebilirsiniz.

Yukarıdaki örnek doğal yumurta çiftliğinin renklendirilmiş ve görsel olarak hazırlanmış karakalem çizimidir.

Siz değerli misafirlerimizin örnek alması ve fikir edinmesi açısından, hazırlamış olduğumuz fizibilite ve örnek çiftlik projemiz yukarıdaki gibidir. Sizde kendi araziniz üzerinde uygulayabilir, fikir alabilirsiniz.
3.000 Kapasiteli tavuk çiftliği projesi için gerekli tüm gelir-gider fizibilitesi hazırlanmış olup, kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
888 1 Organik  Doğal Tavuk Çiftliği Projesi 8882 Organik  Doğal Tavuk Çiftliği Projesi

Resimlerin üzerine tıklayarak tam boyut olarak görebilirsiniz.

USD KULUÇKA VE DAMIZLIK ÜRÜNLERİNDEN SALMA TAVUK YAPACAKLARA TAVSİYE YAZISI 

Her kimden ne tavuk alırsanız alın mutlaka aşı kartlarını görün de alınız.  Parçacı, aracı dediğimiz kişilerin kümeslerini imkanınız var ise gidip görün size bahsettikleri gibi kümesleri var mı yok mu ? Aşı kartlarını isteyin! Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının izinlerini mutlaka görün, kümes numaralarını isteyin, vermiş oldukları kümes numarasını Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına sorgulatın ki öyle bir kümes var mı yok mu öğrenin. Faturanızı mutlaka alın. Tavuk işi ciddi iştir, hiçbir hatayı affetmez bir tavuğa yapılmayan aşı tüm kümesi etkiler ve ciddi maddi kayıpları yaşarsınız. Ben bu işi yapacağım diyen arkadaşlar tavuklarını kesinlikle görmeden almayın ve aldığınız firma veya kişilerin yukarıda yazdığım tüm evraklarını tek tek bakın. Hayvanları gününde ve gramajında almanız çok önemlidir. Size 3 aylık hayvanı yumurtlamaya hazır diye satabilirler, bu durumda hak talep edebileceğiniz tüm evraklarınızı alın. Orijinal ırk aldığınıza dikkat edin. Horoz-Tavuk ayrımına dikkat edin. Sonuçta bu iş için ciddi sermayaler harcayacaksınız.

USD TAVUKÇULUK

0532 322 46 33

0533 312 29 04

 

 

 

Aramalar :

169 Responses to Organik – Doğal Tavuk Çiftliği Projesi

 1. Mehmet Gülal AKYÜREK diyor ki:

  iyi çalışmalar çizdiğiniz doğal yumurta çiftliği projesi resmindeki alan ve malzemeler 1.000 tavuk için minimum gereksinimler mi yoksa ideal gereksinimler mi?
  bu alana 3.000 tavuk yerleştirilebilirmi? yoksa alan daha mı büyük olmalı?

 2. admin diyor ki:

  En ideal olabilecek şekilde belirlenmiştir, 4/4lük bir çiftlik araç ve gereçleri mevcuttur. Tavuklarınız ne kadar çok alanda yayılırsa sizin için o kadar az yem masrafı olacaktır. Gezi alanına sığabilir fakat kümes içinde tavukarın rahat etmesi önemlidir.

  • Ali Osman diyor ki:

   Kaç kez aradım sizi, ciddi iseniz görüşelim yoksa boşuna zaman harcamayalım.

   • admin diyor ki:

    Ali bey, yoğunluktan dolayı yetişemiyoruz. 0 532 322 46 33 bu telefon numarasını ararsanız veya telefon numaranızı bırakırsanız size geri dönüş yapalım. Saygılarımızla.

 3. Mehmet Gülal AKYÜREK diyor ki:

  tahmininize göre böyle bir tesisin ortalama maliyeti ne kadar olur? ( tavuk,yem,su,alan vs hariç)

 4. admin diyor ki:

  Arazi kendininizin olduğu zaman, tavuklar,yem ve tesis 20.000 – 25.000 liraya kurulmaktadır. En üstteki resimde giderler bölümünü inceleyebilirsiniz.

  • Mehmet Gülal AKYÜREK diyor ki:

   tesis için gereken tüm malzemeleri nereden temin edebilirim ve resmi prosedür olarak ne yapmam gerejiyor?

 5. admin diyor ki:

  İletişim numaralarımızı arayarak, proje müdürümüz Tamer Bey ile görüşebilirsiniz.

  • Bilgi Korkmaz diyor ki:

   Selamlar,
   2000´lik bir salma tavuk ciftliginin kurulum maliyeti nedir? arazi kendimizin.
   resmi prodösür giderleri, elektrik ve su islerinin maliyetide icinde olmak kaydiyla.

   tesekkürler.

 6. feramuz aktaş diyor ki:

  merhaba bizde arazimizde salma tavukçuluk işi yapmak istiyoruz.lohman Brown tavuk cinsini sizden almayı düşünüyoruz fakat şuan ön bir çalışma yapmaktayız biz çifliğimizi ağustos ayı gibi kurmayı planlıyoruz tavuk alımı için sizin bir sezonunuz varmıdır ağustos veya eylül aylarında lohman Brown tavuk bulabilirmiyiz ve kaç haftalık olurlar…fiyat bize cazip gelirse yüklü alım yapabiliriz…

  • admin diyor ki:

   Nisan-Mayıs gibi diğer tavuk çıkımımıza yetişirseniz o dönem yardımcı olabiliriz.

   • feramuz aktaş diyor ki:

    yani nisan ve mayıs aylarında çıkımınız oluyor.peki civciv olarakmı yoksa belli bir haftalık olduktan sonramı satışa çıkarıyorsunuz…birde nakliye ile ilgili bildiğiniz bir firma varsa telefon ve adresini verebilirmisiniz.nakliye ile ilgili detaylı bilgi almak için biz çifliğimizi kayseri develi çevresine kurmayı düşünüyoruz.sizi muhakkak ziyaret edeceğiz..

    • admin diyor ki:

     Yumurtlama döneminde tavuklarımız olacaktır o ay itibariyle. 0532 322 46 33 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilrsiniz.

 7. ikram nevruz diyor ki:

  kumesin ici nasik olduguna dair bi proje varmi havalandirma isik isi fooluk bolumu ic dzay vs.ayrica bu organik yumurta icin sertifika alip marka yapip bi standimizin ismimizin olmasi icin nereye basvuru yapicaz bu sertifika alma olayi kolaymidir.

 8. ikram nevruz diyor ki:

  kumesin ici nasik olduguna dair bi proje varmi havalandirma isik isi fooluk bolumu ic dzay vs.ayrica bu organik yumurta icin sertifika alip marka yapip bi standimizin ismimizin olmasi icin nereye basvuru yapicaz bu sertifika alma olayi kolaymidir.??

 9. admin diyor ki:

  0532 322 46 33 nolu telefonu arayarak Proje müdürümüz Tamer Güleç ile görüşebilrsiniz, kendisi size tüm detayları anlatacaktır.

 10. Murat Ürkmez diyor ki:

  Merhabalar,
  Manisada 4000 metrekare lik. erik ağaçlı yerimiz var. Ağaç araları 3 metre aralarla dikilmiş 140 agacımız var.
  su, elektrik (220-380 volt) hepsi mevcut. sadece hayvanların barınacağı yer yok. Bu kadar alanda salma olarak gündüzleri bolca semizlik otların arasında gezebilecekler ve akşamları barınabilecekleri kümes eksik. bu kadar alanda maksimum kaç tavuk yapabilirim. vede maksimum bu kadar tavuğun akşamları barınacağı kapalı alan, folluk adeti ne olmalıdır?
  Elimde kuluçka makinesi mevcut. 800 gelişim ve 350 adet civciv çıkım 2 adet makinem var.
  Tavukları sizden aldığımızda kümes ve tavuk maliyeti fizibilitesi bize ne kadara çıkar?

  Şimdiden cevabınız için çok teşekkürederim.

  • admin diyor ki:

   Murat bey 0532 322 46 33 numaralı telefondan Tamer bey ile görüşüp, bilgilerizi kendilerine ilettiğiniz takdirde size yardımcı olacaktır.

 11. özkan diyor ki:

  s.a. bu 13.500 tl yumurta getirisini nasıl hesapladınız acaba. yani 1000 tavuktan kaç yumurta alıp kaç tl den satılınca bu parayı buldunuz. teşekkürler.

 12. burhan seren diyor ki:

  6000 m k arazimvar böyle bir purojeyle kaç yumurta tavuhu salma yapabilim

  • admin diyor ki:

   Kümes içi 1 metrekareye 9-10 hayvan, salınacak alana ise 4 metrekareye 1 hayvan olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için 0532 322 46 33 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 13. kazım tabak diyor ki:

  iyi akşamlar .. salma tavuk çiftliği ve organik yumurta ÜRETİMİ yapmak istiyorum..Trakya bölgesi tercihim hazır satılık büyükbaş besi çiflikleri mevcut bugibi alanlarda yapmayı düşünüyorum. 500 1000 tavukla başlamak hedefindeyim kendi öz sermayem mevcut .hayalim olan bir konu ancak yeterli bilgi alt yapım yok. bilimsel ve ruhsatla çalışabilen bir çiftlik konusunda danışmana ihtiyacım var bilgi verirseniz sevinirim…..almayı düşündüğüm bazı araziler var üretim için bilgiye ihtiyacım var.. saygılarımla

  • admin diyor ki:

   Kazım bey, 0532 322 46 33 numaralı telefonu ararsanız detaylı bilgi verebiliriz. Saygılarımızla.

