30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

30 Mayıs teslim 16 Haftalık Lohman Brown Satışlarımız Devam Ediyor

USD TAVUKÇULUK| 0532 322 46 33 - 0533 312 29 04

 

Kanatlı Hayvan Üreticisine Devlet Desteği

21 Mart 2013 tarihinde 28594 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Uygulama Esasları Tebliğin (No: 2013/13) 12. maddesinde üretim yapacak işletmeler için her dönem asgari; etlik piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet, yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 5.000 adet, hindi, kaz, ördek, bıldırcın yetiştiriciliğinde 2.500 adet, devekuşu yetiştiriciliğinde 50 adet ve üzeri kapasitelerde üretim yapılması veya yapılacak olması gerekliliği getirilmiştir.

Kanatlı sektörüne yönelik yatırım kredileri; Kümes, gübre işleme tesisi, yumurta işleme, tasnif, paketlemeünitesi/tesisi yapımı ve tadilatlarını, bio güvenlik önlemlerini, ilgili alet-ekipman ve makine alımı ile diğer yatırım giderlerini kapsamaktadır.
Kanatlı sektörüne yönelik işletme kredileri; Ruhsatlı kanatlı üretim işletmelerinden, yetiştirilmek üzere alınacak ticari civciv ve yarka alımı ile bu hayvanların yem ve diğer işletme giderlerini kapsamaktadır.
Bu tebliğ Arıcılık, Su Hayvanları, Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan yetiştiricileri ve Sertifikalı Fidan Yetiştiricilerini de kapsamaktadır. Tebliğin tam metnine ulaşmak içinTIKLAYINIZ

Aramalar :

68 Responses to Kanatlı Hayvan Üreticisine Devlet Desteği

 1. +muhammet diyor ki:

  iyi günler ben trabzontan yazıyorum yumueda tavukçuluk yabmak isdiyorum tevlet testeğı nasıl alabilirim yartımçı olursanınız memnun olurum

 2. bayram diyor ki:

  Merhaba Ben Bimgöl’den Bayram Tavuk Çiftliği İçin Kredi Desteği İçin Yazıyorum Yardımcı Olacak Biri Varmı…

 3. ıbrahım akyüz diyor ki:

  manisa alaşehirden 50 binlik tavuk yetiştiriciligi yapmak istiyorm ve kümes kurmak istiyorum yardmcı olursanız memnun olurum

 4. mustafa arslan diyor ki:

  slm muğla milas ören de yumurta tavuğu yapmak istiyorum tavuk almak için kredi kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • admin diyor ki:

   Merhaba Mustafa bey 0 0532 322 46 33 nolu telefonu ararsanız gerekli bilgileri verebiliriz.

 5. merhaba Ben muhlis uğur diyor ki:

  slm ben bir tavuk çiftlığı açmak istiyorum bana yardımci yada beni yonlendırecek biri varmi şimdiden tşk

 6. murat diyor ki:

  Sayın Yetkili, Kırsal Kalkınma Kurumundan hibe programına sunulmak üzere 50.000 baş etlik tavuk yetiştiriciliği projesi hazırlama aşamasındayız. finans temin konusunda sıkıntı yaşamamak için ortak veya kredi desteği arıyorum. bu konuda sizinle çalışma konusunda bize öneri ve çalışma koşulları hakkında bilgi verir misiniz?
  saygılar

 7. ismail diyor ki:

  Koyumde salma tavukculuk yapacagim kac adet tavuk yada hangi sartlara gore devlet desteginden faydalanabilirim tesekkurler.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar İsmail bey, arazinizin ölçüsü, kapalı alanınız var mı yok mu ? Detaylardan bahsederseniz, sizin için bir öngörüde bulunabilirim.

 8. mehmet özen diyor ki:

  sayın ilgiliye denizli de 4560 m2 nar bahçem var orada salma tavuk beslemek istiyorum burada kaç adet tavuk besleyebilirim ve buraya uygun proje varmı bilgi verirseniz sevinirim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, Organik Yumurta Üreticiliği sertifikası olacaksanız açık alanınıza 4m2′ye 1 hayvan düşmelidir.Buna göre 1140 hayvan sığdırabilirsiniz. Sertifika almadan Doğal Yumurta-Köy Yumurtası olarak satmak isterseniz 1.500 – 2.000 hayvan koyabilirsiniz. Kapalı olan yani kümesinize ise m2′ye 8-10 tavuk sığdıracak şekilde hesaplayabilirsiniz.

