Lohman ve Ataks Yarka Satışlarımız Devam Ediyor

0532 322 46 33 - 0532 327 83 90 - 0533 312 29 04 - 0533 141 74 57

Lohman ve Ataks Yarka Satışlarımız Devam Ediyor

0532 322 46 33 - 0532 327 83 90 - 0533 312 29 04 - 0533 141 74 57

Lohman ve Ataks Yarka Satışlarımız Devam Ediyor

0532 322 46 33 - 0532 327 83 90 - 0533 312 29 04 - 0533 141 74 57

Lohman ve Ataks Yarka Satışlarımız Devam Ediyor

0532 322 46 33 - 0532 327 83 90 - 0533 312 29 04 - 0533 141 74 57

 

Kanatlı Hayvan Üreticisine Devlet Desteği

21 Mart 2013 tarihinde 28594 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Uygulama Esasları Tebliğin (No: 2013/13) 12. maddesinde üretim yapacak işletmeler için her dönem asgari; etlik piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet, yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 5.000 adet, hindi, kaz, ördek, bıldırcın yetiştiriciliğinde 2.500 adet, devekuşu yetiştiriciliğinde 50 adet ve üzeri kapasitelerde üretim yapılması veya yapılacak olması gerekliliği getirilmiştir.

Kanatlı sektörüne yönelik yatırım kredileri; Kümes, gübre işleme tesisi, yumurta işleme, tasnif, paketlemeünitesi/tesisi yapımı ve tadilatlarını, bio güvenlik önlemlerini, ilgili alet-ekipman ve makine alımı ile diğer yatırım giderlerini kapsamaktadır.
Kanatlı sektörüne yönelik işletme kredileri; Ruhsatlı kanatlı üretim işletmelerinden, yetiştirilmek üzere alınacak ticari civciv ve yarka alımı ile bu hayvanların yem ve diğer işletme giderlerini kapsamaktadır.
Bu tebliğ Arıcılık, Su Hayvanları, Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan yetiştiricileri ve Sertifikalı Fidan Yetiştiricilerini de kapsamaktadır. Tebliğin tam metnine ulaşmak içinTIKLAYINIZ

Aramalar :

206 Responses to Kanatlı Hayvan Üreticisine Devlet Desteği

 1. +muhammet diyor ki:

  iyi günler ben trabzontan yazıyorum yumueda tavukçuluk yabmak isdiyorum tevlet testeğı nasıl alabilirim yartımçı olursanınız memnun olurum

 2. bayram diyor ki:

  Merhaba Ben Bimgöl’den Bayram Tavuk Çiftliği İçin Kredi Desteği İçin Yazıyorum Yardımcı Olacak Biri Varmı…

 3. ıbrahım akyüz diyor ki:

  manisa alaşehirden 50 binlik tavuk yetiştiriciligi yapmak istiyorm ve kümes kurmak istiyorum yardmcı olursanız memnun olurum

 4. mustafa arslan diyor ki:

  slm muğla milas ören de yumurta tavuğu yapmak istiyorum tavuk almak için kredi kullanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • admin diyor ki:

   Merhaba Mustafa bey 0 0532 322 46 33 nolu telefonu ararsanız gerekli bilgileri verebiliriz.

   • ÖMERUL FARUK KAVUK diyor ki:

    SLM BEN 6 DÖNÜMLÜK BİR ARAZİM VAR BUNUNLA TAVUK ÇİFLİĞİ KURMAK İSTİYORUM SERMAYEM KREDİ OLACAK BU TEŞFİKİ NASIL ALIRIM BİR YARDIMCI OLACAK BİRİ VARMI SADECE YÖN GÖSTERSİN YAPAN BİRİ VARSA YARDIMA İHTİYACIM VAR BU ÜLKEDE COK BEY PİLİÇ ŞEN FİLİÇ CIKAR BİR MAİL ÇOK ŞEY DEĞİŞTİRİR

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Merhabalar Ömer Faruk bey, yumurta tavukçuluğuna hibe bulunmamaktadır. Ziraat Bankası düşük faizle hayvancılık kredisi vermektedir. Bankaya gidip gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

 5. merhaba Ben muhlis uğur diyor ki:

  slm ben bir tavuk çiftlığı açmak istiyorum bana yardımci yada beni yonlendırecek biri varmi şimdiden tşk

 6. murat diyor ki:

  Sayın Yetkili, Kırsal Kalkınma Kurumundan hibe programına sunulmak üzere 50.000 baş etlik tavuk yetiştiriciliği projesi hazırlama aşamasındayız. finans temin konusunda sıkıntı yaşamamak için ortak veya kredi desteği arıyorum. bu konuda sizinle çalışma konusunda bize öneri ve çalışma koşulları hakkında bilgi verir misiniz?
  saygılar

  • H. Turap İNAN diyor ki:

   18 dönüm arazim var et tavukçuluğu yamak istiyor, ama bu işle ilgili hiç bilgim yok ne yapabilirim? Aşağıda soracağım soruları cevaplarsanız teşekkür ederim.
   Soru-1) 18 dönüm arazi 50.000 bin baş için yeter mi?
   Soru-) Bu iş için nerelere müracaat etmeliyim?
   Soru-3) 50.000 tavuğa kaç bakıcı lazım?
   Soru-4) Bir besi tavuğunun maliyet kaç tl?

   • Burak Koçoğlu diyor ki:

    Merhabalar H.Turap bey, sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

    1-Salma tavukçuluk için 18 dönüme 50.000 tavuk koyamazsınız. En fazla 6.000 tavuk yapabilirsiniz.

    2-Paketleme vs sertifikalı yapacaksanız başvurmanız gereken yerler. Öncelikle bizden gerekli evrakları aldıktan sonra, il veya ilçe tarıma gidip kümes numarası almanız gerekiyor. Bunun akabinde bir sertifikasyon proğramcısına gidip almak istediğiniz ( doğal, organik ) hangisini isterseniz onu alabiliyorsunuz ve prosedürlerini yerine getiriyorsunuz. Sizden isteyecekleri m2 ölçüleridir onlarıda ben veriyorum. Paketleme bölümü, soğuk hava deposu ve barkod numarası bunları yaparak büyük miktardaki üretimlerinizi ambalajlayarak satabilirsiniz.

    3- Elektronik sistem yaparsanız 6.000 tavuğa 1 aile bakabilir. 1 erkek 1 kadın yeterli olur. Pazarlama için sizde yardımcı olmalısınız.

    4- Bu anlattıklarım besi tavuğu değil, yumurta tavuğu içindi :)

 7. ismail diyor ki:

  Koyumde salma tavukculuk yapacagim kac adet tavuk yada hangi sartlara gore devlet desteginden faydalanabilirim tesekkurler.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar İsmail bey, arazinizin ölçüsü, kapalı alanınız var mı yok mu ? Detaylardan bahsederseniz, sizin için bir öngörüde bulunabilirim.

   • tuğba diyor ki:

    merhaba Burak bey bende tavuk çiftliği kurmak istiyorum yorumlardan anladığım kadarıyla devlet üretim yeri dahil herpsini destekliyor . ama şahsımıza ait bi toprağımızınmı olması gerekiyor ?

 8. mehmet özen diyor ki:

  sayın ilgiliye denizli de 4560 m2 nar bahçem var orada salma tavuk beslemek istiyorum burada kaç adet tavuk besleyebilirim ve buraya uygun proje varmı bilgi verirseniz sevinirim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, Organik Yumurta Üreticiliği sertifikası olacaksanız açık alanınıza 4m2’ye 1 hayvan düşmelidir.Buna göre 1140 hayvan sığdırabilirsiniz. Sertifika almadan Doğal Yumurta-Köy Yumurtası olarak satmak isterseniz 1.500 – 2.000 hayvan koyabilirsiniz. Kapalı olan yani kümesinize ise m2’ye 8-10 tavuk sığdıracak şekilde hesaplayabilirsiniz.

 9. mehmet özen diyor ki:

  ayrıca kardeşim devletten destek kredisi ve hibe alabilirmiyim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Devletten destek almanız için minimum 5.000 tavuk ile başlamanız gerekmektedir.