 14. levent aysal diyor ki:

  SİTENİZİ BİR HAYLİ ZAMANDIR İZLİYORUM. ŞU SIRALARDA AYVALIKTA ATA OCAĞI KULLANMADIĞIMIZ EVİMİZİ SATILIĞA ÇIKARDIK. ONU SATINCA ELİMİZE PARA GEÇECEK. 500 + 500 2 FARKLI CİNS İLE BAŞLAYACAK SALMA YA DA KÜMESTE HAZIR BİLGİ / PROJE PAKETLERİNİZDEN BİZE DE IŞIK TUTACAK BİLGİLERİ GÖNDERİRSENİZ MEMNUN OLUR. BEN ŞİMDİ ALANYA MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜYÜM VE ÇALIŞIYORUM. EMEKLİLİĞE HAZIRLIK PLANI YAPIYORUM. EV SATIŞI İÇİN AYVALIĞA GEÇERSEM SİZE UĞRAYIP TANIŞMAK İÇİN ZİYARETE GELECEĞİM.
  ÜLKEMİZİN ÇALIŞMAK İSTEYEN İNSANLARINA İŞSİZLİK YOKTUR. İNSANLARIMIZI İŞ YAPABİLME KONUSUNDA UZMANLIK ALANINIZLA İLGİLİ VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
  SAYGILARIMLA

  • admin diyor ki:

   Levent bey iyi dilekleriniz için çok çok teşekkür ederiz, çiftliğimize gelerek misafirimiz olabilirsiniz ve detaylı bilgi verebiliriz, saygılarımızla.

 15. ADGLUNAN KALİO diyor ki:

  değerli arkadaşlar
  1-bu işin resmi prosüdürü nedir?
  2-şu anda türkiyede salma tavukçuluğu resmi olarak yapan işletmeler veya şahsi girişimciler varmı? varsa iletişimbilgileri
  3-tarım il,ilçe mudürlükleri ile temasageçenler varsa buradan net bilgialabiliriz(bende müracat edicem)karanlıkta iğne aramayalım.

  • admin diyor ki:

   Merhabalar öncelikle burası bir forum değildir. Firmamızın satış sitesidir. Biz sizlere elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce tecrübe ve fikirlerimizi paylaşıyoruz. Salma tavukçuluk 2012 yılında patlama yaptı, organik yumurta üretimi yani sertifikalı satış yapan Türkiyede 10 firma var yada yoktur. Bulunduğunuz ildeki tarım ile giderek gerekli prosodürleri öğrenebilirsiniz. Bu konuda en yetkili ağız onlardır.

 16. recep şafak diyor ki:

  merhabalar ben bu işi yapmak istiyorum fakat herhangi bir bilgiye sahip değilim bana dönüş yaparmısınız? durum değerlendirmesi ve planlama yapalım.

 17. adnan kalioğlu diyor ki:

  SİTEDEN VE KATILIMCI ARKADAŞLARIN GÖRÜŞ,BİLGİ VE SORULARINDAN İSTİFADE EDİYORUZ OLDUKÇA FAYDALI BİLGİLER AVRUPADA 2012 YILINDA YASAKLANAN KAFES YÖNTEMİ ÜLKEMİZDE 2015 TE HAYATA GEÇEBİLECEKMİ BU YÖNDE BİR KARAR VARMI ? KALDIKİ TAKİP ETTİĞİMİZ KADARIYLA SİTEMİZİN VERDİĞİ BİLGİYE GÖRE 10 FİRMA ORGANİK ÜRETİM YAPIYOR BU YÖNDE BİR ENGEL YOK BAKANLIK RESMİ PRESÜDÜRÜ VE ORGANİK BAKMA ŞEKLİNİ YAZILI OLARAK YAYINLAMIŞ ANCAK PRATİK UYGULAMAYA YÖNELİK BİLGİLERE İHTİYAÇ VAR SİTEMİZİN DIŞINDA PRATİK UYGULAMANIN İÇİNDE OLAN KATILIMCILARIN TEÇRÜBELERİ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ BİLGİLER OLACAKTIR.

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Adnan bey, öncelikle çok iyi bir konuya değinmişsiniz teşekkür ederiz. Dediğiniz gibi avrupanın birçok ülkesinde kafeste tavuk yumurtlatma kalktı. Türkiye’de de bu konu görüşüldü fakat 2015-2017 yılına kadar bu sistemin devam etmesine ve bu süre zarfında yavaş yavaş serbest gezen tavuk yumurtası üretimine geçilmesine karar verildi. Resmi bir açıklama yada prosedür şuanlık yok.

 18. yılmaz gidici diyor ki:

  ben zonguldak ta yaşıyorum ben de salma tavukçuluk yapmak istiyorum ama burada pazar düşük organikle pek ilgilenen yok kafes yapayım diyorum oda baya maliyetli ben ise asgari ücret bile maaş alamıyorum köy yerinde olduğumuz için bizi herkes köle olarak görüyor çiftçilik yapayım diyorum sermaye skıntısı var siz bana ne önerirsiniz

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Yılmaz bey, öncelikle sermayeniz olmadan bu iş olmuyor, bulunduğunuz il veya ilçedeki tarım ve haycancılık bakanlığına gidip durumunuzu anlatabilirsiniz.

 19. erdoğan kaya diyor ki:

  selam 500 Metrekare yumurya Tavuğu yapmak ıstıyorum
  arsa benım malıyetı ne olur yardımcı olursaniz sevinirim
  Teşekurler.

 20. Mehmet diyor ki:

  Merhaba benim 8000 m2 arazim var tüm ekipmanlarla birlikte bir tavuk Çiftliği maliyeti ne kadar olur? Ben % 100 doğal olan Köy tavuğu yetiştirmeyi düşünüyorum

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, yukarıdaki proje ve fizibilitelere bakarak ne kadarlık bir kümes düşünüyorsanız ona göre fiyat çıkartabilirsiniz

 21. Mehmet diyor ki:

  Ben yaklaşık 1000 tavuk düşünüyorum

 22. Mustafa diyor ki:

  selamünaleyküm cümleten
  arpa,buğday ve mısırı kendimiz üretiyoruz. Bunun haricinde başka yem karıştırmamıza gerek var mı? Mesela KONSANTRE yem, soya fasülyesi küspesi, tuz,mermer tozu gibi.
  6000 m2 yerim var. Tavukların gezim alanı için daha çok hangi bitkiyi ekmemizi önerirsiniz. sizden ve ya başka yerden alacak olduklarımız 4-4,5 aylık tavuklar tam olarak yumurtaya başlamışmıdır yoksa 1-2 yemledikten sonra mı başlayacaktır.(Yanlış anlaşılmasın) genelde 8 veya daha üstü aylıkken yumurtlamaya başlar diye duyuyoruz. eğer böyleyse 4-5 ay cebimizden yer ve bu bizi başlamadan sıkıntıya sokabilir.

  • admin diyor ki:

   Merhaba Mustafa bey, 16.haftadan itibaren tavuklara yumurta yemi dediğimiz yem verilmesi gerekiyor. Sizin saymış olduklarınıza ilaveten soya,kemik tozu,mermer tozu ve vitamin dediğimiz yemlerle bir rasyon oluşturulur. Buda tavuktaki yumurta verimini en üst seviyeye çıkartır. Doğaya salmanız yani yeşillik yemesi yumurtaya protein ve lezzet verir. Aynı zamanda yemden birazda olsa tasarruf etmenizi sağlar. Klavuz dönemi tavukların bakımına göre değişmektedir. Bizim kümeslerimizde tüm tetkiklere uygun günlük gramaj ve yem miktarlarına göre hesaplama yapılır. 17.hafta itibariyle klavuz atar. Size gönderimimizde nakliye sırasında oluşan yer değişim süreci ile birlikte 10 gün sonra ilk yumurtasını alabiliyorsunuz. Şu konuda haklısınız yarka herkesten alınmaz. Bu yarkanın 2 çeşit satışı var. 1. Aracı dediğimiz sağdan soldan 2.000-3000 toplayıp satanlar. 2. bizim firmamızın yaptığı satış. Türkiyede yarka satışını toplu olarak ve parça olarak yapan tek firmayız. Ayrıyetten doğal-salma yapanlara kümes konusunda destek ve yumurta pazarı konusunda ise gerek toptancılar gerek parakende de yardımcı olmaktayız. Sizinde dediğniz gibi bizden veya başkasından alırken, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığından üretim iznini, aşı belgelerini ve kümes numaralarını öğrenmeniz gerekiyor. En sağlıklı ve garanti tavuk üreticide bulunmaktadır. Umarım bazı noktalara değinmişimdir.

   Saygılarımla.