 9. mehmet özen diyor ki:

  ayrıca kardeşim devletten destek kredisi ve hibe alabilirmiyim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Devletten destek almanız için minimum 5.000 tavuk ile başlamanız gerekmektedir.

 10. Bekir diyor ki:

  organik yumurta tavukçuluğu üreticiliği yapmak istiyorum. 5000 bin tavukla başlamak isttiyorum,Ziraat bankası yatırımcı kredisinden nasıl faydalanabilirim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Bekir bey, Bulunduğunuz il veya ilçedeki Ziraat Bankası şubesine gidip Tarım Bölümünden bilgi alabilirsiniz. Banka krediye onay verdikten sonra 0533 312 29 04 nolu telefonu arayarak tavuk siparişi verebilirsiniz.

 11. seval diyor ki:

  tavukçuluk yapmak istiyorum bunun üzerine bilgiyi nerden alabilirim

 12. Halit şimşek diyor ki:

  Merhaba kardeşim ben ANkarada kendi arazim üzerinde Merkeze 25 km mesafede yumurta üretimi yapmak istiyorum. Bu konuda hangi şartları taşımam gerekir ki teşvik alabileyim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Halit bey, öncelikle araziniz Tarım alanı olarak geçen bölgede olmak zorundadır. 5.000 tavuk ve üstü için Ziraat Bankası ve TEB Bankasının Tarım ve Hayvanlık Kredi bölümü kredi vermektedir. Tavuk alımı konusunda 0554 950 94 30 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 13. Serkan ışık diyor ki:

  Merhaba hayırlı akşamlar adım serkan izmir’in bergama ilçesindenim asıl mesleğim mobilyacılık fakat uzun yıllar izmirde fabrikalarda çalıştıktan sonra bergama ya döndüm ve organik tavuk yetiştiriciliği yapmak istiyorum 20 dönüm arazim var öncelikle ben bunu resmi sertifikalı yapmak istiyorum bu bölgede bir üreticiyle tanıştım o civciv yetiştiriyor fakat elinde ne bir ruhsat ne vir belge var ben sadece bilgi almak için görüştüm neyse önce ilçe tarıma gittim ama sorduğum soru şu oldu açık ve net ben organik tavuk yetiştirmek istiyorum dedim benim kafamda bir sürü soru işareti varken karşımda birbirinin yüzüne bakan daha fazla soru işareti buldum ve bana il tarıma gitmemi söylediler oraya gittim orda da hangi odaya girsem aynı şekilde organik diyorum ya ama yok aynı soru işaretleri neyse en sonunda beni organik tarım bölümüne gönderdiler sağolsunlar ilgilendiler ancak devletin sadece bu işin denetim kısmında olduğunu öğrendim hatta bunu benim o kayda girebilmem için devletin yetkilendirdiği şirketlere yönlendirdiler bende o şirketleri bu işin piri sandım açıkcası yani işte proje devlet desteği gibi şeyler ama onların sadece benim işletmemin yetiştirdiğim tavuğun satacak olduğum ürüne sertifika verdiğini ve bunu senelik yapıp hersene yeni sözleşme yapıldığını ve bunun en düşük 1500 € olduğunu öğrendim bu işe başlamak istiyorum evet sadece toprağım var bunun dışında bir lira param yok ancak duyuyoruz internetten gazetelerden ordan burdan devlet şöyle destek yaptı böyle destek yaptı ama kimsenin bir bilgisi yok lütfen bana yardımcı olun….