 10. Bekir diyor ki:

  organik yumurta tavukçuluğu üreticiliği yapmak istiyorum. 5000 bin tavukla başlamak isttiyorum,Ziraat bankası yatırımcı kredisinden nasıl faydalanabilirim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Bekir bey, Bulunduğunuz il veya ilçedeki Ziraat Bankası şubesine gidip Tarım Bölümünden bilgi alabilirsiniz. Banka krediye onay verdikten sonra 0533 312 29 04 nolu telefonu arayarak tavuk siparişi verebilirsiniz.

 11. seval diyor ki:

  tavukçuluk yapmak istiyorum bunun üzerine bilgiyi nerden alabilirim

 12. Halit şimşek diyor ki:

  Merhaba kardeşim ben ANkarada kendi arazim üzerinde Merkeze 25 km mesafede yumurta üretimi yapmak istiyorum. Bu konuda hangi şartları taşımam gerekir ki teşvik alabileyim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Halit bey, öncelikle araziniz Tarım alanı olarak geçen bölgede olmak zorundadır. 5.000 tavuk ve üstü için Ziraat Bankası ve TEB Bankasının Tarım ve Hayvanlık Kredi bölümü kredi vermektedir. Tavuk alımı konusunda 0 532 322 46 33 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 13. Serkan ışık diyor ki:

  Merhaba hayırlı akşamlar adım serkan izmir’in bergama ilçesindenim asıl mesleğim mobilyacılık fakat uzun yıllar izmirde fabrikalarda çalıştıktan sonra bergama ya döndüm ve organik tavuk yetiştiriciliği yapmak istiyorum 20 dönüm arazim var öncelikle ben bunu resmi sertifikalı yapmak istiyorum bu bölgede bir üreticiyle tanıştım o civciv yetiştiriyor fakat elinde ne bir ruhsat ne vir belge var ben sadece bilgi almak için görüştüm neyse önce ilçe tarıma gittim ama sorduğum soru şu oldu açık ve net ben organik tavuk yetiştirmek istiyorum dedim benim kafamda bir sürü soru işareti varken karşımda birbirinin yüzüne bakan daha fazla soru işareti buldum ve bana il tarıma gitmemi söylediler oraya gittim orda da hangi odaya girsem aynı şekilde organik diyorum ya ama yok aynı soru işaretleri neyse en sonunda beni organik tarım bölümüne gönderdiler sağolsunlar ilgilendiler ancak devletin sadece bu işin denetim kısmında olduğunu öğrendim hatta bunu benim o kayda girebilmem için devletin yetkilendirdiği şirketlere yönlendirdiler bende o şirketleri bu işin piri sandım açıkcası yani işte proje devlet desteği gibi şeyler ama onların sadece benim işletmemin yetiştirdiğim tavuğun satacak olduğum ürüne sertifika verdiğini ve bunu senelik yapıp hersene yeni sözleşme yapıldığını ve bunun en düşük 1500 € olduğunu öğrendim bu işe başlamak istiyorum evet sadece toprağım var bunun dışında bir lira param yok ancak duyuyoruz internetten gazetelerden ordan burdan devlet şöyle destek yaptı böyle destek yaptı ama kimsenin bir bilgisi yok lütfen bana yardımcı olun….

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Serkan bey, Organik sertifikasını almak dediğiniz gibi parasız olmuyor. Bakanlık bu konunun muhattabıdır fakat memurları konuyu bilmiyor. Sertifikasyon şirketlerine yönlendiriyorlar fakat onları işi devletin verdiği izne göre sertifika çıkartmak ve ürünlerize uygulamanızı sağlar. Bütün bu yazdıklarınızı unutup yumurtalarınızı Doğal-Köy yumurtası gibi satabilirsiniz, bunun için hiçbir sertifika gerekmemekle birlikte tüm müşterilerimiz böyle yapmaktadır. 5.000 tavuk ve üstü için Ziraat Bankası ve TEB Bankası kredi veriyor, sermaye konusuda böyle çözebilirsiniz.

 14. ahmet sayar diyor ki:

  degerli admin ben bir firmadan 2000 adet çivciv aldım ve bunları çocuga bakar gibi baktım şu an kapalı bir mekanda böyütüyorum aşılarını yaptım ve yakın bir zamandada 20 dönüm köyde bir arazim var etrafını çevirip burda köy yumurtası yapmayı düşünüyorum benim derdim organik ve ruhsat işlemlerini nasıl halledebilirim hobiyle başladım 4 yıl önce pazardan 100 adet civçiyle başladım tabi hepside horoz çıktı ve 8-9 aylık olunca çok güzel paraya sattım kendime güveniyorum emekliyim pazar sıkıntım yok dogal yumurta çok aranır hale geldi şimdiden 350-400 arası müşterim var acaba ben bu işi becerebilirmiyim dogal ortamda oldugu için tilki ve köyün köpekleri çiddi zararı olurmu birde süs tavuklarına merakım var her ikisi bir arada olurmu teşekkürler

 15. feramuz diyor ki:

  Burak bey merhaba bir yorumunuzda yumurtalarınızı dogal köy yumurtası olarak sertifikasız satabilirsiniz demişsiniz.Bu durumda yumurta satışını viyol ile yapabiliyormuyuz aceba..

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Feramuz bey, Muhasebe kaydı ve barkod numarası alarak böyle satış yapabilirsiniz

 16. feramuz diyor ki:

  Burak bey tekrar rahatsız ediyorum ama barkod numarası için hangi kuruma başvurmamız gerekiyor.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Özel firmalara mevcut, firmanın kalitesine göre 100 liradan başlar ve artarak devam eder. İnternet üzerinden barkod numarası alma yazarsanız firmaların websitelerine ulaşabilirsiniz.

 17. tevfik can inan diyor ki:

  Merhabalar sayin yetkili ve site uyeleri ben ankarada yasiyorum yozgatta 5 dönumluk arsam var 10 bin kadarda birikmis param ve kendim veteriner teknikeriyim22yasindayim halende okuyorum sizlerden ögrenmek istegim su ben bu arsayi tavuk ciftligi yapmak istiyorum devlet bana destek olurmu nasil bir yol izlemem gerekiyor lütfen bana yardimci olun :-) :-) saygilar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Tevfik bey, Devlet ve Banka desteği 5.000 tavuk ve üstü içindir.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK DEKALB BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0532 312 29 04

   • tevfik can inan diyor ki:

    burak bey yanı şöyle mi bu 5,000 benım elimde olacak bunun üzerine devlet destekleme yapacak yoksa devlet en az 5.000 adet mi veriyor bana bu konudada yardımcı olurmusunuz ilginiz ve alakanızdan dolayı ayrıca çok tşk ederim

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     İşe başlamadan önce gidip görüşüyorsunuz 5.000 tavuk için kredi veriyor. KOSGEB diye bir sistem var o da, 1000 tavuğunuz vardır 5.000 yapacaksınızdır bunu projelendirirsiniz size %30 hibeli kredi verir.

 18. ali özmen diyor ki:

  organik yumurta üretimine girmek istiyorum düzceden yazıyorum yardımcı olursanız sevinirim 0541 645 99 35

 19. Buğra Öz diyor ki:

  Merhaba Burak Bey..

  Ziraat Bankası sadece tavuk ücretleri için mi kredi veriyor yoksa çiftlik kurulumunu (bina yapımı, bahçe çalışmaları vs.) tamamiyle mi karşılıyor?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Buğra bey, tüm çiftlik kurulumu için kredi veriyor.

   İMZA ;
   16 HAFTALIK DEKALB BROWN YARKA SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
   0 533 312 29 04

   • osman özdoğan diyor ki:

    Merhaba burak bey adana karataş ilçesinde 18 dönüm tarım arazim var köye mesafesi 2km 1500 kapasteli salama tavuk yumurta işine girmeyi düşünüyorum kümesi çadır olarak planlamaktayım çadır maliyeti ve tavuk maliyeti ortalama nekadar tutar teşşekkürler

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Merhabalar Osman bey, 0532 322 46 33 nolu telefonu arayarak hem kümes hemde tavuk hakkında bilgi alabilirsiniz.

 20. ısmaıl Tosun diyor ki:

  100.000 adet et besiciligi yapmak icin ne kadar kapali alan gerekiyor.
  yaklasik arsa haric maliyeti hakkinda bilginiz var mi ve bu maliyetin
  ne kadarini bankadan kredi olarak alabiliyoruz.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar İsmail bey, etlik tavukçuluğu konusunda çok fazla bilgim olmadığı için detay veremiyorum.