 23. Caner diyor ki:

  Hayvan besleme çadırı alıp tavukları koyan müşterninizin resimlerini gördüm.1000 tavuk kaç tane çadıra sığar? Sizin muhattap olduğunuz şirket war mı ? Ben araştırdım 1700 liradan başlayanlar war.Tapi metre kare hesapı olduğu için karışık bir sistem gibi gözüküyor. Bilgi werirseniz sewinirim.Saygılarr..

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Caner bey, Çadır değilde kümesinizin profiline göre branda diktirebilirsiniz. İnternetten veya bulunduğunuz bölgedeki tekstilcilerden öğrenebilirsiniz.

 24. Kerim Tek diyor ki:

  Benim 400 m2 toplam alanım var. Burada organik yumurta tavukçuluğu yapmak istiyorum.(az çok neyse yapmak istiyorum)Yumurtaları pazarlama işi nasıl olacak? Siz ya da ekibiniz yumurta alıyor mu?Teşekkürler.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Kerim bey, yumurta pazarınızı kendiniz oluşturup, kaç adet tavukla başlayacağınıza karar verebilirsiniz.

 25. saban diyor ki:

  Iyi gunler benim 2500m2 yerim var salma tavukculuk icin
  Max kac tavuk yetistire bilirim birde organik yapabilmek
  Icin alanin buyuk olmasimi lazim (yesil alan) en cok merakim
  2500 m2 de kac tavuk yetisir sayi verirseniz sevinirim

  Son sorum boyle bir ciftlik icin gereken belgeler nelerdir.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Şaban bey, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığının Organik Yumurta Çiftliği yapmak için belirlediği kurallara göre, doğal yani açık alanınıza 4m2 bir tavuk düşücek şekilde yapabiliyorsunuz. Yani 600-620 tavuk yapabilirsiniz. Doğal Yumurta adı altında satış yapmak isterseniz tavuk miktarınızı biraz daha büyütebilirsiniz. Belge konusunda bir zorunluluğunuz yoktur. Muhasebe kaydınızın olması yeterlidir.

 26. ahmet kükürtçü diyor ki:

  merhabalar ben kayseriden yazıyorum . ilk etapta bin yarkayla başlamak ıstıyorum. sizin kayseride yarkaları vermiş olduğunuz kişiler varmı orta ölçekli olabilir. referans olarak verebilirmisiniz.

  işlerinizde başarılar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ahmet bey, 0533 312 29 04 nolu telefonumu ararsanız, size detaylı bilgi aktarabilirim. Saygılarımla.

 27. şaban diyor ki:

  İYİ GÜNLER BURAK BEY DAHA ÖNCEDE MAİL ATMIŞTIM GELMEDİ HERALDE.TEKRAR YAZIYORUM İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM.

  1- ANTALYA DA BU İŞİ YAPABİLİRMİYİM SICAKLIKTAN VE NEMDEN ETKİLENİR Mİ?

  2- BİRDE HANGİ CİNS TAVUK YAPMAM GEREKİR.

  3- ÖRNEK OLARAK 1000 ADET TAVUK GÜNDE ORTALAMA OLARAK KAÇ YUMURTA VERİR?

  4- KIŞ AYLARINDA TAVUKLARIN YUMURTAYI KESTİĞİ SÖYLENİYOR DOĞRUMUDUR.EĞER VARSA BUNUNLA İLGİLİ YAPACAK BİŞEY VAR MI?

  5- BİRDE TAVUKLAR KAÇ YIL YUMURTLAR ? YUMURTASI KESİLEN TAVUKLARI SATIŞINI NASIL YAPABİLİRİZ?

  İLGİLENİRSENİZ SEVİNİRİM EN KISA SÜREDE UĞRAMAK İSTİYORUM İZMİRE.

  KAFAMDA DÜŞÜNDÜĞÜM TAVUK SAYISIDA 5000 DİR.20 DÖNÜM ARAZİDE.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Şaban bey, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1- Yolladığımız tavuklar Türkiyenin tüm iklim koşullarına uygundur.

   2- Salma – Doğal tavukçuluk yapacağınız için size en ideal ırk Dekalb Browndır.

   3- Yumurtlama Döneminde 800-900 arası yumurta alabilirsiniz.

   4- Tavuk mevsime göre yumurta kesmez, tüy dökümü zamanı yumurta keser, döktükten sonra tekrar yumurtlamaya devam eder.

   5- Salma tavukçulukta yumurtlama ömrü 3 yıldır. Yumurtadan kesilen tavukları firmanız yok ise eşinize dostunuzuza kesip satabilirsiniz. Yada toptan ISKARTA dediğimiz tavuk toplayıcılar var onlar 2-5 tl arası almaktadır.

   Gelmenize memnuniyet duyarız, 0554 950 94 30 telefon numaram aradığınız zaman benimle iletişime geçebilirsiniz.

   Saygılarımla.

   • aslan diyor ki:

    iyi günler, acaba bu tüy dökümü mevsimselmi oluyor hayvanlarda, yani sürünün tamamı aynı dönemdemi tüy döker? merak ettiğim yumurta üretiminde hiç yumurta alamadıgımız zamanlarmı olucak?

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Merhabalar Aslan bey, tüy dökümü yaş ile alakalıdır. Aynı dönem hayvan, aynı anda tüy döker. 15-20 gün sürebilir. Tüy dökümü zamanında elbetteki yumurta almadığınız zaman olacaktır.

 28. İBRAHİM YOLDAŞ diyor ki:

  BAYBURT İLİNDE 20 DÖNÜM ÜZERİNDE 400 M2 KAPALI ALANIM VAR,AYRICA 250 DÖNÜM YEM İHTİYACI İÇİN,ARAZİM VAR,BÜYÜKBAŞ VE SALMA YUMURTA TAVUKÇULUĞU ARASINDA KARARSIZIM.AYRICA İKLİM OLARAK KIŞLARI SERT OLDUĞU İÇİN TEREDDÜTLÜYÜM,HANGİ CİNS TAVUK DAHA UYGUN OLUR,BU KONUDA BİLGİLERİNİZİ BEKLİYORUM

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar İbrahim bey, öncelikle sizin hesaplamanız gereken olay büyükbaş haycancılıkta mı yoksa yumurta işinde mi daha çok kazanırım ve dertsiz,stressiz geçiririm demeniz lazım. Varsayalım ki tavukçuluk yapmak istedibiz. 400m2 kapalı alana 4.000 adet tavuk koyabilirsiniz. Sizin ikliminize uygun ATAKS VE LOHMAN türleri en idealidir. 0 554 950 94 30 telefon numaram buradan daha detaylı ulaşabilirsiniz.

 29. ali diyor ki:

  merhaba benim malatyada 17000 dönüm kayısı bahçem var 1000 adet yumurta tavuğu beslemeyi düşünüyorum ağaç içinde olurmu bana yaklaşık maliyeti ne kadar çıkar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ali bey, 13.000 tl tavuk fiyatı 1.000 tl nakliye fiyatı = 14.000 tl

   Kümes Maliyeti : 100m2 = 10.000 tl

   Toplam : 24.000 TL

   Aylık Kazancınız : 6.500 – 7.000 tl

 30. mehmet ozcan diyor ki:

  slm ben 10.000 adetlik tavuk cıfligı kurmak ıstıyorum maliyetı ne olur tesekurler 20 donum arazım var bır de devletten nasıl desdekleme ala bılırım yardımcı olursanız sevınırım

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, 10.000 tavuk için 1.000- 1.200 m2 kapalı kümesiniz olması gerekiyor. Ziraat Bankası ve TEB Bankası 5.000 ve üstü için kredi vermektedir. Bulunduğunuz yerdeki şubeye giderseniz kredi mevzusunu konuşabilirsiniz. Tavuk konusu ve kümes yapım detayları konusunda 0533 312 29 04 nolu telefonu ararsanız şahsıma ulaşabilirsiniz.

 31. Samet diyor ki:

  Merhabalar. yumurta tavukçuluğu için bahçede 4 M2 de 1 tavuk olması gerekir demişssiniz. kümestede yaklaşık 1 M2 ye 9-10 tavuk olacak şekilde ayarlamamız gerektiğini söylemişsiniz. Peki et tavukçuluğu için de aynı şartlar mı geçerli?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Samet bey, etlik tavuk ilgi alanımıza girmediği için detay veremeyeceğim.

 32. huseyin diyor ki:

  Iyi gunler ustam gecen gun aradim cok yardimci oldunz 4 donum yerim vardi dayimin satmis benim suan babanda kalma yerim var 500 m kadar 1000 tavuk alicam kesin yeterlimi 0.50 kurustan yatisim kesin olurmu saygilar kolay gelsin

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Hüseyin bey, 100m2 kapalı alana 1.000 tavuk koyabilirsiniz. Geri kalan 400m2′ye 1000 tavuk salarsanız toprağınızdaki yeşillik 2-3 gün içersinde biter. Dışarıdan her gün ilave yeşillik takviyesi yapabilirseniz olur. Fakat önermiyorum ! Arsanızın boyutuna göre en fazla 500 tavukla başlamanızı öneririm.