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Serkan bey, Organik sertifikasını almak dediğiniz gibi parasız olmuyor. Bakanlık bu konunun muhattabıdır fakat memurları konuyu bilmiyor. Sertifikasyon şirketlerine yönlendiriyorlar fakat onları işi devletin verdiği izne göre sertifika çıkartmak ve ürünlerize uygulamanızı sağlar. Bütün bu yazdıklarınızı unutup yumurtalarınızı Doğal-Köy yumurtası gibi satabilirsiniz, bunun için hiçbir sertifika gerekmemekle birlikte tüm müşterilerimiz böyle yapmaktadır. 5.000 tavuk ve üstü için Ziraat Bankası ve TEB Bankası kredi veriyor, sermaye konusuda böyle çözebilirsiniz.

 14. ahmet sayar diyor ki:

  degerli admin ben bir firmadan 2000 adet çivciv aldım ve bunları çocuga bakar gibi baktım şu an kapalı bir mekanda böyütüyorum aşılarını yaptım ve yakın bir zamandada 20 dönüm köyde bir arazim var etrafını çevirip burda köy yumurtası yapmayı düşünüyorum benim derdim organik ve ruhsat işlemlerini nasıl halledebilirim hobiyle başladım 4 yıl önce pazardan 100 adet civçiyle başladım tabi hepside horoz çıktı ve 8-9 aylık olunca çok güzel paraya sattım kendime güveniyorum emekliyim pazar sıkıntım yok dogal yumurta çok aranır hale geldi şimdiden 350-400 arası müşterim var acaba ben bu işi becerebilirmiyim dogal ortamda oldugu için tilki ve köyün köpekleri çiddi zararı olurmu birde süs tavuklarına merakım var her ikisi bir arada olurmu teşekkürler

 15. feramuz diyor ki:

  Burak bey merhaba bir yorumunuzda yumurtalarınızı dogal köy yumurtası olarak sertifikasız satabilirsiniz demişsiniz.Bu durumda yumurta satışını viyol ile yapabiliyormuyuz aceba..

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Feramuz bey, Muhasebe kaydı ve barkod numarası alarak böyle satış yapabilirsiniz

 16. feramuz diyor ki:

  Burak bey tekrar rahatsız ediyorum ama barkod numarası için hangi kuruma başvurmamız gerekiyor.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Özel firmalara mevcut, firmanın kalitesine göre 100 liradan başlar ve artarak devam eder. İnternet üzerinden barkod numarası alma yazarsanız firmaların websitelerine ulaşabilirsiniz.

 17. tevfik can inan diyor ki:

  Merhabalar sayin yetkili ve site uyeleri ben ankarada yasiyorum yozgatta 5 dönumluk arsam var 10 bin kadarda birikmis param ve kendim veteriner teknikeriyim22yasindayim halende okuyorum sizlerden ögrenmek istegim su ben bu arsayi tavuk ciftligi yapmak istiyorum devlet bana destek olurmu nasil bir yol izlemem gerekiyor lütfen bana yardimci olun :-) :-) saygilar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Tevfik bey, Devlet ve Banka desteği 5.000 tavuk ve üstü içindir.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK DEKALB BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0532 312 29 04

   • tevfik can inan diyor ki:

    burak bey yanı şöyle mi bu 5,000 benım elimde olacak bunun üzerine devlet destekleme yapacak yoksa devlet en az 5.000 adet mi veriyor bana bu konudada yardımcı olurmusunuz ilginiz ve alakanızdan dolayı ayrıca çok tşk ederim

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     İşe başlamadan önce gidip görüşüyorsunuz 5.000 tavuk için kredi veriyor. KOSGEB diye bir sistem var o da, 1000 tavuğunuz vardır 5.000 yapacaksınızdır bunu projelendirirsiniz size %30 hibeli kredi verir.

 18. ali özmen diyor ki:

  organik yumurta üretimine girmek istiyorum düzceden yazıyorum yardımcı olursanız sevinirim 0541 645 99 35

 19. Buğra Öz diyor ki:

  Merhaba Burak Bey..