 21. sezer ikiz diyor ki:

  3 dekar 250m ovada yerimiz var salma tavuk yapacağız nasıl yardımcı olursunuz

 22. Ergun Turhan diyor ki:

  Merhabalar arkadaşlar,ben etlik tavukçuluk yapmak istiyorum lakin devletin teşvikleri hakkında çok bir bilgim yok,bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.Ayrıca organik yumurta işinin mi kar marjı daha yüksektir yoksa etlik tavukçuluğun mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ergün bey, etlik yapmak istiyorsanız fasoncu bir firmayla anlaşmanız gerekiyor.

 23. Ergun Turhan diyor ki:

  Bunu biraz daha açabilir misiniz lütfen Burak Bey ? Teşekkürler.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ergün bey, firmamızın ve benim etlik piliç ilgi alanımızda olmadığından, size bu konuda ne bilgi versem yanlış olur.

 24. oğuzhan doğan diyor ki:

  15 000 etlik piliç için ne kadar kapalı alan lazım ??

 25. mehmet diyor ki:

  Hepsi yalan kiredi tesvik hic bisey yok Bende kucuk capli basladim organik deyipte serterfika alip insanlari kandiranlara gercek organiyi televizyonda tum turkiyeye gostericem ortalik okadar cok yalanci doluki kimseye inanmayin hele tavukcularin hepsi yalanci

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, bu yorumunuzu bilerek onayladım ve son cümleniz dikkati mi çekti, tavukçuların hepsi yalancı demişsiniz, daha önce bizim firmamız ile çalıştınız mı ? Sizi dolandıran veya sahtekarlık yapan birisi üzerinden, diğer tüm tavukçuları yani bizi de aynı kefeye koymanız nedenli doğrudur ? Kredi sorunuzu gelince, ben sizler için bizzat bankalara tek tek gittim. Ziraat Bankası ve TEB Bankası kredi imkanı sunuyor.

   • ömer yıldız diyor ki:

    slm burak bey hayırlı işler ben izmir bergamadanım bergamaya bağlı aşağıcuma köyündenim bergamaya 30 km dir benim 10 dönüm çam ağaçları altında arazim var ona göre telle çevirip barınak yeri yapıp burda salma yumurta tavukçuluğu yapamak istiyorum ilk olarak adet olarak 400 veya 500 ile başlamak istiyorum ama herşeyin başı pazar durumu yumurta satış pazarı yardımcı olmanızı istiyorum ona göre emin olmak istiyorum yumurta satış pazarı bulduktan sonra yumurta tavuğu alıp bu işe başlamak istiyorum şimdiden tşk

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Merhabalar Ömer bey, Bizim yerimizde İzmir-Urla’da gelip bizi ziyaret edebilir ve tesisimizi görebilirsiniz. Yumurta pazarı konusunda biz fazla karışmıyoruz, fakat İzmir’de yaptığınız için çevremizde ve etrafımızda alan ve almak isteyenler oluyor onları size yönlendiriyoruz. Yüz yüze gelip konuşursak tüm bilgi ve tecrübelerimizi aktarabiliriz.

     • ömer yıldız diyor ki:

      slm inş.o aşamaya gelelim kısmet olur görüşürüz ama ben satış pazarı emin olmadıkça kesinleşmedikçe başalmıyacağım işe başlarsın 500 tane başlasak yumurta olarak günlük 350 ile 450 ortalama 400 tane yumurta desek ilk başlayanlar için az bir oran değil bunu günü birlik iki günde bir vermen lazım onun için pazarın iyi olması lazım bir veya iki kişi sağlam alıcı olması lazımki bu işe giresin yapasın çünkü birden fazla kişiyle yaptığın zaman diyorlar hem telaşesi çok diyorlar kimisi az istiyor kimisi çok istiyor kimisi günü hariç istiyor elimde yumurta olmuyor ve yahut elimde yumurta olsa diyor başkasına söz verdim ona vermek zorundayım diyor kimi zaman yumurta oluyor ihtiyacı kadar alıyor diğer yumurtalar elimde yumurta kalıyor diyorlar onun için alıcı olarak bir iki firma sağlam olacak devamlı günlük veya gün aşırı toptan olarak yumurtaları verecen kafan rahat olacak diyorlar bu bilgileride bir kaç yumurta üreticisine giderek bana söylediler bence onun için pazar garnatisi olması lazım diyorum ona göre bu işe başla- mak lazım diyiyorum sizinde böyle devamlı günü birlik veya gün aşırı iki günde bir alacak firma varmı hayırlı işler burak bey

     • Burak Koçoğlu diyor ki:

      Merhabalar Ömer bey, biz müşterilerimize önce satacağınız yerleri belirleyin daha sonra o rakama göre tavuk miktarı almasını söylüyoruz. Siz şuan tavuğu almadan önce bu ürünü satabileceğiniz yerleri tek tek dolaşıp nabız tutmanız gerekiyor. Her işte bir riks vardır, özellikle ticaret yapılıyorsa özgüven önemlidir. Gerçekten çalışıp satabileceğinizi düşünüyorsanız belirlemiş olduğunuz miktarda başlayabilirsiniz. Biz firma olarak müşterinin pazarına pek fazla etki edemiyoruz, etsek hangi müşterimize edebiliriz. Sadece şunu yapabiliyoruz, bize sizde doğal tavuk, köy yumurtası varmı diye soran diğer müşterilerimize hangi bölgede ise oradaki müşterilerimizin irtibat numaralarınız veriyoruz ve daha sonra kendileri aralarında anlaşıyor.

     • ömer yıldız diyor ki:

      tşk burak bey

 26. mesut çivi diyor ki:

  merhabalar ben hakkari ilinden merkeze bağlı 7 km uzaklıkta depin mevkinde yeni bir sistem kücük baş hayvancılık üzerinden işletmecilik açmak istiyorum inşallah bunu başaracığıma inaniyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinir mesut çivi

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mesut bey, tavuk konusunda bilgi ve fikir isterseniz sitemizin diğer kategorilerini inceleyebilirsiniz.

 27. Halil ibrahim uz diyor ki:

  ben 6800 nüfüslu bir ilcede özgür tavuk ve dogal yumurtanın yanı sıra farklı tavuk cinslerinin damızlık ve kuluçkalık yumurta üretimi yapmak için 10 dönüm arazi üzerinde bi çiftlik kurmakve herşeyiyle dogal üretim yapmak istiyorum.çok kapsamlı düşündüğüm bu projede ilçeye ekonomik katkı saglayacak ve insanlara yeni bir ekmek kapısı acacak olan projeme devlet hibe destegi alabilirmiyim.işe nereden başlamalıyım.bana maliyeti ne olur.bu konuda yardım ve önerilerinizi bekliyorum

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Halil İbrahim bey, öncelikle düşüncenizi projelendirmeniz gerekiyor. Kredi imkanı istiyorsanız Ziraat Bankası ve TEB Bankasını kullanabilirsiniz. Doğal tavuk yumurtası üretimi ile başlayıp, daha sonra güzel bir proje ile işinizi büyütmek istiyorsanız KOSGEB hibe destek proğramından yararlanabilirsiniz.

 28. Halil ibrahim uz diyor ki:

  teşekkür ederim burak bey. bu bankalardan alacagım kıredi miktarının kaçta kacını geriye öderim burda devletin hibe olarak verecegi para nerde.sigortalı bir işte calışırken böyle bi işletme kurabilirmiyim.kosgeb hibe destek programı için nereye başvurmalıyım. şimdiden teşekkürler

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Bankalar hibe vermiyor sadece teşvik kredisi veriyor. Siz işe başldıktan sonra KOSGEB’in kendi sitesi üzerinden başvurabilirsiniz. Bulunduğunuz ilde ofisi var ise gidip direk kayıt olabilirsiniz.