 33. huseyin diyor ki:

  Tesekkur ederim hersey icin k.bakmazsaniz birsey daha sormak istiyorum 4 veya 5 donum 1000 tavuk icin idael mi ve tavuklara kumes arti tavuk masrafimla suluk yemlik gb tel giderler 30.000 gecermi saygilar kolay gelsin

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Hüseyin bey, 4-5 dönüm sizin için idealdir. 25.000 – 30.000 tl arası arası tutar. Aylık kazancınız 6.500 – 7.000 tl arasındadır.

 34. huseyin diyor ki:

  16 haftalik aldigimda kac gunde yumurta donemine hazir olsun

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Hüseyin bey, Bizim kümeslerimizden dağıtıma 16.haftasında çıkar. Yer değişimi ve alışma süreci 2 haftayı bulur. 2.haftanın sonunda kılavuz dediğimiz ilk yumurtasını atar.

 35. ismail deliacı diyor ki:

  mrhaba Burak bey bn zonguldak devrek ilçesindeyim kendi imkanlarımla 1 dönümlük arazimin içine 30 mkarelik kümes hazırlıyorum bitmek üzere bu alan ve kümeste kaç adet salma tavuk bakmam gerek ir sizin çiftliğiniz nerde 50 veya 75 lohman bravn 16 haftalık almak istiyorum nasıl alabilirim teşekkürler

 36. huseyin diyor ki:

  Tesekkur ederim hersey icin burak beyy

 37. Nurullah diyor ki:

  iyi günler üstte çizilmiş projenin toplam işgal ettiği alan ne kadar ? 1,600mtkarelik bir alana bu çizilmiş proje yapılabilirmi? yada daha mı büyük olur. ? cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler.

 38. selim diyor ki:

  Öncelikle sizi tebrik ediyorum..Herkesin sorularına cevap verdiğiniz için..Kısmet olursa Antalya da bu işe gireceğim ( salma tavuk )..İlk etapta yumurta üretimi yapmak istiyorum..Kuluçka makınesı alıp civciv uretıp satabılecegımıde soyleyenler oldu..ATAK-s dediler yumurta için.Sizde yok sanırım…

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Selim bey, Atakslarımız bugün itibariyle kümeslerimize girdi, fotoğrafları eklenip 4 aylık satışına sunulacaktır. Lohman Brown yarkalarımızın yumurtası açık kahvedir ve ataks’e göre performansı %20 daha fazladır. Düşünürseniz sizi çiftliğimize bekleriz veya 0 554 950 94 30 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz, saygılarımla.

 39. Caner diyor ki:

  İYi akşamlarr, ömcelikle merhabalar.Sorduğum diğer sorulara cewap werdiğiniz için teşekkürler Burak bey. Aşağıda paylaşmış olduğum linkte brandalı cok güzel bir kümes yapılmış.Bunun gibi 1000 tane tavuk kaç tane brandalı çadıra sığarr ? Siz sistemi daha iyi bildiğiniz için soruyorum.Projeyi önce kaba taslak tasarlamaya çalışıyorum.Bu barınak konusnda da bilgi verirseniz sevinirim. Tavuğu almakla bitmiyor ne yazık ki olay :/

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Caner bey, göstermiş olduğunuz kümeste 1.000 tavukluktur. Branda bezinden özel diktirdi kendisi ve 3.000 liraya halletti. Sizde bulunduğunuz yerde araştırıp fiyat alabilirsiniz.

 40. Caner diyor ki:

  Teşekkürler Burak bey. Sizin facebook sitenizde görmüstüm zaten.Ölçüleri hakkında da bilgi verirmisiniz lütfenn. Branda şirketlerine sormak istitorum da (:

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Caner bey, ben teşekkür ederim. Kapalı alan 1 m2′ye 8-10 hayvan düşücek şekilde tavuk miktarınızı hesaplayın.

   Örnek ; 1.000 hayvan için 100-120 m2 kapalı alan yapmanız lazım.

   20mx5m olarak veya 20x6m olarak yapabilirsiniz.

 41. Caner diyor ki:

  Merhaba Branda şirketiyle görüşmemizde 7*30 yanı 2.mt yükseklikte, izalasyonlu ,2 mt lik kapı olarak imalatı yapılan 1.000 kapasitelik hayvan çadırıın fiyatı 4.470 TL olarak belirtildi.Kurulum tercih edilcekse ona görede bir fiyat veriyorlar.Benim gibi takip eden arkadaşlara duyrulur (:

 42. şeref ışık diyor ki:

  verdiğiniz faydalı bilgilerden dolayı teşekkür ederim. ben bu işe sıfırdan girmeyi düşünüorum arsa+kümes+tavuk+tel örgü ben mersin tarsus ilçesindenim bu konularla alakalı fazla tecrübem yok bilgiyide siz ve sizin gibi yerlerden okuyarak alıyorum sizce bu işi yapabilirmiyim. 1000 adetle başlamayı düşünüyorum ?? sizinde bilginizi almak isterim ??

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Şeref bey, bilgi ve tecrübe konusunda bizde sıkıntı yok size hepsini aktarırım, fakat bu işe girmek istiyorsanız önce yumurtayı nereye satacağınızı belirleyip daha sonra bizi 0532 322 46 33 bu numaradan arayabilirsiniz.

 43. ibrahim diyor ki:

  merhaba ben yurtdisinda yasiyorum gaziantepte 30 000 kapasiteli tavuk cifligi kurmak istiyorum yaninda kasimhane maliyeti ne kadar olur

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar İbrahim bey, etlik (broiler) düşünüyorsanız bizim üretimimi yoktur. Yumurta tavuğu olarak düşünüyorsanız bir sonraki çıkımımızı beklemeniz gerekiyor.

 44. Mehmet evirgen diyor ki:

  Benim 30dönümyerim var ama nakilim yok bildiniz firmalar varmı onlar kurup işletmesini ben yapmam mümkünmüşse teşekkürler

 45. feramuz diyor ki:

  Burak bey sizinle sürekli bilgi alışvarişi yaptım saolun.Ziraat bankası teşvik kredisi için proje ve fizibilite raporu istiyorlar sizin sitedeki proje tam benlik diye düşünüyorum :D eğer mümkünse resimde çok net ve düzgün gözükmediği için bilgisayar formatında daha net olarak görülen bir dosya halinde göndermeniz mümkünmüdür aceba.bu işe ticari boyutu büyük olarak girmeyi düşünüyoruz teşvikde zaten 5000 üstü veriyorlar.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Feramuz bey, iletişim adreslerinizi bırakın siz geri dönüş yapayım.

 46. Aslıhan Karakılıç diyor ki:

  Burak Bey merhaba. 5.000 m2 arazim var. Sizlerin de desteği ve engin tecrübeleriyle ben de eşimle beraber bu işe başlamak istiyorum. Size bazı sorularım olacak. Değerli vaktinizi ayırıp cevaplayabilirseniz çok memnun olacağım. Teşekkür ederim.

  1- Tavukların barınacağı kümes (500 tavuk için) kaç m2 olmalı?
  2- Kümesin havalandırması ve gübre temizliği kaç günlük periyotta olmalı?
  3- 500 tavuk için kullanılması gereken folluk sayısı nedir?
  4- Salma tavuklarda bulaşıcı ve sürüyü yok edebilecek hastalıklara karşı alınabilecek önlemler nelerdir?
  5- Tavukların yayılacakları alandaki tercih edilecek bitki (ekilebilecek) türü nedir?
  6- Yumurta verimini arttırmaya yönelik bir öneriniz var mı?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Aslıhan hanım, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1- 50-60m2 alan 500 tavuk için yeterlidir. 1m2′ye 8-10 hayvan düşecek şekilde hesaplayabilirsiniz.

   2- Hayvan sayısına göre değişir, 500 tavuk için 30 günde bir temizlenmesi gerekir. Yere talaş sermenizi tavsiye ederim.

   3- Folluk miktarı tavukların 10/1′i kadar olmalıdır. 500 tavuk için 50 adet.

   4- Bizden almış olduğunuz tavukların tüm aşıları yapılmıştır ve tüm bağışıklık sistemi kazandırılmıştır. Kümes temizliği ve başka kanatlı hayvanlarla uğraşan misafirlerinizi kümesinize sokmamanız gerekiyor.

   5- En iyisi yoncadır.

   6- Rasyonu düzgün yumurta yemi verebilirsiniz, tavsiyem Özlem Yem, CP Yem.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 47. hıdır karagöz diyor ki:

  burak bey merhaba,kırklareli dereköy çivarında 20-25 dönüm arazi alımı yapma çalışmalarım sona yaklaştı,salma tavukçuluk-yumurta üretimi için.size mümkünse iki noktada sorum olacak.1-(ben aynı zamanda inşaatçıyım)inşaat ile (kümes)ilgili,betonarmemi olacak yoksa çelik konstrüksüyon ve branda mı olacak,bu anlamda sizin öneriniz nedir ? eğer öneriniz betonarme olacak olursa kümesin temeli kaç cm.kalınlığında olur (ekonomik olması açısından bakarsak)
  2-kırklareli bölgesi için devlet teşviği nedir yumurta üreticiliği için ?
  ,araziyi almadan kredi desteği için müracaat etmek mantıklımı veya
  bu işin (ruhsat alımı,projelendirme ve kredi için )tüm işleri takip eden birileri varmı ücret karşılığ tabii

  bilgilendirirseniz sevinirim,hıdır karagöz,istanbul-avcılar 533740xxxx

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Hıdır bey,

   1. Sorunuza Cevap ; İnşaatçı olmanız sizin için çok büyük avantaj olmakla birlikte maliyeti ucuza getirebilirsiniz. Yerdeki beton kalınlığı için İzmirde bir müşterimiz 12 cm beton döktürdü, sizede aynısını önerebilirim. Temizleme vs durumlarında beton birinci tercihtir.