  Ziraat Bankası sadece tavuk ücretleri için mi kredi veriyor yoksa çiftlik kurulumunu (bina yapımı, bahçe çalışmaları vs.) tamamiyle mi karşılıyor?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Buğra bey, tüm çiftlik kurulumu için kredi veriyor.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK DEKALB BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

 20. ısmaıl Tosun diyor ki:

  100.000 adet et besiciligi yapmak icin ne kadar kapali alan gerekiyor.
  yaklasik arsa haric maliyeti hakkinda bilginiz var mi ve bu maliyetin
  ne kadarini bankadan kredi olarak alabiliyoruz.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar İsmail bey, etlik tavukçuluğu konusunda çok fazla bilgim olmadığı için detay veremiyorum.

 21. sezer ikiz diyor ki:

  3 dekar 250m ovada yerimiz var salma tavuk yapacağız nasıl yardımcı olursunuz

 22. Ergun Turhan diyor ki:

  Merhabalar arkadaşlar,ben etlik tavukçuluk yapmak istiyorum lakin devletin teşvikleri hakkında çok bir bilgim yok,bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.Ayrıca organik yumurta işinin mi kar marjı daha yüksektir yoksa etlik tavukçuluğun mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ergün bey, etlik yapmak istiyorsanız fasoncu bir firmayla anlaşmanız gerekiyor.

 23. Ergun Turhan diyor ki:

  Bunu biraz daha açabilir misiniz lütfen Burak Bey ? Teşekkürler.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ergün bey, firmamızın ve benim etlik piliç ilgi alanımızda olmadığından, size bu konuda ne bilgi versem yanlış olur.

 24. oğuzhan doğan diyor ki:

  15 000 etlik piliç için ne kadar kapalı alan lazım ??

 25. mehmet diyor ki:

  Hepsi yalan kiredi tesvik hic bisey yok Bende kucuk capli basladim organik deyipte serterfika alip insanlari kandiranlara gercek organiyi televizyonda tum turkiyeye gostericem ortalik okadar cok yalanci doluki kimseye inanmayin hele tavukcularin hepsi yalanci

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, bu yorumunuzu bilerek onayladım ve son cümleniz dikkati mi çekti, tavukçuların hepsi yalancı demişsiniz, daha önce bizim firmamız ile çalıştınız mı ? Sizi dolandıran veya sahtekarlık yapan birisi üzerinden, diğer tüm tavukçuları yani bizi de aynı kefeye koymanız nedenli doğrudur ? Kredi sorunuzu gelince, ben sizler için bizzat bankalara tek tek gittim. Ziraat Bankası ve TEB Bankası kredi imkanı sunuyor.

   • ömer yıldız diyor ki:

    slm burak bey hayırlı işler ben izmir bergamadanım bergamaya bağlı aşağıcuma köyündenim bergamaya 30 km dir benim 10 dönüm çam ağaçları altında arazim var ona göre telle çevirip barınak yeri yapıp burda salma yumurta tavukçuluğu yapamak istiyorum ilk olarak adet olarak 400 veya 500 ile başlamak istiyorum ama herşeyin başı pazar durumu yumurta satış pazarı yardımcı olmanızı istiyorum ona göre emin olmak istiyorum yumurta satış pazarı bulduktan sonra yumurta tavuğu alıp bu işe başlamak istiyorum şimdiden tşk

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Merhabalar Ömer bey, Bizim yerimizde İzmir-Urla’da gelip bizi ziyaret edebilir ve tesisimizi görebilirsiniz. Yumurta pazarı konusunda biz fazla karışmıyoruz, fakat İzmir’de yaptığınız için çevremizde ve etrafımızda alan ve almak isteyenler oluyor onları size yönlendiriyoruz. Yüz yüze gelip konuşursak tüm bilgi ve tecrübelerimizi aktarabiliriz.