 29. Caner öztürk diyor ki:

  Burak bey merhaba

  Öncelıkle yardımlarınız lazım :) Neredeyse tüm yorumlarınızı okudum ve sizden bu iş için daha cok bilgi almak ısterım.benımde 6 dönüm arazim var. herşey kulagıma hoş geliyor ziraat bankasından kredi v.s hallettik dıyelım ve 5000 tavuk ile işe başladık. tavugun hergun verdıgı 4 bine yakın yumurtayı ben nereye vericeğim ? elimdekı bu yumurtaları alabilmesı ıcın büyük bir firma bulmak kolay mı yoksa zor mu ? malum o kadar yumurtayı firma haric dağıtamayız.Şimdiden teşekkur ederım saygılar. Bu arada kredi alabilirsem tavugu sızden alıcagım.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Caner bey, günlük piyasaya 4.000 yumurta satmanız için kendi markanızı oluşturmanız gerekecektir. Büyük market, bakkal, mandıralar ile görüşüp yumurtanızı pazarlamanız lazım. Köy yumurtası ile Bakanlık ile ortak yürüttüğümüz bir çalışma var eğer gerçekleşirse ayağınızdan 45-60 kuruşa almalarını sağlayacağız.

   • Caner öztürk diyor ki:

    Burak bey son olarak şunu soracağım ilk etap da 5000 tavuk değil de 1500 tavukla başlayıp riske atmak ıstemıyorum. Günlük 1000 adet yumurtayıda bakanlık ile ortak yuruttugunuz çalısmayla kapımdan 1000 adet yumurtayı alabilirmisiniz ? zaman geçtikçe tavuk sayısını çoğaltıcagım.

    • Burak Koçoğlu diyor ki:

     Merhabalar Caner bey, biz yumurta almıyoruz, yumurtlayan tavuk satıyoruz. Sanırım yanlış anladınız.

     • Caner öztürk diyor ki:

      Hayır yanlıs anlamadım burak bey :) demiştiniz ki ” Köy yumurtası ile Bakanlık ile ortak yürüttüğümüz bir çalışma var eğer gerçekleşirse ayağınızdan 45-60 kuruşa almalarını sağlayacağız ” bunu kast etmıstım :) saygılar

     • Burak Koçoğlu diyor ki:

      Evet, gerçekleşirse bu işin toptancıları olacak, bunlarıda sizlere yönlendireceğiz.

     • Caner öztürk diyor ki:

      Peki burak bey numaranız bende var hersey hazır olduktan sonra sizi ziyaret edip daha detaylı konusmak ısterım saygılar.

     • Burak Koçoğlu diyor ki:

      Ne zaman isterseniz gelip, ziyaret edebilirsiniz.

 30. oktay diyor ki:

  tavuk çiftliği acmak istiyorum bna bu konuda yardımcı olabılecek bırılerını arıyorum tlf numaram 0544621xxxx

 31. hulusi diyor ki:

  merhaba.ben mevcut 45000 lik tavuk çiftliğimde kullanmak için devlet desteğinden yararlanabilirmiyim? ya da çiftliğimi satın almak isteyen biri olursa bu desteğten yararlanarak satın alabilirmi?

 32. Mehmet diyor ki:

  Merhaba. Benim çanakkalede çeşitli büyüklüklerde tarım arazilerim var. Yumurta tavuğu yetiştiriciliği için 4,5 dönümlük bir araziyi düşünüyorum. 1000 tavuk hedefim. Benim öğrenmek istediğim, ürettiğim yumurtaları pazarlama aşamasındaki resmi prosedür nedir? Vergi dairesi, oda kaydı, ürün markası, etiketi, barkodu, vs… bu işi yapmak için kolları sıvadığımızda olmazsa olmaz resmi prosedürler nedir? Teşekkürler.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, 1.000 tavuk için sadece çiftliğinizin bulunduğu arazi, tarım alanı olarak geçmesi gerekiyor. Vergiye tabii olabilirsiniz, o tercih size aittir. Ürün markası,barkod,etiket gibi durumlar daha yüksek miktarlı üretimlerde ve büyük alışveriş marketlerine yumurtanızı verecekseniz yapmanız gerekir. Günlük 700-900 yumurtayı çok rahat bir şekilde eritebilirsiniz. Büyümek istediğinizde bu hususları yapmanız gerekir.

 33. emrah diyor ki:

  sayın yönetici ben bu yumurta işene girmek istiyorum 1500 kadar düşünüyorum bu işin ruhsat olayı nedir resmi evrak nasıl halledilir ruhsat gerekiyormu?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Emrah bey, çiftliği kuracağınız alan tarım alanı olarak geçsin yeterlidir. Ruhsat almak isterseniz alabilirsiniz, fakat ilk etapta 1000-1500 gibi rakamlar için gerek yoktur, herhangi bir yaptırımı ve uygulaması yoktur.

 34. Mehmet diyor ki:

  merhaba Burak bey ben malatya da doğal yumurta yetiştirmek istiyorum hedefim devlet destekli 5000 tavuk yalnız 5000 tavuk icin kaç dönüm arazi gerekiyor ve araziyi devletten kiralarsam olurmu

 35. halil diyor ki:

  burak bey ben Şanlıurfa bozava yaylak beldesınde tavuk çifliği açmak istiyorum ama yer ne kadar lazım tavukları nerden alabilirim banka kıredısı ne gıbı şartlarda verılıyor onu bilgilendirsenız sevınırım

 36. murat gungor diyor ki:

  izmitte kaz çiftliği kurmak ve yetistirmek istiyorum, yerima arsam kümesim filan yok, ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz , kaz yetistirmenin getirisi riskleri nelerdir yardımcı olursanız sevinirim

 37. ilhami devecioğlu diyor ki:

  iyi günler benim kendime ait yerim yok ama baş ka bir yerden 5 yılına kiraladım bana da kıredi cıkarmı acaba bana yardımcı olursanız sevinirim

 38. engin akman diyor ki:

  iyi günler burak bey ufaktan bende bu işe başlamak istiyorum fakat bu işin patentini alabliymuyuz ve kolay oluyomu ürettiğimiz yumurtaya adımızı vermek filan ve tesisinize geleblrmyz bilgi ve tecrübe için yardımcı olurmusunz

 39. Hakan akyol diyor ki:

  Burak bey merhaba

  Sizden 500 adet lohman almak ıstıyorum. suan çiftlıgım yapım asamasında ve 5 dönüm. 500 adet lohman dan ziyade 500 adette araucanas besleyip günlük 300 350 adet yeşil ve mavımsı tam döllü yumurta elde edip internetten tanesını 4 tl den satabilirmıyım sizce ? benı bilgilendırırmısınız ?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Hakan bey, Lohman Brown için firmamız size yardımcı olur. Araucanas için birşey diyemem. Sizin satışınıza kalmıştır.

 40. Mahmut Özcan diyor ki:

  Yumurta üretiminde devlet destekleri nelerdir kosgeb veya tarım Bakanlığı nasıl yardımcı olur

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar, herhangi bir destek yok. Geldiği takdirde sizlere sitemiz aracılığı ile bilgilendirme yapacağım.

 41. MEHMET diyor ki:

  burak bey iyi günler ben malatyadan yazıyorum.bizde yumurtalık tavuk işi yapmak istiyoruz.yalnız ilk etapta 200 tavuk la başlamak istiyoruz.200 tavuğu sizden nasıl temin edebiliriz.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, İzmir Urla’da bulunan çiftliğimize gelip yerinden alabilirsiniz.

   • MEHMET diyor ki:

    burak bey kusura bakmayın değerli zamanınızı alıyorum ama bizim izmire gelme gibi bi şansımızz yok malum işlerden dolayı yakın zaman da malatyaya sevkiyatınız yokmu hiç bizimkileride beraber gönderseniz olurmu zaten biz daha hazırlık aşamasındayız ortalama iki ay gibi sürer bu iki ay içinde olsada olur

 42. kadir karakaya diyor ki:

  iyi gunler burak bey bana 1000 tane lohman cinsi tavuk lazım nezaman satışa hazır olur fiyatı nedir

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Kadir bey, 30 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında 16 haftalık Lohman Brown yarkalarımızın siparişlerini alıyoruz. Sipariş vermek için 0533 312 29 04 nolu telefonu arayınız.

 43. bünyamin diyor ki:

  10 dönüm arazim var tavuk çiftliği kurmak istiyorum devletten her türlü kredinin ne şekilde verdiğini öğrenmek istiyorum inşaat yapımına ne kadar kredi veriyor adet olarak da 100.000 ile 200.000 arasında hayvan düşünüyorum fasonculuk yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz ?