   2- Devlet desteği oraya varmı tam emin değilim fakat, Ziraat Bankası ve TEB Bankasının Tarım ve Haycancılık Bölümü 5.000 tavuk ve üstü için kredi veriyor.

   Kümes içi yemlik-suluk ve tavuk konusunda ben bizzat yardımcı olurum. Yüksek performansta yumurta almanız için önemli kriterleri sizlerle burada paylaştığım gibi paylaşırım. Kredi konusunu kendiniz araştırırmanız daha iyi olur. Yarın mesai saatleri içerisinde vermiş olduğunuz numarayı arayacağım.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 48. Aslıhan Karakılıç diyor ki:

  Burak bey merhaba. size birkaç sorum daha olacak. Cevap verirseniz memnun olurum.

  1-Brandalı bir kümes yapacağız. 1000 tavuk için kaç m2 olmalı? Kaç suluk ve yemlik kullanacağız.
  2- Bu tarz brandalı kümeslerin kışlık ısınması nasıl olacak?
  3- Çadır içi Zeminini ne yapmamızı önerirsiniz.
  4-Sizden sipariş edeceğimiz tavukların garantisi var mıdır? Sertifikalarını gönderiyor musunuz? Ayrıca Horoz da gerekli mi? Bir de ne kadar sürede Ankara’ya gönderim yapabilirsiniz? Fiyatlarınızı telefonda görüştükten sonra ödemeyi nasıl yapıyoruz?
  5-Gönderilen tavuklardan ne kadar süre içinde yumurta almaya başlıyoruz?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Aslıhan hanım, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1- 100-120m2lik kümes 1.000 tavuk için yeterlidir. Daha sonra büyütmek isterseniz 200m2 yapabilirsiniz.

   2- 15-28 derece arası sıcaklık sağlamanız gerekiyor. Almış olduğunuz brandanın izalasyonlu olmasına dikkat edin, size birkaç firma önerebilirim.

   3- En sağlıklısı betondur. Yıkama ve temizleme kolay olur. Zemin toprak kalırsa bol miktarda talaş koymanızı öneriyorum.

   4- Fiyatımız 13 tl. Nakliye hariçtir,ortalama 1.000 lira gibi bir nakliye bedeli olur. Tavukların aşılarını yaptığımıza dair tüm evrak ve belgelerini gösteriyoruz, aşı eksikliğinden dolayı olan problemlerde firmamız geri ödeme veya yeni tavuk verir. Horozu döllü yumurta yapacaksanız alabilirsiniz. Çiftliğinizde görüntü görsellik isterseniz 5-10 horoz verebiliriz.

   5- Tavuklar size 4 aylık yani 16 haftalık olarak gelir. 18.hafta itibabiyle ilk kılavuz dediğimiz yumurtasını alırsınız.

   Saygılarımla.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 49. Fatih diyor ki:

  Burak Bey Merhaba,

  Isparta da 5000 m2 arazide doğal yumurta üretmek istiyorum(500 tavuk kadar). Bahçede toplamda 300 meyve fidanı var. Tavukların fidanlara zararı olur mu? Nasıl bir kümes yapacağımı bilemiyorum. Tavukları kışın soğuktan yazın sıcaktan koruyabilecek hesaplı ve dayanıklı bir kümes yapmayı amaçlıyorum. Bu konuda tecrübelerinizden faydalanabilir miyim?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Fatih bey, Tavukların çok fazla zarar verebileceğini düşünmüyorum, yine de karar senindir. 50-70m2 arası bir kümes 500 hayvan için yeterli olacaktır. Ticari olarak düşünüp daha sonra büyüteceksen betonarmeden yapabilirsin.

 50. Mustafa YEŞİL diyor ki:

  Selam Burak bey, yarka fiyatları 13 tl, bunun içerisinde nakliye ücreti dahilmı adrese teslım fıyatımı 13 tl acaba

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mustafa bey, kapımızdan alırsanız 13 tl, kapınıza isterseniz 6,500 lük ve 10.000 lik yarka araçları ile dağıtıma çıkıyor ve nakliyeden kart gütmeksizin toplam meblayı alıcılara bölüştürüyoruz.
   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

   • Mustafa YEŞİL diyor ki:

    500 Adet Niğde’ye istersek getirme şansınız varmı acaba yoksa iç anadoluya sipariş sayınız 6500 olmasımı gerekıyor.

    • Mustafa YEŞİL diyor ki:

     Bu arada alınan yarkalar kaç yıl yumurta vermeye devam edıyor

     • Burak Koçoğlu diyor ki:

      Merhabalar Mustafa bey, Salma tavukçulukta 3 yıla kadar yumurta almaktasınız.
      İMZA ;
      16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
      0 533 312 29 04

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Merhabalar Mustafa bey, o tarafa aracımızın gelmesi için sizinde dediğiniz gibi 6.500 lük bir aracımızın dolması gerekiyor, kendi nakliye imkanınızla gelip çiftliğimizden alabilirsiniz.
     İMZA ;
     16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
     0 533 312 29 04

 51. Selim diyor ki:

  Burak bey tekrar merhaba..Arastırmalara dayanarak size birkaç sorum olacak..1000 tavuk ile başlayıp kuluçka makinesi alıp kendi civcivlerimi büyütüp sürüye katabilirmiyim ? katamazsam eger..her 72 hafta gectıgınde ben 1000 tavuk parası mı vereceğim..( aynı verimi alamazsınız dıyorlar )kendi civcivlerim neden anaları gibi yumurtalamz ?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Selim bey, kuluçkadan çıkan tavuk ile bizden aldığınız tavuk arasındaki verim farkı yarıdan fazladır. Bizden almış olduğunuz ırk orjinal ırk olup, sizin çıkartacağımız hibrittir. (köy tavuğu )
   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 52. EMRE CAN diyor ki:

  Merhaba Burak bey, Alınan bu yarkalar kaç yıl yumurta üretımınde kullanılabılır, ayrıca en az 6500 adet olmasımı gerekıyor tırlarla naklıyat için ben içanadoluda dusunuyorum 500 adet, içanadoluya getırebılmenız ıcın sipariş sayısı en az 6500 olmasımı gerekıyor

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Emre Can bey, 3 yıl yumurta alabilirsiniz. İç anadolunun hangi bölgesine istediğinize bağlı. İletişim numalarımızdan bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 53. savaş diyor ki:

  Meraba 1haftadir bu isi dusunuyom 1000m2 gecici olarak yapabilecegim yerim var kendim sut urunleti pazarlamacisiyim denizlide su anda arayip organik pazari var denizlide ben satmaktan degil uretimden korkutorum ziraattenmi alsam iyi olur tavuklari yoksa koyluden toplasammi ilk etapta 250 tavukls baslamayi dusunuyom cunku isimede devam edecegim bide sentifika konusunda ne yapmam lazin

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Savaş bey, şuanki işiniz ve pazarınız oldukça güzel, ticari bir kazanç olarak düşünürseniz size 1.000 tavukla başlamanızı öneririm. Fakat belirtmiş olduğunuz alan yeterli olmayacaktır. Gün içersinde vermiş olduğunuz numarayı arayıp bilgi aktaracağım.

   Saygılarımla.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

   • Osman diyor ki:

    Merhabalar herkese,,bu işi şanlıurfada yapmk ıstıyorum merek etıgım soru şu yumurataları satarken herhangı bı yasal izin filan gerekıyomu.

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Merhabalar Osman bey, tavuk miktarınızı söylerseniz, ona göre bilgi verebilirim.

 54. savaş diyor ki:

  Bide kafama takilan tabi baska unsurlarda var uygun olursaniz bana cagri birakirmisiniz 0544373xxxx

 55. muhammed ali diyor ki:

  burak bey merhaba.

  48 dönüm arazinin 40 dönümünde yumurta tavukçuluğu üzerine bir plan yapmak istiyoruz.

  bir çok şeyi yorumlardan öğrendik faka bazı bilgileride talep etmekteyim.