     • ömer yıldız diyor ki:

      slm inş.o aşamaya gelelim kısmet olur görüşürüz ama ben satış pazarı emin olmadıkça kesinleşmedikçe başalmıyacağım işe başlarsın 500 tane başlasak yumurta olarak günlük 350 ile 450 ortalama 400 tane yumurta desek ilk başlayanlar için az bir oran değil bunu günü birlik iki günde bir vermen lazım onun için pazarın iyi olması lazım bir veya iki kişi sağlam alıcı olması lazımki bu işe giresin yapasın çünkü birden fazla kişiyle yaptığın zaman diyorlar hem telaşesi çok diyorlar kimisi az istiyor kimisi çok istiyor kimisi günü hariç istiyor elimde yumurta olmuyor ve yahut elimde yumurta olsa diyor başkasına söz verdim ona vermek zorundayım diyor kimi zaman yumurta oluyor ihtiyacı kadar alıyor diğer yumurtalar elimde yumurta kalıyor diyorlar onun için alıcı olarak bir iki firma sağlam olacak devamlı günlük veya gün aşırı toptan olarak yumurtaları verecen kafan rahat olacak diyorlar bu bilgileride bir kaç yumurta üreticisine giderek bana söylediler bence onun için pazar garnatisi olması lazım diyorum ona göre bu işe başla- mak lazım diyiyorum sizinde böyle devamlı günü birlik veya gün aşırı iki günde bir alacak firma varmı hayırlı işler burak bey

     • Burak Koçoğlu diyor ki:

      Merhabalar Ömer bey, biz müşterilerimize önce satacağınız yerleri belirleyin daha sonra o rakama göre tavuk miktarı almasını söylüyoruz. Siz şuan tavuğu almadan önce bu ürünü satabileceğiniz yerleri tek tek dolaşıp nabız tutmanız gerekiyor. Her işte bir riks vardır, özellikle ticaret yapılıyorsa özgüven önemlidir. Gerçekten çalışıp satabileceğinizi düşünüyorsanız belirlemiş olduğunuz miktarda başlayabilirsiniz. Biz firma olarak müşterinin pazarına pek fazla etki edemiyoruz, etsek hangi müşterimize edebiliriz. Sadece şunu yapabiliyoruz, bize sizde doğal tavuk, köy yumurtası varmı diye soran diğer müşterilerimize hangi bölgede ise oradaki müşterilerimizin irtibat numaralarınız veriyoruz ve daha sonra kendileri aralarında anlaşıyor.

     • ömer yıldız diyor ki:

      tşk burak bey

 26. mesut çivi diyor ki:

  merhabalar ben hakkari ilinden merkeze bağlı 7 km uzaklıkta depin mevkinde yeni bir sistem kücük baş hayvancılık üzerinden işletmecilik açmak istiyorum inşallah bunu başaracığıma inaniyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinir mesut çivi

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mesut bey, tavuk konusunda bilgi ve fikir isterseniz sitemizin diğer kategorilerini inceleyebilirsiniz.

 27. Halil ibrahim uz diyor ki:

  ben 6800 nüfüslu bir ilcede özgür tavuk ve dogal yumurtanın yanı sıra farklı tavuk cinslerinin damızlık ve kuluçkalık yumurta üretimi yapmak için 10 dönüm arazi üzerinde bi çiftlik kurmakve herşeyiyle dogal üretim yapmak istiyorum.çok kapsamlı düşündüğüm bu projede ilçeye ekonomik katkı saglayacak ve insanlara yeni bir ekmek kapısı acacak olan projeme devlet hibe destegi alabilirmiyim.işe nereden başlamalıyım.bana maliyeti ne olur.bu konuda yardım ve önerilerinizi bekliyorum

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Halil İbrahim bey, öncelikle düşüncenizi projelendirmeniz gerekiyor. Kredi imkanı istiyorsanız Ziraat Bankası ve TEB Bankasını kullanabilirsiniz. Doğal tavuk yumurtası üretimi ile başlayıp, daha sonra güzel bir proje ile işinizi büyütmek istiyorsanız KOSGEB hibe destek proğramından yararlanabilirsiniz.

 28. Halil ibrahim uz diyor ki:

  teşekkür ederim burak bey. bu bankalardan alacagım kıredi miktarının kaçta kacını geriye öderim burda devletin hibe olarak verecegi para nerde.sigortalı bir işte calışırken böyle bi işletme kurabilirmiyim.kosgeb hibe destek programı için nereye başvurmalıyım. şimdiden teşekkürler

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Bankalar hibe vermiyor sadece teşvik kredisi veriyor. Siz işe başldıktan sonra KOSGEB’in kendi sitesi üzerinden başvurabilirsiniz. Bulunduğunuz ilde ofisi var ise gidip direk kayıt olabilirsiniz.