 44. osman diyor ki:

  SAYIN FİRMA SAHIPLERİ BENDE 20.000 BİN ADET YUMURTA VE ET TAVUKCULUGU YAPMAK ISTIYORUM DİYARBAKIRDAN SAYGILARLA GEREĞİNİN YAPILMASINI RICA EDERIM BANA 0539 442 xx xx NOLU NUMARADAN ULASABILIRSINIZ ACIL BEKLIYORUM HAYIRLI GÜNLER

 45. tuncay çakır diyor ki:

  merhabalar burak bey sitenizi baştan sona inceledim gercekten sizi ve emeği gecenlere teşekkür ederim .önemli bilgileri paylaşmıssınız bir iki soruda okudum yonca ekimi tavsiye ediyorsunuz ben kuzey egedeyim ayvalığa 30 km mesafede yonca kış aylarında pek verim vermiyor yonca hariç tavsiye edebileceğiniz bir yeşillik varmı ? birde bu işi ben başka sitelerde özellikle organik üretiminde hayvanların dağlık alanda havadar özgürce calılık gibi yerlerde ve sulukların dahi taştan olması yani plastik vs gibilerin tesise sokulmaması gerektiğini okudum bu tür tam manasıyla organik üretim sertifikasını kim veriyor kurum olarak denetlemeye geliyolarmış sanırım bu sertifikasyon maliyeti ne kadar acaba bilginiz varmı.saygılarımla

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Tuncay bey, Organik yumurta üretim sertifikasını artık sertifikasyon şirketleri vermektedir. Belli başlı prosedürleri olmakla birlikte kuralları çok katıdır. Organik sertifikasını tavsiye etmiyorum. Doğal,salma,serbest,gezen tavuk yumurtası adı altından hiç bir kuruma bağlı olmadan üretim yapıp satabilirsiniz. Yonca ise 1.tavsiyemizidir. Fakat tavuk ısırgan otu hariç hertürlü yeşilliği yemektedir. Buna göre bir planlama yapabilirsiniz.

 46. Musa KIZIL diyor ki:

  Yaklaşık 1 saattir yorumları okuyorum. Adeta şaheser yaratıyosunu. Fizibilite raporlarınız dahil tüm konularınıza ayrı ayrı teşekkürler. Emeğinizin karşılığını umarım fazlasıyla alıyosunuzdur.
  Muğla/Fethiye de yaşıyorum 5 Dönümlük arazim var 25 yaşındayım kendi işyerimiz var ve Yumurta işine atılmak istiyorum kısa dönem askere gidip geldikten sonra yumurtayı satacağım firmalarla anlaşcam askerlik sonrası ise 1000+ tavukla işe başlamayı ve fikirlerinizle 5000 üzerine çıkmayı düşünüyorum.
  Allah Yolunuzu ve bahtınızı açık etsin inşallah. Yakında görüşmek ümidiyle Hayırlı işler !

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Musa bey, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz. Muğla bölgesini çok iyi bilmekle birlikte o bölgenin böyle bir çiftliğe kesinlikle ihtiyacı vardır. Hayırlısı olsun diyelim.

 47. Kazım yandar diyor ki:

  http://www.ziraatbank.com.tr/tr/Tarimsal/HayvancilikKredileri/Pages/KanatliKredileri.aspx
  Ziraat bankasından 5000 yumurta tavuğu için maksimum ne kadar kredi alabiliriz?
  Yada bu kredinin yıllık bileşik faizi ne kadardır?
  Banka ortalama kredileri bileşik %14-16 civarına geliyor, burda oran %10 un altında mıdır?
  En azından masrafın %50 şini kendim % 50 sini devlet desteği ile 10.000 adet için kullanma şansım olabilir
  Saygılar

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Kazım bey, bu detayları ziraat bankasına sorarsanız size daha sağlıklı bilgi verebilirler.

 48. resul ozdemir diyor ki:

  Bende bu yumurta tavukculugu isine girmek istiorumda.100 tavukla baslasam ne kadara maal olur erseyiyle beraber.bilgi verirseniz sevinirim

 49. mehmet diyor ki:

  Admin iyi aksamlar bilgileriniz icin tesekkurler Lohman brawn fiyatları nekedar ve kaç günlük yada aylik.yumurtlamaya hazirmi günlük kapasitesi ne kadar ne kadaryem verilmesi gerekli saygilar.

 50. fahri cömert diyor ki:

  iyi günler salma tavukçuluk kunusunda eğitim almak ve kendi işimi kurmak istiyorum bu konuda bana vardımcı olabilrimsinmiz

 51. xenanis diyor ki:

  hocam kolay gelsin ben hakkariden yazıyorum hiç param yok 5000-10000 kapasiteli bir yumurta tavuğu çiftliği açmak istiyorum,yaklaşık 40000 dönüm arazi var salma yada kapalı alanda tavukçuluk acaba maliyeti ne olabilir ve bu konuda burada yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen yazsınlar…Teşekkürler…(be.yereco1985@hotmail.com)e-mail adresten ulaşabilirsiniz…

 52. xenanis diyor ki:

  hocam devlet desteğinde de nasıl yararlanabilirim yol yordamı nasıl başvurabilirim hakkında bilgi verirseniz saygılarımla….

 53. yüksel diyor ki:

  15000 adet yumurta tavuğu almak istiyorum ne kadar devlet desteği ala bilirim

 54. yüksel diyor ki:

  15000 tavuğun maliyeti ne kadar cevaplaya bilir misiniz.

 55. munise diyor ki:

  iyi günler burak bey benim sorum şu:şuan aktif olarak çalışan 30 binlik etlik tavuk çiftliğim var lakin çiftliğim kira ben bu çiftliğin yanında yeni bi çiftlik kurmak istiyorum devletin sunacagı herhangi bir destek teşvik programı varmı dır bu konu üzerinde acaba?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar, etlik kümes için devlet destek veriyor, yumurta için herhangi bir destek yoktur.

 56. Halil diyor ki:

  Kolay gelsin tüm yorumları okudum fakat bende sorumu sormak istiyorum 500 veya 1000 tavuk çiftliği kurmak istiyorum fakat nerden başlamamız gerekıyor hiç bilmiyorum kumesın tarla da mı kurulması gerekıyor ruhsat alınması gerekıyor mu başka devlete dair neler gerekli tam bilgi alabilir miyim ve irtibata gecebileceğim bir kimse ile görüşmek istiyorum numara bırakabilir misiniz ??

 57. sinan akdeniz diyor ki:

  Hayirli isler koy yumurtasi yetstriciligi icin diyelim 1000 tavuk icin kac donum acik alan kac m kare kapali alan gerek devlet prosedurleri nelerdir ben bu yumurtalari kendi dukkanimda satmak istiyorum bir tavigun gunluk maliyeti ne olur yani 0.5 krstan satarsak kurtarirmi ve sizde tavuk fiyatlari nekadar ortalama . Ayrica paketleme makinesi falan ortalama maliyet ne olur bu tesis icin

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Sinan bey, 3-4 dönüm açık alan 1.000 tavuk için yeterlidir. 100-130 m2 kapalı alana ihtiyacınız var. Tvuk günlük yeşillik hariç 110 gram yem yemektedir. Yemin kilosu 1 tl olduğunu düşünürsek, yeşillik yemeden sadece yumurta yemiyle beslenen yumurtanın maliyeti 11 kuruştur. Unutmayın ki tavuk ne kadar çok yeşillik yerse yemden o kadar çok tasarruf eder, yumurtanın lezzetini o kadar çok arttırırsınız. 0,50 kuruştan sattığınız zaman aylık geliri 6.000 tl’nin üstünde oluyor. Kendi marketiniz var ise, plastik yumurta violleri var onları kullanabilirsiniz. Kümesinizin maliyetini bölgenizdeki firmalara göre hesaplayabilirsiniz. Ilıman iklimde yapacaksanız Özel İzalasyonlu Kümes Çadırları var bunlardan yaptırabilirsiniz.