  1- 40 dönümde 10,000 adetle başladığımızı düşünürsek. ( ilk etapta bu işi yapmayan biri olarak bu adette başlamak mantıklımı. tavsiyeniz nedir. )

  2- bir tavuğun yıllık yem gideri nedir. hem kg olarak hemde tl bedel olarak.
  3- 10,000 adet tavuğun bakımı ve yemlenmesi yumurtaların toplanması gibi işler için kaç personele ihtiyaç var.
  4- sizden tavuğu aldık diyelim bir tavuğun ortalama 800-900 yumurta vermesi göz önünde tutulursa dediğiniz gibi et tavuğu alanlara satılacak peki yeni tavukları kendimizmi follukla oluşturacağız yoksa sizlerdenmi temin edicez.
  5- tavuktan insana geçen bir hastalık varmı ?
  6- tavuğun yemlendiği 40 dönüm arazide meyvecilik yapılabilirmi ? yapılabiliniyorsa tavuğunda sağlığı nı göz önünde tutarak hangi meyve ağaçları ekilebilir.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Muhammed Ali bey, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1- Öncelikle yumurta pazarınızı oluşturmadan bu işe girmenizi önermiyorum. 10.000 adet yumurta tavuğu almak demek. Günlük 8.000 -8.500 yumurta almanız demektir. Bu yumurtayı da parakende olarak satabilirseniz, yatırmış olduğunuz parayı 1 ayda geri alır. 11 ay kar ederek devam edersiniz. Fakat bu miktardaki üretimler sürümden kazandırır. Yumurta başına 10-15 kuruş kar etmeniz size yeterli düzeyde kar sağlayabilecektir. Siz sadece parakende olarak satmayı düşünüyorsanız, ayriyetten fizibiliteniz uygunsa 5.000 ve üstüne ilk etapta çıkmayın.

   2- Yeşillik hariç bir tavuk 110 gram yem yemektedir. Bu bağlamda miktarınıza göre hesaplayabilirsiniz. Özlem Yem firmasını size önerebilirim. Yumurta yemi + kdv = 80-85 kuruş arası değişir.

   3- Elektronik sistem ile yapmanızı öneririm. Bir aile almanız size yetecektir.

   4- Kümes içi kriterleri biz sizinle paylaşıyoruz. Yüksek performans almanız için gerekli tüm bilgileri sayısal ve sözel olarak gösteriyoruz. Ekipmanları biz vermiyoruz, nereden temin edebileceğinizi ve ne kullanabileceğinizi söylüyoruz.

   5- Böyle bir hastalık yoktur. Hatırlarsanız bundan 5-6 yıl önce kuş gribi diye bir hastalık çıkardılar ve bunu da rant sağlamak için yaptılar. Tavuk, insana zarar vermez veya öldürmez.

   6- Ağaçlarınıza ve meyvelerinize zarar gelebilir, tavuk için gölgelik mekan yaratabilirsiniz.

   Saygılarımla.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 56. Doğan diyor ki:

  Burak bey merhaba;
  50000 adetlık salma tavukculuk yapmayı düşünüyorum.Salma tavukculuk konusunda detaylı bir bilgi istiyorum telefonla rahatsız etmek istemedim musaıt oldugunuz bır zaman konusmak ısterım numaram 553595xxxx
  İyi çalışmalar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Doğan bey, Yumurta miktarına göre tavuk belirlemenizde fayda var. 50.000 adet dünya geneli çok yüksek bir rakamdır. İşi görme ve deneme açısından pazarınıza göre hareket etmeniz gerekmektedir.

 57. Oğuz DOĞDU diyor ki:

  Burak bey merhaba;
  Öncelikle ilginize teşekkür ederim yorumlarınızı okudum, sayenizde baya bir bilinçlenmiş olup not alma imkanım oldu. Kafama takılan sorulara yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  1.Hobi sınırı kaç adettir? Kaç adetten sonra ticari amaçlı sayılıyor.
  2.Lohman cinsi horozları nereden temin edebilirim, veya sizde üretim olarak varsa tavukla bir fiyat farkı varmıdır?
  3.Lohman cinsi tavuk gurk olur mu?
  4.Şu anki iş planınızda dağıtım yapacak tırınız İstanbul’a geliyor mu.
  İlginize şimdiden teşekkür ederim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Oğuz bey, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1- 1.000 adetten sonra ticari sayılıyo.

   2- Horoz satışı da yapıyoruz fiyatlar tavuk fiyatlarıyla aynıdır. Çok istememe kaydıyla horoz verebiliriz.

   3- Ticari amaçlı yumurta tavuğudur, performansı yumurtlama üzerinedir, olmaz.

   4- İstanbul’a tırımız geliyor, miktarınızı belirleyip iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımla

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 58. yavuz şener diyor ki:

  burakbey merhaba lohman brow ve ligorinlerin yumurta renklerini yayınlayabilirmisiniz. tam kahverengi yada beyaz renk mi.. yada kirli beyaz mı. kolay gelsin.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Yavuz bey, Dekalb Ligorinler tam beyaz yumurtlar. Lohman Brown yarkalar açık gri, açık kahverengi yumurtlarlar.

 59. İBRAHİM diyor ki:

  MERHABALAR BURAK BEY YUKARDAKİ BİR KONUYU TAM ANLAYAMADIM SİZDEN ALDIĞIMIZ TAVUKLARIN YUMURTALARINDAN ÇIKARTTIĞIMIZ CİVCİVLER ORJİNAL IRKMI OLUYOR YOKSA HİBRİTMİ BU KONUDA YARDIMÇI OLURSANIZ.SEVİNİRİM.

 60. Yavuzhan Canlı diyor ki:

  Burak Bey merhaba, bıkmadan verdiğiniz cevaplar için öncelikle teşekkür ederiz.

  50 dekar cevizlikte aralarda yonca (12 dekar kadar) ekiyoruz. 1000 tavukla başlama hedefimiz var yerimiz Kırklareli’nde.

  1- Hastalıktan kaynaklı zararları min. indirmek için birbirine 5-10 metre mesafeli kümeslerle (tekerlekli olan) kurmayı amaçlamıştık. Avantaj ve dezavantajı nedir biliyor musunuz.

  2- Belirttiğim alandaki yonca yemden ne kadar tasarruf etmemi sağlar ?
  3- Sonuçta perakende tarladan eve şeklinde hizmet düşünüyoruz, yemlerin organik olması önemli değil midir ? Türkiye şartlarında ne kadar güvenebiliriz yem firmalarına ? Yemsiz çözüm nedir yeterli vitamin almalarını sağlamak için ?
  4- Kırklareli için Lohman uygun mudur ?
  5- Kışları yumurtlama verimi yüzde kaç düşüyor ? Yapılacak ısıtma, yem ve diğer giderler düşünüldüğünde sadece 3.ay ve 10.ay arasında mı yapmak mantıklıdır bu işi ?
  6- “Müşteriye doğal ürün veriyoruz” u yem ve aşılardan dolayı nasıl ispat edebiliriz ?

  Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Yavuzhan bey, sorularınıza sırayla cevap veriyorum.

   1- Öncelikle yapmak istediğiniz kümes sistemi bazı avrupa ülkelerinde mevcuttur. Bölge ve şehire göre böyle kümesler yapılır. Bizden almış olacağınız tavukların bağışıklık sistemleri kazandırıldığından hastalık gelme ve yayılma durumu söz konusu değildir. 7/24 veteriner hekimlerimiz ile irtibat kurabiliyorsunuz.

   2- Tavuğun günlük yem yeme kapasitesi 110 gramdır. Sabah 7 de saldığınız zaman 30-50 gram arası yeşillik yer, böylece yemden tasarruf miktarını hesaplayabilirsiniz. Bu sizin hayvanı dışarıda bırakacağınız süreye ve arazinizdeki yeşillik miktarına göre değişiklik gösterir.

   3- Organik yumurta üretimi başka, doğal yumurta-köy yumurta-gezen tavuk yumurtası üretimi başkadır. Organik yumurta üretimi yapmanızı ilk etapta önermiyorum. Denetim ve kontrolü çok sıkı olduğundan sürekli bir cezai durum söz konusudur. Yumurtadan en yüksek performansı almak istiyorsanız yumurta yemi vermeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra tavuk güneşe çıkmalı, ve topraktan yeşillik yemelidir.

   4- Tüm Türkiye geneline Lohman Brown tavuğu uygundur.

   5- Yumurta veriminin düşmesi bakımla alakalıdır. Kümes içi sıcaklığı sabit tutuğunuz mühdetçe yumurta performansı yıl boyu aynı olur. Belirtmiş olduğunuz tarihler en ideal tarihlerdir, fakat dediğim gibi kümes içi sıcaklığı 18-28 derece arasında tuttuğunuz mühdetçe performans sabittir.

   6- Öncelikle çiftliğiniz ve siz tüm konularda şeffaf olacaksınız. Güzel bir internet sitesi ve 2-3 adet kamera koyarak tavuklarınız gezim alanı ve kümes içini internet sitenizden canlı olarak izletebilirsiniz. Yem ve aşı bu tavuğun sağlıklı bir şekilde yumurtlamasını sağlayan en önemli 2 etkendir.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK LOHMAN BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 61. Aykut diyor ki:

  SA. Bizde daha once kucukbas hayvanciligi yapilmis 150 mkare bir ahir var ve yapisi buyukbas besiciligine uygun, yani tavani yuksek ve agac uzeri kiremit kapli. Biz burayi temizletip kirecle sivattik. Ayrica 3 donumluk bir yonca tarlamiz mevcut. Burada yumurtayla beraber et tavukculugunu yapmayi niyet ettik. Ama kumesleri ayri olacak. Cunku 3 adette 15 mk baska kumesler var. Hem et hem yumurta tavuklari beraber olurmu ayrica bu ahirdan tavuklar hastalik kaparlarmi, kapmamalari icin ne yapabiliriz.ahirin disina biranda gerekirmi? Ayrica tavuklarin gezecegi yonca tarlasinin disina nasil bir citle cevirmemiz gerekiyor, yukseklik ne kadar olmali? Ilginiz icin simdiden tesekkur ederim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Aykut bey, yeriniz yazdıklarınıza göre çok ideal. Kümesin içinin temiz olmasına dikkat edeceksiniz, dezenfeksiyon ilaçları ile temizlemeniz gerekmektedir, duvarları da temiz bir şekilde sıva veya boya yapmanız yeterlidir. Almış olacağınız tavuklar hastalıklara karşı aşıları yapılmış bağışıklığı oturmuş tavuklardır. Gölgelik çok önemli olmamakla birlikte bahçenizdeki ağaçlar yeterli olacaktır. Dışarıdan yabani hayvanlar girmeyecek şekilde bir tel yapmanız yeterlidir. 1,5 metre yükseklik yeterlidir.