 29. Caner öztürk diyor ki:

  Burak bey merhaba

  Öncelıkle yardımlarınız lazım :) Neredeyse tüm yorumlarınızı okudum ve sizden bu iş için daha cok bilgi almak ısterım.benımde 6 dönüm arazim var. herşey kulagıma hoş geliyor ziraat bankasından kredi v.s hallettik dıyelım ve 5000 tavuk ile işe başladık. tavugun hergun verdıgı 4 bine yakın yumurtayı ben nereye vericeğim ? elimdekı bu yumurtaları alabilmesı ıcın büyük bir firma bulmak kolay mı yoksa zor mu ? malum o kadar yumurtayı firma haric dağıtamayız.Şimdiden teşekkur ederım saygılar. Bu arada kredi alabilirsem tavugu sızden alıcagım.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Caner bey, günlük piyasaya 4.000 yumurta satmanız için kendi markanızı oluşturmanız gerekecektir. Büyük market, bakkal, mandıralar ile görüşüp yumurtanızı pazarlamanız lazım. Köy yumurtası ile Bakanlık ile ortak yürüttüğümüz bir çalışma var eğer gerçekleşirse ayağınızdan 45-60 kuruşa almalarını sağlayacağız.

 30. oktay diyor ki:

  tavuk çiftliği acmak istiyorum bna bu konuda yardımcı olabılecek bırılerını arıyorum tlf numaram 0544621xxxx

 31. hulusi diyor ki:

  merhaba.ben mevcut 45000 lik tavuk çiftliğimde kullanmak için devlet desteğinden yararlanabilirmiyim? ya da çiftliğimi satın almak isteyen biri olursa bu desteğten yararlanarak satın alabilirmi?

 32. Mehmet diyor ki:

  Merhaba. Benim çanakkalede çeşitli büyüklüklerde tarım arazilerim var. Yumurta tavuğu yetiştiriciliği için 4,5 dönümlük bir araziyi düşünüyorum. 1000 tavuk hedefim. Benim öğrenmek istediğim, ürettiğim yumurtaları pazarlama aşamasındaki resmi prosedür nedir? Vergi dairesi, oda kaydı, ürün markası, etiketi, barkodu, vs… bu işi yapmak için kolları sıvadığımızda olmazsa olmaz resmi prosedürler nedir? Teşekkürler.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, 1.000 tavuk için sadece çiftliğinizin bulunduğu arazi, tarım alanı olarak geçmesi gerekiyor. Vergiye tabii olabilirsiniz, o tercih size aittir. Ürün markası,barkod,etiket gibi durumlar daha yüksek miktarlı üretimlerde ve büyük alışveriş marketlerine yumurtanızı verecekseniz yapmanız gerekir. Günlük 700-900 yumurtayı çok rahat bir şekilde eritebilirsiniz. Büyümek istediğinizde bu hususları yapmanız gerekir.

 33. emrah diyor ki:

  sayın yönetici ben bu yumurta işene girmek istiyorum 1500 kadar düşünüyorum bu işin ruhsat olayı nedir resmi evrak nasıl halledilir ruhsat gerekiyormu?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Emrah bey, çiftliği kuracağınız alan tarım alanı olarak geçsin yeterlidir. Ruhsat almak isterseniz alabilirsiniz, fakat ilk etapta 1000-1500 gibi rakamlar için gerek yoktur, herhangi bir yaptırımı ve uygulaması yoktur.

 34. Mehmet diyor ki:

  merhaba Burak bey ben malatya da doğal yumurta yetiştirmek istiyorum hedefim devlet destekli 5000 tavuk yalnız 5000 tavuk icin kaç dönüm arazi gerekiyor ve araziyi devletten kiralarsam olurmu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bu sitenin tüm hakları USD KULUÇKA VE DAMIZLIK ÜRÜNLERİ SAN.TİC.AŞ'ye aittir.
T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik ve yazıların çoğaltılması halinde, bulunan websitesi üzerinden hukuki işlem uygulanacaktır.