 58. Halil diyor ki:

  Kolay gelsin tüm yorumları okudum fakat bende sorumu sormak istiyorum 500 veya 1000 tavuk çiftliği kurmak istiyorum fakat nerden başlamamız gerekıyor hiç bilmiyorum kumesın tarla da mı kurulması gerekıyor ruhsat alınması gerekıyor mu başka devlete dair neler gerekli tam bilgi alabilir miyim ve irtibata gecebileceğim bir kimse ile görüşmek istiyorum numara bırakabilir misiniz ?? soruma cevap alamadım ? detaylı bilgi almak için irtibat numarası verilebilir mi ?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Halil bey, öncelikle tarlanız olması gerekiyor akabinde tarlanızda bir kümesiniz onunda akabinde içine koyacağınız bir tavuk olması gerekiyor. Tavuk tarihlerimiz Ekim 15-Ekim 30 arasıdır. 0533 312 29 04 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

 59. Serdal diyor ki:

  Mrb admin rahatsız ettiğim için kusura bakmayın ben Muş’ta 50000 bin kapasiteli yumurta çiftliği açmak istiyorum arazim var tarım alanı olarakda geçiyor pazardan yana sıkıntım yok zaten bu işin toptancısıyım yalnız fazla sermayem yok kredi olanağım nedir bana nasıl yardımcı olursunuz saygılarımla tşk ..

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Serdal bey, 50.000 tavuk ile salma tavukçuluk malesef olmaz, kafes tavukçuluğu yapmanız gerekiyor. Biz bu konuda yardımcı olmuyoruz. Doğal yumurta çiftlik kuracak arkadaşlara tavuk satıyoruz.

  • Serdal diyor ki:

   Kafes tavukçuluğu hakkında bilgi almak için yönlendirme yapacağımız yer varmı peki efendim

 60. ismail diyor ki:

  Slm burak bey ben ismail urfa dan yazıyorum bi rica dan bulunacam benim 50 dönüm badem bahçesi var ve ben bu bahçenin içinde tavuk çift ligin i kurmak istiyorum ama bahçe hazine üzerinde devlet buna teşvik ve Destekleme veririm acaba cvp lar sanık sevinirim saygilar yer şanlı urfa

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar İsmail bey, malesef devletimiz ne teşvik nede kredi veriyor. Bankaların düşük faizli hayvancılık kredilerinden faydalanabilirsiniz.

 61. ismail diyor ki:

  Burak Bey fiyatlar nasıl 1000 tavuk yer teslimatı nekadar

 62. hasan diyor ki:

  merhaba burak bey ben vandan yazıyorum. 24 yaşındaym tavuk çiftligi açmayı düşünüyorum.
  ve yorumlarınızı okudum da kafam karıştı tavuk çiftligi ile yumurta çiftligi arasında nasıl bir fark var

 63. ismail diyor ki:

  Burak Bey tavukların cinsi nedir öğrenebilir miyim acaba

 64. yunus diyor ki:

  merhaba burak bey denizliden yazıyorum.10000 metrekare ayva bahcemiz var onun içinde bu işi yapabilirmiyim birde bu tavuk cinsleri denizlinin iklimine uygunmudur, kışın yumurta verimi düşer mi düşerse yüzde kaç düşer? son olarak

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Yunus bey, tabiki yapabilirsiniz.Lohman Brown cinsi uygundur. 18-28 derece sıcaklığı sağladınız mühdetçe yumurta verimi düşmez.

 65. Mehmet Yıldırım diyor ki:

  Sevgili Burak Bey 10 dönüm boş arazim ve 50 binlira kadar da nakitim vardı niyetim Amasya Taşova’da yumurta üretimi yapmaktı… lakin Yumurtaya devlet desteğini kaldırdı demişsiniz…

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, 50.000 lira nakit size 1.000 – 1.500 tavuk için yeterli bir meblağdır.

 66. yahya diyor ki:

  Burak bey, Denizli’de 80dönümlük yeni ağaçlandırılmış arazim var. Su problemim yok. Sadece tel örgü gerekiyor. 40-50bin TL. Paramı oraya harcarsam, sizden tavuk alacak param kalmıyor. 4000tavuk alsam sizden, 1ay sonra ödemeli olarak bana 2-3 taksit yaparmısınız?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Yahya bey, tavuk alımlarında vade olmuyor. Peşin veya kredi kartı çekebiliyorsunuz.

 67. aysun diyor ki:

  burakbey merhaba
  sitenizi inceliyorum çok güzel bilgiler vermişsiniz öncelikle teşekkürler.
  benim bir sorum olacak size.organik yumurta tavukçuluğu yapmak istiyoruz.bu tarz tavukçulukta hangi cins kaç gün ara ile yumurta verir? örneğin iki günde mi yumurta alırım,tavuk her gün yumurta verir mi?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Aysun hanım, güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim. Lohman Brown türünü öneriyoruz. Salma da tavukların randımanı %75 – %90 olarak belirleniyor. Senede ise 280-320 adet arası bir tavuğun yumurtlama oranıdır. Lohman Brown türü tavukların 24 saat 12 dakika da 1 yumurta yapar. Salma ve doğal tavukçulukta ben bu randıman aralığını %75 – %90 arası tutuyorum.

 68. HABİP DEMİRCİ diyor ki:

  slm burak bey; uzun zamandır araştırıyorum engin bilgilerinizden de çok faydalandım bu yüzden öncelikle teşekkür ederim. benim 33 dönüm elma bahçem var 14 yaşında bahçenin içine 6000 kapasiteli organik tavuk çiftliği yapmayı düşünüyorum ama elma ağaclarına tavukların gübrelerinden dolayı zarar verebilir dediler. bu konuda bilginiz varsa paylaşırmısınız. şimdiden teşekkür ederim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Habip bey, zarar verme konusunda ziraatçi arkadaşlara sorarsanız onlar benden daha tecrübelidirler.

 69. mehmet selim diyor ki:

  iyi akşamlar.Kanatlı Hayvan (et veya yumurta) üretimi yapmak istiyorum. hibe desteğinden hangi durumlarda faydalanabilirim… sizce yatırım yapmak için karlı bir alan mı…

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Mehmet bey, yumurta tavukçuluğuna herhangi bir şekilde hibe yoktur. Et tavukçuluğuna mevcuttur, fakat ilgi alanımız değildir.

 70. Emre diyor ki:

  Burak Bey merhaba
  öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler
  -salma tip tavukçulukta en çok tercih edilen cins lohman diyorsunuz.Bu tür tavukların civciv’e yatma durumu nedir
  -yem haricinde önemli giderler (işcilik hariç )nelerdir, aşı v.b yıllık ne kadar maliyeti oluyor
  -sizin söylediğiniz 11 kuruş/yumurta yumurtanın toplam maliyetimidir
  -salma tip yumurtacılıkta pazar öngörünüz nedir
  -yem olarak genelde mısır ,soya karışımı kullanılıyor bunlar zaten gdo lu ürünler .bunun yerine sırf bugday verilse uygunmudur yada enuygun yem (gdo suz) nedir
  -yeşillik yiyerek bir tavuğun günlük 110 gram yemi kaç grama kadar düşmektedir
  -salma alanda yeşillik çim ekilmesi anlamına mı geliyor yoksa özel olarak hayvanlara marul maydonoz v.b yeşillikleri vermemiz mi gerekiyor

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Emre bey, yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize. Sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

   1- Çok nadir görülmektedir. Folluk sistemini çok karanlıkta bırakmamanız yeterli olur.

   2- 1.000 tavuk için birkereye mahsus 225 lira aşı parası ödüyorsunuz. Başka aşı yapmanıza gerek yok, ara ara suyuna vitamin verebilirsiniz. Onunda maliyeti 15-20 tl arasında değişmektedir. İşçilik gidirlerini kendiniz hesaplamanız lazım. 1.000 – 2.000 tavuk için 1 işçi yeterli olur.

   3- Çoklu alımlarda yemin kilosu 1 tldir. Tavuk maximum yeşillik hariç 110 gram yemektedir. Sadece yem 11 kuruş tutar, işçi,benzin,elektrik,su giderleri ile birlikte bir yumurtanın maliyeti 15 kuruşu geçmez. Şunuda unutmayın tavuk dışarıda ne kadar çok yeşillik yer ve beslenirse yemden o kadar çok tasarruf edersiniz.

   4- Mükemmel bir kitleye sahipsiniz. Tüketiciler artık bilinçlenmeye başladı, televizyon sağlık proğramları en büyük teşvik edici unsurdur.