 62. Aykut diyor ki:

  Yazmayi unuttugum bikac sorum daha olacakti, biz ayrica bu uc donumluk yonca tarlasina ceviz agaci dikersek tavukculuk icin herhangi bir sorun olur mu ve baslangicta sizin en az satis miktarini alarak (sanirim 300 adetti) ve 300 adet icin gerekli diger ekipmanlari da sizden temin ederek baslamayi dusunursek bize cekle odeme imkani saglarmisiniz cekin de vadesini de bizi sikmayacak bi vadede kabul edermisiniz? 0532 712xxxx

 63. hüseyin diyor ki:

  slm burak bey benım gazıantepde 33 donum arazım var ben burda yumurtacılık yapmak ıstıyorum yaklasık 5,000 / 10,000 ade tavukla baslamak ıstıyorum.bu konuda bır malıyet hesabı rıca edecektım (malıyet hesabının 10,000 adet olursa sevınırım).. ayrıca benı tek korkutan olay 10,000 adet yuze 65/70 arası yumurtaladıgını varsayarsak gunluk ortalama 7,000 adet yumurta olcak gazıantep ıcın konusuyorum burdakı toptan ısı ıle ıstıgal eden arkadaslar benden yumurtaları tanesını 225-300 liradan alacakları ıfade ettıler bu hesaba gore ben bu ısten kar edebılırmıyım ? sızın elınızdekı tavuklar yılda ortalama kac adet yumurta dogurmaktadır.?
  benım hesabıma gore 1 adet yumurta ortalama satıs fıyatı 25 kurus dan olursa
  250*7000-1,750,00 tl olcak bu satıs benı kurtarırmı?
  gunluk 7000 adet yumurda 1 adet tavukgunda yılda maksımun 300 adet dogurdugunu hesaplarsak.
  250*7000-1,750 tl..1750 * 300 gun- 525,000,00 tl degermı sızce ?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Hüseyin bey,öncelikle ilk başta işe girmek için belirlediğiniz miktar çok yüksek. Siz 10.000 tavuk ve tesis yapmak istiyorsanız kafes sistemi yapmanız lazım,doğal yumurta için 10.000 tavukla başa çıkamazsınız. Eğer ki kafanızdaki düşünce doğal ise, 3.000-4.000 yumurtayı satacak pazarınız var ise 5.000 ile başlayabilirsiniz. Hazır kurulu düzende tavuğun tek masrafı yemdir. Yeşillik hariç günde 110 gram yem yer. Tonaj ile yem alırsanız kilosu 75 kuruş + KDV’dir. Firma olarak Özlem Yem, CP Yem önerebilirim. Günlük sadece yem masrafınız yeşillik hariç 8-9 kuruş,bunun yanına 30-40 gram da yeşillik yer ise 6 kuruşa düşer. Ulaşım,elektrik,işçi vs giderlerinde aylık tutarını kuruş olarak hesaplarsanız, yumurtaya yansıyan meblağ yem ile birlikte 10 kuruşu geçmeyecektir. Bir yumurtayı 10 kuruşa maal edebiliyorsunuz. Satış fiyatınıza göre doğal veya sürüm bunu siz belirleyip kar oranınızı çıkartabilirsiniz.

 64. hüseyin diyor ki:

  tşkler burak bey kar marjı sızın dedıgınız hesaba gore yuzde 55/60 arasında karlı bır ış bence bırde sızden ve ekıpınızden rıcam 4000 tavuk kumes vs kurulumun fıyatını rıca edecektım.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Hüseyin bey, anahtar teslim kurulum yapmıyoruz, kümes içinde otomatik yemlik suluk istiyorsanız internetten Tavsan tavukçuluk ekipmanları firmasını veya alternatif firmaları araştırabilirsiniz. İnşaat için bölgedeki firmalardan fiyat alabilirsiniz. Özel izalasyonlu çadırdan düşünürseniz o konuda tavsiye edebileceğim firmalar mevcuttur. Tavuk konusunda da bizzat sizi İzmire davet ediyoruz, çiftliğimize gelip tesisimizi ve bizleri tanıyarak, alışveriş yapabilirsiniz.

 65. hüseyin diyor ki:

  burak bey ılgınız ıcın tşk ederım sızınle tanısmak benım ıcın bır sereftır

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Estağfurullah Hüseyin bey, çiftliğimize gelip bir çayımızı kahvemizi içebilirsiniz.

 66. Yusuf YILDIRIM diyor ki:

  öncelikle merhabalar herkeze.
  benimde aklıma takılan bir kaç soru var onları sormak istiyorum benim şuanda kendi evimn önünde belirli bir alan var şimdilik orda deneme yapmayı düşünüyorum 75-100 tavuk arası ama suan daha yerini yeni yapmaya başlıyacagım benim sormak istedigim
  ben diyelikim büyük bir çiftlik yaptım 1000-1500 tavukluk ve ben buna tahmini 20.000-25.000 lira yer yaptım tamamladım peki ben bu parayı geri ne kadar sürede karşılaya bilirim.
  Bunun benden aylık getirisi götürüsü ne kadar olur.
  hayvan satışı veya yumurta saışını nerelere yapa bilirim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Yusuf bey, yorum yaptığınız başlıkta tüm hesaplamalar yazmaktadır. Sizin yapmanız gereken tek şey yumurtayı satmak. Mandıra,market,bakkal,pastahane,otel vs vs. parakende olarak satışını yapacaksınız

 67. Yusuf YILDIRIM diyor ki:

  ama siz bunu görselde 1000 tavuktan hesaba dökmüşsünüz
  ayrıca aylı gider sag alt köşede 6800 lira olarak gözükürken
  sol üst köşede 7.500lerde hesab cıkıyor ki rakamlar birbirini tutmuyor…
  son olarak söylediginize gelince yuvarlak bir hesab yapalım
  diyelim ki ben günlük 2250 yumurta üretiyorum 30 gündeyuvarlak 67.000 bin yumurta yapar…
  aşagı yukarı 2250 koliye denk gelir ben bunu en fazla 7 liradan versem 15-16bin gibi bir para cıkar ortaya
  ama ben bunu yapa bilmem için en az 2500 tavuk olması gerekir bu tavuklar yemi suyu tahmini aylık 7 ila 8 ton su hadi bunu gecelim aşagı yukarı 400ila 425 torba yem yer bu da günümüz piyasasında 12 ila 13 bin arasında bunun en acık yolu bu ki bunu ırtı zırtı bu tavuklardan arada öleni kalanı 14bin gibi bir masraf koyar ortaya yumurta üzerinden bu dediginiz parayı kesinlikle kaldıramzssınız karı var ama cok az yarın işci şu bu dedinizmi bu tutar dan cebineze para bile kalmaz artısı bu 2000 yumurtayı en fazla 5 güne elinizden cıkarmanız gerekli yoksa çöp olur buda sizin pazarınızı bilmem ama burda bu iş böyle ha dersenizki yumurtayı biz tane hesabı 30 kuruştan koli başı 9 liradan alırım ben yaparım cünki bşka türlü kar oranın cok zor hadi herkeze hayırlı işler…

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Yusuf bey, size anlatamadığım nokta biz doğal-köy yumurtası hesabı yapıyoruz, sizin yaptığınız hesap kafes yumurtası hesabıdır. Bizim yaptığımız hesap doğal yumurta üzerinden yapılmıştır, bakkal ve kafes yumurtası üretiminin borsası olur kolisini 7 liradan verebilirsiniz. Biz burada insanları doğal-sağlık yumurtaya teşvik etmekle birlikte tüm gelir gider ve kar oranları ona göre hesaplanmıştır. Bugün izmirde parakende olarak doğal yumurta 50 kuruş ile 1,50 lira arası değişiyor. Bu hesaba göre birde kar oranı yapınız. Bölgesel olarak doğal yumurtaın fiyatı da değişir fakat kimse 25 kuruşa – 30 kuruşa doğal yumurta üretim satmaz, bu işten zaten para kazanmak istiyorsanız en kötü ihtimalle 40 kuruşa vereceksiniz, bu fiyatınız da toptan fiyattır. Sizin dediğiniz hesaplara göre sürümden kazanılır 5.000 – 10.000 yumurta üretirseniz, rakamlar sizi tatmin eder.

 68. yavuz şener diyor ki:

  burak bey lohman brow da karar verdik.elimizdeki arazi 25000 m2 ve hazır kümes olmaya müsait 48 m2 ahır var. sizin kriterlerinize göre ahır 400 civarı tavuk alabilecek durumda. bu arazinin 6000 m2 çimle kaplı.(çim saha,piknik alanı,kır düğün salonu vb.)geriye kalan 19000 m2 kıraç zeytinlik.iki bölümde telle çevrili.her gün 1000 m2 kadar çim biçimi yapıyoruz. size 2 sorum daha olacak. 1-biçilen çimleri tavuklara versek olurmu? 2-kümes yapılacak alanla kır düğün salonu arası 100 metre. koku problemimiz olurmu.yada başka bişey. ne tavsiye edersiniz. teşekkürler….

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Yavuz bey, öncelikle alanınız anlattığınıza göre çok güzel, sorularınızı da sırayla cevaplayayım.

   1- Lohman Brown tavukları çok fazla çimi sevmiyor, ne yer diyebilirim ne yemez diyebilirim. Salma yapacak olan arkadaşlara benim önerim yonca ekmeleridir.

   2- Sadece kümesin içi kokar, oda pisliklerini kümes içine yaptıkları için, kümes dışına çıktığınızda koku %95 azalacaktır.

   Saygılarımla.

 69. Noyan diyor ki:

  Merhaba Burak bey
  İyi çalışmalar dilerim. 10 dönüm zeytinliğim var. Sanırım 3000 tavuk için 300m2lik bir kapalı alan gerekiyor. Bu kapalı alanı firmanız ne kadara inşa eder? Yani izmir kırsalına 3000 tavuk+nakliye+prefabrik tavuk kümesi ne kadara mal olur. Bunun yanı sıra en önemli sorum şudur. Gelincik(sansar) tehlikesine karşı bu prefabrik kümes koruma sağlar mı? Saygılar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Noyan, öncelikle biz kümes inşaatı ve tasarımını karışmıyoruz. Firmamızın sizinle tek ortak noktası kümes içindeki tavuklardır. Tavuklarınızı bizden temin edebilirsiniz. Küme içindeki holluk-tüneklik vs konularda tecrübelerimizi aktarıyoruz,ona göre yapıyorsunuz. İzmir için düşünüyorsanız bizim yerimizide İzmir de bizzat bizi ziyaret edebilir,konu hakkında bilgi alabilirsiniz. 0533 312 29 04 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

 70. Veysel Tunay diyor ki:

  Burak bey vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederiz, en kısa sürede sizle ve firmanızla tanışıp tavuk almak istiyorum

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Veysel bey, iyi dilek ve niyetleriniz için biz teşekkür ederiz, ne zaman isterseniz gelip bizleri ve tesisimizi görebilirsiniz.

 71. nihat yıldırım diyor ki:

  bilgileriniz için çok teşşekür ederim çok faydalı oluyor hep aynı sorular 2014 yılında bende başlamayı düşünüyorum hangi ayda başlayacağımı bilmiyorum sorum şu yılın hangi aylarında tavuk bulabilirib kendimi on göre ayarlayacam mersi erdemlide yapmayı düşünüyorum kışın geceleri sıcaklık derecesini nasıl ayarlayacağı teşekkür ederim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Nihat bey, arsanızda elektrik var ise kışın ısıtma sorununu alacağınız tavuk miktarına ve kümesinizin m2 sine göre elektrikli ısıtıcılarla çözebilirsiniz. Salma tavukçulukta dönem farketmez, ürününüz doğal yumurta olduğundan bir problem teşkil etmiyor.

 72. Aslıhan Karakılıç diyor ki:

  Burak Bey sabrınıza hayranım :)

 73. nihat yıldırım diyor ki:

  mer . burak bey öğrenmek istediğim sizden yılın 12 ayıda tavuk bulabilirmiyim onu öğrenmek istiyorum

 74. nihat yıldırım diyor ki:

  mer. burakbey bilgileriniz için çok teş. ederim sormsk istediğim4000 mkr bahçem dikdörtgen değil ince uzun 7oo tavukla başlamak istiyorum kümesi nere yapayım tavuklar kümesi görmediği yere yayılıma çıkarmı benim bir arkadaş yapıyor ataks tavukla başlamış kümesi görmediği yere gitmiyorlar acaba sizin tavuklardamı öyle bilgileriniz için şimdiden teş.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Nihat bey, kümesin konumu farketmiyor, sadece kapısı yani tavukların çıkacağı yer doğuya güneşe baksın yeterli.

 75. MehmetAli Harmankaya diyor ki:

  selam admin,birçok sorular var ama ben maliyetler ve gelirler kısmında kafama takılan bir soruyu soracağım,aylık yumurta geliri 13500 tl demişiniz.herşey 4×4 lük olsa 1000 tavuk ayda kaç yumurta yapıyor? hesabıma göre aylık 25-26.000 yumurta yapar oda maksimum peki 26.000 yumurta bugün cinsine göre değişiyor satımları en pahalı 20 kuruş,sattığımızı düşünürsek aylık gelirimiz 5200 lira ediyor.siz 13500 rakamına nasıl ulaşıyorsunuz bir anlatsanızda öğrensek ricam budur.
  iyi günler

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmetali bey, 20 kuruştan hesapladığınız için o rakamı buluyorsunuz. Doğal, köy yumurtası toptan 40-65 kuruş arası değişir.

   • MehmetAli Harmankaya diyor ki:

    Burak bey cevabınız için teşekkürler,düşünüyorum bu projeyi ancak bazı tereddütlerim var bunlarında zaman içinde cevabını sizden alacağımı düşünüyorum,
    bu söylediğiniz rakamlardan pazarlama imkanımız olabilirse yapılmayacak bir proje değil
    ilerleyen zamanlarda görüşmek dileği ile
    iyi çalışmalar

 76. Sevcan diyor ki:

  Merhabalar ; 8000 m yerim var Şehirden uzak zeytin bahçesi 5000 adetlik salma tavukçuluk yapmak istiyorum.Devlet desteği alarak sistemi kurmak ve başlamak istiyorum. İzlemem gereken adımlar nelerdır yardımcı olabılırmısın Kocaelide ikamet etmekteyiz.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar, Ziraat Bankası ve TEB Bankasına gidip bilgi alabilirsiniz, Detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

 77. muhammet diyor ki:

  merhaba ben veteriner hekimlik okuyorum etlik tavuk ve yumurta üretmek istiyorum ama nereye ne şartlarla satacagımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz.

 78. bülent kavalcı diyor ki:

  ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim 300 adet lohman brown almak istiyorum bilecik/pazaryeri ilçesinde ikamet etmekteyim adet ve nakliye konusunda yardımcı olursanız sevinirim.(kaç iş gününde teslim edilmektedir)

 79. ergün akgün diyor ki:

  tam anlamıyla 1000 tavukluk proje lazım kumesten kuluçka makınası civciv büyütme yerleri gibi ab projelerinden faydalanmayı duşünüyoruz nasıl yardımız olur

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ergün bey, İzmir-Urladaki çiftliğimize gelip tüm detayları yüzyüze konuşarak alabilirsiniz.

   • ergün akgün diyor ki:

    İzmir Zonguldak arası uzak bir mesafe şuan elimde 18 dönüm bir arazı mevcut bu arazi organik tavuk ve yumurtacılık için uygun bir yerde bu yer için dün bölgemizde bulunan ab hibe projesi elemanlarıyla seminerlerine katıldık fakat elimizde örnek bir proje taslağı yok bir taslak edinebilirsek bu proje üzerinden hareket edeceğiz tabı ki bu konuda bize yardımcı olan firmalarla çalışacağımızı da belirtmek isteriz.

 80. Yusuf YILDIRIM diyor ki:

  bu hesabı yumurta üzerinden mi yoksa hayvan satışı üzerinden mi yatınız

 81. Burak Koçoğlu diyor ki:

  Yumurta satışı üzerinden kazanıyorsunuz, elinize bir kağıt kalem alarak kendi fizilibilitenizi ve kar oranını çıkartabilirsiniz.

 82. Yusuf YILDIRIM diyor ki:

  tamam kardeşim ben bunu yaptım ama 1000 tane tavuktan günlük 1000 yumurta benim bunu satışım en fazla olacagı 15krş 30günde
  30000*15=4.500 lira olur ki benim anlamadıgım siz bunu nasıl 10 binlerde cıkardınız ?

 83. Burak Koçoğlu diyor ki:

  Merhabalar Yusuf bey, siz 15 kuruş kar ile hesapladığınız için rakam öyle çıkıyor, illa 10.000 tl kazanmak istiyarsanız 2.200 yumurta elde etmeniz gerekiyor.Yumurtayı satış fiyatınıza göre kar oranınız değişir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bu sitenin tüm hakları USD KULUÇKA VE DAMIZLIK ÜRÜNLERİ SAN.TİC.AŞ'ye aittir.
T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik ve yazıların çoğaltılması halinde, bulunan websitesi üzerinden hukuki işlem uygulanacaktır.