   5- Mısır,buğday ile tavuktan tam randımanlı yumurta alamazsınız, aynı zamanda tavuğa zarar verirsiniz. Kümesin içinde yumurta yemi olmak zorundadır. Yumurta yeminin içinde gereki tahıl grubu zaten vardır. İlave vs yapmanıza gerek yok. Kümes içinde yem dışarıda yeşillik,böcek,solucan ve en önemlisi güneş vitamini almalıdır. Böylece yumurtaya lezzet verebilirsiniz. Unutmayın ki yumurtayı, yumurta yemi yaptırır. Yumurtanın lezzetini bakıcısı verir.

   6- Kış aylarında 20-30 gram etkilemektedir. Yazın 30-60 gram arası değişmektedir.

   7- Yonca ekmenizi öneriyorum. Bununla birlikte buğday,mısır vs ekebilirsiniz. Pazar ve hallerin sebze meyve artıklarını getirebilirsiniz.

   Saygılarımızla.

 71. ALİ diyor ki:

  mrb mersınde tavukculuk yapmak ıstıyom 400 tane ıle kukucka makınası ıle cogalmayı dusnuyom mersıne malıyetı ne olur

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ali bey, en düşük satış miktarımız 500 adettir. Kapı teslim fiyatımız 15 tldir.

 72. ALİ diyor ki:

  tesekurler bılgı ıcın bır kac soru taha soracam burak bey aşiaları nasıl yaparız saglıklık olması ıcın 4 lu aşıyı nasıl yaparız su ıle mı verılme ozellıgı var mı tavuk mıktarı cogaldıgın 5000 veya daha fazla kafese mı donmek gerek bu işe başlamak ıstıyom koy hayatını da sevdıgım ıcın bılgıye ıhtıyacım var onerılerınıznelerdır saygılar…

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ali bey, son aşı enjektör aşısıdır. 5.000 kapasiteli salma tavuk çiftliği yapabilirsiniz. Kafes için daha fazla miktar gerekmektedir. Kafes tavukçuluğuna satışımız da yoktur. Salma ve doğal tavukçuluğa teşvik yaparken kafese tavuk satamayız. Köy hayatını seviyorsanız sizin için idealı salma tavuktur.

 73. serkan cay diyor ki:

  Merhabalar. Turgutlu bölgesinde faal durumda 40.000 broiler kapasiteli çiftlik sahibiyim. 3.kümes projesi ve gerekli bütün evraklara sahibim. Nakit sıkıntısı yaşamaktayım. Sizce bu kümesi yapabilmek ve maddi destek alabilmek için. Kredi veyahutta hibe yöntemlerinden hangilerini denemeliyim.

  Saygılarımla.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Serkan bey, etlik (broiler) konusunda bir bilgimiz bulunmamaktadır. Doğal ve Salma tavukçuluk ile ilgili sorunuz olursa yardımcı olabiliriz.

   • serkan cay diyor ki:

    Zaman ayırdığınız için teşekkrler Burak bey. İleride inşallah onun içinde rahatsız ederim sizi.

    Saygılarımla.

 74. emrah kamış diyor ki:

  burak bey merhabalar. öncelikle her soruya özverili ve samimi olarak verdiğiniz cevaplardan dolayı sizi kutlarım. benim sorum şu; benim sadece kümes yapacak şekilde 1300 m² lik bir arazim var çok anlamıyorum ama ifadelerimde yanlışlık olursa siz düzeltin artık, salma usulü değil normal kümes yetiştiriciliği yumurta işi yapmayı amaçlıyorum sıfırdan bu işe kalkacağım için benim sırasıyla neler yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden çok teşekkür ederim..

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Emrah bey, güzel yorumunuz için teşekkür ederim. 1300m2 lik bir araziye kapalı sistemde yapamazsınız. 500-750 tavukluk bir salma yapmanız idealdir.

 75. yakup diyor ki:

  merhabalar istanbul yakinlarinda 7500m2 arazim var bu araziye yumurta veya tavuk cifligi kurmak istiyorum ben bu isi yapiyorum pazarlama bolge muduruyum bana ne gibi devlet destegi olabilir bilgisi olan bnimle paylasirsa memnun olurum

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Yakup bey, yumurta tavukçuluğuna ne destek nede hibe yoktur. Öz sermayenizle yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ve TEB Bankasının düşük faizli hayvancılık kredisi mevcuttur.

 76. mecit keskin diyor ki:

  mrhb burak bey bn yumurta tavukculugu yapmak istyrm bu konuda devletin verdigi krediler nelerdir yardımcı olurmusnz

 77. can diyor ki:

  merhaba,

  salam tavukçuluk için ziraat bankasından destek alınabiliyor mu?

  üretim yapılacak yer kiralık olsa kabul edilir mi?

  saygılar….

 78. ömer diyor ki:

  merhabalar
  ben çankırıda salma tavukculuk yapmak istiyorum
  9650 metre kare yerim var. sertifika almak zormu ve nasıl alınıyor?
  devlet destegi varmı varsa ne kadar ?
  sertifikalı kaç tane yumurta tavugu yetiştirebilirim tarlada ?
  kısacası ben bu işden kar elde edebilirmiyim ?
  yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ömer bey, sertifika almak zorunlu değildir. Tamamen karar size bağlıdır. Devlet desteği malesef yoktur. 3.000 ve üstü yapacaksanız sertifika almanızı öneririm. Daha az miktarlar için böyle birşey size sadece yük doğurur. Kar elde edilmeyecek bir iş olsa 400 küsür müşterimiz çiftlik kurmazdı, emin olun para kazanıp, mutlu olabileceğiniz bir iştir.

 79. alhan can diyor ki:

  yumurtaları satmak ıçın benım pazarım var zaten kendım bu ısı yapıyorum
  gunluk ortalama 400-500 kolı yumurta satıyorum
  ve ankara da 44 donum egımlı elektırı suyu olan ulasımı rahat merkeze 8 km uzaklıkta bır yerım var bu ısı bılen bırı olarak bır fıkır verırmısınız yumurta tavukculugunu yapayım mı

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Alhan bey, yumurtayı satabiliyorsanız yapmamanız için hiç bir sebep yoktur. Kendiniz üretip kendiniz satacaksınız bundan daha güzel bir ticaret anlayışı olabilir mi ki :)

 80. HABİP DEMİRCİ diyor ki:

  Slm burak bey; daha öncede yazmıştım.malatyaya kurmayı düşündüğüm çiftlik projesinden vazgeçtim. mersinde 18000 metrekare alana kümes kuracağız. ilk etapta 2500 tavukla başlamayı düşünüyoruz fakat kümes konusunda kararsız kaldık mersin ılıman bir yer ama kuracağımız rakım 720. şimdi iki sorum var; 1-ılıman bölgede Özel İzalasyonlu Kümes Çadırları uygun demişsiniz peki bu çadırlar rüzgara nekadar dayanıklı? 2- bu çadırlar hayvanlara dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı nekadar güvenli?

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Habip bey, Malatya da çadır kümes ile çiftlik kuran müşterilerimiz var, kendileriyle görüşmem de gayet memnun olduklarını beyan ettiler. Çadırın yanlarına hendek kazıyorlar, çadırı kenarlarına beton döküyorlar. Zaten yapacakları çadıra garanti veriyorlar. Daha detaylı bilgili firma sahibinden alabilirsiniz. Çadır kümeslerin etrafı demin de dediğim gibi kapalı, dışarıdan zarar gelebilecek gibi bir endişeniz olmasın.

 81. ömer diyor ki:

  burak bey merhabalar
  sanırım devlet desdegi bu işde zor gözüküyor
  2000 tavukluk salma tavukculuk için A dan Z ye ne kadar masrafım olur
  bu masrafı ne kadar süre içersinde geri dönüşüm yapabilirim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ömer bey, yumurta tavukçuluğuna malesef devlet desteği bulunmuyor. Arazi,tel örgü,kümes vs bunları bulunduğunuz yerde hesaplama yapmanız gerekiyor. Kümesinizi çadır,tuğla,gazbeton,sandwich panel yapabilirsiniz. Bölgenizdeki firma veya kişilerden fiyat almalısınız. Tavuk maliyeti çiftliğimizden gelip alırsanız 13 tl, biz kapınıza kadar getirirsek tavuk+kdv+nakliye bedeli = 15 tl’dir.

 82. BİLAL diyor ki:

  merhabalar hocam ben bıseyı merak edıyorum bır yumurtanın bekleme suresı kac gundur. cevap verırsenız sevınırım. tesekkurler.

 83. erdem diyor ki:

  Merhaba sayın yetkili ben 1000adet orğanik yumurta tavuğu almak istiyorum kaç metre karelik kümes yapmalıyım cevabınız içinteşekkürler

 84. ömer diyor ki:

  Mrb sayin yetkilier yaklasik bi 15 dolumluk arazim var ve ben bu arazimde hindi yetirtirmek icin ciftlige ihtiyacim var nasil yapabilirim cevapinizi bekliyorum tskurler

 85. halil ibrahim diyor ki:

  1000 tavukluk için ne kadar alan herşey dahil yani yemlik suluk kümes gezinme alanı gerekli toplam maliyeti ne kadar ve kosgeb destek veriyomu hibelimi ve ödeme koşulları nasıl konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Halil bey, KOSGEB malasef destek vermiyor. 25-30 bin tl arasına kurabilirsiniz.

 86. ercan diyor ki:

  Sayin arkadaslar 40 donum tarlami cit cevirdim su var 30 donumunu badem yaptim agaclarin bolumune hayvan barinagi depo ve coban ciftligi yaptim on donumum halen bos orayada bir iki barinak yapacagim niyetim 5000 bin tavuk 2500 hindi yetistiriciligi yapmak ama hic bir odenek almadim kredi ve hibeleri nerede ve nasil ayrica nekadar alabiliriz ben cidiyim bu hayelimi gerceklestirene tesekurler saygilarimla acaba kimler bana yardimci olur lutfen telefonlasalim.

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Ercan bey, 0532 322 46 33 nolu telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz.

 87. Arif diyor ki:

  Merhaba Burak bey ben mersinde ikamet etmekteyim.yayladan bir ev kiraladım . üçüncü yılı hobi olsun diye Tavuk Aldım şuan 100 Adet oldu ve hoşuma gitmeye başladı bunu organik yumurta üretimi yapmak için Karar aldım. Ama Yeterli Yerim yok . Şimdilik 1000 Tavuk ile başlamak istiyorum. Doğal Ortamda bu işi yapmak istiyorum Ormandan bana beş dönüm bir yer Tahsis edilme durumu Varmı varsa Nereye Nasıl baş Vurmam gerekiyor ben Para Kredi değil Sadece bana şunda bu işi yapa bilirsin denmesini istiyorum. Tşk

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Arif bey, 5 dönüm arazi 1.000 tavuk için idealdir. 130 m2 kapalı alan yapıp tavukların siparişini verebilirsiniz. Kümes içi ve detayları konusunda iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz. 1.000 tavuk için resmi bir prosedür gerekmemektedir.

 88. hamza diyor ki:

  burak bey merhaba bu iş ciddi bir gelir kaynağı sağlayabişlirmi hem tavuk hemde yumurtasından

 89. sait diyor ki:

  5000 adet yumurta tavugu icin kac metrelik kapali alan lazim ogrene bilirmiyim

 90. mehmet nasip diyor ki:

  merhaba iyi günler 1000 yumurta tavuğu 5000 piliç tavuğu çiftliği kurmak istiyorum bana ne kadara mal olur ve destek alabılırmıyım ve aylık gelırı ne olur bana aylık gideri ne olur ?

 91. Can diyor ki:

  Ya kimse okumuyor mu acaba ilk sayfadan itibaren? İş kuracaksınız ve 3 sayfa yazıyı okumak zor geliyor. Aynı soruyu aynı şekilde asgari 10 kişi sormuş. Cidden emin olun öyle girişin bu işlere arkadaşlar. Hem kendinizi hem burdaki insanları yıpratıyosunuz:) saygılar

 92. osman dogan diyor ki:

  Merhaba 40 binlik besi tavugu ciftligi kurmk istiyorum devket destegi yada tesvik var mi suanda yardimci olursaniz srvinirim mersin

 93. Erdem diyor ki:

  Burak bey uzun zamandır arastırıyorum ve ve organik köy yumurtası üretmeye karar verdım bankadan 9000 TL civarında kredi çektim şu anda yer arayısındayım.
  Sizce kiralayacagım yer nasıl olmalı köy içinde 250 civarında tavuk koku yapar mı eger şikayetci olunursa tasıma söz konusu olur mu çadır kurmayı düsünuyorum cevabınızı beklıyorum şimdıden tesekkür ederim.

 94. özer diyor ki:

  yumurta tavukçululuğu yapmayı istiyorum 2 dönüm arazim var. iştende anlamıyorum ne yapmamı önerirsiniz.ama çok istiyorum

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Özer bey, sitemizi incelemeniz yeterli olacaktır. Aramış olduğunuz tüm soruların cevapları mevcuttur.

 95. RAHMİ SARU diyor ki:

  BURAK BEY 2000 YILINDA BUYANA ETLİK TAVUKÜERETİCİLİGİ YAPMAKTAYIM.FİRMANIN BİRİSİNE.650 MKARE KAPALI ALANIM.MEVCUT.ORGANİK YUMURTA YAPMAK.İSTİYORUM YAPABLİRMİYİM.AYRICA KÜMESİMİN.ARAZİSİ.ŞUANDA 18 DÖLÜM.BOŞALAN VAR.ORGALİK YUMURTA.İÇİN UYGUNMUDUR.AYRICA KAÇ ADET.TAVUK.ALABİLİRİM

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Rahmi bey, 650 m2 kapalı alana 5.000 yumurta tavuğu yapabilirsiniz. 18 dönüm arazi de bu iş için yeterli olacaktır. Kümesiniz hazır sistem olduğundan içine sadece folluk ve tünekli yapmamız gerekecek, geri kalan herşeyiniz zaten hazırdır.

 96. selim tuncay diyor ki:

  Burak bey hayırlı işler ankara da organik yumurta işi yapmayı istiyorum kışın ankara çok soğuk ve kuru ayaz oluyo bu sorunu nasıl aşabilirim kümeslerin ısınma işi nasıl oluyo cevaplarsanız sevinirim kolay gelsin

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Selim bey, kümesi size belli bir ölçüde yaptırdığımız için, tavukların içerde oluşturmuş olduğu belli bir sıcaklık sağlıyoruz. Bu sıcaklık 18 – 28 derece arası tutuluyor. Kar,yağmur,dolu var ise tavukları dışarı çıkmayacaktır. Aksi takdirde tavuklar dışarı çıkıp, içeri girecektir.

 97. mahmut diyor ki:

  merhaba organik yumurta ürettikten sonra satışında herhangi sorun yaşıyorum. bununla ilgili kooparatif yada devlet desteği varmı ilgilenerseniz sevinirim.

 98. muzaffer polat diyor ki:

  Slm ben kilis elbeyliden muzaffer polat ben tavuk cifligi kurmak istiyorum 13dönüm düz tarlam var tarlamda su sorunumyok tur tavuk yetistiriciligi yapmak istiyorum bana yardimci olurmusunuz efendim

  • Burak Koçoğlu diyor ki:

   Merhabalar Muzaffer bey, sitemizde öğrenebileceğin her türlü bilgi mevcuttur. Sormak istediğiniz soru var ise sorunuz ben cevaplarım. 0532 322 46 33 – 0532 327 83 90 nolu telefonu da arayabilirsiniz.

 99. muzaffer polat diyor ki:

  Slm Ben muzaffer burak bey tavuk citligi icin destek almak istiyorum bunun icin nereye bas vurmaliyim

 100. muzaffer polat diyor ki:

  Ben organik salma tavuk beslemek istiyorum ama elimde imkan olmadigindan sizlerden yardim istiyorum bana yardim ederseni cik sevirim

 101. halil şentürk diyor ki:

  Koyde 22 donumluk arazim var.. tavuk eti uretimi yapmak istiyorumd. Devlet tesvigi kullanabilirmiyim? Tesvigin kacta kaci hibe? Anahtar teslim 1000 metrekarelik bi barinak kac paraya kurulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bu sitenin tüm hakları USD KULUÇKA VE DAMIZLIK ÜRÜNLERİ SAN.TİC.AŞ'ye aittir.
T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre içerik ve yazıların çoğaltılması halinde, bulunan websitesi üzerinden hukuki işlem uygulanacaktır.
lohman brown | yumurta tavuğu satışı